Zobacz pojedynczy post
stary 03-09-2008, 11:30   #10
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Inne pytania

Znalazłem błąd w grze (bug). Gdzie powinienem go zgłosić?
Prosimy o zgłaszanie błędów tutorom, korzystając z help channel (ctrl+t). Mogą oni sporządzić raport o błędzie, który wysyłają bezpośrednio do CipSoftu.
Zapamiętaj, że opis błędu powinien być opisany tak szczegółowo, jak tylko jest to możliwe, najlepiej, gdy podasz opis błędu, krótkie wyjaśnienie jak poważny jest ten błąd i najważniejsze – listę kroków, niezbędnych do wywołania błędu. Prosimy o skupienie się na przekazaniu najważniejszych informacji o błędzie, pomijając te, które są zbędne do zrozumienia błędu.
Jeśli Twój klient „padnie”, szczegółowy opis błędu zostanie umieszczony w pliku error.txt. Zostaniesz poproszony o wysłanie nam tego opisu, po ponownym zalogowaniu się do gry. Nie ma potrzeby zgłaszania błędu poza podaniem go w formularzu przy logowaniu.

Mam świetny pomysł, który można by było zrealizować w Tibii. Komu mam o tym powiedzieć?
Zapraszamy Cię do przedyskutowania Twojego pomysłu z innymi graczami na forum z propozycjami. Zespół CipSoftu regularnie przegląda to forum, jednakże nie włącza się do dyskusji. Jeśli pomysł dobrze pasuje do kontekstu Tibii, jest ogromna szansa, że zostanie on wprowadzony do gry.

Czym jest test server i kiedy mogę się do niego zalogować?
Test serwery są wprowadzeniem do nowych opcji i terenów, zanim zostaną one wprowadzone do gry. Zwykle są one uruchamiane kilka dni przed update’m, ponieważ nowe opcję muszą zostać przetestowane. Aby dowiedzieć się, czy test server jest uruchomiony, sprawdź newsy.
Jeśli test serwer test włączony, musisz pobrać dodatkowego klienta który będzie również w dziale aktualności. Bądź przygotowany, aby stać w kolejce, nawet jeśli masz konto premium. Proszę zrozumieć, że pojemność serwera testowego jest ograniczona.

Czy mogę zdobyć protokół komunikacyjny pomiędzy serwerami gry, a klientem?
Przepraszamy, ale ten protokół nie jest udostępniany publicznie.

Czy mogę zdobyć kod serwerów gry?
Przepraszamy, ale kod serwerów nie jest udostępniany publicznie.

Czy mogę zdobyć edytor map i stworzyć kilka terenów do Tibii?
Doceniamy Twoją chęć pomocy, ale prosimy o zrozumienie tego, że edytor map jest przeznaczony tylko do użytku wewnętrznego. Pracownicy CipSoftu odpowiedzialni za rozwój gry, wciąż pracują nad powiększaniem mapy.

Czy możliwe jest robienie zrzutów ekranu z gry?
Tak. Aby wykonać zrzut ekranu, naciśnij klawisz „Print Screen” na swojej klawiaturze. Następnie otwórz program graficzny (np. MS Paint) i naciśnij kombinację ctrl+v. Wklejony obraz zapisz na dysku.

Kim są senatorzy?
CipSoft wręcza honorowy tytuł senatora, byłym wolontariuszom, którzy wiele pomogli społeczności Tibijskiej. Senatorzy zatrzymują swoją doradczą funkcję, ale nie posiadają już przywilejów np. Gamemastera. Senatorzy są normalnymi graczami. Mogą nimi zostać jedynie, byli Gamemasterowie i tutorowie, którzy długo wykonywali swoją funkcję. Decyzję o mianowaniu kogoś senatorem podejmuje CipSoft.

Ostatnio edytowany przez Slythia - 04-01-2011 o 16:37.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem