Zobacz pojedynczy post
stary 13-05-2007, 17:53   #22
mcsis
Użytkownik Forum
 
mcsis's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2004
Lokacja: Łódź
Wiek: 36

Posty: 64
Stan: Niegrający
Świat: Valoria
mcsis ma numer GG 1799429
Pergamin

Ja pracuje w wersji 6.0. Wydaje mi sie, ze nie ma zbyt duzej roznicy miedzy tymi wersjami, a przynajmniej dla mnie. Zreszta wydaje mi sie ze wersja 7.0a(taka mialem) miala jakies problemy z renderingiem i gubiła kaltki.

Poradnik całkiem udany(jak dla poczatkujacych i ludzi w temacie).
Ogólnie się nie zagłebiałem, ale po krótkim przejrzeniu oceniam na 8/10.

Z tego co widziałem to (chyba)nie napisałeś nic o Field Order i Pixel Aspect Ratio.

Dodam od siebie, ze to pierwsze to przeplot. Zazwyczaj uzywa sie "Lower filed first", ale przy nie skompresowanym renderingu moga sie pojawic tzw. "paski" na flimie. To wlasnie jest ten przeplot ktory strasznie psuje jakosc filmu(mimo ze ostrosc, kolory, rozdzielczosc jest jak najbardziej wporzadku). Aby to usunąć nalezy ustawić Field Order na None(Progressive Scan). I bedzie cacy
Przydaje sie to w szczególności gdy aby zrobić jeden film musimy renderować jego fragmenty i dlatego nie kompresuje sie ich aby uzyskac jak najlepszy koncowy efekt. Gdybysmy renderowali te fragmenty z kompresja to efekt koncowy nie byl by zadowalający.

Co do Pixel Aspec ratio jest to wielkosc jednego pixela. Jezeli jest mniejsza niz zero czyli jak na zdjeciach w poradniku 0,9091 to pixel jest splaszczony i rozciagniety na boki(czyli automatycnie caly film tak wygląda). Gdy jest wiekszy niz jeden pixele sa rozciagniete w gore i splaszczone z bokow. NAJLEPIEJ USTWIC 1.

Tylko moja rada.

@Gesior
Mozesz umiescic moje rady w poradniku jak chcesz tylko zaznacz ze sa odemnie plx


Obecnie suzkam jakiegos bardziej zaawansowanego programu do obróbki video...
__________________
54 68 69 73 20 69 73 20 74 68 65 20 77 61 79 20 49 20 70 72 61 79 2E
mcsis jest offline   Odpowiedz z Cytatem