Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-05-2008, 11:58   #1
Regnis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 38

Posty: 27
Stan: Początkujący
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 32
Domyślny Pomóżcie Waszmościowie :)

Zawędrowałem do krainy zwanej Xereną niedawno. Witam zatem Was wszystkich
Już Wyspa Nowych dała mi sie ostro we znaki, a po przybyciu do Thais miałem poznać pełne rozkosze życia wśród innych żądnych krwi łowców przygód.
Wybrałem ścieżkę maga (lvl11, mlvl5, shielding 17) i zacząłem poznawać tajemnice tej przedziwnej okolicy. Uzbierałem jaki taki ekwipunek (scale armor, dark helmet, dwarven shield, plate legs, skórzane buciki i różdżka, co to ją dostałem za darmo od przemiłego członka gildii magów) I postanowiłem zapytać Was- bardziej doświadczonych przedstawicieli przeróżnych profesji o kilka spraw...

Wybaczcie śmiałość, zapewniam, że przejrzałem zamieszczone przez mędrców tego forum poradniki.


Pozwólcie, że ujmę sprawę w punktach.

1. Chciałbym przedstawić się królowi, ale, cholibka, nie bardzo wiem jak zacząć i jak zwracać się do jego królewskiej mości... A te bydlaki za jego plecami już mi pogroziły sztachetami za brak taktu...

2. Często zdarza mi się zginąć (że też bogowie zawsze przywracają mnie do życia...) z rąk innych poszukiwaczy przygód. Choć sztukę ucieczki do bezpiecznego dp opanowałem niemalże perfekcyjnie, to często bywa, że spłonę w środku... Czy jest jakiś sposób na ugaszenie tego przeklętego ognia, zanim sam skończy odbierać mi życie?

3. Prawo- zapewne jakieś istnieje, choć jak do tej pory spotkałem się jedynie z władzą siły i rządami przemocy... Czy jest jakiś limit, jeżli chodzi o ataki na innych obywateli? Czy mogę kilka razy dziennie być zabitym przez jedną osobę?

4. W centrum ludzie dużo gadają o przeróżnych gildiach... Zachęcają, agitują... "Lepsze zbroje, wspaniali ludzie, niezapomniane przygody..." Jestem z natury nieufny, a już chrzest bojowy w Thais nauczył mnie być podejrzliwym wobec wszystkiego. Jak to jest z tymi gildiami kamraci? Na czym polega przyłączenie się do którejś z nich, jakie są obowiązki i realne korzyści z bycia w gildii?

5. W wielu źródłach czytałem o tym, że początkujący mag powinien walczyć bronią konwencjonalną... A mi dobrze się walczy różdżką- czy te źródła nie są aby nieco nieaktualne?

6. Ostatnio, gdy ginę z rąk innych obywateli, nie tracę nic, poza moim plecakiem... Czy jest jakaś prawidłowość, od której zależy, czy przy śmierci coś stracę, czy nie?

7. Jeżeli macie jakieś rady, bądź wskazówki- będę wdzięczny i chętnie postawię kufel piwa w jakiejś podmiejskiej karczmie (bo w centrum za dużo burd ostatnio )

Na pewno nie jedno pytanie jeszcze zaświta mi w łepetynie- nie omieszkam je tu umieścić.

pozdrawiam i dziękuję za wszelaką pomoc
Regnis
Thais, Xerena
Regnis jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-05-2008, 14:54   #2
Frenzyfry
Użytkownik Forum
 
Frenzyfry's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2008

Posty: 15
Domyślny

1. Powiedz mu Hail king...

2. Idz do swiatyni i powiedz mnichowi : Hi -> heal, albo do straznika u bram tez o ile mnie pamiec nie zawodzi.

3. Kazdy ma wyznaczony limit fragow na dzien i chyba jest to max 3 albo 4. Kiedy osoba przekroczy limit zostaje automatycznie zbanowana... Jezeli chodzi o to ze nie mzoe cie juz wiecej zaatakowac to nie ma takich cudow w Tibii ;]

4. Aby nalezec do gildi, jej lider musi ci wyslac zaproszenie, ktore aktywujesz na tibia.com kiedy sie sie zalogujesz tam na konto. Nigdy nie wierz w to ze musisz podac passy, aby byc dolaczonym do gildii. To tani chwyt lamerow (hakerow) tak samo jak przymus wejscia na jakas strone i zalogowania sie tam swoimi passami...

