Temat: FAQ: Inne
Zobacz pojedynczy post
stary 21-05-2005, 18:55   #1
Dwimenor
Born to Ban
 
Dwimenor's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: inny wymiar
Wiek: 37
Wpisy bloga: 7

Posty: 2,783
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 88
Skille: 87/62
Poziom mag.: 18
Dwimenor ma numer GG 7472583
Domyślny FAQ: Inne

FAQ-frequently asked questions
Inne pytania które nie pasują do pozostałych grup

Pytanie: Jak zalogować się na Test Server?

Odpowiedź: Musisz ściągnąć specjalnego klienta testowego. Zazwyczaj jest udostępniany tylko dla tutorów

P: Kiedy będzie następny Test server i jak długo będzie on trwał?
O: Test server jest uruchamiany przed większymi Updatemi, czyli przeważnie podczas wakacji oraz w grudniu. Dokładna data nie jest znana, ale na parę dni przed uruchomieniem pojawi się prawdopodobnie news na www.tibia.com.
Test server trwa przeważnie tydzień.

P: Czy jeżeli zginę na Test server to stracę coś w prawdziwej tibii?
O: Nie. Test server to oddzielny server. Jeżeli na nim zginiesz, nie stracisz w prawdziwej grze niczego. Z drugiej strony nie przeniesiesz przedmiotów, które zdobyłeś na test serverze na inne servery.

P: Jak zmienić nick w Tibii?
O: Jeżeli twój nick łamie regulamin Tibii(TibiaRulesTłumaczenie) Możesz zgłosić poprzez ctrl+r krótko opisując swój problem, lub zgłaszając się do Tutora na kanale Help.
Np.: My nick(XXX) means(to co on oznacza) and this break TibiaRues. Can I recive namelock?

P: Dostałem namelock, co to znaczy?
O: Twój nick łamie Tibiarules. Jeżeli się zalogujesz na tibia.com będziesz mógł zmienić swój nick. Po zaakceptowaniu przez członka Customer Suppor będziesz mógł dalej grać w Tibie.

P: Skąd wziąć kolorowe plecaki?
O: Kupując je w różnych miastach.
Edron-Niebieski
Thais i Rookgaard- Brązowy
Ab'Dendriel-Zielony
Venore-Czerwony
Carlin-Różowy/fioletowy
Darashia i Ankrahmun: Żółty /złoty/pomarańczowy ( zależy jak kto rozróżnia barwy)
Kazordoon-Szary
Port Hope-Kolor Dżungli
Liberty Bay-Morski
Piracki(Piracka czaszka na plecaku):
Backpack-Wypada z Pirate Buccaneer oraz Pirate Cosair
Bag-Wypada z Pirate Cutthroat
Svargrond - Futrzasty
Patrz też: [wiki]Backpack[/wiki]

P: Jak chce stworzyć nową postać ciągle prosi mnie o podanie Acc number i Hasła.
O: Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce.

P: PvP Enforced-Co to jest. Podobno dostaje się exp za zabicie innych?
O: Są to światy, na których możesz mordować, pekować, trapować, puszczać UE przed dp do woli. Nie ma tam czaszek, nie ma kar za zabijanie innych. EXP dostajesz jeżeli zabijesz kogoś o lv wyższym od twojego, bądź maxymalnie niższym o 10% od twojego(Np.: Mając 20lv możesz zabić 18lv aby dostać exp)

P: Ile doświadczenia dostaje za zabicie kogoś na świecie PvP Enforced (epvp)?
O: 10% z tego, co twoja ofiara straciła. Jeżeli ofiara ma 100k exp a ty ją zabiłeś, to ona traci 10k exp w chwili śmierci. Ty dostajesz 10% z tych 10k-czyli 1000 exp.

P: Po rejestracji E-mail z hasłem nie dochodzi.
O: Niektóre darmowe skrzynki rozpoznają e-maile z Cipsoftu jako spam i go blokują. Sprawdź folder „Zablokowane”/’Spam” w swojej skrzynce. Jeżeli takiego nie ma, załóż nową na innym portalu.

