Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-03-2009, 17:03   #1
spriter
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 03 2009

Posty: 23
Domyślny technikum hotelarskie

Witam!


Może mi ktoś coś więcej powiedzieć jak jest w technikum hotelarskim? jakie przedmioty są tam nauczane, ile mniejwięcej pktów z testu gimnazjalnego i średnią ocen trzeba mieć aby się tam dostać?


a może ktoś uczęszcza do bolesławieckiego technikum hotelarskiego? (sucharskiego)


z góry dziękuje za wasze posty
spriter jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-03-2009, 17:16   #2
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

przeciez w kazdym takim technikum jest rozny poziom, nikt ci nie moze powiedziec jak dokladnie bedzie w tym twoim. Tak sie sklada, ze ja akruat jestem z Boleslawca i nawet nie wiedzialem, ze u nas jest takie technikum.;p

ps. lepiej pojdz do budowlanki, mechanika lub elektronika, na pewno znajdziesz dosc dobra prace, chyba ze cos sie zmieni w kilka lat

Ostatnio edytowany przez Exodus - 26-03-2009 o 17:45.
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2009, 17:38   #3
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

W technikum hotelarskim są te same przedmioty, co w liceum, ale w dość okrojonym zakresie oraz przedmioty czysto zawodowe jak podstawy ekonomii i prawa, zasady żywienia, technika biurowa (w moim technikum uczyliśmy się przede wszystkim pisania na klawiaturze kompa metodą bezwzrokową i formatowania tekstu), praktyczne zajęcia w kuchni, usługi turystyczne, marketing, rachunkowość, obsługa konsumenta i zawodowy angielski.

Co do wymagań, nie wiem jak jest w tej konkretnej szkole, jednak do mojego wystarczyła średnia ok. 3,0 mniej więcej 70 punktów z egzaminu.
Od siebie mogę powiedzieć tyle, że warto się zastanowić nad pójściem do technikum. Ja zrezygnowałam po jednym roku na rzecz lo i jestem bardziej zadowolona z tej szkoły niż z poprzedniej.
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2009, 17:47   #4
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Technikum hotelarskie to jedna z tych szkół, do których idzie się, jeśli naprawdę nie chcą Cię nigdzie więcej (dla jasności: nie krytykuję techników, a jedynie szkoły typu hotelarstwo/fryzjerstwo/gastronomia i im podobne). Myślę, że jeśli zdasz, to się dostaniesz.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2009, 17:53   #5
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Oj to zalezy. W Warszawie znam 2 technika hotelarskie. Na Majdańskiej i na Poznańskiej. Do pierwszego byle kretyn sie dostanie, a codo drugiego.. No cóż, z pewnością te 80 powinieneś mieć, chodź najpewniej koło 100 pkt.

Zresztą.. To nie taki zły pomysł. Hoteli/restauracji coraz więcej. Popyt na kelnerów jest. Pytanie tylko, czy będziesz kelnerem całe zycie i gdzie Cie przyjmą w wieku 40lat na kelnera?

@Martka

Do technikum powinny iść osoby które wiedzą co chcą robić.
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2009, 17:55   #6
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gelt Pokaż post

@Martka

Do technikum powinny iść osoby które wiedzą co chcą robić.
To miałam na myśli ; )
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2009, 23:46   #7
MasterTusk
Użytkownik Forum
 
MasterTusk's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2007
Lokacja: Bytom

Posty: 326
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Eternia
Poziom: 2+
Skille: xx/xx
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spriter Pokaż post
Może mi ktoś coś więcej powiedzieć jak jest w technikum hotelarskim?
Dom mody, na korytarzu marzysz o dodatkowej parze oczu z tyłu głowy
Cytuj:
ile mniejwięcej pktów z testu gimnazjalnego i średnią ocen trzeba mieć aby się tam dostać
~100 łącznie, wiadomo dolicz sobie te 10 do pewniaka.
Cytuj:
jakie przedmioty są tam nauczane
Popatrz na post Martki. Krótko mówiąc, jeśli chodzi o przedmioty zawodowe - będą chcieli z Ciebie zrobić recepcjonistę, tragarza, sprzątaczkę i ogólnie wszystko co związane z zarządzaniem i pracowaniem w hotelu.
MasterTusk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2009, 23:52   #8
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Imho technikum jest beznadzieją samą w sobie. Kto ma większe szanse na zatrudnienie - "hotelarz" po technikum czy "magister hotelarstwa" po uczelni? Do techników przyjmują praktycznie każdego...

Szczerze, to jeśli chcesz się edukować w tym kierunku - polecam liceum ogólnokształcące a później uczelnię, a nie technikum. Jeśli nie będziesz chciał kontynuować nauki na uczelni, zawsze masz do wyboru liceum uzupełniające.

Ostatnio edytowany przez Gonzo - 26-03-2009 o 23:53.
Gonzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2009, 00:08   #9
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
Imho technikum jest beznadzieją samą w sobie. Kto ma większe szanse na zatrudnienie - "hotelarz" po technikum czy "magister hotelarstwa" po uczelni? Do techników przyjmują praktycznie każdego...

Szczerze, to jeśli chcesz się edukować w tym kierunku - polecam liceum ogólnokształcące a później uczelnię, a nie technikum. Jeśli nie będziesz chciał kontynuować nauki na uczelni, zawsze masz do wyboru liceum uzupełniające.
masz chyba na mysli 'studium', bo mi sie liceum uzupelniajace kojarzy, z takim lecium jakby zaocznym, ktore sie robi po zawodowkach.
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2009, 00:14   #10
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Z mojego beznadziejnego technikum jest duzo łatwiej dostać się na wydziały elektroniczne, inżynierie, informatykę na Politechnice Warszawskiej, niż z liceów. Po liceum nie masz nic, to po pierwsze, a po drugie ludzie chętniej zatrudniają absolwentów techników ze względu na praktykę którą posiadają. A uczniowie techników hotelarskich mają sporą praktykę, bo od 2 do 4 klasy.

Zreszta gdyby było beznadzieją to nie wracano by do nich i nie otwierano nowych.

Btw przypomniała mi się sytuacja ostatni. Kolega z liceum, jakies tam postawione na informatyke, klasa 3.. Pytanie z mojej strony padło: Masz dysk ATA czy SATA? Odpowiedź: Co? Jak to? Praktycznie wszyscy znajomi z takich szkol "informatycznych" są ułomni na ten temat. Smutne.

@edit

A co dotego wspaniałego studium: piece of shit. Kuzyka poszła na 2letnie z fryzjerstwa. Dostała papierek i...Nic. Nic nie znaczy. Wielu fryzjerów z salonów mowiło, iż lepiej by zrobiła jakby sie na te 2 lata zatrudniła gdzieś. Jak widać praktyka czyni mistrza.
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"

Ostatnio edytowany przez Gelt - 27-03-2009 o 00:16.
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2009, 00:39   #11
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gelt Pokaż post
Z mojego beznadziejnego technikum jest duzo łatwiej dostać się na wydziały elektroniczne, inżynierie, informatykę na Politechnice Warszawskiej, niż z liceów.
Nie wiem jak jest dokladnie na PW, ale jestem w 99% pewien, ze liczy sie sama matura i maja wy***bane czy jestes z technikum czy liceum, wiec gadasz glupoty. A statystycznie uczen liceum lepiej zdaje matme i fizyke niz uczen technikum. Fakt, ze po technikum z przedmiotami technicznymi latwiej, ale to inna sprawa.
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2009, 00:44   #12
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Imho technikum jest beznadzieją samą w sobie. Kto ma większe szanse na zatrudnienie - "hotelarz" po technikum czy "magister hotelarstwa" po uczelni?
Ta, nie ma to jak porównywać wykształcenie średnie i wyższe. (chyba, że mówiąc "uczelnia", masz na myśli co innego, niż ja)
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2009, 04:58   #13
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gelt Pokaż post
Z mojego beznadziejnego technikum jest duzo łatwiej dostać się na wydziały elektroniczne, inżynierie, informatykę na Politechnice Warszawskiej, niż z liceów.
Skąd ten pomysł? Tak jak napisał Exodus, przy rekrutacji liczy się tylko matura, a do tej zazwyczaj lepiej przygotowują licea ogólnokształcące (że są wyjątki - wiadomo, licea są różne).

Cytuj:
A co dotego wspaniałego studium: piece of shit. Kuzyka poszła na 2letnie z fryzjerstwa. Dostała papierek i...Nic. Nic nie znaczy. Wielu fryzjerów z salonów mowiło, iż lepiej by zrobiła jakby sie na te 2 lata zatrudniła gdzieś. Jak widać praktyka czyni mistrza.
A to prawda, dlatego studiowanie hotelarstwa (a raczej turystyki i reakreacji, bo kierunku hotelarstwo nie ma) to bardzo, bardzo głupi pomysł. Chyba że koniecznie chce się mieć "wyższe wykształcenie". Nie wiem, kto może być na tyle głupi, żeby się na takie studia wybrać. W tym przypadku ze studium pewnie jest podobnie, ale nie jest to regułą. Np. studium farmaceutyczne czy dentystyczne jest niezbędne, żeby móc wykonywać zawód, no i sporo można się na nich nauczyć.

Technikum to dobry pomysł, jeśli nie zamierza się iść na studia.

Ostatnio edytowany przez Litawor - 27-03-2009 o 06:19.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2009, 16:42   #14
Pipcio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 09 2005
Lokacja: Rybnik
Wiek: 31

