Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-05-2007, 00:06   #21
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

Dla mnie oblivion lepszy od gothika 3.
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "

..::QRAS::.. jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-05-2007, 07:32   #22
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ..::QRAS::.. Pokaż post
Dla mnie oblivion lepszy od gothika 3.
Gothic 3 nie ma juz tej fabuły i tej akcji jak wczesniejsze czasy, Oblivion jest wporządku ale nie wiem dlaczego bardziej wczulem sie w postac bezimiennego niz postac z TES morrowind i Oblivion.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Technick Pokaż post
No ja niestety nie miałem okazji zagrać sobie w G3, jako iż mój PeCet na to nie pozwala ; d. G2 NK przeszedlem 6x bez kodów i wykonałem (chyba ; d) wszystkie questy jakie są dostępne. Gothic II po prostu rządzi. Nie ma dla mnie lepszego cRPG'a niż ta wspaniała gra. G1 jeszcze lepszy! Szczególnie te pierwsze chwile... ach... stare czasy ; ]
Polecam G wszystkim - i gra warta całej nocki (kruka ; d).
nie zawiele tracisz, poprostu fabula nudna, system walki juz nie ten, tyle bledow ze glowa boli. Lepiej zostan przy G1 i G2 + NK b ostracisz dobre zdanie dla Gothica
Andrealfus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-05-2007, 17:24   #23
GothicMaster
Użytkownik Forum
 
GothicMaster's Avatar
 
Data dołączenia: 12 05 2007

Posty: 107
Domyślny x

@up
Nie dziwie sie, ze lepiej bylo Ci grac w Gothica niz np Morrowinda. Ten klimat, ta muzyka, ta fabula, ten..... dziennik. To wlasnie dziennik zniechecil mnie do Morrowinda Jest zbyt duzo pogmatwanych imion do zapamietania, a na dziennik bez dlugiego wertowania nie mozna liczyc
Co do Obliviona nie wypowiem sie gdyz zbyt malo w niego gralem. Ale ogolnie na tyle ile nad nim siedzialem (jakies 2h) byl spox.
__________________
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy.
GothicMaster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-06-2007, 16:52   #24
Diablczek
Użytkownik Forum
 
Diablczek's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2007
Lokacja: Twój ojciec zabawiał MEGO PANA
Wpisy bloga: 6

Posty: 206
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Gothic to najlepsza gra w jakom grałem.Fajny jest Szpon Beliara w NK jak wali we wrogów piorunami. W G III kiepsko nię walczy, Bezi ciągle macha bronią na lewo i prawo.
Diablczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2007, 20:43   #25
Goshari
Użytkownik forum
 
Goshari's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2007
Lokacja: Warmia

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Brak
Świat: Morgana
Poziom: 23
Skille: Pass
Poziom mag.: 35
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrealfus Pokaż post
Gothic 3 nie ma juz tej fabuły i tej akcji jak wczesniejsze czasy, Oblivion jest wporządku ale nie wiem dlaczego bardziej wczulem sie w postac bezimiennego niz postac z TES morrowind i Oblivion.




nie zawiele tracisz, poprostu fabula nudna, system walki juz nie ten, tyle bledow ze glowa boli. Lepiej zostan przy G1 i G2 + NK b ostracisz dobre zdanie dla Gothica



Grałeś dokładnie W GOTHICA 4? Zagraj jeszcze raz dokładniej. i połaź nieco, po jaskiniach, obok wieży Xardasa. Jest zwój z imieniem Bohatera [ Chociaż nie zabardzo jestem pewny czy to ten zwój, ale opisane są losy od koloni karnej.
Goshari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2007, 21:31   #26
Redial
Użytkownik Forum
 
Redial's Avatar
 
Data dołączenia: 31 03 2007
Lokacja: Wrocław

Posty: 43
Stan: Na Emeryturze
Redial ma numer GG 2572857
Domyślny

Ja tez ldugo w gothica gram ... Gothic jeden ukonczylem razy 4 Gothic 2 razy 11 !! NK razy 2 bo mi sie nie podobalo. I Gothic 3 ... Tutaj nie musze duzo mowic, przeszedlem jeden raz bo mi sie zygac chcialo tak slabo mi chodzilo a pozatym gra ma w huj niedorobek i jest jednym wielkiem blendem a fabula jest nudna jak flaki z olejem ... przeszedlem zeby zoabczyc jak sie skonczy
__________________
[CHAR]Natasshhaa[/CHAR]
Redial jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2007, 22:49   #27
Gadeor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 06 2007

Posty: 5
Domyślny

Według mnie najlepszą częscia była 2 wraz z dodatkiem NK.G3 zbyt bardzo nie dopracowana PB pospieszyli sie ;x
Gadeor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-06-2007, 10:20   #28
Xeremon
Zbanowany
 
Data dołączenia: 12 02 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 101
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Lost Riders
Świat: Candia
Poziom: 60
Skille: 24shld
Poziom mag.: 55
Xeremon ma numer GG 5480991
Domyślny

Moim zdaniem, seria Gothic, jest kunsztem gier CRPG. Nigdy nie zapomnę tego klimatu i wspaniałej fabuły. Piękna muzyka, lokacje, dialogi z Npcami... Górnicza dolina... Stara kopalnia... Obozy... Xardas... Świątynia śniącego... Misto w Khorinis... Irdorath... Jest co wymieniać. Niestety trzecia część przygód bezimiennego to już nie to samo co kiedyś. Jednak mimo zj3banego enginu graficznego, zasługuje ona na wysoką ocenę.

Gothic - 10/10
Gothic II - 10/10
Gothic II NK - 7/10
Gothic III - 8/10
Xeremon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-06-2007, 11:07   #29
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Redial Pokaż post
Ja tez ldugo w gothica gram ... Gothic jeden ukonczylem razy 4 Gothic 2 razy 11 !! NK razy 2 bo mi sie nie podobalo. I Gothic 3 ... Tutaj nie musze duzo mowic, przeszedlem jeden raz bo mi sie zygac chcialo tak slabo mi chodzilo a pozatym gra ma w huj niedorobek i jest jednym wielkiem blendem a fabula jest nudna jak flaki z olejem ... przeszedlem zeby zoabczyc jak sie skonczy
Za to fabuła w 'dwójce' jest arcymistrzostwem. W kolonii pojawiły się smoki, idź je zabij...
Naprawdę, nie rozumiem narzekania na niedopracowanie G3. Ja mam u siebie Radeona 9600, Semprona 2800, 1 GB ramu i gram na średnich detalach. Przycina się tylko wtedy gdy jest sporo osób na małym obszarze.
@Topic:
IMO najlepszą częścią gry jest G2 - twórcy nabrali doświadczenia, rozwinęli niektóre pomysły, zwiększyli poziom trudności gry. Niestety, nie ma róży bez kolców, bo skończeniu G1 z zespołu odeszła jedna ważna osoba, co odcisnęło swe piętno na G2...
A G3 to już zupełnie inna historia. Dzisiaj twórcy stawiają na przepych graficzny, nie zważając na klimat i inne ważne rzeczy. Owszem, G3 jest świetny, jeno 'trochę' niedopracowany. System walki jest do rzyci, a obiecywano nam super przystępny system dla wszystkich. I owszem, jest dla wszystkich, bo klikać każdy potrafi. Jest jeszcze wiele niedopracowań, jak np. przesadzona siła maga...Ale jednak te wszystkie wady, bugi itp. nie zdołały zabić magii Gothica i uważam 'trójkę' za godnego następce.
@Edit:
Cytuj:
Dla mnie oblivion lepszy od gothika 3.
I to i to z założenia miało być czymś lepszym. Jednakże gówniana fizyka i inne "super nowoczesne technologie" skutecznie odrzucają od Obliviona.
__________________
Ooh to be a Gooner.

Ostatnio edytowany przez Yoh Asakura - 18-06-2007 o 11:10.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-06-2007, 12:40   #30
Misza
Użytkownik Forum
 
Misza's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005
Lokacja: -+*≡☼SZWECJA☼≡*+-
Wpisy bloga: 3

Posty: 1,324
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goshari Pokaż post
Grałeś dokładnie W GOTHICA 4? Zagraj jeszcze raz dokładniej. i połaź nieco, po jaskiniach, obok wieży Xardasa. Jest zwój z imieniem Bohatera [ Chociaż nie zabardzo jestem pewny czy to ten zwój, ale opisane są losy od koloni karnej.
Proszę, zaspoiluj mi gdzie. Choćby na PM. Ja sam nigdy nie mogłem znaleźć nic nowego. Wyjątkiem jest jaskinia ze smokami pod Cape Dun.
__________________
HELIUM~
Misza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-06-2007, 15:01   #31
Gadeor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 06 2007

Posty: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goshari Pokaż post
Grałeś dokładnie W GOTHICA 4? Zagraj jeszcze raz dokładniej. i połaź nieco, po jaskiniach, obok wieży Xardasa. Jest zwój z imieniem Bohatera [ Chociaż nie zabardzo jestem pewny czy to ten zwój, ale opisane są losy od koloni karnej.
G4 ? hmm anyway o ktorej wieży Xardasa mowisz Kolo Khorinis czy w Górniczej ?
Kolo Wiezy obok khorinis jest tylko zasypana jaskinia ;x
Gadeor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-06-2007, 19:22   #32
yahoopila
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Najlepsza gra cRPG. Grałęm w gothica 2 i 3 i mi się bardzo podoba. Gothic 3 mi torchę zacinał ale wykonałem wszystkie misję do Montery przy 512 mb ramu.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2007, 11:49   #33
Diablczek
Użytkownik Forum
 
Diablczek's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2007
Lokacja: Twój ojciec zabawiał MEGO PANA
Wpisy bloga: 6

Posty: 206
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goshari Pokaż post
Grałeś dokładnie W GOTHICA 4?

Jeszcze nie ma gothica 4 i chyba nie będzie.
Diablczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2007, 23:39   #34
Gadeor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 06 2007

Posty: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Diablczek Pokaż post
Jeszcze nie ma gothica 4 i chyba nie będzie.
Będzie. ;D Will see
Gadeor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 10:02   #35
Morgaroth
Użytkownik Forum
 
Morgaroth's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006

Posty: 179
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Domyślny

Złe rzeczy się dzieją pomiędzy Piranhą Bytes, a JoWood. Ponoć JoWood miał straty na G3 i wynajął inną grupę moderską do ewentualnych kontynuacji, zaś sami twórcy nie mają już raczej nic do powiedzenia. Teraz na pewno seria Gothic nie odzyska już dawnego blasku. Jedynym pocieszeniem jest, iż Piranha zajmuje się robieniem drugiej gry, opartej w pewnym sensie na G1, tyle że nie powiązanej fabułą.
__________________
Morgaroth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2007, 20:29   #36
Rufusol
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 05 2007

Posty: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gadeor Pokaż post
Będzie. ;D Will see
Nie będzie, jak przejdźesz G3 to mi przyznasz racje. Albo już możesz
Rufusol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2007, 20:41   #37
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Trzeba powiedzieć, że Piranie oświadczyły, że G będzie trylogią. Cóż, ważne że Gothic 3.5 w drodze. Wg mnie, będzie dodawał wyspy południowe i pozwoli odkryć, co się stało z naszym statkiem, ale to tylko spekulacje.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2007, 14:49   #38
Defcio
Użytkownik forum
 
Defcio's Avatar
 
Data dołączenia: 21 04 2007
Lokacja: Polska

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Castogarots
Świat: Thoria
Poziom: 39
Skille: *2/*4
Poziom mag.: 14
Defcio ma numer GG 7240235
Domyślny

najlepsza czesc gotgika to 1
2 czesc jest poprstu nudna latwe misje szybko mozna przejsc i wogule nie jest zbyt wcigajaca, 3czesc nie jest az tak idealna jak ja zapowiadano wystarczy troche pomyslec i masz wszytko zrobione a nooby jada na kodach. 1czesc jest najlepsza bo zadania sa w miare trudne idzie sie pomeczyc i wogule cala fabula i przygoda w koloni jest extra nie to co w 2czesci khorinis itd...
Defcio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2007, 19:49   #39
Diablczek
Użytkownik Forum
 
Diablczek's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2007
Lokacja: Twój ojciec zabawiał MEGO PANA
Wpisy bloga: 6

Posty: 206
Stan: Na Emeryturze
Domyślny Gothic

Gothic I to gra, mimo, że stworzona przez całkowitych amatorów, jest doskonała pod każdym względem. No, prawie każdym, bo trochę bugów jest. Ta muzyka, ta grywalność, ten świat, ten KLIMAT! To poczucie na samym początku, że jesteśmy sami i każdy może nam dać tęgie wciry, rzuceni w wir rywalizacji między Obozami... I trzeba się znaleźć, zacząć nowe życie. Dopiero później wkrada się wątek Śniącego... Nie jest tak, że już na początku naszego awatara w samych gaciach od razu uważa sięza bohatera, jako jedynego zdolego powstrzymać armię zUa. Dla mnie 10/10.


Gothic II też jest doskonałą grą. Bardzo poprawiona grafika (ach, ta droga z wieży Xardasa do miasta!) i system walki, dzięki któremu nareszcie z przyjemnością i prostotą możemy operować mieszem, łukiem i magią. Klimat tez nie najgorszy, ale trochę przesadzono z kolorowością Khorinis. Trochę za słodko... Ale w Górniczej Dolinie klimat powraca z więlką siłą. Niestety fabuła jest najsłabszą częścią składową gry. Od razu Xardas mówi nam, że trzeba zaciukać Smoki. I w ten sposób zdradzana jest nam prawie cała fabuła gry. Twórcy mogli zrobić tak, że Xardas mówiłby nam, że w Dolinie zalęgła się wielka armia Zła, ale nie jest pewien kto/co nią przewodzi... Hagen wysłałby nas do Doliny po raport do Garonda i przy okazji możemy dowiedzieć się, kto stoi na czele przeciwnika. I to byłby szok, że gdy idziemy ciemnym bagnem, spodziewając się potężnego nekromany lub Orka, a tu Smok nam ogniem w twarz! Parę dialogów zmienionych i jaka różnica... Dla mnie 8/10

Noc Kruka jest o wiele lepsza od podstawki. Dodaje wspaniałą linię fabularną, genialny klimat i poprawioną grafikę. Dla mnie 9/10.
Gothic III stanowi dla mnie zagadkę... Gdy w niego zagrałem, zadałem sobie pytanie: Co oni do cho**ry zrobili!?! Niby lepsza grafika. Ale całkowicie brzydka, gdyż te krągłości i kolorki nie pasują całkowcie do klimatu serii. Jak wszedłem na polanę pełną kolorowych kwiatków, nie zdzierżyłem i wyłączyłem kompa. Do tego ta optymalizacja... Jest pełno nielogiczności względem poprzedników. Niektórzy znani bohaterowie niezależni zmienieni (Diego i blond włosy!). Smoki (a przecież w Gothic II je przegoniliśmy i zebraliśmy jaja), które były TYLKO w Khorinis. I najważniejszy zarzut: ORKOWIE. Nie będę tu nic pisał, bo straszne bluzgi mi się suną na język. Po prostu zagrajcie. Ta gra nie jest nawet warta 30 złotych... Dla mnie 3/10, za zniszczenie klimatu i rozczarowanie względem poprzedników.
Diablczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2007, 19:45   #40
Maksous
Użytkownik Forum
 
Maksous's Avatar
 
Data dołączenia: 04 08 2007

Posty: 73
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Maksous
Profesja: Royal Paladin
Świat: Selena
Domyślny

Ach Gothic

Kiedy ujrzałem ten temat zrobiło mi się miękko na sercu . Otóż jestem Fanem tej gry i wiem o niej dosłownie wszystko (tak mi się wydaje ). Przeszedłem 1, 2 (z dodatkiem) i 3 część, każdą po kilka razy. Gra jest cudowna, nawet 3 pomimo wielu bugów bardzo mi się podoba. jeśli chodzi o 1 i 2 mogę powiedzieć tylko jedno - nic dodać, nic ująć. Gorąco zachęcam to gry (nie pożałujecie )

Ostatnio edytowany przez Maksous - 04-08-2007 o 19:47. Powód: błędy interpunkcyjne.
Maksous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:46.


Powered by vBulletin 3