Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-10-2003, 15:04   #1
Misieq
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny pall or knight

Niedlugo wchodzie od maina jednak dreczy mnie 1 pall czy knight wiem ze pall jest lepszy ale... macie jakies uwagi co do tych profesji? i oczywiscie rady
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-10-2003, 15:16   #2
Sir Cinek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 08 2003

Posty: 63
Sir Cinek ma numer GG 3599500
Domyślny

knightem latwo rozpaczac gre ale pozniej masz tylko 1 zadanie blokowac potwory. Pall jest ciekawy troszke trudniejszy start lecz potem sie rozwija i latwo sie nim expi aaa i jeszcze jedno jak masz lagi to nie ma sensu grac pallem. I to zalezy od gustu jesli wolisz walke w zwarciu to wybierz knighta a jesli wolisz uciekac i walic w potwora ze strzal lub kuszy to wybierz pala powiedz cos dokladniej co wolisz wtedyy ci bardziej doradze
Sir Cinek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2003, 15:30   #3
Misieq
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

nie mam lagow mam neostrade plus sam ... only 4 me
lubie ciekawa gre wiec.. pall?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2003, 16:10   #4
Sir Cinek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 08 2003

Posty: 63
Sir Cinek ma numer GG 3599500
Domyślny

Wiec chyba palek ci sie spodoba ale to jeszcze przemysl wiecej nie pomoge
mozemy pogadac na gg jak chcesz moj numer to 3599500
Sir Cinek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2003, 19:55   #5
Klecha
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 10 2003

Posty: 81
Domyślny

Ja polecam paladyna ponieważ oprocz distansa może miec super sworda i shieldinga.
Klecha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2003, 00:02   #6
Kraus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 10 2003

Posty: 77
Domyślny W obronie rycerzy

Zachwalacie tak Palladynow,a zapominacie o niezliczonych plusach rycerzy.
Tyle maja zycia ze az sie w głowie kręci,niesamowity udzwig,i jak ida na wyprawe to sie niczym nie przejmuja
(zadne strzaly,runy,czary)nic,miecz tarcza,i w droge.ewentualnie jakies uh albo ih
Znam rycerzy co po kilka dni na wyprawach byli,tylko czasem musieli sobie przystanac az im sie zycie lekko zregeneruje,
Pamietajmy,ze bez Palladyna druzyna sie obedzie,ale bez blokera ani rusz
Oczywiscie sa tez minusy
Knight musi non stop cwiczyc,ma malutko many,slabe magic levele,i zawsze w walce z potworkiem przyjmuje ciosy na cialo,nie ma mozliwosci sie za kims zchowac,albo uciec by z daleka zabic,no chyba ze hmm,ale to kazdy potrafi.
No i najwiekszy minus knighta
Palladyn to tez wyrabany bloker,a po za tym ma exure vite,i magic shield,czyli moze dluzej wytrzymac w tej niewdziecznej roli,ale dopiero na wyzszych levelach,

Ze wzgledow na kaske,jesli lubisz byc bogaty,bierz knighta,jesli lubisz glodowac,Palladyna
Chodz ja moimi Palladynami zawsze potrafilem zarobic na utrzymanie.


Najwiekszy plus knight
Każdy wie jaki potwór jest największym zabujcą Palladynów..........."LAGG"
Knight zazwyczaj krotkie lagi przetrzyma,i to w niezlym stanie,Palladyn pada jak muchaPadlem tak tak wiele razy ze az mi sie plakac chce,ide wytrzec nosek,wybierz dobrze
Kraus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2003, 22:55   #7
Eustachy
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny smuty klepiesz

rycerz jest spoko ale pall jest z pewnościa lepszy nawet jesli ma sie lagi poniewaz jas sa lagi to trening a jak nie ma to jakies wyprawki mile widziane miale kiedy ryca ale nim sie gra fajnie tylko do 30lvl a potem tylko blokowanie a pall od 20 lvl jest "WŁADCĄ" P
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2003, 00:53   #8
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Dorzuce swoje 3 grosze:
Paladyn
- przedewszystkim samotnicy (ucieka przed potworem i nawala do niego, a to latwiej robic samemu).
- do 30 poziomu na sprzet poza strzalami mozesz wydac 1000gp i nadal sobie spokojnie polowac polowac (paladyn i tak nie blokuje wiec po co marnowac kase i cap na pancerze?)
- na 20 poziomie idziesz na hunt z 500 strzalami (500-1000gp) wracasz z lootem 500-1000gp zwykle i ~10-20k expa

Rycerz:
- Rycez do 20 poziomu tez moze lazic w tanim sprzecie (plate set, steel helmet itp), ale przy 30 lvl troche wstyd, wiec trzeba kupic k set, warior helmet, jakas tarcze, dobra bron - w sumie ok 50-100k (zalerzy od swiata).
- Na poczatku bedziesz sie dolowac bo paladyni juz dawno chodza na cyklopy, pozniej GS a ty dalej dwarfy/rootwormy bijesz, ale gdy paladyni biegaja jak szaleni by zdobyc kawalek knight set ty sobie spokojnie dalej znosisz kase z mace/sword itp do depo (z regoly to ty wiecej kasy zarobisz).
- Expujesz bardzo dlugo na nudnych potworach, ale pozniej zaczynasz zarabiac kase jako bloker (zwykle bloker dostaje wieksza czesc lupu), chodz nadal expujesz tylko na nudnych potworach
- mimo ze poczatek jest kiebski to pozniej masz super bo mozesz sobie pojsc do jakis podziemi gdzie zadna inna profesja nie moze isc i sobie spokojnie expisz.
- na 20-30 lvl idziesz na hunt praktycznie bez niczego (warto miec jakies UH na sobie na wrazie co), wracasz z 5k expa i lootbagiem wartym 10k

Podsumowujac:
Paladyn to samotnik przez cala kariere ktory z poczatku bardzo szybko expi, ale pozniej zaczyna zwalniac (tzn expa coraz wiecej mu trzeba, a zdolnosci expienia nie wzrastaja)
Paladyn = wiecej exp

Rycerz za to rozkreca sie powoli (trening + powolne expienie na rotach/dwarfach), ale pozniej (ok 35+lvl) nabiera rozpedu i moze expic naprawde szybko (tak jak ktos powiedzial) mozesz isc na kilka dni na expowisko i nie musisz po nic wracac.
Rycerz = wiecej kasy
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2003, 17:13   #9
Bartix
Użytkownik Forum
 
Bartix's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2003

Posty: 231
Domyślny

po prostu musisz odpowiedziec sobie na jedno zajebiscie wazne pytanie :
Co lubisz robic? ( bic z bliska czy z daleka )
a potem to robic
__________________
19:06 You see a middle-finger (atk:2 def:0) It is raised.
Bartix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2003, 20:32   #10
Bryss
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 11 2003

Posty: 40
Domyślny :D

Powiem szczerze dla mnie paladyn zawsze byl jest i bedzie lepszy i fajniejszy od knighta ja lubie strzelac z daleka i spoko duzo ciekawsza gra i palek moze uzywac czarow w przeciwienstwie do hnighta
Bryss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-11-2003, 20:58   #11
Thorin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 11 2003

Posty: 24
Domyślny

Jak zawsze wtronce,że według mnie najleprzy jest sorcer Ale jeżeli wybierasz między pallem a knightem i nie masz lagów to zdecydowanie pall
Thorin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-11-2003, 21:43   #12
julita
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 10 2003

Posty: 73
julita ma numer GG 3129056
Domyślny

Ja osobiście polecam palladina.
Ja zwracam uwagę na pkerstwo.
Zobacz, będąc knightem nie obronisz sie przed pk będziesz tylko uciekał aż w końcu może zabraknać run.
A jak będziesz miał palla icię zaatakuje pk to będziesz mógł tamtego pk nawalać i może się wystraszy i ucieknie , bo będziesz miał super skille.
Poza tym jeśli będziesz miał PACCA to możesz sobie pallem kupić super bełty. PAll ogólnie ma o wiele więcej czarów od knighta i może robić fajne rzeczy.
Mój kumpel był knightem i zrezygnował, bo cały czas padał ofiarą pk. I to tyle.
Decyzja należy do ciebie. POWODZENIA!
julita jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-11-2003, 22:08   #13
Krasnoludzki Wojownik
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 11 2003

Posty: 7
Domyślny

No cóz.......
Rycerz-Jesli skillujesz to p 10 miesiacach gry mozesz kazdego potwora wziasc na solo.....nawet demona(no moze tu potrzeba póltora roku grac)
Na wesokich skillach i lv twoja specjalnosci bedzie koszenei behemotow(oczywiscie jesli masz pacc)
Oczywiscie zaden smok niepokona cie, ani nawet DL.
Mowie tu o Mega Knighcie skille 95/90 80lv.
Przecietny knight rozwala wszyskie potworki, ktore atakuje w normalny sposób.(nie magia).
Oczywiscie run UH i tak naprawde jestes nie smiertelny.

Paladyn- mitrzowska postac dla PK. wali na dystans, przez co powolniejszy przeciwnik ma juz dead.(chyba, ze ten nietrafi)na poczatku zabija silniejsze potwory niz reszta jobow.

Minusy
Knight- Przyjmujesz wszstko na klate, bardzo przydatne sa BoH by uciec, czy dogonic ewentualnego PK paladyna, czy dogonic takiego Huntera........
a niestety BoH kosztuja.

Palladyn-Pan biegacz gorzej jest gdy zostanie otoczony lub wejdze dowaskeigo przejscia.Wtedy jest krucho.Biedak niama gdzie uciac, a jago shielding jest niezbyt silny,i biedaczek jest w potrzasku.....teraz musi wybierac tarcza i speary czy belty.............
Paladyn ma trudnoasci z trenowaniem, przez to ze speary maja duzy atack.

