Zobacz pojedynczy post
stary 27-07-2011, 21:46   #14
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

No tak. A za komuny było lepiej - nie musiałem chodzić do pracy/szkoły, cały dzień się bawiłem zabawkami albo ganiałem po dworze. A teraz Cipsoft/Tusk/Kaczyński/Żydzi/masoni/[wstaw sobie co Ci pasuje] zepsuli wszystko
No dobra, nie będę złośliwy, przytoczę Ci zamiast tego scenkę może nie stuprocentowo pasującą, ale za to śmieszną (i z genialnego serialu - przy okazji polecam), no i pokazującą jednak trochę jak fajnie działa ludzki umysł: http://www.youtube.com/watch?v=X_EFzF3zr6A
W skrócie: pamięć selektywna. Pamiętamy głównie to, co chcemy pamiętać. Dlatego zawsze "kiedyś było lepiej", "stare dobre czasy" itp.

Czy to nie śmieszne: nawet nasze czasy będą kiedyś nazywali dobrymi dawnymi czasami.
Alberto Moravia


No i to, co świeże zawsze jest lepsze - to oczywiste.

A Tibia 7.6? Gdzie magowie zdobywali doświadczenie ze 2 razy szybciej niż rycerze czy paladyni? Gdzie wprowadzono te idiotyczne różdżki (tj. sam pomysł nie był zły, ale wykonanie - stałe obrażenia i wymagania levelowe - głupie i niepasujące do dotychczasowego kanonu)? Nie, dziękuję.
Zresztą, pewnie ten, kto zaczynał w 8.0 powie, że 8.0 była najlepsza (+ może z 1-2 numerki po przecinku - bo mu się jeszcze nie zdążyła znudzić). Ten, co w 6.0, powie, że 6.0 itd.
Jak dla mnie, gra miała klimat tylko i wyłącznie wtedy, gdy sam go sobie tworzyłem - gdy jeszcze się nie wciągnąłem w tę manię wbijania kolejnych cyferek. Najprzyjemniej się zabijało smoka czy giant spidera, gdy było to wyzwanie - nie dla kasy, expa (na rotach czy dwarfach w parę minut bym nabił więcej), a po prostu dla zabawy, z dreszczykiem emocji, że walnie jakieś mocne kombo albo się przerzuci - i dobrze, to była zabawa, w przeciwieństwie do biegania w kółko i klepania tych samych potworów, które w zasadzie mogą nam coś zrobić co najwyżej jak złapiemy laga - nie ma to jak wyzwania...
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem