Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-03-2008, 16:26   #1
Alarik
Użytkownik Forum
 
Alarik's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2006
Lokacja: Jelenia Góra
Wiek: 30

Posty: 135
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Alarik ma numer GG 9298541
Domyślny Expić od 40/40?

Jak w tytule...
Wbiłem właśnie 40/40 i, jak dla mnie, mam niezłe hity... i tu się nasuwa moje pytanie. Jakie skille będę miał na 20lvlu, jakie na 30 itd. , skoro będę tylko i wyłącznie expił? Czy do 30 lvla wbije mi się 60?
Z góry dzięki za odpowiedzi
__________________
Kliknij i pomóż!

Alarik jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-03-2008, 16:33   #2
virrus
Użytkownik Forum
 
virrus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2008
Lokacja: Exiva Rox

Posty: 54
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: //--BraK--\\
Poziom: 20
Skille: xx/xx
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Alarik Pokaż post
Jak w tytule...
Wbiłem właśnie 40/40 i, jak dla mnie, mam niezłe hity... i tu się nasuwa moje pytanie. Jakie skille będę miał na 20lvlu, jakie na 30 itd. , skoro będę tylko i wyłącznie expił? Czy do 30 lvla wbije mi się 60?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Mine zdaniem tu nie można zbytnio określić, bo moze cały czas obrywać blood hity. Możesz ciągle obrywać chmurki...
__________________
I co? Już się podnieciłeś kolejnym bezsensownym postem? Eh...
________________
/\ Nie wchodzić /\
virrus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2008, 16:34   #3
Alarik
Użytkownik Forum
 
Alarik's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2006
Lokacja: Jelenia Góra
Wiek: 30

Posty: 135
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Alarik ma numer GG 9298541
Domyślny

Akurat tu bym się nie zgodził, bo nigdy nie ryzykuję. Wolę wbijać wolniej level, a nie obrywać, i prawie zawsze mam chmurki (expie na dwarfach, rotach).
__________________
Kliknij i pomóż!


Ostatnio edytowany przez Alarik - 15-03-2008 o 16:51. Powód: literówka ;)
Alarik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2008, 18:05   #4
Yossarian
Inżynier
 
Yossarian's Avatar
 
Data dołączenia: 11 07 2006
Lokacja: Siedlce/WWA

Posty: 130
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Solo
Świat: Pandoria
Poziom: 1xx
Skille: 9x/7x
Poziom mag.: 2x
Yossarian ma numer GG 703431Y
Domyślny

Według mnie masz szansę na wbicie 60 skilla na 30 lev, chociaż jest to zależne głównie od tego na czym expisz i za pomocą jakiej broni.
Kiedyś dla zabawy zrobiłem sobie knighta i bez skillowania na 30 lev miałem około 55 skilla.

@down
Kolega raczej nie pytał się czy dalej polepszać swoje umiejętności ale o to jakie konkretnie skille może mieć na danym poziomie.
__________________
Lonely Pall
Jeżeli w jakiś sposób moje poglądy lub spostrzeżenia zainteresowały, zaciekawiły lub po prostu zbulwersowały Ciebie, zapraszam do rzeczowej dyskusji.

Ostatnio edytowany przez Yossarian - 15-03-2008 o 18:14.
Yossarian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2008, 18:08   #5
daf
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Ko5

Posty: 4
Profesja: Royal Paladin
Świat: Pacera
Poziom: 43
Skille: 71/57
Poziom mag.: 13
Domyślny

moim zdaniem skiluj do 60/60 a pozniej na 30 lvlu 70/70 i na 40 lvlu 80/80 a pozniej juz nie skiluj
daf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2008, 18:44   #6
Zalgadis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 09 2005
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 1,264
Domyślny

Ja bez skillowania wbiłem 25 levelek mając skille około 44/39 (shield sux ale nietrenowałem shielda expiąc na poworkach które po dojściu do mnie padały ;p)
a na 30 levelu będziesz miał tak jak mówil pan wyżej około 55 57 skille
wdłg. mnie nie opłaca się skillowac wogóle dopuki sie nie wbije tak z 40 levela, wtedy już można zacząć trenić i expić na potworkach mocniejszych (np. ghoule, scaraby) tak bez ryzyka dostawania mocnych hitów
Zalgadis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2008, 19:24   #7
Juhhhhy
Użytkownik Forum
 
Juhhhhy's Avatar
 
Data dołączenia: 31 03 2007
Lokacja: Dziupla

Posty: 253
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Dashers
Świat: Olympa/Saphira
Poziom: 265
Skille: 115/85
Poziom mag.: 28
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Alarik Pokaż post
Jak w tytule...
Wbiłem właśnie 40/40 i, jak dla mnie, mam niezłe hity... i tu się nasuwa moje pytanie. Jakie skille będę miał na 20lvlu, jakie na 30 itd. , skoro będę tylko i wyłącznie expił? Czy do 30 lvla wbije mi się 60?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Ja na twoim miejscu zajalbym sie skilowaniem dobil bym 75skila w tym czasie wpadlo by Ci pare lv. A potem juz tylko exp.
__________________
Juhhhhy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2008, 19:59   #8
Kijos
Zbanowany
 
Data dołączenia: 09 02 2008

Posty: 253
Domyślny

Radze Ci tak samo jak pan up. Jak nie chcesz skillic to nie skill ale hity dupne będą.. albo sorkem pograj. ;s
Kijos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2008, 20:28   #9
Levi
Użytkownik Forum
 
Levi's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2008
Wpisy bloga: 1

Posty: 602
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Refugia
Domyślny

Skille 60/60 to podstawa u knighta... jeśli chcesz "latami" wbijać lvl to rób to na swoją odpowiedzialność.
__________________
Levi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2008, 20:51   #10
Rohas
Użytkownik Forum
 
Rohas's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2006
Lokacja: Osaka
Wiek: 32

Posty: 619
Stan: Na Emeryturze
Rohas ma numer GG 3027418
Domyślny

Cytuj:
Skille 60/60 to podstawa u knighta... jeśli chcesz "latami" wbijać lvl to rób to na swoją odpowiedzialność.
Nie wiem czy taka podstawa. Wiele osob robi 70.70 bez przerwy skilujac i 0 expa, a niektorzy maja 50.50 i im to styka.

*topic
TO juz od Ciebie zalezy. Wiele osob powie i, ze takie skille to g*wno i sobie fajnie nie pograsz. No, ale skoro tobie starcza 40.40 to sobie na nich graj. Ta gra ma Ci sprawiac przyjemnosc, wiec zrob sobie takie skille, jakie Tobie odpowiadaja ;-)
Rohas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2008, 21:44   #11
Snick
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Na 30 bez skillowania będziesz miał ok. 52/52. Wiem, bo sam kiedyś nie skillowałem aż do 30lvl i miałem na tym lvl takie skille.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2008, 01:52   #12
Cery
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 03 2007
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 536
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Arcania
Wyślij wiadomość przez ICQ do Cery Cery ma numer GG nie mam gg Adres Jabbera do Cery Send a message via Skype™ to Cery
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez daf Pokaż post
moim zdaniem skiluj do 60/60 a pozniej na 30 lvlu 70/70 i na 40 lvlu 80/80 a pozniej juz nie skiluj
W między czasie znudzi mu się gra i cały czas przeznaczony na skillowanie będzie mógł sobie wsadzić gdzieś.


Skilluj kiedy nie masz co robić/ resp zajęty.
Exp kiedy chcesz/masz ochote.
Cery jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2008, 08:55   #13
-Lyon-
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 09 2007
Lokacja: Niemcy/Polska

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Lucera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zalgadis Pokaż post
Ja bez skillowania wbiłem 25 levelek mając skille około 44/39 (shield sux ale nietrenowałem shielda expiąc na poworkach które po dojściu do mnie padały ;p)
a na 30 levelu będziesz miał tak jak mówil pan wyżej około 55 57 skille
wdłg. mnie nie opłaca się skillowac wogóle dopuki sie nie wbije tak z 40 levela, wtedy już można zacząć trenić i expić na potworkach mocniejszych (np. ghoule, scaraby) tak bez ryzyka dostawania mocnych hitów
ja mialem lvl 20, to expilem na scrabach na 2-4 hity ze skillami 70/53
to chyba sie opyla skillowac teraz mam praiwe 40 i skille 75/56
-Lyon- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2008, 11:41   #14
Ascaron
Użytkownik Forum
 
Ascaron's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007

Posty: 273
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Ascaron ma numer GG 5952097
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rohas Pokaż post
Nie wiem czy taka podstawa. Wiele osob robi 70.70 bez przerwy skilujac i 0 expa, a niektorzy maja 50.50 i im to styka.

*topic
TO juz od Ciebie zalezy. Wiele osob powie i, ze takie skille to g*wno i sobie fajnie nie pograsz. No, ale skoro tobie starcza 40.40 to sobie na nich graj. Ta gra ma Ci sprawiac przyjemnosc, wiec zrob sobie takie skille, jakie Tobie odpowiadaja ;-)



Zgadzam się z tym panem.Ta gra ma sprawiac przyjemnosc.Jeden z moich knightów ma skile 61\60,a ma 34 lvl.Hity mi wchodzą dobre chodze na takie potworki jakie chce.Sorki chodziłem bo zrobiłem sobie kolejnego knighta na innym servie.Też kiedyś miałem knighta, którym wyskilowałem 40\40, ale gra skończyła się na 13 lvlu.Teraz stara zasada, która jest powtarzana na forum przez wg mnie madrych ludzi.Mianowicie ,,Jeżeli masz dobre hity wg ciebie oraz chodzisz na takie potworki jakie chcesz i nie dostajesz mocnych hitów to daj se siana ze skilowaniem.Jeżeli nie możesz chodzić na to co chcesz,albo ten potworek ciebie mocno bije wiec musisz poskilować''.Dla mnie jeżeli chodzi o skilowanie to moge wbic max 60\60.Skilowanie to nuuuuda, a jak slysze tekst typu skiluj bo potem bedziesz miec wieksza przyjemnosc z gry to mnie krew zalewa.To na razie tyle.

Pozdro dla mamusi.
__________________
Ukryty tekst:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sasuke9045 Pokaż post
Ja mam 20 lvl kingh i mi nie muwcie ze nie mam takich skilluw

mam druga postac i mam 178 lvl i mam skille 278/298

nie muwci ze nie mam takich skillów bo mam a jak sądzicie że nie mam to jesteście noobami


JAK TAK UWAżASZ TO Z CIEBIE NOOB !

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KaCzKa.pl Pokaż post
Cyclops - stare ma gacie i śmierdzą
Ascaron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2008, 12:33   #15
Juhhhhy
Użytkownik Forum
 
Juhhhhy's Avatar
 
Data dołączenia: 31 03 2007
Lokacja: Dziupla

Posty: 253
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Dashers
Świat: Olympa/Saphira
Poziom: 265
Skille: 115/85
Poziom mag.: 28
Domyślny

Reasumujac na poczatku poswiec wiecej czasu na skile ,a dzieki temu potem bedziesz czerpal wieksza przyjemnosc z gry.. mam na mysli szybsze zabijanie potworow co idzie z szybszym expieniem.
Tak jak napisalem wyzej doskiluj 60-70 i potem exp stanie sie dla Ciebie naprawde przyjemny nie bedziesz musial oblegac rotwomow.
__________________
Juhhhhy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2008, 14:08   #16
Dabeko
Użytkownik Forum
 