Ja wybralem knighta neimusze sie przejmowac spearami i mam dobre skille.A jako blocker wale z HMM i jest spoko
Krasnoludzki Wojownik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2003, 01:58   #14
Ropson
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 11 2003

Posty: 42
Ropson ma numer GG 1790684
Domyślny Yo

e ja tam dlugo nie myslalem kogo wybrac, wbita rycezem na maina i trening z jakims kumplem do 60/60 i idziesz expowac po drodze kupisz jakis eqipunek lepszy
Ropson jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2003, 11:52   #15
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Ja mam knighta. Wprawdzie musze teraz dużo trenować, ale się opłaca. Wale do 60/55 i będiz spoko. Potem bije do 23 lvl i robie 70/65. Potem się zobaczy. Knight ma taką frajdę że wbija się we wrogów i rzadko się przejmuje "o fuck! nie mam gdzie uciec" tak jak się to palowi zf\darza bo tam gdzie miało być pusto ktoś jakiegoś cyca wprowadził, albo smoka, lub GS. Różne ludzi mają p[omysły... Według mnie knight jest lepszy!
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-06-2004, 12:31   #16
olmk
Użytkownik Forum
 
olmk's Avatar
 
Data dołączenia: 29 04 2004

Posty: 116
Domyślny

masz neostrade i nie masz lagow LLLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL


powiem rotko wybiesz pallka 8)
__________________
http://www.s-mmorpg.6r.pl/banner.jpg
olmk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-06-2004, 21:21   #17
Angelus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 01 2004

Posty: 313
Domyślny

GREMLIN - stary !!! z przyjemnością przeczytałem twój post o palku i rycku ...
sam gram rycerzem i twój tekst podniósł mnie na duchu ... rycerz to wielki wojownik , który nie ucieka na widok wroga ( jak to czynią niektórzy ) , to nie tylko bloker , to prawdziwa maszyna do masakrowania potworów ... 8)
__________________
..

Niesłuszna droga wiedzie tam , gdzie żadne kary mnie nie ruszą.
Mój los wykuwam sobie sam i sam steruję swoją duszą.
Angelus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-06-2004, 20:49   #18
Fido
Użytkownik Forum
 
Fido's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2004

Posty: 104
Domyślny

jasne, jasne wezmy pojedynek pall i kinght 100 lvl powiedzmy obaj maja bohy (pallek jest minimalnie szybszy od kinghta) identyczne uzbrojenie, ale kto wygra........ PALEK dlaczego dlaczego dlatego ze jest madry a nie waleczny zwieje przed kinghtem zajara go i zatruje ze strzal i zacznie wykanczac z boltuw no i rycek ded.

powtarzam kto jest bohaterem ma dume i jest odwazny nie przezyje w tibi. palki uciekaja ba sa madre i wykanczaja ryckuw, a zabitemu rycerzowi poco duma?


i am
Fido jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-06-2004, 21:24   #19
Bloq
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 01 2004
Lokacja: Wysokie Mazowieckie
Wiek: 34

Posty: 11
Stan: Na emeryturze
Imię: Blooku
Profesja: Sorcerer
Świat: Danubia
Poziom: 41
Skille: 19/24
Poziom mag.: 49
Bloq ma numer GG 1537487
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Fido
jasne, jasne wezmy pojedynek pall i kinght 100 lvl powiedzmy obaj maja bohy (pallek jest minimalnie szybszy od kinghta) identyczne uzbrojenie, ale kto wygra........ PALEK dlaczego dlaczego dlatego ze jest madry a nie waleczny zwieje przed kinghtem zajara go i zatruje ze strzal i zacznie wykanczac z boltuw no i rycek ded.
Byles swiadkiem takiego pojedynku? Nie sadze poniewaz napisales "wezmy". Piszesz ze palek jest szybszy od knighta ja na przyklad slyszalem cos calkiem odwrotnego, chyba ze jest to potwierdzone to zwracam honor.A co do walki rycek vs palek to duzo zalezy od umiejetnosci gracza jak ktos umie grac ryckiem to pokona palka o kilka lvli wyzszego. Kazda profesja jak sie umie nia grac jest zabojcza.
Bloq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-06-2004, 22:04   #20
Cycu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 04 2004

Posty: 48
Domyślny

Moim zdaniem o tych 100lv to raczej wygral by palek bo tak to by knighta lal a jak on by podbiegl to speary,tarcza , uh i sd a knight tylko uh i hmm ew. explosion , ale to takrze zalerzy od ilosci runek , skili , myslenia i doswiadczenia , lecz tak jak byla mowa ciezko knightem ssolowac demona a palem latwiej ;] mozna go zabic walac z samych sd
Cycu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:39.


Powered by vBulletin 3