Zobacz pojedynczy post
stary 13-06-2011, 16:02   #15
RookeR
Użytkownik Forum
 
RookeR's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2007
Lokacja: W Domu :)
Wiek: 32

Posty: 244
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez voice Pokaż post
1. Prawie wszyscy Alchemicy to Magowie - przecież muszą się znać na tym co robią, a skoro robią MAGICZNE mikstury, muszą wiedzieć jak działają i przez co, dlatego stąd wnioskuję.
Life fluid odnawiał życie - czyt. uzdrawiał. Uzdrawiać może także akolita, hierofant/flaminika, mnich lub też... alchemik. Sporządzenie mikstury wymaga (bynajmniej w grach typu Gothic, Risen, Wiedźmin*, jednym słowem RPG) najczęściej wiedzy alchemicznej, czyli wiedzy o roślinach. Nie potrzeba przy sporządzaniu LECZNICZYCH mikstur magii. Bo np. akolita (i cała reszta którą wymieniłem) leczy nie dzięki magii a dzięki modlitwie.
Cytuj:
2. Znać to nie oznacza lubić, spotykać się ;>. A czy Ghoul "posiada" jakąś magiczną moc oprócz leczenia się? No, raczej nie, a w Mino Hell nie dość że mamy pola energii (jedyne na rooku), to lata sobie tam magiczny minotaur. To chyba wystarczający dowód
Hm, i tu Cię zaskoczę nie jedyne. Takowe pola energii są również w "train roomie" (czy jak to się tam nazywa). Aby sprawdzić kup klucz u Amber (albo u Seymora, daaaaawno nie grałem na roku - jakieś 2 lata) i idź za "pokój" Amber i troszkę pozwiedzaj.
A że jutro mam egzamin i robię wszystko byle się nie uczyć dostarczam Ci SS z owego train roomu: [klucz tak btw, jednak ma bibliotekarz ]

Cytuj:
3. Mi chodziło o to, aby na wyższym lvlu zagadać do niektórych npc, a nie bocić na potworkach. Może taki 80+ jak porozmawia z Hyacinthem, Hyacinth wyjawi mu pewną tajemnicę? Nie wiadomo, przecież każdy wie, że teraz każdy 50+ to Bot i nie da się z nim pogadać...
Znam 100 lvl+ na rookgaardzie, po wbiciu "setki" pisał do KAŻDEGO npc wiele różnych słów na które mógł by zareagować... Zgadnij co się stało?
- Nic.
Cytuj:
4. Też mnie zastanawiały, co tam owce robią. Może oprócz owiec ukradły coś jeszcze? Nie piszą o jednej rzeczy, piszą ogólnikowo, także możemy wiele wniosków wyciągnąć...
Mhm, może arkę przymierza też podwędziły? Albo Exalibuga... No bo przecież tak ogólnikowo piszę.
Okey - dude, jedną rzeczą którą te prymitywne formy życia (trolle) podpierniczyły są OWCE i beczki. Nic więcej...
Cytuj:
5. No ok, powiedzmy że otwiera. A teraz - jak mamy się dostać od środka, skoro dźwignia otwiera drzwi, które są na zewnątrz? Nawet jeżeli byśmy się tam dostali, to owa "tajemnicza" dźwignia, otwiera... drzwi do wyjścia. Przecież to głupie. Równie dobrze moglibyśmy wyjść tą stroną, którą wcześniej weszliśmy, jeśli w ogóle byśmy tam weszli. Ja myślę, że trzeba odpowiednio zagadać do Toma, może sprzeda klucz do pokoju?
Czytamy ze zrozumieniem part 1.
Napisałem że dźwignia może otwierać KRATĘ (która jest obok, chodzi mi ten "schowek" obok pokoju) a NIE drzwi. Z resztą tak trudno pojąć że dźwignia która jest obok może otworzyć kartę a nie oddalone SETKI metrów (i klika poziomów) drzwi do MM?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Masterwizard Pokaż post
Jak wynika z powyższego zgodzić można się ze stwierdzeniem RookeR'a, który powiedział, że "To że potrafi ważyć mikstury nie czyni go magiem... Co najwyżej alchemikiem." I ja się pod tym podpisuję. Dodatkowo teoria magiczna jest zbyt szeroka, aby klasyfikować ją w wąskich widełkach alchemii. Wiesz Voice, robienie mikstur, które nazwałeś "magicznymi" jest wyłącznie zastosowaniem odpowiednich składników w stosunku do innych, równie odpowiednich.
I nie trzeba do tego ŻADNEJ magicznej mocy. To tak jak robienie zupy*, zbierasz składniki, zalewasz wodą i gotujesz.

* Wyjątkiem jest zupa grochowa mojej mamy bo robi ją zaiste wyśmienitą i nawet udostępniając mi przepis nie potrafię zrobić identycznej, a więc mam matkę magiczkę?

Chyba tyle miałem do napisania

pozdrawiam RookeR
__________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze".
A. Sapkowski - Czas pogardy

Dziadki z którymi grałem na Candi i dyskutowałem na forum rookgaardu, jeśli ktoś to czyta odzywajcie się na priv - od czasu do czasu będę przeglądał skrzynkę tutaj

Ostatnio edytowany przez RookeR - 13-06-2011 o 22:02.
RookeR jest offline   Odpowiedz z Cytatem