Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 04-12-2007, 22:04   #41
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Victritch Pokaż post
DRoN piszesz ze 100lvl pal leje nightmare w zwarciu z e-spearów, i wali mocniej od kiny...Niewiem gdzie ty to widziales ...
ja mam 99 lev palla 89Dis kolega kina z avengerem 97 lev 84skil i jakos zawsze on ma wiecej expa z nightmara a jak wale non stop conem to albo jest rowno albo mam 200 expa wiecej .Niewyobrazam sobie ze moglbym go solowac .Pozatym ma on combo 3x po 350 (zadko ale ma ) a jak ucieka to jeszcze ci pszysra hmm za 150 .nieraz bylem na red hp jak sie namnie pszezucil podczas ucieczki ....i ja mialbym go solowac ...tia
Pall na wyzszym lev jest slaba profesja ciagle ta sama bron bo tylko ona sie oplaca ,a arbalest tylko sie kuzy;/ Niemam obszarowego czaru wiec jak mnie cos oblezie zabloczy to musze pojedynczo tluc Coprawda do 120 lev spoko sie expi ale puzniej wszystko w zwarciu sie wali a pszecierz spiry 0 obrony
dziecko royal speara i tyle

To royal speary w zalozeniu byly dla low lvli, kiedys palek placil za bolty 3 gp each i jakos nie narzekal a teraz macie p bolty po 6 gp i jeszcze placzecie
Exodus jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-12-2007, 22:27   #42
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 34

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
paladin - krolewski rycerz wiec czemu mialby nie atakowac w zwarciu?
Tak samo jak casterzy-magic-melee.
Z tym że pal od początku gry miał smykałkę do broni dystansowych, a przykre jest to, że broń dystansowa jest mocniejsza w zwarciu od "lepszych" broni białych, bo przebija tarczę.
A te "wiec czemu mialby nie atakowac w zwarciu?" odbieram jako założenie, że używa głównie broni białej, co jest nieprawdą (oczywiście może, ale efekt jest raczej słaby - przydawał się kiedyś na zabijanie potworów-gówien). On rzuca oszczepem w zwarciu!!

Cytuj:
Moze ma troche tansze hunty niz knight, ale za to nie moze szybko expic.
Trochę dużo. Ale prawda, że z PG u niego słabiej.

Cytuj:
dla porownania 180 ed 200-250k
Nie jestem specem, ale spytam - gdzie?

Cytuj:
ek pewnie 400k moze wyciagnac
Behemoty? Ale to chyba ogromny waste.

Cytuj:
Paladin musi co chwile latac uzupelniac amunicje
Musiał (jeżeli nie brał w bagu). Chyba że dla Ciebie 2-3h to chwila (również może brać w bagu).

Cytuj:
Popatrzcie na wszystkie aspekty, a pozniej mowcie kto jest najlepszy.
Średnie hity, ale pomijają shield. Silne i tanie leczenie. Atak dystansowy z możliwością noszenia shielda.

Cytuj:
Moim zdaniem najlepsza profesja w tej chwili jest knight.
Mocniejsze hity, ale redukowane przez shield. Przeciętne i drogie leczenie. Atak w zwarciu z tarczą. Mocny atak obszarowy.

Ps. Jeżeli się nie mylę, to ten update osłabi siłę fierce berserka.
Żywiołowe dmg UE itp. czarów sprawi, że będą one jeszcze groźniejsze w PvP.
Mam nadzieję tylko, że UH'y będą tak zjechane, że paladynom stanie się tak samo opłacalne picie SHP jak używanie e-vity.
Wtedy byłoby dobrze. Pal nie byłby sam sobie blokerem, chyba że solo/na słabych potworach.

Cytuj:
To royal speary w zalozeniu byly dla low lvli, kiedys palek placil za bolty 3 gp each i jakos nie narzekal a teraz macie p bolty po 6 gp i jeszcze placzecie
Podsunąłeś mi śmieszny pomysł. Zrobić, żeby max lvl użycia RS był 60, a powyżej tego lvla dmg był coraz gorszy, tak jak w przypadku walenia z broni przed lvl potrzebnym do jej użycia.
DRoN jest offline  
stary 05-12-2007, 01:34   #43
kil-ler
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 08 2006

Posty: 18
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 77
Poziom mag.: 59
Domyślny

Mi ogolnie chodzilo o szybkosc expa paladina, bo co z tego ze jest bogaty jak nie moze tego zwastowac? Zreszta nie widzialem zeby najci byli biedni bo w domkach im lezy czasem po 5kk+
A co do moich przykladow to kazdy byl na dl poi.