Posty: 145
Domyślny

Technikum Hotelarskie porażka...
u mnie w mieście jest technik hodowli koni albo technik pszczelarz, to by było lepsze od tego hotelarstwa
Pipcio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2009, 16:55   #15
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ryba Pokaż post
Ta, nie ma to jak porównywać wykształcenie średnie i wyższe. (chyba, że mówiąc "uczelnia", masz na myśli co innego, niż ja)
Sens mojej wypowiedzi był taki, że założyłem, iż on wiąże z turystyką/hotelarstwem/gastronomią w/e swoją przyszłość - i była to tylko taka mała, życiowa rada.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
A to prawda, dlatego studiowanie hotelarstwa (a raczej turystyki i reakreacji, bo kierunku hotelarstwo nie ma) to bardzo, bardzo głupi pomysł. Chyba że koniecznie chce się mieć "wyższe wykształcenie". Nie wiem, kto może być na tyle głupi, żeby się na takie studia wybrać. W tym przypadku ze studium pewnie jest podobnie, ale nie jest to regułą. Np. studium farmaceutyczne czy dentystyczne jest niezbędne, żeby móc wykonywać zawód, no i sporo można się na nich nauczyć.
No jest turystyka i rekreacja, specjalność - hotelarstwo i gastronomia. W każdym razie, zobacz http://www.mwsz.edu.pl/viewItem,tury...m_studiow.html. Są to studia dla ludzi, którzy chcą prowadzić własną działalność turystyczną (ot, biuro podróży czy hotel) - a to ma dosyć spory sens.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Exodus Pokaż post
masz chyba na mysli 'studium', bo mi sie liceum uzupelniajace kojarzy, z takim lecium jakby zaocznym, ktore sie robi po zawodowkach.
Racja, mój błąd - miałem na myśli szkoły policealne.

Ostatnio edytowany przez Gonzo - 27-03-2009 o 16:57.
Gonzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2009, 17:38   #16
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Kolega z liceum, jakies tam postawione na informatyke, klasa 3.. Pytanie z mojej strony padło: Masz dysk ATA czy SATA? Odpowiedź: Co? Jak to? Praktycznie wszyscy znajomi z takich szkol "informatycznych" są ułomni na ten temat
LO to nie liceum informatyczne. zreszta nawet w profilach mat-inf etc sa ludzi ktorzy poszli tam, bo mysleli ze informatyka to przegladnie naszej klasy i gg. Wbrew pozorom, na czystej inf na studiach, bardziej przydaje sie matma niz obwody/druty/materiałoznawstwo.

Lepiej idz do technikum np. mechanicznego. Mozesz potem isc do takiej szkoły morskiej na mechanika, kasa wcale nie taka mała.
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2009, 18:25   #17
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
No jest turystyka i rekreacja, specjalność - hotelarstwo i gastronomia. W każdym razie, zobacz http://www.mwsz.edu.pl/viewItem,tury...m_studiow.html. Są to studia dla ludzi, którzy chcą prowadzić własną działalność turystyczną (ot, biuro podróży czy hotel) - a to ma dosyć spory sens.
Ale żeby prowadzić działalność turystyczną nie trzeba kończyć żadnych studiów. To tak, jak ludzie myślą, że dzięki studiowaniu ekonomii uda im się rozkręcić własny biznes i zbić fortunę. Najważniejsze jest doświadczenie, już lepiej chyba zatrudnić się jako goniec hotelowy niż iść na takie studia. Znalezienie drogi do zdobycia wartościowego doświadczenia oczywiście wymaga wysiłku i pomysłowości, w przeciwieństwie do studiowania (które zwalnia od działania na następne 3-5 lat), ale na pewno bardziej się opłaci. Myślę, że technikum hotelarskie może być dobrym miejscem, żeby zacząć i pomoże wymyślić, co robić dalej (w każdym razie może pomóc - potrzebne są jeszcze chęci).

Ostatnio edytowany przez Litawor - 27-03-2009 o 18:27.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2009, 19:03   #18
spriter
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 03 2009

Posty: 23
Domyślny

no więc lepiej iść do jakiegoś LO?? bo niezbyt mi się profile w LO podobają


- jakieś mat-inf/mat-fizy odpadają od razu

- human ? - teraz jest pełno humanistów

- bio-chem - za dużo kucia
spriter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2009, 19:14   #19
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spriter Pokaż post
no więc lepiej iść do jakiegoś LO?? bo niezbyt mi się profile w LO podobają


- jakieś mat-inf/mat-fizy odpadają od razu

- human ? - teraz jest pełno humanistów

- bio-chem - za dużo kucia
albo kupujesz sobie juz teraz lopate + pomaranczowa kamizelke, albo sie uczysz. masz wybor
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2009, 19:21   #20
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Esprit Pokaż post
Zależy gdzie studiujesz tą ekonomie po SGH masz pracę dobrze płatną załatwioną, więc powodzenia w takim rozumowaniu. Dla mnie te wszytskie technikum hotelarskie fryzjerskie są dla jebanych nieuków, którzy nie chcą poświęcić paru lat więcej na nauke i być kimś tylko idą po najmniejszej lini oporu i moga sobie dupe podetrzeć tymi technikami.
Ciekawa jestem, czy mówiłbyś to samo, gdybyś musiał znać na pamięć wszystkie składniki pokarmowe wraz z produktami, w których się znajdują i jeszcze umieć ułożyć zbilansowaną i urozmaiconą dietę. Myślisz, że technika, są tylko dla osób, które chcą iść po najmniejszej linii oporu?

Cytuj:
powodzenia w takim rozumowaniu
__________________
Martka's last.fm

Ostatnio edytowany przez Martka - 27-03-2009 o 19:22.
Martka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:40.


Powered by vBulletin 3