Zobacz pojedynczy post
stary 27-12-2010, 20:39   #525
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

Długo nie grałem, ale niedawno powróciłem do Tibii i nasunęło mi się kilka wniosków.
Moją pierwszą postacią być rycek. Nie powiem, dobrze mi się grało, bo było to jeszcze za czasów UHów i lootowania itemów przez blokera. Jako, że byłem spokojną osobą i zależało mi na bezpieczeństwie, to rycek był postacią dla mnie - na 50lvl byłem już praktycznie nie do ubicia przez <100 lvle. Nie podobało mi się tylko to, że na większe mobki musiałem mieć zawsze jakiś team, albo chociaż palka.

Potem grałem drutem i sorcem. Nie podobało mi się. Wprawdze postaci te były bardziej strategiczne i mogłem również spokojnie expić na tombach/necro, to denerwowało mnie ciągłe ryzyko i dokupowanie manasów i summony...

Teraz gram palkiem. Myślę, że jest to najlepsza profesja, dająca najwięcej niezależności. Duża siła broni dystansowych w połączeniu z czarami i dobrą obroną (od kiedy palek może biegać ze spirami i tarczą) robią z niego prawie rycka, który może expić solo dobre mobki, również te, na których rycek ma problemy (tzn. miał np. z DS, CS, nie wiem jak jest teraz). Broń dystansowa i wspomaganie runami i czarami również czyni z palka dobrego kompana do teamów na większe wyprawy, bo jednocześnie może atakować i leczyć/atakować runami, a jakby się uprzeć to i blokerem może być dobrym dla sorca/druta/innego palka.
Helixaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem