Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 15-10-2006, 22:32   #1
Donas
Użytkownik Forum
 
Donas's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 31

Posty: 676
Stan: Na emeryturze
Domyślny Kilka pytań odnośnie C

Witam all i pozdrawiam.

Na wstępie zaznaczam, że dla osoby, która nie miała styczności z programowaniem, raczej to co napiszę, nie będzie zrozumiałe. I niech zabierają głos ci, co mogą coś wnieść do dyskusji.

Mam kilka pytań odnośnie języka C. Niedawno zacząłem się uczyć tego języka, i cośtam programuje, jakieś pierwsze, banalne programy. Mam nadzieję, że jest tutaj ktoś, kto może się podzielić ze mną swoją wiedzą

Chodzi mi o kilka kwesti. Może wymienię w punktach.
1) Moje programy są narazie pisane pod konsolę DOSa (i niech tak zostanie). W jakiś sposób można zmienić jej tło, np. na czerwony itd. Problem w tym, że nie wiem jak
2) Gdy piszę komendę printf w celu wyświetlenia tekstu z polskimi znakami, program kompiluje się bez trudu, jednak gdy odpalam program, w konsoli polskie znaki zastępowane są jakimiś dziwnymi znakami (np. jak w Tibii). Korzystam z kompilatora dev-c++, bez żadnych dodatkowych bibliotek. Wie ktoś może jak włączyć obsługę polskich znaków?
3) Piszę program do wyliczania siły czarów i dmgu z poszczególnych run. Aby ten drugi punkt był dobry, w jakiś sposób muszę polecic programowi aby wartości: od 0,1 do 0,5 zaokrąglał w dół, a od 0,6 do 0,9 w górę. Komenda if raczej tu nic nie wskóra, bo gdy będzie np. 3,5, program to oleje, gdyż szuka tylko i wyłącznie wartości od 0,1 do 0,9. Może ktoś się z tym kiedyś borykał i mi pomoże?

Pozdro
Donas jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-10-2006, 00:53   #2
Polinik
Na emeryturze.
 
Polinik's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2003
Wiek: 42

Posty: 1,278
Domyślny

For o programowaniu jest wiele. Google też działaja.
Polinik jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:31.


Powered by vBulletin 3