Zobacz pojedynczy post
stary 11-01-2004, 05:11   #2
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Część druga: Logowanie w sieci Quakenet.

Quakenet jako taki nie prowadzi usługi nickserv, która umożliwia zarezerwowanie sobie nicka (na login i hasło). Skąd więc wiadomo, że ja to ja, a nie ktoś inny?? W jaki sposób boty otrzymywane przez ludzi na kanalach ( @L @Q @S ) wiedzą że to wlaśnie ta osoba jest ich panem i powinna otrzymać operatora przy wejściu na kanał? Odpowiedzią jest logowanie. Polega ono na "przywitaniu się" z Q, czyli otrzymania loginu i hasła. Jest to takzwany auth, jest on podstawowym sposobem rozpoznawania ludzi na Q-necie. Przykładowo, po zalogowaniu każda osoba sprawdzająca mnie komaendą /whois otrzyma takią wiadomość:
Scorcerer is authed as Scorek
(gdzie Scorcerer to mój aktualny nick). Oznacza to że jestem zalogowany jako Scorek (czyli że ja to ja ).

Teraz przedstawię małą instrukcję jak się "zauthować":

1. Należy być połączonym z serwerem quakenetu (nie ma znaczenia z jakim). Nie trzeba być na jakimkolwiek kanale, lecz przydałoby się, bo w razie jakichkolwiek problemów można poprosić o pomoc

2. Wpisujemy polecenie:
/msg Q hello TWÓJMAIL TWÓJMAIL
i naciskamy [enter] (mail musi być prawdziwy, gdyż na niego zostanie przysłane nasze hasło. Podajemy go dwa razy). Należy pamiętać, że nasz login będzie taki sam jak nasz nick podczas wysyłania tego komunikatu. Być może ktoś już zarezerwował dany login- w takim wypadku trzeba wymyślić inny (zmienić swój aktualny nick).

3. Odbieramy maila. Polecam zmienić hasło na unikatowe (własne) według instrukcji tam podanej.

4. Aby się zalogować należy wpisać polecenie:
/MSG [email protected] auth TWOJLOGIN TWOJEHASLO
(oczywiście odpowiednio zastępując TWOJLOGIN i TWOJEHASLO )

5. Aby być automatycznie rejestrowanym przez QuakeNet, należy ustawić Preform tak jak na screenie:

Chodzi mi o pierwszy wpis w okienku "Preform on connect" (mój login i hasło zostały zamazane z oczywistych powodów ).
Druga linijka maskuje mój IP, a trzecia jest jeszcze pozostałością ze starszego mIRC (bez tego możliwy był DoS na port mIRC, teraz nie jest już potrzebna <<== to tak dla ciekawskich

POD ŻADNYM POZOREM NIE PODAWAJ NIKOMU TWOJEGO LOGINU I HASŁA!! CHOĆBY NIE WIEM ZA KOGO SIĘ PODAWAŁ, NIE PODAWAJ MU!
Chroń je jak swój acc number i pass do konta w Tibii
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem