Zobacz pojedynczy post
stary 18-09-2004, 10:14   #1
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Pergamin PAcc przelewem bankowym - dla początkujących

Dużo userów wciąż się o to pyta, więc wyjaśniam, jak to jest z przelewem bankowym:

1. Zakładam, że zamówiliście już premmium account na www.tibia.com (w momencie kiedy wpisujecie swoje wszystkie dane, jest możliwość wybrania sposobu płacenia: Wire/Bank transfer). Myślę, że to jest na tyle logiczne i proste, że nie trzeba wyjaśniać...

2. Jak przejdziecie przez cały proces zamawiania pacca, to na maila dostaniecie informację o szczegółach płatności, czyli dostajecie mniej więcej coś takiego:
Cytuj:
PAYMENT INFORMATION

Beneficiary: element 5 AG - share-it!
Bank: Postbank Koeln, Germany
Bank Code: 370 100 50
Account#: 692 77 506
SWIFT / BIC: PBNKDEFF370
IBAN: DE60 3701 0050 0069 2775 06
Memo: Order number ******* <- bardzo ważne, zapamiętajcie ten numer, jeśli go zapomnieliście podczas zamawiania pacca na www.tibia.com!
Address of the
Beneficiary: element 5 AG - share-it!, Vogelsanger Str. 78, 50823
Cologne, Germany
3. Jak wypełnić formularz? Otóż idąc do banku (zakładam, że jesteś pełnoletni/a) prosisz o formularz do wykonania przelewu w systemie SWIFT. Podejrzewam, że w różnych bankach może się to minimalnie różnić od strony graficznej, jednakże idea jest taka sama.
Omówię teraz różne pola, jakie musimy wypełnić:

Zleceniodawca - tutaj wpisujemy swoje imię, nazwisko, ulicę, numer, miasto i POLAND

Bank Zleceniodawcy - zostawiamy puste

Beneficjent - tutaj mamy 4 linie, w które wpisujemy numer IBAN i adres Share-it!, a mianowicie:
DE60 3701 0050 0069 2775 06
element 5ag Share-it!
Vogelsanger Str. 78
50823 Cologne, Germany

Bank beneficjenta - tuaj kod SWIFT i nazwa banku:
PBNKDEFF370
Postbank Koeln, Germany

Tytuł płatności - za co płacimy, czyli
Tibia Premmium Account for 3 months (na przykład)

informacje dodatkowe - bez tego ani rusz. Tutaj wpisujemy numer referencyjny i najlepiej email, czyli
[email protected]
ref number: *******

Po drodze spotykamy różne kratki do zaznaczenia, najlepiej zostawić to pani/panu w banku, ale dla pewności:
przy beneficjencie zaznaczamy nierezydent
przy Eurotransfer/przekaz o niskiej wartości dajemy nie
przy pytaniu, kto pokrywa koszty i prowizje banku, dajemy oczywiście zleceniodawca

4. Opłaty.
Zakładam, że macie konto złotówkowe ;>
Całość dzieli się na 4 części:
10PLN - opłata zdzierana przez nasz bank
20PLN - połata zdzierana przez nasz bank (ps. nie wiem, czemu taki podział)
xx.xx - bezpośrednio za pacc
yy.yy - opłata zdzierana przez bank odbiorcy; jest to 10USD albo 10EURO (nie pamiętam teraz dokładnie) przeliczone wg. bieżącego kursu na złotówki.
Same opłaty kosztują więc ok 60-70 zł, więc się zastanówcie, czy warto

Pytania? sugestie?

PS. Mogę zeskanować i rzucić tutaj screeny, ale najwcześniej za tydzień w sobotę...

Ostatnio edytowany przez Raynold - 18-09-2004 o 10:24. Powód: poprawki
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.