Zobacz pojedynczy post
stary 21-11-2011, 17:16   #16
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

Odpowiedzi z dnia 17 listopada.

Ukryty tekst:
Cytuj:
Wypowiedzi i Odpowiedzi z dnia 17 Listopada

1.
[W]ypowiedź: Myślę, że darmowe konta powinno móc chociaż kupować przedmioty za pomocą nowej funkcji.
[O]dpowiedź: Gracze bez płatnego konta będą mogli kupować i sprzedawać poprzez rynek. Tylko składanie ofert kupna i sprzedaży jest ograniczone do graczy z płatnym kontem.

2.
W: Czy nazwa gracza będzie pokazana jako anonimowa czy jest to tylko na tym zdjęciu? Czy nie jest bezcelowe dodawanie kolumny nazw postaci jeżeli dla innych będą one anonimowe?
O: To zależy od Ciebie. Możesz wybrać pomiędzy pokazaniem swojego imienia lub pozostaniem anonimowym.

W: Co do czasów, będą one pokazywane jako CET? Czy też na podstawie czasu klienta użytkownika? Czy jest jakakolwiek szansa na dodanie liczników czasu, np. pierścieni lub czegoś podobnego?
O: Dobre pytanie. Przekażemy je dalej.

3.
W: Czy jest możliwe sprzedanie więcej niż jeden przedmiot naraz? Mam na myśli różne przedmioty naraz, np. „Sprzedam Terra Legs, Terra Mantle i Terra Hood 30k”.
O: Możesz zatwierdzić tylko jedną ofertę kupna/sprzedaży dla każdego przedmiotu (lub stosu). Więc aby sprzedać różne przedmioty będziesz musiał zatwierdzić różne oferty.

W: Czy ten rynek będzie także działał dla domków (sprzedawanie jeżeli posiadasz/licytowanie jeżeli jest pusty).
O: Nie, tylko przedmioty, które można podnieść.

4.
W: Zauważyłem, że czas jest ucięty na kliencie C++, czy jest możliwość, że po podwójnym kliknięciu pojawi się kolejny, dokładny opis przedmiotu, aby wszystko było zorganizowane?
O: Tak, po najechaniu i przytrzymaniu myszki na produkcie pojawi się jego dokładny opis.

5.
W: Czy będzie dostępna tylko opcja „Kup Teraz”? Czy też może będą także aukcje? Ten system jest dobry, ale tylko jeżeli aukcje są także możliwe. Jest to bardzo pomocne podczas sprzeawania rzadkich przedmiotów.
O: Po akceptacji oferty oferta kończy się natychmiastowo. Więc aukcje nie są dostępne.

W: Kilka pytań:
Czy jest możliwe sprzedawanie/kupowanie domków?
Mam różne przedmioty w depozytach w Yalahar, Liberty Bay, itd. Teraz wszystkie depozyty w różnych miastach będą miały te same przedmioty?
O:
Tylko przedmioty, które można podnieść.
Nie, będziesz miał dostęp do depozytu miasta, w którym jesteś,więc będziesz mógł oferować tylko te przedmioty, które są w tym depozycie.
6.
W: Co do czasów, będą one na podstawie CET czy też czasów klientów?
O: Właśnie dostałam następującą wiadomość: Będą to lokalne czasy, tak jak na kanałach chatów.

7.(Skrót)
W: Czy jak będę w depozycie Farmine, gdzie nie ma za wiele ludzi, i wystawię swoją DSM'kę na aukcję, to będzie ją można kupić tylko i wyłącznie z Farmine?
O: Aby wystawić przedmiot na aukcję, musi on być w depozycie danego miasta. Po dodaniu go do ofert w markecie, będzie on mógł być zakupiony z każdego miasta.


Odpowiedzi z dnia 18 listopada.

Ukryty tekst:
Cytuj:
1.
W: Czy mówiąc, że przedmioty będą sprzedawane za „ustaloną cenę”, to macie na myśli, że cena przedmiotu nie będzie mogła przekroczyć określonej ceny?
O: Oznacza to, że gracz zatwierdzający ofertę będzie mógł ustalić cenę.

W: Czy przedmiot zaoferowany w markecie zniknie z depozytu? Jeżeli nie, to co się stanie z ofertą jak usuną go z depozytu?
O: Cytat z FAQ

W: Na moje ostatnie pytanie odpowiedzieliście w formie zrzutu ekranu, historia transakcji będzie zapisywana, ale ile transakcji będzie w niej pokazane?
O: Pokazywane będą transakcje postaci z ostatnich 30 dni oraz aktualne ofert postaci.

