Zobacz pojedynczy post
stary 19-06-2007, 22:21   #3
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

REGULAMIN


Jest to regulamin odnośnie pisania nowych poradników, które w przyszłości miałyby się znaleźć w podforum „Poradniki”. W regulaminie są zawarte uwagi, sugestie jak i pewne korekty.

UWAGI
1. Poradnik ma być pomocny, tak więc odpowiednio sprecyzuj jego temat.
2. Jeśli temat nie jest zbytnio obszerny, zrób poradnik zawierający kilka zagadnień.
3. W poradniku nie mogą znajdować się żadne błędy ortograficzne i interpunkcyjne. Powinien on być napisany schludnie, przejrzyście, piękną polszczyzną. Staraj się nie używać slangów.
4. Nie pisz długimi zdaniami utrudniając tym samym odbiór tekstu. Pisz zwięźle i na temat.

SUGESTIE
1. Dodaj do poradnika zdjęcia, aby ułatwić graczom orientację w terenie.
2. Jeśli dodajesz zdjęcia, postaraj się, aby były one odpowiednio przycięte (bez widoku na eq, kanały rozmów, czyt. tylko obraz gry), odpowiednio rozjaśnione i czytelne dla graczy.
3. Używaj formatowania tekstu, poprzez pogrubienie ważniejszych informacji takich jak dialogi, imiona NPC lub przedmioty; użycia większej czcionki przy kolejnym punkcie, dobranie kolorów w celach estetycznych.
4. Postaraj się, aby Twój poradnik ładnie się prezentował w oczach graczy oraz był dla nich jak najbardziej zrozumiały i przejrzysty.

KOREKTY
1. Jeżeli użytkownicy zasugerują Ci zmianę pewnych punktów lub dodanie nowych rzeczy posłuchaj ich, ponieważ informacja, która dla Ciebie może być oczywista, dla innych jest czymś nowym, dziwnym.
2. Twój poradnik zostanie przeniesiony do podforum „Poradniki” jeżeli przypadnie do gustu użytkownikom oraz, gdy opisywany temat będzie całkowitym stopniu wyczerpany.
3. Jeżeli nie masz pomysłu na poradnik nie pisz go o idiotycznych rzeczach, tłumacząc się, że taki poradnik jeszcze nie istnieje.


PS. Jak coś nie tak to pisać, bo ja to robiłem w 10 minut, a już za bardzo nie myślę, po tylu godzinach przed kompem xD
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem