Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Czy zgadzasz się z panią minister?
Tak 4 17.39%
Nie 14 60.87%
Nie mam zdania. 5 21.74%
Głosujących: 23. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 10-12-2004, 07:31   #1
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny Wypowiedź pani minister Środy.

"Rzeczpospolita": W Polsce nie stosuje się wprawdzie tzw. śmierci honorowej, ale jest problem z przemocą wobec kobiet. Korzenie tej przemocy tkwią w silnym wpływie Kościoła katolickiego na życie publiczne, oświadczyła minister Magdalena Środa.

Pełnomocnik rządu do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn Magdalena Środa reprezentowała Polskę na konferencji w Sztokholmie, poświęconej tzw. honorowym zabójstwom, a zorganizowanej pod auspicjami ONZ.

Powołując się na jej wypowiedź dziennikarz agencji Reutera pisze, że niektórzy eksperci uważają, że wszelkie religie zdominowane przez mężczyzn, w których Bóg i jego prorocy czy apostołowie to postaci męskie, stwarzają warunki do podporządkowywania i krzywdzenia kobiet.

"Katolicyzm nie wspiera bezpośrednio ale też nie sprzeciwia się przemocy wobec kobiet. Istnieją jednak pośrednie związki, poprzez kulturę, która jest silnie oparta na religii" - powiedziała pani Środa.

"Jest to struktura opierająca się na dominacji patriarchalnej dominacji Boga Ojca, a mniej ważna rola kobiet daje się zauważyć choćby na przykład w listach Świętego Pawła" - uważa polska minister.

Wicepremier Izabela Jaruga Nowacka powiedziała "Rz", że do czasu zapoznania się z pełnym tekstem wystąpienia min. Środy, nie będzie komentowała jej słów. Gazecie nie udało się także dowiedzieć co o wypowiedzi minister sądzi rzecznik rządu. Cytowani przez dziennik politycy PiS i PO nie kryją oburzenia.

"Honorowe zabójstwa" kobiet, opierające się na obyczajowym samosądzie, popełniane są przez mężów i krewnych na kobietach posądzanych z reguły o wykroczenia obyczajowe. Wg ich sprawców, mają one służyć obronie tzw. honoru rodziny.

Wg szacunków ONZ opierających się na oficjalnych danych z różnych krajów, co roku dochodzi na świecie do około 5000 takich zabójstw, jednak rzeczywista ich liczba, obejmująca również zbrodnie ukryte w cieniu, może być o wiele wyższa.

Artykuł pochodzi z Onet.pl

Jakie sąwasze reakcje?
Mnie ta wypowiedź oburzyła. Kłamie jak z nut! Czy kiedyś na mszy ksiądz zachęcał do bicia kobiet? Nie! Wręcz Kościół pomaga pokrzywdzonym matką, kobietom.
Nightwalker jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-12-2004, 08:50   #2
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Ty... a gdzie ona tutaj jasno stwierdziłą, że kośció zachęca do bicia??

I napisz mi, jak ten wspaniały kościół pomaga kobitką??


edit: "ich zdaniem Środa dotknęła zakazanego tematu. Ten temat to polityka państwa, w którym wciąż brakuje schronisk dla molestowanych kobiet i ich dzieci, a rycerze walki z antykoncepcją terroryzują Ministerstwo Zdrowia. To hipokryzja wobec problemu seksualnych nadużyć w rodzinie i sytuacji, gdy proboszcz namawia bite i gwałcone żony alkoholików, by z pokorą niosły swój los. To tuszowanie przez biskupa trwającego latami molestowania seksualnego dziewczynek przez proboszcza z Tylawy, który nadal - choć skazany wyrokiem sądu - odprawia msze w parafii." cytat z WP

Czy to wyżej to ta pomoć?? Tak... za***iście... pewnie dlatego nie jestem katolikiem
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 10-12-2004 o 08:54.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 09:04   #3
Dowizul z Inferny
Użytkownik Forum
 
Dowizul z Inferny's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2004
Lokacja: Ostrów Wlkp.
Wiek: 31

Posty: 424
Dowizul z Inferny ma numer GG 3923320
Domyślny

czemu w ankiecie niema opcji: kompletnie ją p**********o zupełnie sie niezgadzam
__________________
glosujcie


Ostatnio edytowany przez Dowizul z Inferny - 10-12-2004 o 14:56.
Dowizul z Inferny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 09:09   #4
joey
Użytkownik Forum
 
joey's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2004
Lokacja: Elbląg
Wiek: 32

Posty: 879
Stan: Niegrający
joey ma numer GG 12.0.16.82 Send a message via Skype™ to joey
Domyślny

zaznaczyłem nie... 10 znaków
__________________
Cytuj:
Posluchajcie prawdziwej muzy ,a nie metalu (czy czym kolwiek jest ten Iron maiden)
Polska, złota młodzież!
joey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 09:48   #5
Matfiej
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 217
Domyślny

Tia, polecam zwrócić uwagę, że negatywne komentarze wypływają od męskiej części polityków. Kobieca jakoś nic o tym nie mówi
Matfiej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 10:54   #6
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Czyżby urażona duma, że mimo wszystko pani Wtorek odkryła cząstke prawdy
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 11:54   #7
ketsok
Użytkownik Forum
 
ketsok's Avatar
 
Data dołączenia: 02 12 2003
Wiek: 38

Posty: 393
Stan: Na emeryturze
ketsok ma numer GG 3472574
Domyślny

głownie do Matek Uciekaido
a reszta mzoe rpzeczytac

no więc moim skromnym zdaniem sytuacja sama w sobie jest chora. O co ten spór... Matek Uciekaido mówisz o tym że niby kościol nic nie robi dla matek i nie jestes katolikiem, ale nalezy rozgraniczyc antykatolicyzm z antyklerykanstwem. Twoje nastawienie jest czysto antyklerykańskie, bo mowisz ze ksieza, biskupie , jednym słowem duchowi są nie w porządku, ale nie mozesz biskupów utożsamiać z religią. Spójrz na bliski wschód, i na tzw. zamachy religijne, samobójcze w imieniu "swietej wojny". Czy mozesz powiedziec ze islam jest religią zniszczenia? Duzo osób tak uważa, aczkolwiek gdy spytasz jakiegos PRAWDZIWEGO islamiste, to powie ci to czego w pro amerykańskiej TV nie usłysysz... powie ze odcina sie od separatystów, bo islam jak kazda religia jest religią pokoju i miłości, dlatego nie mozesz generalizowac i wpychac do jednego worka Biskupa, ktory molestuje dziewczynki z np, papiezem, ktory tez jest duchownym. Nie mzoes ztez powiedziec ze religia nic nie robi dla ochrony kobiet, bo religia generalnie propaguje miłośc... głownym przykazaniem jest przykazanie miłości i religia sama w sobie mowi, zeby nie wyrzadzac krzywdy innym ludzią ( w tym kobieta )..tak wiec na pytanie w sądzie kliknąłem "nie" bo oburza mnie taka generalizacja, jaką przedstawiasz równie i ty drogi Matek Uciekaido
__________________
Kod HTML:
[center]
[img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/16/greendayf.png[/img]
[img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/16/bobban.gif[/img]

[url="http://www.tibia.pl/forum/showthread.php?t=64481"] [img]http://i1.tinypic.com/no97gi.jpg[/img][/url]

[/center]
<MAX 20 kB W PODPISIE!>
ketsok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 12:12   #8
Matfiej
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 217
Domyślny

@ketsok no widzisz nie masz racji, bo to właśnie księża kształtują wpływ religii na ludzi i kształtują tą religię. Pozatym katolicyzm jako religia chrześcijańska z natury nie powinna się sprzeciwiać przemocy. Pozatym można mówić, że kościół nic nie robi dla ochrony kobier, religia to po protsu jest i kształtuje ludzki światopogląd, a kościół działa czyli coś robi (lub nie). Religia jak zauważyłeś przekazuje posłanie miłości, ale co mówi o ochronie przed przemocą ? Nie bronić się a nawet wręcz przeciwnie "..Nastaw drugi policzek.." aczkolwiek większość "wierzących" o tym zapomina.

A pozatym ta reakcja pokazuje, że jednak mamy państwo kościelne (chodzi o reakcję polityków).
Matfiej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 12:30   #9
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Nie mam zdania, bo nie do końca łapię... Ale Z PEWNOŚCIĄ duchowni nie namawiają do bicia kobiet.
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 12:45   #10
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

@ketsok: ale wiesz... to księża kształtują kościół a tym samym religie katolicką. Wiem, ze to są tylko ludzie, ale wg mnie powinni WSZYSCY być czyści jak łzy.
nasza religia miłością -> a poczytaj sobie stary testament... tam rzeczywiście jest dużo miłości... Wiem, że on juz nie zabardzo aktuialny ale napisany jednak pod wpływem ducha świętego... a Bóg jest niezmienny

@topic: też do ketsoka... ja napisałem, że ta Sroda nic nie wspomniała, że kościół namawia kobiety do bicia...

edit: pozatym ja nie kliknełem ani w nie ani w tak... jeszcze sie zastanawiam Przekonajcie mnie
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 10-12-2004 o 12:50.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 13:02   #11
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny

Wczoraj na TVN-ie była wywiad z przedstawicielką Caritas Polska.
Mówiła ze kościół wecz przygarnia tekie kobiety. Daje duże fundusze (tak te z tacy również) by zbudować ośrodki dla samotnych matek itp.