Dabeko's Avatar
 
Data dołączenia: 13 01 2007
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 31

Posty: 205
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Candia
Domyślny

Sporo osob na forum pisze ze maja skille po 70 na 30lv a w praktyce jest inaczej, duzo osob na moim poziomie (60+) ma skille ok. 70 i wystarczaja do expienia na dragach, czy innych potworkach.
Ja osobiscie wiecej czasu poswiecam na expienie a jak trenuje to po 2-3 skille bo szkoda mi czasu tobie tez tak radze.
pozdro
Dabeko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2008, 19:23   #17
Ascaron
Użytkownik Forum
 
Ascaron's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007

Posty: 273
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Ascaron ma numer GG 5952097
Domyślny

No więc tak przypomniałem sobie o pewnym starym i robiącym furore temacie.Mówię tutaj o ludziach nie skilujących.Mam 1 kolegę który nigdy nie skilował wynik:69 knight skile 70+\70+.Jak go poznałem to miał 23 lvl i skile 47\45.Mówił mi, że nigdy praktycznie nie skilował.Teraz przytoczę definicje Nie skilowania.

Jest to cytat z tego tematu: forum.tibia.pl/showthread.php?t=58915&highlight=expic+skilowac&pa ge=8
Mianowicie strona 8 post 147.Radze także przeczytać:strona 8 post 144

Teraz post nr 147:
Ukryty tekst:
Przeczytalem wszystkie wasze posty i musze stwierdzic z ubolewaniem ze niestety wszyscy mniej lub bardziej mijają sie z prawda. (nawet moderatorzy nie maja do konca racji choc niewatpliwie sa najblizej prawdy)
Otóż tak naprawde skillowanie knightem NIE jest w ogole potrzebne. Malo tego, powiem wiecej - skillowanie knightem jest marnotrawstem czasu. Pewnie zaraz sie spytacie co zamiast tego trzeba robic zeby skille rosly? Odpowiedz jest prosta: Trzeba odpowiednio expic. Expic tak zeby rosl lvl w parze ze skillami. Czyli expic na duzych spawnach slabszych potworkow a nie na pojedynczych spawnach lepszych potworkow. Odradzam takie cuś jak elfy na malym lvlu bo skille na nich rosna masakrycznie wolno (1 hit = 1 dead, a pozniej sprint 10 sekundowy do kolejnego elfika/spawnu nie sprzyja przyrostowi umiejetnosci). Dobierajac odpowiedni rodzaj potworkow i jaskinie (mniej wiecej o to chodzi zeby nie brac potworkow na 1 hita i nie biegac dluzej niz 6-7 sekund do kolejnego moba) powodujemy satysfakcjonujacy dla nas przyrost skilli 2 x wolniej niz podczas treningu i przy tym expimy z szybkoscia 75% swojej maksymalnej predkoscia expienia. (regula dziala do ~75 lvl, pozniej mozna juz w ogole dać se siana ze skillami). Polega to na omijaniu expowisk typu soldy i elfy gdzie duzo wiecej biegamy niz bijemy, a zamiast tego odwiedzaniu expowisk takich jak tomby (zawsze duzo shitu sie plącze pod nogami: a to snake nam tarasuje droge, a to skeletony otocza i shielding rosnie), szeroko rozumiana tiquanda, trolle dla pacc (ponizej 30/30), larvy i roty dla pacc (ponizej 40/40), scaraby (exp sredni, zarobek sredni, ale skille leca b. szybko jak na osiagany wspolczynnik expa/h), DC (w godzinach malego zaludnienia). Krótko mowiac nalezy kierowac sie zasadą: zadawaj ciosy jak najczesciej, ale ze swojej najlepszej broni jednorecznej i na full atak, expiac przy tym oplacalnie. (czyli kasa wydana na exp ma sie zwracac - dlatego demony itp odpadaja ;p)
Kierujac sie powyzsza zasada az do okolo 75 lvla osiagnalem postac taka jak w profilu. Dla porownania moj kolega zastosował zasade progów (dany skill na dany lvl, jego progi byly dosc rozsadne) i troche trenowal. Teraz ma 97 lvl i skille 94/92. Expi o 15-20% wolniej ode mnie, blokuje az o 20-25% gorzej ode mnie. (mimo przewagi 13 skilli shielda ;p)


Post nr 144:
Ukryty tekst:
Chcecie to skilujcie, niechcecie nie skilujcie. KAzdy ma własne zdanie.
Ja wole nie skilowac tylko odrazu expic, jak umiejetnie grasz to skil leci ci niewiele wolniej podczas expienia niz podczas grania.
Przykład roty na darashi. bije cie zawsze 2-3 rotów ty bijesz na ful atak. lepsze miejsce tomby 1 lvl gdzie masa badziewi typu snejki, spidery bijesz pokoleji co leci majac na tarczy kilka slabych potworów, inne miejsce dworce. na troche wyzszym lvl bandyci, wildki.

Jesli mam marnowac czas na skilowanie to wole bic nawet takie badziewia, skil rosnie moze troche wolniej ale spokojnie w czasie który ty przeznaczysz na skilowanie ja zrobie lvl.

zanim sie ktos wypowie niech zrobi postacie +70 lvl i zobaczy jakie sa róznice hitó przy 10 pkt róznicy skili. praktycznie zadne dla 90% potworów, szybkośc expienia tez praktycznie zadna.


zaczolem grac razem z kumplem prawie równoczesnie on skilowal ja expilem. efekt ja mam 71 lvl i skile +70/+70 a on ma 50 lvl i skill +80/+80 i ja nadal szybciej odniego expie.

bo 20 lvl daje mi przewage 300 hp, i duuuzo capa. JA moge wziasc wiecej run, zadziej sie lecze, zadziej musze zchodzic z expowiska.

@Cacuss wiesz jaka jest róznica w hp miedzy 80 a 120 lvl ?? 600 hp tam gdzie ty sie dwa razy uhniesz on wogóle.


a dla wszystkich maksymalne obrazenia zaleza od lvl jak i od skillu

nikt na 30 lvl nawet z skilem 90 nie walnie wiecej niz 60 lvl z skilem 60.

jesli mówisz ze wolisz poskilowac a potem miec przyjemnosc z gry to przosze bardzo, ale nie uwierze ze jesli ja bede mial przewage w lvl a ty w skilech bedziemy blokowac te same potwory.

Przewaga lvl to przedewszystkim przewaga ze przezyjesz max comgo potworka.
blokuj DL gdzie główne obrazenia to od ognia, blokuj behemota, Demona, blokuj necro,blokuj warlocki, blokuj potwory bijace z life draina, bij potwory bijace magia. Twój skill przyda ci sie gdy bedziesz bil guardy, cyklopy, nigdzie wiecej. A przy blokowaniu wiekszosci mocnych potworów bardziej wazne jest ilosc hp niz skill.

Moze i bedziesz bil mocniejsze hity w smoka, guarda i td itp ale tam gdzie ty uh uh to ja exura exura bo nadal bede mial rezerwe zycia której ty ze wzgledu na niski lvl nie bedziesz mial.
__________________
Ukryty tekst:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sasuke9045 Pokaż post
Ja mam 20 lvl kingh i mi nie muwcie ze nie mam takich skilluw

mam druga postac i mam 178 lvl i mam skille 278/298

nie muwci ze nie mam takich skillów bo mam a jak sądzicie że nie mam to jesteście noobami


JAK TAK UWAżASZ TO Z CIEBIE NOOB !

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KaCzKa.pl Pokaż post
Cyclops - stare ma gacie i śmierdzą

Ostatnio edytowany przez Ascaron - 16-03-2008 o 19:33.
Ascaron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:01.


Powered by vBulletin 3