Zobacz pojedynczy post
stary 17-11-2011, 22:51   #1
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny Zimowa Aktualizacja 2011 - dyskusja & ciekawostki.

Zapraszamy do dyskusji na temat zimowej aktualizacji 2011. Na początek przedstawiamy krótkie FAQ, które udostępnili CMowie w związku z pierwszą zapowiedzią:

FAQ:
Ukryty tekst:
Cytuj:
Informacje ogólne, wszystko może ulec zmianie:

Istnieją dwa rodzaje ofert:
Oferta sprzedaży: Gracz oferuje przedmioty
Oferta kupna: Gracz potrzebuje przedmiotu

Obaj, płatni i darmowi gracze mogą korzystać z rynku, ale tylko gracze premium mogą składać oferty kupna i sprzedaży na rynku.

Rynek jest dostępny w każdym depozycie w każdym mieście.

Q: Jakie przedmioty można sprzedać w markecie?
A: Generalnie prawie każde przedmioty możliwe do podniesienia można sprzedać, z wyjątkiem następujących:

-Zwłoki
-Pieniądze
-Książki, zwoje, dokumenty, itp. zapisane przez graczy
-Wypełnione pojemniki na ciecz
- Przedmioty okresowe (na przykład magical torch)
- Zużyte przedmioty (na przykład soft bootsy, które zostały użyte i nie mają 100% czasu do zużycia albo amulety, które nie są w pełni naładowane)

Q: Czy są jakieś opłaty jeżeli złożę ofertę?
A: Tak. Każda oferta będzie kosztować 1% całej sumy, ale nie więcej niż 1000 gp i co najmniej 20 gp.

Q: Jak mogę zapłacić?
A: Pieniądze będą automatycznie pobrane z konta bankowego. Jeżeli nie będziesz miał wystarczająco pieniędzy w banku, to nie będziesz mógł kupić lub sprzedać jakiegokolwiek przedmiotu.

Q: Co się dzieje z pieniędzmi w czasie oferty kupna?
A: Pieniądze zostaną zablokowane i nie będą mogły być użyte podczas oferty.

Q: Jeśli jestem sprzedającym to w jaki sposób otrzymam pieniądze?
A: Jeżeli ktoś zaakceptował Twoją ofertę to pieniądze zostaną automatycznie przesłane na Twoje konto bankowe.

Q: Jak otrzymam przedmiot po zakupie w rynku?
A: Przedmiot zostanie automatycznie wysłany do skrzynki w depozycie skąd zaakceptowałeś ofertę.

Q: Jak to działa z przedmiotem? Gdzie muszę umieścić przedmioty, które chcę sprzedać?
A: Przedmioty muszą być w depozycie miasta z którego składasz ofertę.

Q: Co się dzieje z przedmiotami podczas oferty sprzedaży?
A: Przedmioty zostaną zablokowane i zabrane z Twojego depozytu. Jeżeli nie zostaną sprzedane, to zostaną wysłane z powrotem do skrzynki depozytu gdy oferta dobiegnie końca.

Q: Podczas oferty oferowany przedmiot jest zablokowany. Czy ten przedmiot nadal zalicza się w zakresie ograniczenia depozytu?
A: Nie, nie zalicza.

Q: Czy światowe transfery są możliwe z marketem?
A: Nie. Istnieje jeden rynek dla każdego świata gry.

Q: Czy mogę anulować jakiekolwiek otwarte oferty?
A: Tak.

Q: Czy mogę zmienić moje oczekujące oferty?
A: Nie. Jeżeli chcesz zmienić cenę lub ilość swojej oferty to musisz ją anulować i dodać nową.

Q: Jak długo trwa oferta?
A: Jeżeli nie będzie anulowana przez właściciela i nie będzie zaakceptowana przez klienta to będzie trwać przez 30 dni.

Q: Jak dużo przedmiot może zawierać jedna oferta?
A: Oferta jest ograniczona do maksymalnie 64000 przedmiotów ( na przykład: Oferta sprzedaży/ zakupu 64000 serpent sword'ów). Należy pamiętać, że stosy przedmiotów, na przykład 64 fish fin'y, liczą się jako jeden przedmiot.

Q: Jeżeli oferta sprzedaży wynosi 2000 Iron Ore, to muszę kupić je wszystkie?
A: Nie, możesz kupić jeden, 50 lub wszystkie 2000. To od Ciebie zależy jak wiele przedmiotów z oferty kupisz.

Q: Co jeżeli oferuję stos przedmiotów? Czy oferuję cenę kawałku lub ogólną cenę?
A: W standardowym kliencie zaoferowana cena jest zawsze ceną za sztukę.
A: W kliencie Flash Beta można wybrać pomiędzy zaoferowaniem ogólnej ceny lub ceny za sztukę.

Q: Jak wiele ofert mogę wystawić naraz?
A: Możesz mieć do 100 otwartych ofert w tym samym czasie.

Q: Czy rynek działa na obu klientach?
A: Tak.

Q: Co się stanie z zablokowanymi przedmiotami po aktualizacji?
A: Wszystkie przedmioty będą automatycznie przeniesione do Twojej skrzynki depozytu.

Q: Czy rynek działa również na Rookgardzie?
A: Jako że na Rookgardzie nie ma depozytu, nie.

Q: Czy mogę korzystać z dodatkowej usługi transferu świata podczas oczekującej oferty?
A: Nie. Nie może być żadnych oczekujących ofert na Twoim koncie jeżeli chcesz przenieść się z jednego świata na inny.

Proszę zauważyć po raz kolejny, że wszystko wciąż może być zmienione.


>>Odpowiedzi z 17, 18 i 21 listopada<<

>>Dodatkowe zdjęcia i informacje nt. drugiej zapowiedzi<<

>>Odpowiedź dot. drugiej zapowiedzi - 24.11:<<
__________________

Ostatnio edytowany przez Voniek - 24-11-2011 o 23:37.
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.