Zobacz pojedynczy post
stary 23-10-2008, 00:53   #138
Suk Suk
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 04 2005

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 139
Poziom mag.: 71
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
To ciekawe, bo z moich obserwacji ewidentna sciema pt. spoiler do winged helmet questu wygenerowala temat na kilkanascie/ dziesiat stron, pomimo tego ze zaraz po jego pojawieniu sie w prosty sposob udowodnilem ze autor nie ma pojecia o czym pisze.

Wychodzi na to ze ludzie u was sa tak spragnieni sensacji ze sa w stanie lyknac kazda, nawet najbardziej niedorzeczna, scieme.
Zdarzają się takie przypadki, którym jak pisałem wyżej jestem przeciwny. Autor WHQ zyskał dużo tym spoilem jednak dużo w nim ciekawych fragmentów. Nie pisze tutaj by przekonywać was jaka tibia.org jest super tylko nie lubię jak ludzie piszą ogólnikami.

Co do samych beholderów, twórcy gry opierali się na mniej lub bardziej znanych mitach/opowiadaniach/stronach/filmach etc. W tej chwili nie da się jasno powiedzieć wszystkiego o 469 bo nie wiadomo czy pewne poszlaki są celowe czy nie. Wiem, że samo występowanie potworów obok siebie zazwyczaj jest uzasadnione jak dwarfy obok behemotów w cyclopolis. Tak samo beholdery porozrzucane na mapie muszą mieć jakiś cel. W jednej książce jest wyjaśnione, że beholdery mogą być najemnikami i w ten sposób można wytłumaczyć praktycznie każdego beholdera na mapie. Jednak gdy popatrzymy na nich jak na obserwatorów pewnych zdarzeń i nawiążemy (znowu do deserta) gdzie Banshee jest pewnym symbolem, możemy wywnioskować że one czekają na omen który coś przepowiada. (w tym przypadku banshee). Banshee wprowadzono chyba w update 7,3 z tego co pamiętam lecz nie jestem pewien beholdery były tam wcześniej! Czyli doczekały się swojego znaku - fabuła poszła na przód. Oczywiście fabuła poruszyła się wraz z update tak samo jak kilka osób przepowiadało quest w typie inkwizycji. Wiem, że się trochę powtarzam, lecz chce pokazać jak można patrzeć na jeden mit. Z genezy Tibi wiemy, że Zathroth nie zna sekretu stworzenia, więc beholdery mogą dla niego pracować i opracowały właśnie sekret stworzenia pod przykrywką kodu 469. Wtedy położenie beholderów na mapie może sugerować, że poszukują wskazówek do stworzenia tego kodu a beholdery koło npc Lugri pełnią rolę pośredników bo jak wiemy Lugri jest kapłanem Zathroth'a. Jest jeszcze inna możliwość Knightmare który stworzył 469 użył prostego (wg niego kodu) umieścił w grze wskazówki, lecz przez naszą interpretację nie potrafimy ich zauważyć. Rozwiązań będzie tyle, ile mamy wyobraźni a póki nie ma tego w quest logu i tak nikt niczego nie będzie pewien.

@Vil
A teraz trochę na temat mentalności ludzi, są ludzie którzy nie mają ewidentnie żadnej wiedzy o rpg w Tibi. Taki ktoś łyknie każdą ściemę, ale są grupy użytkowników torga którzy rozgryźli całkiem sporo - może nie mają mitycznych broni, ale wiedzą więcej niż inni. Napisałem tutaj, bo czasami czytam Tibie.pl i nie chciałbym abyś pisał ogólnikami. Ja nigdy nie będę popierać sprzedaży wskazówek, i spoilerów bez pokazania nagrody. Jeżeli chcesz to przeczytaj moje tematy na torgu mój nick to Aqualek i zobacz czy w którymś miejscu napisałem coś co zarzucasz ludziom na torgu.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Suk Suk - 23-10-2008 o 00:55.
Suk Suk jest offline   Odpowiedz z Cytatem