Zobacz pojedynczy post
stary 26-11-2014, 00:58   #1
Charming
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 06 2012
Wiek: 30

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
Żarówka A może tak naprawimy Tibię?

Ostatnio z ciekawości i sporej dawki nocnej nudy wstukałam w google coś w stylu "Tibia kto gra?". Co zobaczyłam? Komentarze w stylu, że jak można w to grać, że dno, że grafika, że brak fabuły... Pierwsza myśl - hejterzy, noobki... Ale dzień później usiadłam i przeczytałam te posty dokładnie raz jeszcze. Oczywiście część była tym co przypuszczałam, ale wiele z niepochlebnych komentarzy okazało się być dziełem zwolenników gry.
Dlaczego więc ją obsmarowali?
Głównym zarzutem było zepsucie się rozgrywki średnio po wersji 7.6.
Osobiście również uważam, że rozgrywka jest na siłę niepotrzebnie ułatwiona, fabuła straciła dynamikę, przez podzielenie światów na różne typy PvP rozgrywka straciła dreszczyk emocji (złapie mnie ktoś z tym lootem czy jednak uda się dojść do depo).
Po lokacja szlaja się od groma botów, ale nie można ich przyblokować ani załatwić bo przecież istnieje non-pvp...
Może nie każda zmiana jaka zaszła w grze jest zła, ale wiele z nich zbyt drastycznie obniżyło średni wiek gracza i zwyczajnie popsuło rozgrywkę.
Nie ma już parcia na rozwiązywanie tajemnic, gracze stracili serce do gry.
Ograniczenia co do podziału ekwipunku na klasy i poziomy to też zbytek i duża schematyczność.

Z takich właśnie rozmyślań i po przeczytaniu kilku obszernych dyskusji na ten temat narodził się pomysł inicjatywy, którą my, gracze możemy podjąć, a mianowicie:

ustalmy co chcemy zmienić, napiszmy list do Cip Softu, zróbmy petycję, zbierzmy podpisy i przywróćmy grze odpowiedni poziom i zainteresowanie graczy!

Ostatecznie to my tworzymy tą grę. Wiele błędów można naprawić, wiele nowych pomysłów możemy z pewnością wprowadzić na ich miejsce. Musimy tylko chcieć. Ja uważam, że warto spróbować.

Co o tym sądzicie? O ile oczywiście komuś będzie się chciało ten wywód czytać
Charming jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.