Zobacz pojedynczy post
stary 10-03-2009, 17:07   #92
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Ryba, tak z czystej ciekawości, zapytaj tę studentkę która część informacji przechowywanych w bazie forum stanowi dane osobowe.

Źródło: http://www.giodo.gov.pl



Login Maccloy nie pozwala na jednoznaczną identyfikację osoby, więc również nie podpada pod dane osobowe. Zatem co?
Cytuj:
Czy w przypadku braku chęci dalszego uczestnictwa w internetowym forum dyskusyjnym lub na skutek usunięcia mnie ze składu forum, co pozbawia mnie możliwości edycji własnych wypowiedzi mam prawo ubiegać się o wykasowanie wszystkich moich postów i/lub poprosić o usunięcie konta?

Każda osoba, której dane znajdują się w zbiorze, może żądać, by jej dane uzupełniono, uaktualniono, czy sprostowano. Można także żądać czasowego lub stałego wstrzymania przetwarzania danych lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane. W opisanych przypadku, gdy użytkownik zostanie usunięty z forum, należy uznać, iż mamy do czynienia z ostatnia sytuacją, tzn. dane są już zbędne.

Natomiast inaczej rzecz się ma w przypadku postów. Nie można żądać ich usunięcia z forum. Nie stanowią one bowiem danych osobowych użytkownika, chyba, że w konkretnej wypowiedzi znajdują się informacje, pozwalające na identyfikujące piszącego, np. „jestem (nazwisko), mieszkam w (adres)” itp.
Jak wiemy, trudne by tu było skasowanie konta użytkownika bez jego postów : P. Oczywiście prawo skonstruowane jest tak, że można sobie znaleźć 5 sposobów, dzięki którym i posty musiały by zostać skasowane (tak czysto teoretycznie)

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 10-03-2009 o 17:15.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem