Zobacz pojedynczy post
stary 22-09-2006, 23:43   #2
Parys
Mytho(L)ogy Hero
 
Parys's Avatar
 
Data dołączenia: 13 04 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 928
Domyślny

FAQ: Domek

Kupno, sprzedaż oraz płatności.

Pyt: Jak działa system przebijania ofert?
Odp: Jeżeli pierwsza osoba zaoferowała 10k to i tak na początku jest napisane, że postawiła 1 gp. Gdy następny gracz zaoferuje np. 8.5k to cena domu będzie wynosiła 8,5 i dopiero gdy ktoś postawi więcej niż 10k to jego imię będzie widniało na aukcji. Pokazane będzie wtedy, że kwota za domek wynosi 10k i 1gp.

Pyt: Czy mogę się wycofać z aukcji?
Odp: Nie, nie ma takiej możliwości. Musisz czekać, aż ktoś Cię przebije lub kupić domek. Jeżeli nie będziesz miał odpowiedniej ilości gp w banku, dostaniesz blokadę na kupowania domków na wszystkie postacie na danym koncie na okres 30 dni.

Pyt: Czy mogę dać domek na licytację, aby dostać z niej kasę?
Odp: I tak i nie. Na licytację na Tibia.com, dać domku nie możesz, ale za to możesz sam urządzić licytację np. na forum.tibia.com. Tworzysz nowy topic w, którym piszesz, że chcesz sprzedać domek XX i czekasz na oferty.

Pyt: Kupiłem domek, kiedy go dostanę?
Odp: Tuż po restarcie serwera.

Pyt: Jak często płaci się czynsz?
Odp: Raz na miesiąc.

Pyt: Co się stanie gdy nie będę miał pieniędzy za czynsz?
Odp: Jeżeli nie będziesz miał pieniędzy za czynsz, przez kolejnych 6 dni będziesz otrzymywał listy z przypomnieniem o płatności (gp musisz mieć kolejnego dnia w banku), zaś 7 dnia domek stracisz.

Pyt: Co się stanie z moim rzeczami, gdy stracę domek?
Odp: Zostaną one przeniesione do dp w mieście, w którym zbudowany jest domek.

Pyt: Czy jeżeli pan "x" z PACC kupi sobie domek, to będzie mógł go przepisać na pana "y" z FACC?
Odp: NIE! Facc może do domku tylko wchodzić i wychodzić. Nie może go mieć na własność.

Pyt: Czy sprzedając domek innemu graczowi, ma on mi dać kasę osobiście czy przejdzie automatycznie?
Odp: NIE! Nigdy nie dawaj kasy osobiście za domki. Jeżeli ktoś jest uczciwy to nigdy nic takiego nie zasugeruje. Musisz mieć kasę za domek w banku.

Pyt: Czy mogę kupić domek, mając już inny na innej postaci?
Odp: Sprawa ukazuję się następująco: Możesz posiadać jeden domek na jednym świecie, a także 3 domki na całym koncie.

Pyt: Jak stracę domek na PACC area, to gdzie będą moje rzeczy?
Odp: W mieście, w którym był domek czyli na pacc area.

Pyt: Gdy miałem niski lvl to kupiłem mały domek. Teraz mam o wiele większy lvl i chce sobie kupić lepszy domek, a niestety nie mogę bo mam ten stary i niestety NIKT nie che go kupić. Co robić?
Odp: Możesz po prostu się z niego wyprowadzić (tibia.com -> Houses -> znajdujesz swój domek -> klikasz "move out" -> zaznacz opcję "Yes, I want to leave my house(..)" i wpisujesz datę kiedy chcesz opuścić swoje mieszkanko -> wpisujesz hasło do swojego konta -> potwierdzasz rezygnację klikając "OK" lub "Submit")

Pyt: Co się stanie z itemami, jak przepiszę (sprzedam) komuś domek?
Odp: Itemy zostaną w domku.

Pyt: Czy jak skończy mi się PACC, to mam parę dni szansy na kupno nowego, czy natychmiastowo tracę domek?
Odp: Niestety, ale od razu tracisz mieszkanko.

Pyt: Jak mam postać zakwaterowaną w np. Thais, to czy mogę kupić domek np. w Ankrahmun?
Odp: Tak, zakwaterowanie nie wpływa na kupno domku. Jedynie trzeba mieć "PACC".

Pyt: Czy jak opuszczam dom/gh to coś za to płacę?
Odp: Nie.

Pyt: Co się stanie z domkiem jak ktoś przepisze go na mnie, a ja mam FACC ? Będę mógł go mieć czy mi go odbiorą ?
Odp: Jeśli masz FACC, to zapewne nie będzie można przepisać na Ciebie domku.


Spanie

Pyt: Jak szybko odnawia mi się mana i życie podczas snu?
Odp: Odnawia się 1mp/hp, co 10 min.

Pyt: Czy w GH (Guildhall) lub domku można spać bez PACC'a?
Odp: Nie. Spać mogą tylko osoby, posiadające PACC.

Pyt: Jak szybko odnawiają się soul pointy podczas snu?
Odp: Jeden soul point, co 15 minut.


Różne


Pyt: Czy życie i mana odnawia się w domku lub ogródku koło domku?
Odp: Nie. Życie odnawia się tylko poza PZ, a takim czymś jest niewątpliwie domek lub ogród przylegający do niego.

Pyt: Czy jeżeli stracę domek, bo skończy mi się PACC, to czy po ponownym zakupieniu Premium Account będę miał ten domek?
Odp: Oczywiście, że nie. Domek nie powraca tak jak np. czary.

Pyt: Mam domek z dwoma łóżkami. Czy mogę usunąć jedno z nich?
Odp: Nie. To nie są "Simsy", że usuwasz i dodajesz łóżka.

Pyt: Ile osób może mieszkać w jednym domku?
Odp: Nie ma ograniczenia.

Pyt: Jeśli ktoś rzuci fire fielda przed drzwi domku, ktoś mnie wywali z domku, to wpadnę w fire fielda?
Odp: Z PZ nie da się wyrzucać. (Chyba, że jesteś właścicielem domku, przez co możesz użyc komendy Alana Sio.)

Pyt: Czy jeśli zostawię itemy w pokoju GH i leader mnie wywali z GH, to co się stanie z moimi itemami?
Odp: Zostają w pokoju.

Pyt: Czy muszę mieć gildię (własną), aby kupić GH?
Odp: Tak, musisz mieć własną gildię (I musisz być jej liderem).

Pyt: Jak zrobić żeby wszyscy mogli wejść do domku?
Odp: Wpisać "Aleta Sio", a tam "*".

Pyt: Czy jeżeli dostane pokój w GH, to będą mogli tam wchodzić wszyscy?
Odp: Nie. Tylko Ty i Lider. Chyba, że zostawisz drzwi otwarte, wtedy będą mogli wszyscy.

Pyt: Czy ogródek i balkon też mają PZ?
Odp: Tak, więc nie licz na to, że w nim odnowi Ci się manna/hp.

Pyt: Mam status "PK". Mogę wejść do domku?
Odp: Nie, nie możesz. Domek to PZ, więc "PK" nie ma tam prawa wstępu.

Pyt: Czy "subowner" działa tylko dla "PACC".
Odp: Tak.

Pyt: Miałem w domku więcej itemków niż się mieści w DP i go straciłem. Czy wszystkie itemki, które zostały automatycznie przeniesiony do dp zmieszczą się w nim, czy istnieją jakieś ograniczenia?
Odp: Nie, nie ma ograniczeń, lecz nie będziesz mógł nic wkładać do dp dopóki nie będziesz mia:
a) dla pacc - poniżej 2000 itemów w dp,
b) dla facc - poniżej 1000 itemów w dp.

Pyt: Jak zmienić kolor łóżka?
Odp: Musisz kupić w sklepie "bed kit" w wybranym kolorze, a następnie użyć go na łóżku. Do wyboru masz niebieski, żółty, zielony oraz czerwony.

Pyt: Kupiłem "bed kit", dałem "use" na paczkę, potem na hamak i nic. Co robię nie tak?
Odp: Otóż zmieniać możesz pościel tylko w łóżkach. Stosy siana, hamaki oraz prycze są nie do zmienienia.

Zaktualizował Hono.

Ostatnio edytowany przez Slythia - 20-06-2009 o 11:18.
Parys jest offline   Odpowiedz z Cytatem