Temat: Antifa.
Zobacz pojedynczy post
stary 18-12-2009, 23:18   #1
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny Antifa.

Ciekawi mnie to, czy mamy na forum ludzi, którzy utożsamiają się z tym oto ruchem? Czy uważacie, że ich metody działania są dobre? Ew. cele, do których dążą?

Moim zdaniem, cele są szczytne, natomiast metody działania... Nie mam zdania.

Czym jest Antifa:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wikipedia
Antifa (Akcja Anty-Faszystowska/Anty-Faszyzm/AFA od niem. Anti-Faschistische Aktion/Anti-Faschismus/AFA, i ang. Anti-Fascist Action/Anti-Fascism/AFA) - międzynarodowy ruch antyfaszystowski. Nieformalne zazwyczaj, chociaż nie jest to regułą, anarchistyczne bojówki zrzeszające ludzi o poglądach antyfaszystowskich i walczące z faszyzmem, nazizmem, rasizmem, antysemityzmem, szowinizmem, nacjonalizmem, narodowym radykalizmem, ksenofobią, homofobią, seksizmem, wszelką dyskryminacją i wszelkimi skrajnie prawicowymi, autorytarnymi i totalitarnymi państwowymi ideologiami w społeczeństwie.[1][2][3][4] Idee te traktują jako bezpośrednie zagrożenie dla swobody jednostek. Wychodzą z założenia, że szczególnie w Polsce, kraju tak mocno doświadczonym przez systemy totalitarne nazizmu, a także państwowego komunizmu, tego typu ideologie i próby ich szerzenia powinny spotykać się ze zdecydowanym i skutecznym sprzeciwem.
Gonzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.