W: Dlaczego nie możemy sprzedawać napoi? Proszę, pozwólcie nam sprzedawać i kupować health i mana potiony.
O: Możecie sprzedawać potiony. Napełniony pojemnik cieczy to np. vial of blood.

W: Jeżeli sprzedamy stos, np. 100 bear paw'ów za 200gp każdy, to jaka będzie opłata? Czy będzie to 20x100=2k czy 1% z całego 20k, czyli 200gp?
O: Jak napisane w FAQ: „1% całkowitej ceny”, więc powinno być 200 gp.

W: Co się stanie z Crystal Pedestal? Ten przedmiot jest problemem, ponieważ jego ID zmienia się co chwila (kiedy zmienia się kolor!). On już sprawiał problemy z sprzedawaniem go do Telasa, ponieważ kupował on tylko te z jednym kolorem.
O: To jest uwzględnione i nie powinno stwarzać problemów.

W: Cool pomysł, ale mam nadzieję, że ten 1 teaser nie oznacza tego, że ten update nie będzie miał innych ciekawych rzeczy. Lubię update'y, które dodają mnóstwo różnych rzeczy niż typowe kilka dodatków, średnio trudny quest i około 3 potworków.
O: To jest dopiero 1 teaser, nie martw się.

W: Czy trzeba zapłacić za dodanie przedmiotu do marketu, czy też opłata odchodzi od ogólnej ceny za którą przedmiot został wystawiony?
O: Zapłata będzie pobrana kiedy wystawisz ofertę. Zostało to dodane do FAQ, aby było to bardziej przejrzyste.

2.
W: Jeżeli stos liczy się jako 1 przedmiot i maksymalna możliwość dodanych przedmiotów do oferty to 64000, to oznacza to, że depozyty będą większe, aby znalazło się miejsce na 64000 przedmiotów czy też pozostanie z 2000 przedmiotami, tak jak teraz?
O: Limit depozytu pozostanie taki, jaki jest. Zaszło małe nieporozumienie: stos 100 przedmiotów będzie zaliczany jako 100 przedmiotów w ofercie. Oznacza to, że maksymalnie można zaoferować np. 640 stosów ryb, co wciąż mieści się w limicie depozytów.

W: Czy moglibyście zrobić Marketowe okno większe w standardowym kliencie, aby było takie same jak w Flash'owym? Wtedy nie musielibyśmy podświetlać tekstu, aby widzieć go całego. Czy nie moglibyście zrobić lepszych tabel w oknie marketu w standardowym kliencie?
O: Nasz programista standardowego klienta zrobił co tylko mógł, ale niestety był bardzo ograniczony z możliwościami w standardowym kliencie.

W: Nie chcę marudzić, ale czy opłaty za wystawienie oferty są potrzebne? Nikt nie będzie miał z nich profitu.
O: Marketowe elfy pracują całe dnie i nocy, 24/7, aby zapewnić dostawę przedmiotów i pieniędzy, więc dostają niezłą wypłatę. Cóż, opłata trochę zmniejszy spamowanie ofertami i zapewni, że sprzedawca/kupiec są pewni swej oferty.

W: Czy jak wystawie np. 30 Fire Swordów na sprzedaż 10k każdy i ktoś nie zauważy mojej oferty i wystawi ofertę kupna 30 za np. 11k każdy, to oferta będzie dopasowana?
O: Tak, oferty będą automatycznie dopasowywane na podstawie najbliższej ceny do Twojej oferty.

W: Czy okno marketu będzie się odświeżało jak ktoś doda nową ofertę, kiedy ja będę miał je włączone?
O: Nie będziesz musiał zamykać okna marketu, ale będziesz musiał odświeżyć listę poszukiwanych przedmiotów (po prostu kliknij na inny przedmiot i z powrotem kliknij na przedmiot, który Cię interesuje).

3.
W: Nie zostało to wyjaśnione w opisie lub zdjęciach, więc czy będzie możliwe pisanie na chacie po otwarciu okna marketu?
O: Okno marketu jest podobne do okna opcji, więc nie będziesz mógł pisać na chacie, kiedy to okno będzie otwarte.

W: Czy mogę anulować swoją ofertę, czy też muszę czekać 30 dni na ukończenie?
O: Tak, możesz anulować swoją ofertę i odzyskasz pieniądze i przedmioty, oczywiście oprócz opłaty.

