Zobacz pojedynczy post
stary 06-07-2010, 15:47   #24
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Pal licho, jesli uznaje sie za Polaka, jednak posluze sie przykladem Belgii - ostatnio ogladalem reportaz w TV, w ktorym przedstawiono, ze tylko 7% belgijskich muzulmanow uznaje sie za Belgow. Zapytam wiec - dlaczego osoba, ktora nie czuje sie obywatelem danego kraju rosci sobie jakiekolwiek prawa wobec wiekszosci obywateli?
Wiec kiedys zeby byc polakiem trzeba bylo byc chszescijaninem a nie poganinem, a teraz zeby byc polakiem trzeba byc hetero? Ciekawe. Homoseksualisci czuja sie jak najbardziej polakami, przyklad religii ktory przytoczyles jest zupelnie nie na miejscu.

Cytuj:
Tyle, ze wszelkie gej-parady organizowane sa po to, aby "walczyc o rownosc". Problem jest taki, ze organizujac takie parady, osoby biorace w nich udzial de facto potwierdzaja swoja odmiennosc. Bez tych wszystkich parad tak naprawde praktycznie nikogo nie interesuje ich orientacja seksualna. W obecnych rozwiazaniach systemowych nie ma jakichkolwiek ograniczen zaleznych od orientacji seksualnej, kazdy jest rowny - wiec po co organizowane sa te parady?
Kazdy jest rowny? Pewien jestes? Jako obywatel masz prawo wziasc slub cywilny, adoptowac dzieci, i wiele innych. Czy homoseksualisci maja wszystkie prawa jakie ty masz? Parady rownosci to ich jedyny sposob pokazania ze troche ich jest i ze czegos chca. Dla nich "rownosc" bedzie jak beda mieli wszystkie prawa na rowni z ludzmi o orientacji hetero. Czy nalezy im sie prawo do malzenstwa i dzieci to nie dla mnie decydowac, ale oni uwazaja sie za polakow i dlatego uznaja brak tych uprawnien za ucisk spoleczny.

Porownaj to tak. Ty lubisz pic Tigera, bo ten nowy napoj ci smakuje. Wiekszosc polski pije Coca Cole. Prawo nie bierze pod uwage pijacych Tigera bo to nowy drink i nie byl zdefiniowany. Ale ze ty go pijesz nagle sie okazuje ze nie mozesz wziasc slubu, pracowac jako nauczyciel lub glosowac w wyborach. Nie czulbys sie uciskany? Nie wyszedlbys paradowac na ulice kiedy wszystki petycje do rzadu sa olewane?

Mozna oczywiscie okreslic ze jestesmy krajem chszescijanskim wiec jak decydujesz byc homo to rownoznacznie decydujesz ze nie chcesz prawa do dzieci i legalnych zwiazkow. Ale staram sie pokazac perspektywe homoseksualistow na ta sprawe.

Cytuj:
Odnosilem sie raczej do tego, ze staraja sie narzucic reszcie spoleczenstwa poglad, wedle ktorego homoseksualizm jest czyms normalnym - przy czym reszta spoleczenstwa jawnie sie z tym twierdzeniem nie zgadza.
Nie rzucalbym tego "nie zgadza" tak lekko. Niech wypchna ustawe z prawami dla ludzi homo i zrobia referendum, wygraja to dostana, przegraja to beda siedziec cicho przez pare lat. Domagac sie czegos im zakazac nie mozna.

Cytuj:
Mniej kontrowersyjny przyklad? Osoba korzystajaca z wulgarnych slow np. na wykladzie akademickim najprawdopodobniej zostanie wyproszona z sali. Istnieje wolnosc slowa - a jednak osobie tej ta wolnosc ograniczamy na podstawie przyjetych wartosci.
Bycie wulgarnym ma sie nijak do orientacji seksualnej. Wiem o czym mowisz, i pomysl ze w USA wolnosc slowa jest swietoscia. Podczas gdy w UK banuja ludzi przed wstepem na wyspy jesli uwazaja ze ci ludzie glosza "hate speech", czyli nawoluja do nietolerancji i agresji. Kazde panstwo moze zdecydowac jak liberalne bedzie, ale ty masz 1/30000000 glosu w tej sprawie.

Cytuj:
Szczerze, jesli nie wychodzisz z tym na ulice i nie sprawiasz, ze musze cie ogladac, to malo mnie to interesuje.
Nie rozumiem podejscia. Ze jak, ze umiesz rozpoznac geja na ulicy ze 100 metrow? I jak jakiegos widzisz to cie to wkurza? Czy to wazne czy na banerach pikiety maja wypisane "prawa dla gejow!" czy "przywroccie komune!"? Pikieta to pikieta a ludzie to ludzie. Rozumiem gdyby pikiety homoseksualistow byly publicznymi orgiami gdzie geje sie wala przed budynkiem rzadu, wtedy twoj komentarz bylby na miejscu.

Cytuj:
Raz mi sie zdarzylo i uwierz, ze nie byl to dla mnie mily widok. Uprzedzajac pytanie, ktore pewnie ktos by zdal - wpychajaca sobie jezyk w gardlo para heteroseksualna w miejscu publicznym tez nie jest czyms, co mi sie podoba.
Przelknij i idz dalej? Wiesz ze babcie uwazaja ze koszulka co nie zakrywa bioder lub calowanie sie chlopaka i dziewczyny w miejscu publicznym sa tak samo obrzydzajace i nie na miejscu? Swiat sie zmienia.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!

Ostatnio edytowany przez Quezacoatl - 06-07-2010 o 15:57.
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem