Zobacz pojedynczy post
stary 03-09-2007, 14:08   #90
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

No wiesz, przemyślałem to co napisałeś i się zastanowiłem. Myśląc nad jednym nic się nie osiągnie, trzeba myślec bardziej hmmm... rozleźle? Chodzi o to, żeby myśleć tak, żeby połączyć wszystko w kupę, myśląc nad jednym można tylko czas tracić, bo może to być część jak np. questa jak zastanawiamy się nad częścią questa nie wiedząc czy to początek czy koniec nic nie wiemy, trzeba się zroientować nad czym myślimy. Myślę, ze to gdzieś środek, ponieważ zaczęło się od mitów potem, rozmyślania aż w końcu czyny i koniec .

Najpierw zrozumcie metafory, potem będzie łatwiej, doczytajcie i poszukajcie.

Sam przedstawię wam co to wszytsko oznacza wg mnie oczywiście:
Kiedy wieża zostanie zniszczona
Kiedy zimno straci swe żądło-zimno jest zazwyczaj brane jako zło (królowa śniegu i inne bajki) żądło to jest broń, więc kiedy zło straci swą broń
Kiedy krasnoludy (nasi mali) zawrzą pokój z ludźmi (jest wojna pomiędzy ludźmi a krasnoludami)
Kiedy władca morderców przestanie siebie szanować (zrobi coś, a nie mu zrobią)
Kiedy lód zetknie się z ogniem (lód jest wysoko na górach, ogień w jądrze ziemi, pod ziemią, piekło)
Kiedy strzała zabije za pierwszym razem-pisze że nie może pofrunąć dwa razy, więc może trzy razy? cztery?
Kiedy piorun zakończy ciszę-uciszyć ciszę to taka metafora, ja ją biorę jako zakończyć ciszę(jakieś enomalia pogodowe?)
Kiedy zło zetknie się z dobrem w dobrej, pięknej sytuacji- czerwień to kolor krwi, ognia co jest brane jako zło, dobro jest zielone, złoto jest piękne, ale fałszywe więc tutaj trzeba pomyśleć
Kiedy duże monstrum zostanie zabite-kość słoniowa to może być kość dużego potwora, która po wyjęciu z wnętrznośći pęknie po krwawej walce (stąd te splamione krwią ręce)
Kiedy dobro zmartwychwstanie-czyli umarli będą się śmiali z bogów śmierci, ponieważ oni ich pokonali, zmartwychwstali
Kiedy zapomniany przez wszystkich bohater powróci-imię wymazane zapomniane powraca-skojarzcie sobie
Kiedy zakazane bronie/ludzie costaną zabite, zniszczone- zakaznymi bliźniętami mogą być identyczne bronie, pancerze itp. jakaś mega broń która ma swojego bliźniaka
Kiedy jednookiego zabije ogień-to dość trudne, poniewąz może nie chodzić o cyklopa tylko o człowieka, który stracił oko więc to może być pirat, a w ogniu zginie bo np, na goromę przypłynie i wpadnie do wulkanu
Kiedy zdrajcy zginą-zdrajca jest nie tylko jeden, może ktoś powiedział komuś, że szykuje się wojna, powiedzial plany, przeszedł do zła.
Excalibug odrodzi się w płomieniach sprawiedliwości-excalibug będzie należał do sprawiedliwości-jakichś strażników dobra, aniołów, bohatera.

Ogólnie wyczytałem, że jakaś wojna będzie a po czym?
-Ogólnie jest tutaj o zabijaniu, śmierci, ale ma to jakiś cel jak wojna
-Metafory o tym mówią w pewnien sposob
-Piorun to nasza wojna-cisza to pokój
-Zdrajca występuje na wojnach jako szpieg, ale jest on zdrajcą dopiero po ujawnieniu się
-Ludzie tracą różne części na wojnach w tym oczy (głupie, wiem)
-Spotkają się w sytuacji fałszywej jak złoto
-Może dowódcami będą bliźniaki?
I jeszcze wiele innych

Ostatnio edytowany przez Alanus Lutinum - 03-09-2007 o 16:35.
Alanus Lutinum jest offline