Zobacz pojedynczy post
stary 16-09-2007, 20:16   #99
Elevarm
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 08 2005

Posty: 340
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ja_na_innym_forum
Kiedy wieża upadnie
Kiedy zimno straci swe żądło
Kiedy mali przemaszerują salami wielkich
Kiedy władca morderców straci swą godność
Kiedy lód pocałuje ogień
Kiedy strzała nie pofrunie dwa razy
Kiedy piorun uciszy ciszę
Kiedy czerwień spotka zieleń na złotym gruncie
Kiedy kość słoniowa pęknie w krwią splamionych rękach
Kiedy umarli przejdą po ziemi naśmiewając się z bogów
Kiedy imiona zostaną wymazane i tak stracone, powrócą
Kiedy zakazane bliźnięta nie będą już istnieć
Kiedy jednooki król umrze w ogniu
Kiedy zdrajca spotka swój los
Excalibug odrodzi się w płomieniach sprawiedliwości.
Kiedy wieża upadnie - to symbol siły i potęgi, oznacza zniszczenie czegoś co było trwałe, ogromny kataklizm
Kiedy zimno straci swe żądło - runie ustalony porządek
Kiedy mali przemaszerują salami wielkich - tak jak wyżej, jest to konsekwencja 'upadku wieży'
Kiedy władca morderców straci swą godność - symbol zupełnego zniszczenia wartości i zezwierzęcenia ludzi
Kiedy strzała nie pofrunie dwa razy - moim zdaniem symbolizuje wojny i bitwy
Kiedy piorun uciszy ciszę - dalej do co runięcia ustalonego porządku, bo jak niby coś tak głośnego jak piorun ma uciszyć coś co już jest ciche?
Kiedy czerwień spotka zieleń na złotym gruncie - moim zdaniem symbol rozlanej krwi
Kiedy kość słoniowa pęknie w krwią splamionych rękach - to co piękne i dobre ginie
Kiedy umarli przejdą po ziemi naśmiewając się z bogów - zupełny upadek cywilizacji i wartości, wiary w bogów
Kiedy imiona zostaną wymazane i tak stracone, powrócą - ciąg dalszy upadku wszystkiego
Kiedy zakazane bliźnięta nie będą już istnieć - nie mam pojęcia
Kiedy jednooki król umrze w ogniu - być może śmierć ostatniego władcy ludzi
Kiedy zdrajca spotka swój los - jaki los zdrajcy chyba każdy wie.

To tylko metafory; poemat o nadchodzącej apokalipsie (wedle mnie, powrót R7 do świata śmiertelników) i o powrocie Excalibuga, który posłuży do walki z demonami. Excalibug to nie jest żaden żart, jego nazwa może budzic takie skojarzenia, dla w mitologii tibijskiej zajmuje ważne miejsce, cale PoI stworzono z myślą o Nim, a Nightmare Knights zostali unicestwieni broniąc Go.
Elevarm jest offline