5. Atakuj z rozdki, tudziez laski. O wiele oplacalniejsze. Profesje magiczne maja cwiczyc poziom magiczny, a nie skille.

6. Kazy przedmiot w twoim ekwipunki oprocz plecaka ma 10% szanse spadniecia. Plecak zas wypada za kazdym razem. Sa drogie amulety na to, ze zaden przedmiot z ekwipunku nie spada z ciebie...

7. Jezeli chesz to pisz do mnie na PW ;p Widze ze jestes jednym z najbardziej kulturalnych graczy ktorych spotkalem w 4 letniej karierze tibijskiej, i nie bede ci skapic rad.
Frenzyfry jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2008, 16:05   #3
Undeadzik
Użytkownik Forum
 
Undeadzik's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2008
Lokacja: Wrocłaff

Posty: 447
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: ROX
Świat: Menera
Poziom: RLZ
Skille: 999/666
Poziom mag.: 49
Domyślny

Woot.. jaki wstep to brzmi jak jakas opowiesc
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez prawie_demon Pokaż post
zamierzam porzegnać sie z wzystkimi pedałami i lumpmi ktouzrz oceniali i nie odpaowiadali na moje posty nie zamierzam jurz wiencej pisac ani przeglondac tych wazyh zjebanyh tematów morze za 3 morze 2 powruce ale nie liczie na to bo to forum ma wyskie stenrzenie dałna dowidzenia zjeby leśne huj wam w dupe a to sockers to była poi pomyłka,,i,,
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez smierdzikupa Pokaż post
łał!!!!!!!!

dzisiaj se ide w jaskini i patsze a tam za ścianom taki potwór!!!!!!!
takie zombi!!!!!
jak sie tam doztać????????????????!!!!!!!!!!
Undeadzik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2008, 16:10   #4
Esko
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Undeadzik Pokaż post
Woot.. jaki wstep to brzmi jak jakas opowiesc
opowieść czy nie, czyta się przyjemnie ;]
  Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2008, 18:04   #5
Darkk'Horseman
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Frenzyfry Pokaż post
3. Kazdy ma wyznaczony limit fragow na dzien i chyba jest to max 3 albo 4. Kiedy osoba przekroczy limit zostaje automatycznie zbanowana... Jezeli chodzi o to ze nie mzoe cie juz wiecej zaatakowac to nie ma takich cudow w Tibii ;]

3 na red skulla, po 6 w 1 dzien gracz zostaje automatycznie zbanowany.


Edit:BUAUHAAHUAUHUAHAUHAUHAUHA podpis Esko xDDDDDDD
  Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2008, 18:31   #6
Mondry_Tibijczyk
Użytkownik Forum
 
Mondry_Tibijczyk's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2008
Lokacja: Szczecin

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Chaos
Świat: OTS :D:D
Poziom: 278
Skille: 135/129
Poziom mag.: 12
Domyślny

@topic
ej ma morzesz to napisac po polskiemó bo nierozómiem
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez prawie_demon
ja gram od kond wbilem muj pierwszy 11 lvl gram po 2 godziny dziennie nie jestem uzalerzniony durzo czasu spendzam z kolegamia gram 2 godziny bo o 24 jusz mam zmenczone oczy
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez prawie_demon Pokaż post
nazwa: dupom po wodzie
inteligenciakami(chyba tak sie to wymawia):bulbulbul
dla profesi mag
opis: przed wodom piszesz,,bulbulbul" i morzesz chodzic przez 2 minuty po wodzie lawie .jesli wypowiesz ,,bul levite bul"to morzesz latac przez 3 minuty.ale w tedy nie morzesz przefrunonc nad wodom.
cena:2000 platynek.
Mondry_Tibijczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2008, 22:41   #7
Xevo123
Użytkownik Forum
 
Xevo123's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2008
Lokacja: Leszno

Posty: 389
Stan: Początkujący
Imię: Soulship
Profesja: Druid
Świat: Arcania
Poziom: 11
Skille: 11
Poziom mag.: 1
Domyślny

Lepiej zacznij grać na Arcanii ;P Napisz pw Opowiem Ci co i jak
__________________
Ukryty tekst:
16:45 Death Flam [70]: kopa z piensci w szyje ?