@Gremlin
150~ ek korzystajac z uh to pewne waste, ale jakby mial ze soba siokera to czasem moze sie zwrocic
kil-ler jest offline  
stary 05-12-2007, 22:30   #44
kil-ler
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 08 2006

Posty: 18
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 77
Poziom mag.: 59
Domyślny

Leczac sie samemu i manasujac na tylu dl to fakt mozna latwo pasc. Kiedys sam siokalem 180 ek na dl poi, ale wtedy to bardziej niebezpieczne dla druida niz dla takiego knighta -dlatego rzadko spotykane ;]
Co do waste to sie nie wypowiem bo bylismy z 30 min i byl mass kick. Polowa za manasy zwrocila sie z gp a czy byl jakis lot to nie wiem.
kil-ler jest offline  
stary 05-12-2007, 23:06   #45
Osore
Użytkownik Forum
 
Osore's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2007
Wpisy bloga: 1

Posty: 195
Osore ma numer GG 7723005
Domyślny

Tak szczerze mówiąc, ten update nie dotyczy tylko i wyłącznie szybkości expienia i strat pieniężnych postaci. Może nareszcie będzie można zobaczyć jakieś party. Jak to wpłynie na postacie, bo dotychczas było tak, że kina blokuje, druid sio-sd, sorc spamuje zaklęciami, a pall spokojnie bije z dystansu. Na tym polu też się sporo zmieni. Ja jako knight wole iść sobie poexpić i przy okazji trochę zarobić, niż iść blokować dl'e kumplowi, gdzie zysk wątpliwy, expa nic. System dzielenia expa w party jest dobry i już sprawdzony w innych grach mmo.
Potiony śmierdzą. Nigdy nie byłem przesadnie bogaty, ale teraz zostaną mi już chyba tylko małpy/jaszczury/żółwie, żeby waste'a nie było. 9k/bp za wyleczenie max 12000hp. Klawo...
Nie lubie gdybać, poczekamy, zobaczymy, a wszystko i tak wyjdzie podczas gry.
__________________
Wheter my smiling face was a lie or not I soon came to the point where I didn't know.
We can’t wait for the day that you’re never around
When that face isn’t here and you rot underground
Osore jest offline  
stary 06-12-2007, 19:57   #46
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Gremlin: Dawniej na ture walnąłem raz w uha i spokój. Teraz muszę walnąc 2 razy w uha i 2 razy w spontana leczącego (dodając jeszcze atak exura gran to muszę walnąc 5 bindów w 2 sec - jeżeli połączenie laguje to zajebiste ułatwienie).

Leczenie dla knightów podrożało i to akurat uważam za dobry krok. Ale system leczenia został skopany. Sorc zyskując mlv,lv leczy się taniej i expi bardziej ekonomicznie, knight nie. Najbardziej śmieszą mi teksty, że knightowi pogorszyli leczenie, ponieważ sorcowi w poprzednim update pogorszyli atak. Ale zauważcie - knight z każdym skillem, lv uderza mocniej. Sorc z każdym mlv, lv również uderza mocniej. Atak jest sprawiedliwie ustawiony. A teraz kwestia leczenie? Sorc z każdym mlv, lv leczy się lepiej - knight nie (i to już sprawiedliwe nie jest). Ten podział na leczenie co jakiś lv jest chybiony.

Wprowadzenie runicznego ataku i leczenia w tym samym czasie jest sprawiedliwe. Ale leczenie co 1 sec już nie. Jeżeli knight walczy z jednym potworek pk to system 2xleczenie na ture się sprawdza, ale jeżeli z kilkoma to już to nie jest sprawiedliwe i jak ktoś jest inteligentny to wie o co chodzi (jeszcze dojdzie lag to już wogóle)

ps. system w którym potwory nie biją comba to już przegięcie całkowite. Teraz już nie będzie dreszczyka emocji. Po update ludzie będą mogli paśc tylko przez laga/kicka, własny błąd, lub pk. Doświadczony gracz, mający bezawaryjne łącze poza pk nie musi się obawiac, że padnie.

Ostatnio edytowany przez mezowski86 - 06-12-2007 o 20:02.
mezowski86 jest offline  
stary 06-12-2007, 20:29   #47
Vicious
Użytkownik Forum
 
Vicious's Avatar
 
Data dołączenia: 20 04 2006
Lokacja: Ursus

Posty: 47
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Astera
Poziom: 85
Skille: xx/24
Poziom mag.: 64
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
Po update ludzie będą mogli paśc tylko przez laga/kicka, własny błąd, lub pk.
teraz 99% ludzi przez to pada więc nie widzę różnicy .
Vicious jest offline  
stary 06-12-2007, 23:23   #48
kil-ler
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 08 2006

Posty: 18
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 77
Poziom mag.: 59
Domyślny

@Gremlin
miejmy nadzieje ze to byl blad albo zeby nie wprowadzili tego w zycie, bo jak demy beda bic po 1000 z bema to kto zrobi anihilator? ;d
kil-ler jest offline  
stary 07-12-2007, 10:53   #49
Osore
Użytkownik Forum
 
Osore's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2007
Wpisy bloga: 1

Posty: 195
Osore ma numer GG 7723005
Domyślny

Cytuj:
W innych grach zwykle na party ludzie dostaja w sumie wiecej expa niz jak by potwora zabila 1 osoba. np.
Zabijamy potwora za 1000exp, w Tibii mag i rycerz dostana po 500exp, gdzie indziej dostali by powiedzmy po 700exp (jak byly by 3 osoby po powiedzmy po 600 itp.).
Nie tylko. Spotkłaem się nawet z party-buffem, który zwiększał drop-rate, wzmacniał szybkość ataku, drastycznie pondosił def, itd. Ale tutaj to się chyba nie sprawdzi.

Cytuj:
Smirdza marudy ktore nie czytaja najnowszych informacji i marudza. Juz w drugim TS cena najwiekszych potionow zostala zmieniona do 250gp (czyli 5k za BP).
Śmierdzę. Idę wziąć prysznic.

W sumie, ten update nawet zaczyna mi się podobać. Będzie weselej. x.x
__________________
Wheter my smiling face was a lie or not I soon came to the point where I didn't know.
We can’t wait for the day that you’re never around
When that face isn’t here and you rot underground
Osore jest offline  
stary 07-12-2007, 12:09   #50
pAnoramiks
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 02 2006

Posty: 54
Domyślny a E-pvp?

Co będzie na serwerach z E-pvp? knight i paladyn staną się tylko źródłem expa... (paru sie uchowa, tylko dlatego że będą potrzebni)
ponoć będzie można używać leczenia i ataku równocześnie! (chodzi o czary) paranoja!
magiczne profesje będą strzelały z sd jak z karabinu
palkowi odebrali sd i dali mu jakieś szajsowe exori... mam 85 dista i b. rzadko zadaje tym czymś powyżej ~70 (pvp)
gdzie jest kombo dla palka? assasin stars + exori? przecież te gwiazdeczki nie zawsze trafiają,
to może p-bolty + exori? taka sama lipa (p-bolty biją mocno, ale nadal brak kończącego mocnego i pewnego strzału - przed up 8.0 było to sd)
exori con miało zastąpić hmma o ile się nie mylę...
palek teraz może tylko bić i łudzić się że przeciwnik będzie miał problemy z netem i przestanie się leczyć :S

jak uciec przed magicznym/i postaciami? oni mają strong haste
to oni w razie kłopotów mogą dać szybko nogę, ja mam przekichane

jedno fajne - party exp, ale tu znowu zgrzyt...
silniejsze potwory tylko z sorcerem/druidem który leczy knighta,
tandem palek-knight chyba się nie sprawdzi (nie wiem jak będą leczyć uszki paladyna)

Ogólnie rzecz biorąc, to Cipsoft postawi Tibię tym update do góry nogami. Te zmiany to bardzo odważny krok, ale mi się wydaje że nie za dobry. Przecież gramy bo lubimy grę taką w jaką teraz gramy , a twórcy mówią - "nie, nie, to było złe, mamy dla Was coś nowego, macie, grajcie." Troche to dziwne.
__________________
czas na spam

Ostatnio edytowany przez pAnoramiks - 07-12-2007 o 12:10.
pAnoramiks jest offline  
stary 07-12-2007, 12:24   #51
Don^Mokate
Użytkownik Forum
 
Don^Mokate's Avatar
 
Data dołączenia: 16 12 2006
Lokacja: Siedlce
Wiek: 33

Posty: 201
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Don Mokate
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Luminera
Poziom: 104
Poziom mag.: 67
Domyślny

denerwuje mnie ten update
namieszali pokrecili, a wyjdzie w ostatecznym rozrachunku tak jak bylo, czyli wcale magom tak fajnie nie bedzie. Cos dodaja cos zabieraja
__________________

nie szkoda ci kotka?;/

Ostatnio edytowany przez Don^Mokate - 07-12-2007 o 12:29.
Don^Mokate jest offline  
stary 07-12-2007, 13:08   #52
robek
Zupa Dromidorowa
 
robek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007

Posty: 1,385
Domyślny

Do 50 lvl jedynie knighci beda mogli sie UHac (słabiej, coś koło 100hp) i LF'ać. Powalone to jest.

Strong Health Potion
This potion can only be consumed by knights and paladins of level 50 or higher.

Great Health Potion
This potion can only be consumed by knights of level 80 or higher.


Wiec dla mało lvl postaci nie bedzie tak zle, od 50 lvl koszty strasznie wzrosna. Chociaż UH teraz bedzie za drogi na to co robi, bedzie sie bardziej LF opłacało kupic. No chyba ze zniza jego cene.
robek jest offline  
stary 07-12-2007, 13:52   #53
exeros
Zbanowany
 
exeros's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 245
Domyślny

W update NAJBARDZIEJ skopaną rzeczą jest brak combo...

Jebie mnie możliwość expienia czy ktoś wbije 50 lvli wiecej w godzine niż ktoś inny....

Tibia robi się ultra hiper easy-mode (30 druid bijący dl+drag bez utamy? (frigo+wand)?? Jakieś nieporozumienie?

Potwory powinny trzaskać combosy dużo częśćiej niz kiedyś
Powinny mieć większe hity (zamiast powiedzmy 90dmg z f-bomba Draga 250 dmg z tego samego!)
Polowanie na takiego "Demona" powinno być wyzwaniem, a nie byle 100 lvl zabije takiego BEZ PROBLEMU...
Na mocniejsze mobki powinny iść drużyny..duże drużyny..nie 2 osoby...


BRAK COMBO-ŚMIECH NA SALI!
To jest NAJGORSZA RZECZ jaką zrobił CipSoft w swojej karierze.


Pzdro Pg'erzy i Exp-maniaki
Hail Pixelz

Liczy sie zabawa...Liczy się człowiek kryjący pod tymi znaczkami na ekranie "Nickiem"

Pzdro
exeros jest offline  
stary 07-12-2007, 14:50   #54
Askaral
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2006
Lokacja: Tchais

Posty: 785
Imię: Wychowawca
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 27!
Skille: wielkie
Poziom mag.: He
Domyślny

Taaa liczy sie zabawa, bardzo zabawne jest to ze byle zafajdany 50 paleczek squada dla bez waste a ja moge zavisowac go z utama, co sie konczy strata bp mf, wszystko przez to ze dl moze mnie zlozyc na combot, a taki paleczek wbije se vitke po combot i sie cieszy, nie mowiac o tym ze wali z ukosu wiec moze dostac smieszne combo...
__________________
Jeśli powyższy post w jakikolwiek sposób łamie regulamin forum to śmiało zgłoś go moderatorowi. Ja dostanę punkty, które później wymienię na nagrody a ty będziesz miał satysfakcje z wypełnienia swojego obowiązku.

Ostatnio edytowany przez Askaral - 07-12-2007 o 14:52.
Askaral jest offline  
stary 07-12-2007, 17:22   #55
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez exeros Pokaż post

Tibia robi się ultra hiper easy-mode (30 druid bijący dl+drag bez utamy? (frigo+wand)?? Jakieś nieporozumienie?
a to ze ten druid poleci na 1 wave od DLa to juz umkneło twej uwadze...?
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
stary 07-12-2007, 18:50   #56
Niedozwolony
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 02 2007

Posty: 117
Pergamin

ale czop;/

ziomek poczytaj 200 stron tematu Prywatny test server ssy i wiadomosci to zobaczysz gdzie zrobiłes błąd

Pala własnie nie przypakowali bo on tez ma słabe uhy(w zamian za tańsze potiony)

Knighta nie udupili po prostu troche utrudnili aby nie jechał ciągle na expie tylko niech wyda kase na potiony

Teraz druid jest najmocniejszy;/

Potiony leczą(te od 80lvl) 1200 na ture + ktos moze go uhac(druid np) normalnie
Niedozwolony jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:45.


Powered by vBulletin 3