P: Często słyszę „Teleport me plx” Co to znaczy?
O: Jest to nielegalne wykorzystanie błędu w programie Tibii, polegające na przeniesieniu postaci do świątyni w mieście gdzie jest zameldowany. Za takie ogłoszenia można dostać bana o ile GM cię przyuważy. Na Forum.tibia.pl nie dowiesz się jak wykorzystywać bugi w tibii.

P: Czy tibia jest darmowa?
O: Tak, możesz grać całkowicie za darmo. Możesz także wykupić płatne konto, aby mieć dodatkowe udogodnienia

P: Jakich programów używacie do robienia Faków?
O: Start => Programy => Akcesoria => MS Paint

P: Po co są te patelnie, łyżki czy młotki itp?
O: Są używane tylko do ozdoby. Czasem mogą być potrzebne do jakiś questow.

P: Tibia strasznie obciąża procesor. Można coś na to poradzić?
O: Options => Graphics => Advanced => Adjust frame limit.
Ustaw suwak na jakieś 35-45 fps(Frames per second-klatki na sekundę) Nie potrzeba więcej.

P: Ukradli mi konto, mogę je odzyskać?
O: Wejdź w Lost Account Interface I postępuj zgodnie z wskazówkami. Jeżeli kiepsko znasz angielski, skorzystaj z
Tłumaczenia

P: Co zrobić, żeby mnie nie shakowali?
O: Przede wszystkim nie używaj żadnych niedozwolonych programów typu Tiba GG/MC.
Nie podawaj swojego numeru konta i hasła nigdzie poza www.tibia.com oraz przy logowaniu się do Tibii.
Warto zapoznać się z tutorialem i poradnikiem poświęconym temu zagadnieniu.

P: Czy mogę przenieść postać z servera na server?
O: Nie

P: Czy mogę przenieść postać z jednego konta na drugie?
O: Nie

P; Czy mogę przesyłać przedmioty z jednego servera na inny?
O: Nie bezpośrednio. Znajdujesz chętną osobę, która za twoje itemy na świecie A da ci swoje na świecie B. Od poszukiwań chętnych masz dział Handel

P: Dostałem list/e-mail że wygrałem Pacca. Mam się zalogować na stronę www.cośtamtibia.pl żeby go uaktywnić. Czy to bezpieczne?
O: Nie ma darmowych paccy. Takie niby konkursy służą tylko kradnięciu twojego konta. Pamiętaj: Nie podawaj swojego numeru konta i hasła nigdzie poza www.tibia.com oraz przy logowaniu się do Tibii.

P: Jak wrócić na Rookgaard?
O: Jeżeli na mainland będziesz ginął tak często, że spadniesz na 5lv, po następnym loginie znajdziesz się w świątyni na Rookgaard. Będziesz miał 1lv, wszystkie skille po 10. Całe eq jakie miałeś w chwili śmierci zniknie i dostaniesz tylko początkowe wyposażenie(Jabłko, jacket, club, bag i torch).

P: Co się dzieje, jeżeli zginę?
O: Tracisz po kilkadziesiąt procent z każdego skilla(może spowodować obniżenie poziomu umiejętności), 10% posiadanego exp(może spaść lv)-7% z promocją. O 1% mniej na każde wykupione błogosławieństwo.(jest 5 Blessów)
Jest 100% szansy, ze straci swój plecak oraz 10% no to, ze straci dany przedmiot. Mozę być, że nic nie straci poza plecakiem, a może wypaść nam broń, tarcza i zbroja jednocześnie.
Przy następnym zalogowaniu postać jest w świątyni w mieście gdzie mieszka.
Jeżeli posiadasz red skull, tracisz cały ekwipunek jaki miałeś na sobie.

