Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-11-2006, 23:13   #1
jozep
Użytkownik forum
 
jozep's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2006
Lokacja: Prudnik

Posty: 17
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 100
Poziom mag.: 7
jozep ma numer GG 9120575
Pytanie Problem Tibia+XGL (linux mandriva 2007)

Podczas, gdy mam uruchomiony xgl nie działa mi tibia. W konsoli wpisuje: cd Tibia pożniej ./Tibia i wyskakuje mi takie cos : error: Video surface allocation failed. (Error Code 13) Please choose another video graphics mode. Czyżby Tibia nie działała pod xgl?? W normalnym trybie wszystko mi śmiga. Mam gf 2 400/400, amd duron 32 bit, mdv 2007 32 bit, Stery wgrane najpierw recznie (nie działały ) a pozniej przez urpmi i wtedy odpaliły.

Proszę o pomoc, moze trzeba jakies biblioteki wgrać ??
jozep jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-11-2006, 00:59   #2
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Problem polega na tym, ze XGL dochrzania sie do karty graficznej na OpenGL i poki co nie ma mozliwosci odpalania gier dopalanych na tego typu konfiguracji. Dopoki nie wlacza renderowania nie-wprost (indirect rendering) do Xow, nie mozesz uruchamiac natywnych aplikacji 3D na pulpicie z XGLem.

Ja zeby pograc w jakies gry 3D na XGLu korzystam z xgame (opis znalazlem na http://gentoo-wiki.com/HOWTO_XGL/Tips_and_Tricks w sekcji "Running apps that require 3D rendering acceleration (games, etc.)") Jak to zainstalowac w mandrivie ci nie powiem, musisz sam kombinowac. Czy tibia w ten sposob dziala tez nie wiem, jeszcze jej nie odpalalem, zajme sie tym moze za dwa tygodnie.
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 18:48   #3
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Dobra, zrobilem test, juz mowie jak to wygada.

Jezeli uzywasz XGL'a, to musisz posilkowac sie tym programem xgame, inaczej niestety nie zadziala, przynajniej przez najblizszy czas.

Jezeli natomiast masz farta, i twoja karta jest obslugiwana przez normalne sterowniki nvidii (a nie jakies legacy), badz jest to jakas karta intela, to da sie to zrobic bez dodatkowych zabawek.

Mianowicie, musisz pozbyc sie XGL'a i skorzystac z AIGLX, ktory jest dostarczany ze wszystkimi sterownikami Intela i sterownikami NVidii poczawszy od wersji 9629. AIGLX w skrocie umozliwia wszystkie operacje ktore udostepnia XGL, ale jest napisany inaczej, wiec nie trzeba uruchamiac dodatkowej konsoli Xow.

Na poczatek musisz zainstalowac AIGLX, tutaj jest dobry podrecznik co trzeba zrobic po instalacji: http://gentoo-wiki.com/HOWTO_AIGLX. Potem jak juz sobie to dorzucisz, i masz odpowiedznie sterowniki, mozesz zainstalowac menedzera okien, ja uzywam Beryla, bo nie ma zaleznosci z Gnome. Jezeli wszystko ci ruszy, to powinienes miec mozliwosc wlaczenia dodatkow, jak cube i w tym samym czasie odpalenia Tibii (u mnie przy samym ./Tibia zabijalo serwer X, ale z parametrem engine 2 hulalo jak nalezy )

Powodzenia
__________________

Dżizas!

Ostatnio edytowany przez $corcerer - 11-11-2006 o 18:53.
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2007, 12:59
Actorron
Ta wiadomość została usunięta przez $corcerer. Powód: Chrzanisz nie na temat. Zupełnie.
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:33.


Powered by vBulletin 3