A najbardziej destruktywny wpływ ma TELEWIZJA oczywiscie o tym sie nie mówi...

@down
Święta Prawda.

Ostatnio edytowany przez Nightwalker - 10-12-2004 o 13:06.
Nightwalker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 13:02   #12
limenu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 03 2004

Posty: 773
Domyślny

biblia powstawała w czasach, kiedy kobieta była 2 kroki za mężczyzną. Ale już na początku nowego testamentu Jezus naucza że kobieta powinna być o wiele lepiej traktowana. Te wszystkie mordy "honorowe" są w religiach, w których nie jest uznawany nowy testament, gdyż to właśnie tam pozycja kobiety jest taka niska... Jeżeli chodzi jej o o wszystkie religie tam gdzie jest Bóg, Allah czy jak zwał tak zwał (to jedna osoba jest, chodzi o te wywodzące się z wierzenia w boga jedynego) to grubo się myli.

W katolicyźmie nie jest popierane takie mordowanie lecz nawet negowane!

Pani minister topo prostu jedna z tych chorych feministek i sama nie wie co mówi.. nie studiuje Biblii ale wiem o niej chyba więcej niż pani minister.


@ketsok
dobrze powiedziałeś, zgadzam się z tobą.. lecz w starszych religiach jest jeszcze coś takego jak hierarhia w rodzinie kobiety i faceta.. przecież w polsce kobiety nie mogłu głosować do.. 1919.. to jak można mieć żal do religii która ma z 4000 lat.

aha.. i wkońcu ktoś pomógł mi się określić ;]

moje nastawienie=antyklerykańskie. Ale nie mówie że WSZYSCY są tacy owacy... tylko duuuuża część.

Ostatnio edytowany przez limenu - 10-12-2004 o 13:09.
limenu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 14:02   #13
Starkey
Użytkownik Forum
 
Starkey's Avatar
 
Data dołączenia: 03 03 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 180
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Valoria
Poziom: 27
Poziom mag.: 4
Domyślny

Kościół, katolicyzm i wszelkie religie są złe. Nie zgadzam się ze zdaniem Pani posłanki, ale nie twierdzę,że Kościół chroni kobiety. Tak to już jest, że akurat mężczyźni posiadają władzę. Może mam dziwne poglądy, ale równouprawnienie jest nienaturalne, gdyby ewolucja wymagała równouprawnienia stworzyłaby same kobiety/mężczyzn, skoro tak się nie stalo, to kobiety nie powinny się mieszać w obowiązki mężczyzn i odwrotnie.

offtopic: dzisiaj na lekcji religii ( tak, ja chodzę na religię, bo etyka to straszne nudy, na religii można przynajmniej siostrę zaginać oglądaliśmy film o Matce Teresie z Kalkuty. Nawet ona- ukształtowana psychicznie przez katolików, uczyła małe dzieci czytać, pod warunkiem, że zaczną się modlić.


Jeżeli urazilem kogoś swoją wypowiedzią to przepraszam. Nie taki był jej cel.
__________________
"... chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż...
nie uniesie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż..."


PROUD MEMBER OF METAL MILITIA !!!




Starkey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 14:14   #14
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny

Cytuj:
Kościół, katolicyzm i wszelkie religie są złe.
Widać, że jesteś BARDZO ALE TO BARDZO nietolerancyjny.
Nightwalker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 14:22   #15
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

@up: jak to wywnioskowałeś?? Ja uważam podobnie, ale nie oznacza to, że tępie ludzi za to, ze chodzą do kościoła czy wierzą w boga... Poprsotu wiele cierpienia powstaje własnie przez złe zrozumienie religii
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 15:08   #16
Dowizul z Inferny
Użytkownik Forum
 
Dowizul z Inferny's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2004
Lokacja: Ostrów Wlkp.
Wiek: 31

Posty: 424
Dowizul z Inferny ma numer GG 3923320
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matfiej
"..Nastaw drugi policzek.."
oglądasz ty czasami discovery chanel?? jak bys oglądal to bys wiedzial o co w tym chodzi mozna to rozumiec tak jak ty ale mozna to rozumiec tez jako wezwanie do walki poniewaz pelne zdanie bzmi tak "jezeli ktos udezy cie w prawy policzek nadstaw i drugi" udezanie wieszchnia czescia reki oznacza ponizenie a jesli ktos udezy cię wewnatzna czescia (stan na pzeciwko kolegi i walnij go prawa reka[tom sie policzkuje] i zobaczysz ze udezysz go zewnetzna czescia reki w lewy policek) uwaza cie za rownego sobie czy jakos tak to bylo
__________________
glosujcie

Dowizul z Inferny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 15:20   #17
Matfiej
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 217
Domyślny

@limenu widzisz mocno się mylisz, utażsamiasz religię katolicką z biblią, a niestety tak nie jest. Religia katolicka bardzo dużo dołożyła do tego co jest napisane w biblii, więc nie można się powoływać, że katolicyzm jest taki jak w biblii napisano. No i chyba pozatym nie zrozumiałeś moim zdaniem wypowiedzi tej pani. Jej nie chodziło, że katolicyzm namawia do bicia kobiet, ale o to, że nie wspomaga walki z takimi zachowaniami, a wręcz stara się tego nie zauważać i tuszować.

@Nightwalker chyba też widziałem ten wywiad, taka stara dewotka ? No to chyba raczej tylko takiego zdania można się było po niej spodziewać No i też nie chciała się wychylać, bo księżulki by jej dotację ucieli.

@Dowizul z Inferny no z tym to akurat jest różnie, bo jest to zależne od kultury z której się to wywodzi. Pozatym zauważ, że ciężko jest się wypowiadać na temat biblii nie znająć jej w orginale, a więc mogę niestety skorzystać do analizy jedynie z tłumaczenia. Zwróć uwagę na istnienie literki "i": "jezeli ktos udezy cie w prawy policzek nadstaw i drugi", zdanie by miało sens przedstawiony przez Ciebie jeśli by zlikwidować tą literkę: "jezeli ktos udezy cie w prawy policzek nadstaw drugi".
Matfiej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 20:24   #18
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matfiej
@limenu widzisz mocno się mylisz, utażsamiasz religię katolicką z biblią, a niestety tak nie jest. Religia katolicka bardzo dużo dołożyła do tego co jest napisane w biblii, więc nie można się powoływać, że katolicyzm jest taki jak w biblii napisano. No i chyba pozatym nie zrozumiałeś moim zdaniem wypowiedzi tej pani. Jej nie chodziło, że katolicyzm namawia do bicia kobiet, ale o to, że nie wspomaga walki z takimi zachowaniami, a wręcz stara się tego nie zauważać i tuszować.

@Nightwalker chyba też widziałem ten wywiad, taka stara dewotka ? No to chyba raczej tylko takiego zdania można się było po niej spodziewać No i też nie chciała się wychylać, bo księżulki by jej dotację ucieli.

@Dowizul z Inferny no z tym to akurat jest różnie, bo jest to zależne od kultury z której się to wywodzi. Pozatym zauważ, że ciężko jest się wypowiadać na temat biblii nie znająć jej w orginale, a więc mogę niestety skorzystać do analizy jedynie z tłumaczenia. Zwróć uwagę na istnienie literki "i": "jezeli ktos udezy cie w prawy policzek nadstaw i drugi", zdanie by miało sens przedstawiony przez Ciebie jeśli by zlikwidować tą literkę: "jezeli ktos udezy cie w prawy policzek nadstaw drugi".

Nie napewno niebyła stara ;] Bardzo młodziudka ;]
Nightwalker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 21:13   #19
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 38

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Ta pani nie wie czym jest Pismo święte, a jeżeli WYDAJE się jej, że wie, to nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2004, 21:20   #20
Geppert
Użytkownik forum
 
Geppert's Avatar
 
Data dołączenia: 16 11 2004
Lokacja: Poznań
Wiek: 34

Posty: 4
Geppert ma numer GG 6750366
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez $corcerer
Ta pani nie wie czym jest Pismo święte, a jeżeli WYDAJE się jej, że wie, to nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Zgadzam się z opiniom kolegi.
Geppert jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:29.


Powered by vBulletin 3