Zobacz pojedynczy post
stary 11-04-2008, 17:44   #44
Mashter
Użytkownik Forum
 
Mashter's Avatar
 
Data dołączenia: 14 04 2005

Posty: 43
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adams_killer Pokaż post
@Mashter
Najpierw zajmijmy się 64 bitami intela, bo on nigdy do tej pory nie wupuścił 64 bitowego procesora, jedyne co to obsługuje emt-64, czyli emulacje rozkazów o długości 64 bitów.
Tu się niestety mylisz - Allendale czy Merom (nazwy kodowe procesorów marki Pentium Dual Core) są 64-bitowe.
Co do działania wersji 32-bitowej na 64-bitowym procesorze to bardzo bym polemizował. Ciekawi mnie jak będziesz kompilował coś gcc 32-bitowym na procesorze 64-bitowym. Jeśli nawet Ci się to uda to pozostaje kwestia słabszej wydajności.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adams_killer
Z swapem masz rację, tylko wtedy nie miałem ochoty tłumaczyć poco tak kombinować, napisałem 2 gb ... i mam pewność, że każdemu starczy.
Napisałeś 1Gb, a nie 2gb. Ponadto 1Gb != 1GB 1Gb = 128MB, co nie stanowi zbyt wiele.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adams_killer
Mając 2 gb ramu można by nawet pokusić się o zrezygnowanie ze swapa bo genralnie mając więcej ramu, mniej go potrzebujesz prawda?
Niekoniecznie. Mając taki sprzęt mamy prawo oczekiwać od niego więcej i mamy prawo przypuszczać, że użytkownik będzie używał bardziej wymagających aplikacji, więc przydzielanie ilości SWAPu proporcjonalnie do ilości RAMu jest całkiem sensownym rozwiązaniem.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adams_killer
Lepiej na początku pobyć dorobinkę sam na sam, prawda?
Z tym się całkowicie zgodzę - najłatwiej wtedy przyswoić wiedzę, gdy nie mamy wyjścia - jesteśmy rzuceni na głęboką wodę
Jednak co do nietolerancji linuksa przez windowsa nie zgodzę się. Dla windowsa partycje linuksowe będą niewidoczne, a jeśli nawet w jakiś sposób je pokaże to będzie przy otwieraniu go (bez specjalnego sterownika - a są takowe pod windowsa) zapyta czy chcemy ten dysk sformatować, oczywiście odpowiadamy nie. Wydaje mi się, że jeśli już do czegoś takiego by mogło dojść to jest to jedyny mankament dwóch systemów.

Pozdrawiam Mashter
__________________
I root you...
Mashter jest offline   Odpowiedz z Cytatem