Zobacz pojedynczy post
stary 03-07-2007, 12:50   #134
edmun
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

rzadko sie na forum odzywam, ale moj komputer doprowadza mnie do szału.
W chwili obecnej posiadam Semprona2200+ 32 bitowego na socketA, płyta główna AsRock i do tego 1,5 GB ramu DDR1, karta grafiki GF6200GT.
łącze internetowe to Dialog2MB/s z własnym IP tylko na jeden komputer.

Pytanie nastepujące. Czemu mimo wyłączonego wszystkiego co tylko się da, wyłączenia prawie każdego procesu i zapewnienia nawet dodatkowego chłodzenia każdego komponentu - Tibia ma 100% zżerania mocy obliczeniowej komputera, jak wpadnie mi 3-4 gości na ekran powyżej 30 lvla to mam aż 1 klatkę na sekundę (albo jak wpadnie GS) a co pół godziny mam laga - modem zaczyna wariować i tracę połączenie z internetem (wygląda to w logach jakby windows z przepracowania zapomniał trzymać połączenia z modemem).

Próbował na DX5, Na dx9, na open gl, robiłem już WirtualnegoWindowsa że może na Me czy Win2k będzie chodzić lepiej. dalej to samo.

Sprawdzałem chłodzenie części - nawet nie wyskakuje temperatura poza normę. Kombinowałem z różnymi windowsami i też nic. Nie mam wirusów, firewall odblokowany na każdy port Tibii, a lagi dalej są. Czy to normalne?
Może jakiś shader karty grafiki się buntuje co do Tibii ?
Sterowniki też zmienane niejednokrotnie, sprawdziłem nawet czy dx się nie buntuje

Nie wiem. W pracy mam Semprona2000+ na tej samej płycie głównej. Karta grafiki GF2MX i łącze 1MB i raz na dzień też się tak dzieje, ale przynajmniej mam stałą ilość klatek.
  Odpowiedz z Cytatem