Zobacz pojedynczy post
stary 14-09-2005, 23:44   #72
Alora
Użytkownik Forum
 
Alora's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2005
Lokacja: Daleko Daleko

Posty: 184
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Iridia
Domyślny Okradanie ludzi.

otóz pewnego dnia szukajac w www.gogle.pl strony o hackerach
przeczytalem ciekawy artykuł.

Załóżmy że Jan Kowalski gra w tibie. Ma 50 lvl. Haker chce go zhakować.
Wieć wchodzi na www.tibia.com wpisuje w community imie postaci. Tam wyswietla mu się nazwa gildi w jakiej jest dany koleś.
Wchodzi na tibia.com przegladajać informacje o gildi.
Tam jest adres np www.gildia.prv.pl
haker wchodzi tam. Na załozonym forum odnajduje adres E-Mail Kowalskiego.
Wchodzi na strone serwerapoczty gdzie ma maila Kowalski.
Próbuje odzyskac konto przez pytanie pomocnicze.
Pytanie brzmi np: "Mój ulubiony film"
Jak to nie działa. Stosuje (Mechanike Społeczną).
Tworzy postac na serwerze gdzie gra Kowalski.
Zaprzyjaźnia się z nim. W końcu pyta go o jego ulubiony film. Ofiara zwykle nie pamięta pytania pomocniczego do maila.
Haker dostaje dostę do e-maila. Następnie podaje link do strony którą sam założył. Kowalski wchodzi tam bo myśli mój kolega mnie nie oszuka.
Tam pisze żeby podać swój Acc number. Kowalski myśli a tam acc number podam i tak nie znaja hasła.
Haker zna hasło i maila zmienia kody do maila i odzyskuje postać przez tibia.com w ten sposób ofiara traci cale eq. ( Zanim zakapuje że ma haknietego maila bedzie juz po wszystkim) DLATEGO nie wchodzcie an strony podawane na trade przez 1 lvl itp itd maila do tibi miejcie zawsze takiego zeby nikt go nieznał i nie wysyłajcie z niego poczty!!!!!!!!!!!!!
Nie dawajcie kodów i nie UZYWAJCIE programów do Tibi. To na tyle CYA.




down&

Rób jak chcesz znalazlem to na stronie o tibi. Kolo haker sie wypisywal a pozatym bylo cos o programi do hakowania przez tibia GG program zmienial adres do ktorego klient wysylal kody.

Ostatnio edytowany przez Alora - 14-09-2005 o 23:50.
Alora jest offline   Odpowiedz z Cytatem