Ukryty tekst:
15:06 Lordo Da Vinci [9]: nie umiesz grac poniewaz sorcerer bije z wandow
15:06 Lordo Da Vinci [9]: <noob>
15:09 You see yourself. You are a druid.


"Klasyczne pytania po retardzie
Witam wszystkich

Po długim retardu, postanowiłem trochę wrócić do Tibi. Mam oto dwa pytania (tak szukałem, znalazłem ale trudno jest mi podjąć decyzję)"
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=223908
Koks ;D
Xevo123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2008, 22:55   #8
Regnis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 38

Posty: 27
Stan: Początkujący
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 32
Domyślny

Frenzyfry dziękuję za rady i dobre słowo

Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje- czy jest jakiś sposób na "odźwiernych", którzy bawią się drzwiami, nie pozwalając wyjść z jakiejś lokacji?
Regnis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2008, 23:15   #9
Frizlyy
Użytkownik Forum
 
Frizlyy's Avatar
 
Data dołączenia: 10 10 2007

Posty: 65
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ricco Thor
Profesja: Druid
Świat: Refugia
Poziom: 36
Poziom mag.: 37
Domyślny Jest

Po prostu poloz jakis przedmiot pod drzwiami a nie bedzie mogl ich zamknac
Frizlyy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2008, 12:33   #10
Regnis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 38

Posty: 27
Stan: Początkujący
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 32
Domyślny

Hmm, ostatnio naszła mnie myśl, żeby przedostać się do krasnoludzkich jaskiń w górach na pólnocy i tam kontynuować moje eksperymenty magiczne, bo Rotwormy już powoli mnie nudzą...

Czy droga z Thais będzie tam bezpieczna dla niedoświadczonego maga? (13 lvl, 7mlvl) Jakież niebezpieczeństwa i potwory mogą na mnie czychać po drodze? Gdy już tam dojdę, jak głęboko mogę się zapuszczać? Na co powinienem uważać? O czym pamiętać? No i czy warto mi zmieniać obywatelstwo, czy też pozostać w Thais?

Radźcie Waszmościowie
Regnis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2008, 12:49   #11
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Podziwiam.

Droga ta jest stosunkowo bezpieczna, nawet dla maga, ktory niedawno zaczal zglebiac tajemnice magi. Jedynym niebezpieczenstwiem, ktore moze zagrozic twemu zyciu sa straznicy krasnoludzkiego mostu - dwoch zolniezy uzywajacych kusz oraz dwoch wojownikow. Jestem jednak pewna, iz jestes w stanie sobie poradzic.

W trakcie poznawania ów kopalni powinienes uwazac na krasnoludzkich straznikow, gdyz ich sila jest zbyt wielka jak na twe moce. Poczatkowo sprobuj zwiedzac gorne korytarze, schodz nizej dopiero w momencie, gdy bedziesz pewien swych mocy... Wez takze pare run leczacych lub magicznych mikstor, gdyz moga uratowac Ci zycie.

Jesli krasnoludzkie kopalnie beda Ci odpowiadaly to najlepszym wyjsciem bylaby zmiana obywatelstwa. Posiadaja one wlasne miasto, ukryte w skale. Przez zawilosc korytarzy jest ono o wiele bezpieczniejsze od stolicy Thais.

Cytuj:
Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje- czy jest jakiś sposób na "odźwiernych", którzy bawią się drzwiami, nie pozwalając wyjść z jakiejś lokacji?
Ktorych "odzwiernych" masz na mysli?

