Temat: Wojsko.
Zobacz pojedynczy post
stary 16-03-2010, 14:29   #20
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
Jak to nie iść do wojska... przecież chłop bez wojska to jak baba co nie umie gotować...
Znanym jest fakt, że większość szefów kuchni to mężczyźni. Powiadasz też, że prawdziwy chłop siedzi w wojsku, a wiesz ile pedałów tam siedzi? Nic nie sugeruję, po prostu Ci pokazuję, że nie należy TAK szufladkować ludzi. Jedni mają przeznaczenie być w wojsku, inni gdzie indziej.

Co do komisji. Byłem tydzień temu, dostałem zaskakującą kat. A (co mnie poważnie zdziwiło, ci co wiedzą o co chodzi, zrozumieją). Czuję, że takich kat. będzie sporo, bo to ma pewnie służyć jako zachęcenie i ułatwienie (zgaduję, że zainteresowanie tym jako zawodem nie jest tak wysokie, jakie było, kiedy było to obowiązkowe).
W jakichkolwiek warunkach, nie podjąłbym się służby. Nie dlatego bo jestem coś a la 'chłop bez wojska', ale dlatego, że nie chcę być wykorzystywany przez siły wyższe do przypodobania się USA. Gdybym właśnie w USA mieszkał, to wydaje mi się, że taka służba była by bardzo atrakcyjna.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
No, ale dobrze, że to już nieobowiązkowe.
Stawienie się przed komisją lekarską (czyli wojskową) jest obowiązkowe. Niestawienie się bez wcześniejszego zawiadomienia grozi karą grzywny, pozbawienia wolności lub, jeśli masz szczęście, tylko przymusowym transportem za pomocą policji (kolega ze szkoły właśnie olał [był to 1wszy dzień wezwań w Szczecinie] i dość komicznie to wyglądało). Chociaż nie wiem czy stosowaliby to, gdyby takich przypadków było więcej, ale dla 1 nie zrezygnują raczej. No i co to za problem - ot, ważą, mierzą, badają ciśnienie, sprawdzają wzrok, postawę i przyrodzenie (miałem szczęście [?], bo przed badaniami dość młodego lekarza zastąpił jakiś 80 letni dziad, który i tak chyba niedowidział).

Ostatnio edytowany przez CytrynowySorbet - 16-03-2010 o 14:36.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem