Zobacz pojedynczy post
stary 18-09-2005, 17:37   #77
Koszykarz
Guest
 

Posty: n/a
Smutny

Witam wszystkich użytkowników na forum serwisu www.tibia.pl. Jest to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że nie ostatni. Dotychczas byłem jedynie czytelnikiem forum, ale dziś zarejestrowałem się w celu podzielenia się z Wami moimi przykrymi doświadczeniami.

Miesiąc temu na Allegro kupiłem postać tibii. Po 15 dniach wykupiłem również na Allegro konto PACC(Premium Account) na 90dni. Parę dni temu moje konto zostało „zhakowane”. Ze wszystkich postaci założonych na tym koncie zniknęły oczywiście wszystkie wartościowe rzeczy(itemy oraz pieniądze). Dodatkowo jedna z postaci została prawdopodobnie zabita, chociaż na stronie www.tibia.com nie pojawiła się informacja o śmierci tej postaci. Na pewno jednak Level tej postaci zmniejszył się o 1.

Natychmiast po stwierdzeniu „zhakowania” konta podjąłem próbę jego odzyskania. W serwisie www.tibia.com wybrałem opcję: „My account has been hacked”, a następnie potwierdziłem chęć utworzenia nowego hasła i wysłania go na mój adres e-mail. Niestety na ekranie pojawił się komunikat: „Incorrect account number or email address”. Włamywacz po prostu zmienił adres e-mail w posiadanym przeze mnie koncie. Należy pamiętać, że adres e-mail może zostać zmieniony na dwa sposoby.

Pierwszym z nich jest zmiana adresu e-mail bez wykorzystania Recovery Key. Trwa to jednak 30 dni od momentu zgłoszenia chęci zmiany adresu, a także informacja o zmianie adresu jest wyświetlana przy każdym zalogowaniu na swoje konto na serwisie www.tibia.com . Ten sposób zmiany mojego adresu e-mail przez Hakera zostaje rzecz jasna odrzucony ze względu na brak jakiejkolwiek informacji o chęci zmiany adresu poczty elektronicznej na stronie mojego użytkownika w serwisie www.tibia.com.

Drugim sposobem jest natychmiastowa zmiana adresu e-mail oraz przesłanie na ten adres nowego hasła do konta Tibii poprzez podanie Recovery Key. Osoba, faktyczny właściciel konta, otrzymuje Recovery Key po spersonalizowaniu konta za podaniem swoich danych osobowych. Pamiętajmy, iż tylko jedna osoba może zostać przypisana do jednego konta i nie możliwości zmiany tej personalizacji !!!

W moim przypadku włamywacz posiadał Recovery Key do mojego konta, gdyż kupiłem konto już spersonalizowane, o czym w momencie zakupu mnie nie poinformowano. Zadzwoniłem do osoby, od której zakupiłem konto Tibii, w celu uzyskania Recovery Key. Osoba ta poinformowała mnie, że od razu nie może mi przysłać Recovery Key, podając różne powody. Ostatecznie otrzymałem Recovery Key do „mojego” konta, ale z wystarczającym opóźnieniem aby konto zostało wyczyszczone w sposób opisany powyżej.

Pomyślałem także, że przecież mógłbym zmienić Recovery Key aby być wyłącznym posiadaczem konta i uniknąć kolejnych przypadków „zhakowania”. Można to zrobić poprzez wysłanie kopii dowodu tożsamości tj. dowodu osobistego, prawa jazdy,paszportu lub kopii aktu urodzenia do siedziby Cipsoft GmbH w Regensburgu. Jeśli dane osoby z któregoś z powyższych dokumentów zgadzają się z danymi podanymi podczas personalizacji konta, na aktualny adres e-mail zostaje wysłany nowey Recovery Key oraz nowe hasło do konta Tibii. Jednakże niezależnie od tego czy dostaniesz nowy Recovery Key czy nie, należy pamiętać że zawsze kluczem do konta jest kserokopia dowodu tożsamości osoby, na ktorą zostało spersonalizowane konto. Może ona w każdej chwili, bez twojej wiedzy, zmienić Recovery Key, czyli jedyną osobą, którą możemy oskarżyć o zhakowanie naszego konta jest Ten na którego jest to konto faktycznie spersonalizowane. W moim przypadku może to być wyłącznie osoba, od której kupiłem konto Tibii lub osoba której spersonalizowany właściciel udostępnił Recovery Key w celu wyczyszczenia wszystkich moich postaci. Niewątpliwie oprócz utraty efektów wielu godzin spędzonych przed monitorem, straciłem także dalszą możliwość gry na tym koncie, gdyż kompletnie bez sensu jest narażać się na kolejne "zhakowanie".

WNIOSKI!!!
Wszystkich tych, którzy kupują od kogoś konto Tibii, przestrzegam przed oszustami, wykorzystującymi niewiedzę uczciwych graczy. Pamiętajcie, gdy kupujecie konto od razu żądajcie zapewnienia, że wy i osoba sprzedająca konto jesteście jedynymi posiadaczami Recovery Key. Wówczas w przypadku „zhakowania” tylko osoba, która sprzedała wam konto jest winna nadużycia.

Nie chciałbym niesłusznie oskarżać osoby od której kupiłem konto. Jednakże jak widać nie wydaje mi się, aby istniało inne wytłumaczenie tej sytuacji, w szczególności wtedy gdy w rozmowie telefonicznej osoba ta próbowała odwrócić od siebie wszelkie podejrzenia.

Moim zdaniem, ludzie często mylą się sadząc, że przyczyną zhakowania ich konta jest Keylogger lub bot Tibia Black Ice. Mam nadzieję, iż po przeczytaniu mojego artykułu, każdy kto kupił konto Tibii będzie mógł oskarżyć właściwą osobę o "zhakowanie" konta. Pozwoli to oczyścić z zarzutów w rzeczywistości całkowicie nieszkodliwego bota Tibia Black Ice.

Pozdrawiam wszystkich czytelników forum
Koszykarz

Ostatnio edytowany przez Koszykarz - 18-09-2005 o 18:22.
  Odpowiedz z Cytatem