Nie umiem ; (.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 26-05-2008 o 12:52.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2008, 14:30   #12
Regnis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 38

Posty: 27
Stan: Początkujący
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 32
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post

Ktorych "odzwiernych" masz na mysli?
Ano często gdy jestem w jakimś sklepie, to ktoś zatrzaskuje mi ciągle dla zabawy drzwi przed nosem. Albo jeden zatrzaskuje, a inny atakuje

Hmmmm przeszedłem przez most ze strażnikami, ale wejścia do kopalni ani widu, ani słychu...
Zaopatrzyłem się w kilof i łopatę (żeby staremu magowi, na stare lata chciało się tachać takie rupiecie... ech, to nie na mój kręgosłup ), przeszedłem góry wzdłuż i wszerz, ledwo uciekłem jakiejś wiwernie i mało nie zgubiłem butów uciekając przed smokiem... Sporo wrażeń, jak na jedną wycieczkę

Tyle że... no właśnie- gdzie te wejście do kopalni?

Krasnoludy chyba pilnie strzegą swych tajemnic

Sfrustrowany, zmęczony i bogatszy o doświadczenia (lvl 13, mlvl 8) wróciłem do przeludnionego Thais odpocząć i zapytać bardziej doświadczonych o wejście do podziemi
Regnis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2008, 15:01   #13
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Coz.. Niestety, wielu podróznikow lubi takie zabawy. Najlepszym sposobem ograniczenia ow praktyk byloby zablokowanie drzwi. Jak? Otoz w bardzo prosty sposob. Rzucajac nawet malenki przedmiot (jak zlota monete, pusty pojemnik po miksturach) uniemozliwiasz ich zamykanie. Wiele sprzedawcow posiadlo takze umiejetnosc rozmowy przez sciany oraz okna, wiec chcac sprzedac swoj lup nie musisz wchodzic do sklepow. Lecz pamietaj - odleglosc pomiedzy toba a sprzedawca nie moze byc wieksza niz 2-3 kroki.

Prawda jest, iz krasnoludy strzega swych tajemnic. Zostaly one jednak odkryte przez paru podroznikow, ktorzy chetnie dziela sie swoja wiedza.



Mam nadzieje, drogi Regnisie, ze poznajesz powyzsza mapke. Pozwolilam sobie zakreslic czarnym prostokatem wejscia do krasnoludzkich kopalni. W czasie wyprawy zbedna okaze lopata oraz kilof, lecz nie zapomnij o linie.

Powracajac do tematu kopalni musze zdradzic Ci jedna tajemnice: wynikiem ciezkiej pracy wielu osob stala sie mapa z pokazanym rozmieszczeniem przeciwnikow, ktore mozesz spotkac na swej drodze. Niestety, w wyniku interwencji Bogow miejscami stala sie nieaktualna, lecz uwazam, ze nawet w takiej formie jest w stanie Ci pomoc. Oto ona, poczawszy od polnocy:
Chcialabym takze zachęcic Cie do zwiedzenia krasnoludzkiego miasta. Szukaj wejscia na wschod od pierwszej i drugiej kopalni.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 26-05-2008 o 15:13.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2008, 22:39   #14
Xenhil
Użytkownik Forum
 
Xenhil's Avatar
 
Data dołączenia: 28 04 2008
Lokacja: Słupsk

Posty: 139
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jake Corki
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 44
Skille: 80/67
Poziom mag.: 13
LOL

Apropo,Slythia mam pytanko.czy to ty jestes na tym avatarze?
__________________
Xenhil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2008, 22:56   #15
Reach'
Użytkownik Forum
 
Reach''s Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2008
Lokacja: RŚ.
Wiek: 29

Posty: 73
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: -
Świat: Astera
Poziom: 50
Skille: 8x/6x
Poziom mag.: 13
Reach' ma numer GG 9081525
Domyślny

@up
Oby.. ;**

@topic
Ech, przywróciłeś mi chęć grania w Tibie, ten klimat.. hmm. Marzenie...
Chętnie udzielę wskazówek, póki co - wszystko wiesz. W podzięce za ten klimat - pytaj o co chcesz.