4.
W: Czy mogę zobaczyć kto sprzedał mi/kupił ode mnie przedmiot z mojej oferty? I czy jak sprzedam przedmiot, to pieniądze zostaną wysłane do depozytu czy banku?
O: Według moich wiadomości nie będziesz mógł zobaczyć kto kupił/sprzedał Ci przedmiot. Pieniądze zostaną wysłane do Twojego banku.

5.
W: Czy pierwsza osoba oferująca będzie miała najwięcej szansy na uzyskanie najlepszej oferty w automatycznym dopasowaniu oferty?
O: Jak można zobaczyć na zdjęciu, oferty są posegregowane na podstawie...erm...”najlepszośći” Więc będziesz mógł łatwo sprawdzić jaka jest najtańsza oferta sprzedaży przedmiotu lub najwyższa oferta kupna przedmiotu.

7.
W: Nie mogę znaleźć przycisku „statistics” w standardowym kliencie.
O: Statystyki i detale będą wyświetlane w standardowym kliencie po kliknięciu na „details”.

8.
W: Czy będzie można wkładać przedmioty do plecaków, aby np. zaoferować 20 sztuk, czy też trzeba będzie dodawać oferty po 1?
O: Market będzie pobierał przedmioty z depozytu w którym jesteś, więc jak będziesz chciał sprzedać 20 sztuk jakiś przedmiotów, to muszą one być tylko w depozycie i zostaną one pobrane automatycznie.

9.
W: Powiedzmy, że kupuję 400 Ice Cube'ów. Sprzedawca ma je w 21 backpackach. Czy po zakupie dostanę także te 21 backpacków?
O: Tylko Ice Cube'y będą pobrane do marketu, backpacki zostaną w depozycie.


Odpowiedzi z dnia 21 listopada.

Ukryty tekst:
Cytuj:
W: Przedmioty w użyciu (np. Soft Boots, które nie są nowe lub amulety, które nie mają maksymalnej ilości ładunków) będzie można sprzedawać tak jak NPCom? Obecnie wygląda to tak, że wystarczy, że został jeden ładunek i przyjmą NPC taki produkt.
O: Pozostanie tak jak było, NPC będą dalej skupować takie przedmioty.
W: Jeszcze jedno pytanie – co się stanie z moimi ofertami po wygaśnięciu pacca? Oferty zostaną anulowane czy będą w markecie przez 30 dni?
O: Przedmioty będą w markecie 30 dni.
W: Co z graczami, którym nie chce sprzedać przedmiotu? Dobrze by było, gdyby istniała taka prywatna czarna lista w markecie, która umożliwiałaby mi blokowanie konkretnych graczy, żeby nie mogli ze mną wcale handlować.
O: Nie planujemy czarnej listy.
W: Co z cenami maksymalnymi?
O: Maksymalna cena została ustalona na 999 999 999 sztuk złota. Teoretycznie można złożyć ofertę sprzedaży/kupna Demon Shield za taką sumę. Co więcej, jeżeli chcesz sprzedać 10 Demon Shield, to dla tej dziesiątki limit również wynosi 999 999 999 (limity się nie sumują).

W: Co się stanie gdy moja skrzynka będzie pełna?
O: Jeśli Twoja skrzynka będzie pełna i kupujesz dalej nowe przedmioty zostaną one przeniesione do kolejki dopóki dopóty nie zrobisz miejsca w skrzynce.
W: Powiedzmy, że chcę kupić 100 Spider Silk. Moja oferta to 8k za jedno. Nikt jednak w danym momencie nie sprzedaje 100, a jedynie 3. Cena jednej wynosi 7k, a dwóch pozostałych 8k. Czy kupię wtedy wszystkie 3 czy tylko 2?
O: Jeśli te oferty już były zanim wstawiłeś swoją ofertę, zostanie ona automatycznie przyporządkowana do istniejących ofert i kupisz wszystkie 3.

W: W takim razie mam do kupienia 97 silków. Czy będę musiał coś edytować czy po prostu moja oferta będzie w markecie póki nie kupię całej 100?
O: Twoja oferta będzie mówiła wtedy o kupnie 97 silków za 8k każdy dopóki nie kupisz wszystkich lub do czasu gdy skończy się 30 dni. Oczywiście w każdym momencie możesz anulować swoją ofertę.
__________________

Ostatnio edytowany przez Voniek - 21-11-2011 o 19:54.
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem