Zobacz pojedynczy post
stary 10-06-2006, 20:16   #10
jagiel
Użytkownik forum
 
jagiel's Avatar
 
Data dołączenia: 22 02 2006
Lokacja: Katowice

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Danera
Domyślny

Odświeże troche i cos wyjaśnie :

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Następne dwie opcje zostały chyba stworzone na potrzeby Ultimy Online. Pierwsza “Crop a Titlebar” nie wiem co robi (nie zauważyłem różnicy w działaniu programu z włączoną, czy wyłączoną opcją.
(...)
Drugi button “Key Assign” pozwoli ustawić “wyzwalacz” programu, czyli przycisk, po którego naciśnięciu, program zrobi tzw. zrzut ekranu, czyli zdjęcie. Nie wszystkie da się ustawić jednak nie przeszkadza to aż tak bardzo. Najlepiej jest robić screeny przyciskiem “Print Screen”, który działa zawsze bez względu na to, jaki przycisk został ustawiony jako wyzwalacz. Warto wiedzieć, że tylko “Print Screen” robi zdjęcia w trybie fullscreen. Kombinacja Alt+Print Screen pozwala na zrobienie zdjęcia tylko aktywnego okna. Przydatna rzecz, jeżeli ktoś chce zrobić zdjęcie klienta tibii nie pokazując paska zadań.
A więc tak :
"Crop a title bar" oznacza wytnij pasek tytułu. Jeżeli opcja ta jest zaznaczona i klikniemy przycisk wyzwalający ("wyzwalacz" który ustawiliśmy w opcji "Key Assign") program zapisuje screena bez pasku tytułu i bez pasku zadań. Przydatna opcja gdy chcemy zrobić zdjęcie klienta tibii nie pokazując paska zadan ani tytułu. Radziłbym używac tego sposobu, dlaczego? Klawisz "Print Screen" robi zrzut całego ekranu ze wszystkimi paskami. Opcja "Alt" + "Print Screen" robi zrzut ekranu bez paska zadań ale zostawie jego małą część (dokładnie 4 piksele), niewiem jak dla was ale jak dla mnie to brzydko wygląda taki wycinek. A różnicy nie zauważyłes ponieważ uzywasz "Print Screen", spróbuj z "wyzwalaczem" i napewno zobaczysz różnice.
jagiel jest offline   Odpowiedz z Cytatem