Pozdrawiam. =)
__________________

*Paladin's Thread*
~*~
"Nie ufam nikomu, kocham tylko tych, co na to zasłużyli..."
Reach' jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2008, 01:56   #16
Esko
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

i to właśnie dzięki takim osobom klimat rpg w jakiejkolwiek grze jest w stanie przetrwać... chwalebne to jest ;]
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2008, 08:24   #17
Szymi_11
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ano, moi przyjaciele, pomóżcie mi gdyż nie wiem jak doświadczony musi być mag by pokonać Smoka który znajduje się po drugiej stronie miasta krasnoludów ,oczywiście członkowie gilidii magów zaopatrzą mnie w magiczne mikstury, różdżkii czary potrzebne do przetrwania. Ale wiem jedno nie mogę uderzać z siły ognia której teraz używam pokonując minotaury, ale żeby było lekko bo stary mag nie ma już takiej siły.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2008, 08:43   #18
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Masz racje. Nie mozesz uzywac sil ognia, gdyz smoki zawladnely tym rodzajem magi. Dobrym sposobem na pokonanie ich jest uzycie sil energi, lub tez lodu - gdyz wlasnie na te dwa poziomy podatny jest smok. Pamietaj jeszcze o jednej rzeczy - nigdy nie stoj bezposrednio przed paszcza smoka, gdyz moglby Cie latwo zabic... Chcac go pokonac nie zapomnij zakupic wczesniej magicznych mikstur oraz run leczacych.

@Xenhil
; ).
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 27-05-2008 o 08:44.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2008, 10:38   #19
Miki^^
Użytkownik Forum
 
Miki^^'s Avatar
 
Data dołączenia: 17 02 2008

Posty: 70
Stan: Niegrający
Imię: Jaskier
Profesja: Paladin
Świat: Selena
Poziom: 666
Domyślny

Regins na twoim miejscu nie wybrałbym Xereny Podobnie Furory, to chyba najmniej "kulturalne" serwery... Hehehe... Mają one największy stopień zabójstw(mogę się mylić, ale jest on poprostu duży ),- rządzi tam parę gildii. Lecz tak naprawdę wszędzie jest podobnie jeśli się umie grać i ma się znajomości
powodzenia
__________________
HolyShit.pl [FFA] 91.203.134.95:27031
www.HolyShit.pl
Forum counter-strike 1.6 i nie tylko !
NAJLEPSZA ATMOSFERA
Rekrutacja do klanu ON
Ukryty tekst:
Jesteś doświadczonym graczem? Napisz podanie do klanu na www.holyshit.pl !
Miki^^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2008, 12:10   #20
Regnis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 38

Posty: 27
Stan: Początkujący
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 32
Domyślny

Dzięki za pomoc

Staram bawić się tą grą

No i odnalazłem oazę spokoju w Kaazordon. Chociaż wydaje mi się, że oprócz szlachetnych krasnoludów (którzy swoją drogą zbyt zapalczywie bronią dostępu do swojego browaru ) gości tam cała śmietanka lokalnych oprychów, którzy w jaskiniach starają się schronić przed gniewem swych ofiar (albo ich silniejszych przyjaciół ) Coś im źle z gęby patrzy bez dwóch zdań A i słowa nie zamienią, strach koło takiego przechodzić zbyt blisko...
Zwiedzając stare krasnoludzkie kopalnie poszerzam moją wiedzę i wciąż czuję, że wiele mogę się jeszcze nauczyć (15 lvl, 10 mlvl). W tutejszej gildii jakiś schorowany starzec, który więcej się krztusi, niż mówi, zaproponował, że nauczy mnie nowych czarów- i o te właśnie chciałem Was teraz zapytać...

Czy potężniejszy czar światła nie jest przypadkiem zbędny i nie szkoda na niego pieniędzy?

Co z Poison Fieldem (który podobno można zapisać na kamieniu runicznym)?

Czar bariery magicznej to podobno podstawa, zanim zasiąde do studiowania jego specyfiki, chciałbym się dowiedzieć, jak go skutecznie stosować i kiedy?

Light Magic Missile- na samą nazwę przechodzą mnie ciarki... Też podobno runiczny- czy warto tracić czas (i środki) na jego naukę? A jeśli tak, to jak go skutecznie stosować?

Niestety wielu krasnoludów nie podziela mojej fascynacji ich kulturą i tych muszę... hmmm odesłać do Durina Często noszą oni przy sobie białe grzyby, które nie smakują najlepiej a i sił wiele nie dodają... Słyszałem jednak, że Krasnoludy robią z nich piwo- czy zatem można je im sprzedać?

A i wszystkich chętnych zapraszam do Xereny
Regnis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:45.


Powered by vBulletin 3