Zobacz pojedynczy post
stary 14-07-2008, 18:26   #96
Dansos
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 04 2007
Lokacja: Bournemouth
Wiek: 29

Posty: 92
Stan: Na Emeryturze
Imię: Flaczyy
Profesja: Royal Paladin
Świat: Aurora
Dansos ma numer GG 2764967 Send a message via Skype™ to Dansos
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez czuczu20 Pokaż post
ja sądzę ,że u nich jest tak ,że jakaś liczba to jakies słowo
Z tym moge sie zgodzic, choc liczba moze znaczyc takze sylabe i literę, spójrz na to z innej strony. Chociazby w jezyku Polskim, zdanie "W domu" posiada 2 slowa "w" oraz "dom". Skupmy sie na slowie "w". Jest ono zarazem slowem, moze byc literą. Jest takich przykładów mnóstwo, to samo może być z 469.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez czuczu20 Pokaż post
na przykład :
469 oznacza - Język Rasy Beholderów
Mozna przypuszczać ,że
4-Język , 6-Rasa , 9-Beholder
BLABLA
A tutaj pojechałeś. Zwróć uwagę na to że Tibia to nie Polska gra, więc 469 nie może znaczyć Język Rasy Beholderów. 4 nie może znaczyć 'język' 6 nie może znaczyc 'rasa' a 9 'beholder', bo po angielsku 'Język Rasy Beholderów' będzie brzmieć Beholders' Language albo jezeli uprzec sie na 3 słowa to Beholders' Race Language. Widzisz? W tej drugiej opcji można by się uprzeć że 6 to 'rasa' ale nic poza tym!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez czuczu20 Pokaż post
Również gdy Beholdery przybyły na kontynent też nie były zrozumiałe w przeciwieństwie do siebie . Coś w stylu jaskiniowców . Potem jeden Beho nagle powiedział Tibia i to była ta 1 . Beholdery pare lat potem na cześć pierwszego słowa w słowniku Beho nazwali tak kontynet przez nich zamieszkany . Później zaczeły powstawać nowe słowa . Skoro 4 oznacza język . Beho chciały więc dać nazwe ogólnie na wszystkie słowa jakie powstaly dotąd (wtedy to 3 skoro Język 4) i wymyślili ,że to czym mówią nazywa się Językiem .Gdy mineło kilka lat na kontynent przybyły minatury .Beholdery bardzo się zainteresowały nowym osobnikami . Lecz Minotaury nietolerowały beholderów i tak powstał między nimi konflikt . Wtedy Beholdery wymyśliły słowo 6 Rasa. Skoro na ich ziemie pojawiały się nowe obiekty musieli jakoś się odzielać wyrazowo wten sposób powstała 6-ka. Po stworzeniu 8 słów w pewnym momencie histori beho . Jedenemu osobnikowi ich rasy naszło pytanie - A jak my się nazywamy ? . W tym momencie powstało słowo Beholder . Gdy tak lata mijały nikt nie zauważył ,że Beholdery się nie odrużniają wyglądem więc postanowili nadać sobie imiona. Zanim na to wpadli musiało minąć sporo czasu skoro ten beholder co broni biblioteki ma taką złożoną liczbe .
To samo co wyżej. Ze względu że 469 nie brzmi 'Język Rasy Beholderów' ta historyjka w ogóle nie może być choć trochę zbliżona do prawdy.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez czuczu20 Pokaż post
1-Tiba pewnie dlatego ,że Beholdery to BLA BLA BLA BLA
Co sądzicie o mojej teori ?
Teoria? Co do tego że liczba to słowo, sylaba albo litera to może być prawdą, ale co do historyjki, to żeś mnie rozbawił ^^
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez czuczu20 Pokaż post
Może jeszcze na cos wpadne ale to później
Wpadaj, ale proszę, bez zadnych takich historyjek, Okej??

@topic
temat bardzo ciekawy i chyba dla tego regularnie go odwiedzam. lubie popatrzec jak probujecie rozwiazac ta zagadke, choc moim zdaniem, nie ruszycie jej za nic.
to co mowil 'Blinky' zrozumiec 469 moga tylko osoby ktore maja wystarczajaca liczbe oczu. nie widzicie co to znaczy? Jest to zagadka ktorej NIE DA SIE ROZWIAZAC! Blinky specjalnie to mowi, zeby uswiadomic to graczom. Pomyslcie. Jezeli ta zagadka bylaby jakos powiazana z questem czy cos juz dawno by jakis gracz ja rozwiazal. Ludzie przez conajmniej kilka lat juz probuja ja rozwiazac ale jakos dziwnie nikt nic sensownego jeszcze nie wymyslil. Cipsoft pewnie specjalnie wstawil tam blinkiego, ktory tlumaczy to graczom, ktorzy poszukuja super rare itemow.

Bardzo dobrze ze sa nadal takie zagadki i ludzie probujacy je rozwiazac, bo to nadaje Tibii ten specyficzny klimat, bo powiedzcie, czy w Diablo 2, albo w WOWie sa takie zagadki? NIE

Kto wie? Moze wszystko zmieni sie po kilku next upach?

To jest tylko moje zdanie, nie mam zamiaru nikogo urazic czy zniechecic od rozwiazywania tej zagadki. Robcie to dalej! Gdybym mial chociaz troche wolnego czasu moze sam przestal bym myslec sceptycznie i zaczalbym szukac, ale coz, brak czasu.
Dansos jest offline   Odpowiedz z Cytatem