P: Jak zapobiec utracie exp?
O: Normalnie tracisz 10% swojego exp. Jeżeli wykupisz promocję będzie to 7%. Istnieją także błogosławieństwa(Bless). Każde kosztuję 10.000 gp. Można je kupić w świątyniach porozrzucanych po świecie. Każdy Bless zmniejsza stratę exp o 1%. 4 z nich są dostępne wszystkim. Ostatni, tylko dla posiadaczy Pacc
Jeżeli wykupisz wszystkie i masz promocję, strata exp będzie równa 2%.
Każde błogosławieństwo jest jednorazowe. Po śmierci należy wykupić nowe.

P: Co to jest magicthrower, plaguethrower, deathslicer?
O: Są to pułapki strzegące Faraonów. Bardzo niebezpieczne. nie można ich zniszczyć ani dezaktywować.

P: Na co mogę chodzić moim Magiem/Druidem/Rycerzem/Paladynem na lv XX ze skilami YY/ZZ przy mając przedmioty A, B, C, D, E?
O:A gdzie chcesz. Jeżeli jednak masz wątpliwości skorzystaj z Poradników

P: Jak mam efektywnie trenować?
O: Wszystko o treningu
Jeżeli chcesz dodatkowo przyspieszyć swój trening przeczytaj To. Być może ci to pomoże.

P: Która profesja jest najlepsza?
O: Każda jest dobra, nie ma podziału na lepsze i gorsze.

P: Czy rycerz(knight) może używać runy SD(Sudden Death)?
O: Wymaga to 15 mlv. W przypadku rycerza, osiągnięcie takiego poziomu magicznego trwałyby wieki.

P: Czy sandały coś dają? Słyszałem, że przyspieszają jak się je założy.
O: Sandały mają Arm:0. (mniej od leather boots). I oczywiście nie przyspieszają.

P: Wykonałem Postman Quest. Gdzie znajdę skrzynki na listy?
O:
Facc
- Mintwalin (link)
- Kazordoon powierzchnia (link)
- Kazordnoon kopalnie (link)
- Shadowthrone (link)
- Orc Fortress (link)
- Folda (link)
PACC
- Cyclopolis (link)
- Darashia Minotaur Tower (link)
- Nargor (link)

P: Na czym polega dzielenie doświadczenia(shared experience)?
O: Jest to specjalny system, który pozwala graczom będącym w jednej drużynie sprawiedliwie dzielić między siebie zdobyte doświadczenie.
Opcja ta musi być włączona przez lidera, aby jednak działało muszą być spełnione 3 warunki:
  • Poziomy graczy muszą być do siebie zbliżone. Poziom najgorszego gracza nie może być niższy niż 2/3 poziomu najlepszego. Gracze z 40 i 60 mogą dzielić doświadczenie tak samo jak gracze z 200 i 300 poziomem.
  • Odległość między graczami a liderem nie może być większa niż 30 metrów lub 1 poziom w górę/dół.
  • Członkowie drużyny muszą być aktywni: w ciągu ostatnich 2 minut zaatakowali potwora(lub ich przywołańce to zrobiły) lub uleczyli członka drużyny.
Jeżeli te warunki zostały spełnione, to po zabiciu potwora każdy z członków drużyny dostanie taką samą ilość exp.
Ilość exp przyznawana przywołańcą jest obliczana przed podziałem dla drużyny wg zasad opisanych w innym FAQ.




Widzisz błąd? Nieścisłość? Literówkę? Wyślij PW do autora powyższego tekstu. Zacytuj pytanie i odpowiedź do którego się odnosisz,rzeczowo mówiąc co jest nie tak. Staraj się wyróżniać literówki poprzez pogrubienie bądź zmianę koloru czcionki
__________________
Poniższe zdanie jest fałszywe
Powyższe zdanie jest prawdziwe.

Ostatnio edytowany przez Dwimenor - 13-12-2007 o 11:15. Powód: Myśle o wzrokowcach
Dwimenor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.