Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 01-04-2004, 17:33   #21
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Kiedyś była lekcja kaligrafia i dzieci uczyły się ładnie pisać. Teraz nie muszą, dzięki temu że brzydko piszą mogą dłużej pisać egzaminy - jak ja. Ale ja tak mam, bo to wszystko jest bujda, więc czemu mam być gorszy od innych "mam papierek to mogę"? A za to z ortografii jestem świetny i dobrze mi z tym. Staram się zawsze używać polskich znaków. Ale nie każdy to umie - wiadomo, ale nie można zwalać na przypadłości których naprawdę nie ma. Tylko na lenistwo. Ja nie muszę przepuszczać przez Worda moich postów, ale jak komuś nie jest tak łatwo ja mi, to niech to zrobi. Tylko że jako kogoś do tego zmusić??
__________________
.
Bambuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-05-2004, 17:55   #22
Kpt. Meszkoni
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja używam polskich znaków i nie strzelam "byków" typu: muwie, jusz, kreskóje. ;) Jeżeli zobaczę jakiegoś "byka" w moim poście, którego wcześniej nie zauważyłem, to zaraz klikam "Edytuj post" i poprawiam. :)

Pozdrawiam.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2004, 18:11   #23
Gonzo von Krenzel
Użytkownik Forum
 
Gonzo von Krenzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Lokacja: Szczecin

Posty: 1,059
Stan: Niegrający
Gonzo von Krenzel ma numer GG 2029181
Domyślny

Ja tak samo. To, że jestem dyslektykiem nie przeszkadza mi w pisaniu poprawnie - poprostu patrze, co pisze i staram się robić to mądrze i nie popełniać błędów. Uważam, że tym, którzy piszą błędy poprostu nie chce się myśleć nad tym co robią. Piszą, żeby tylko napisać.
P.S. Ja nie nawidzę jak mam błąd w jakimś moim poście - zawsze staram się go edytować i wszystkim też to polecam, zważywszy na to, że tekst z wieloma błędami jest naprawdę nieraz bardzo trudno rozczytać.
__________________
Zapraszam na forum Sony Ericsson.
Gonzo von Krenzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2004, 19:10   #24
Mr Logest
Użytkownik Forum
 
Mr Logest's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2004

Posty: 145
Domyślny

walcie upomnienia za permanentnie łamaną ortografie !!
__________________
Signed
~Veon Ithil~
Mr Logest jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-05-2004, 21:03   #25
Elorden
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 05 2004

Posty: 7
Domyślny ortografia

czy ktoś pomuslał o dysortografach jest ich duzo (ja też)bąćmi tolerancyini przepraszam za błendy
Elorden jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2004, 10:58   #26
Bigvirus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 02 2004

Posty: 216
Bigvirus ma numer GG 1493652
Domyślny

No ortografia to perfidny temat ale ja niedosyc ze mam dyslekcje to jeszcze jestem teraz w Niemczech wiec mam niemiecka klawiature to jak mam ci napisac niekture litery poprostu nie da sie!!!
Bigvirus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2004, 14:32   #27
Kajzer
Użytkownik Forum
 
Kajzer's Avatar
 
Data dołączenia: 13 05 2004
Lokacja: okolice Kielc
Wiek: 37

Posty: 480
Stan: Usunięty
Imię: Parsirfal
Profesja: Elite Knight
Gildia: Kazadum
Świat: titania
Poziom: 120
Skille: 95/92
Poziom mag.: 7
Domyślny

nie chodzi tu o tak zwaną dysleksie? czy deslekcje poprostu jakies 90% graczy w tibie ma mniej niż 13 lat a co za tym idzie szkoła nauka język polski 2 w dzienniczku.. czaicie ) czy mam wytułmaczyc dokładniej
__________________
In my restles dreams... I see that town....
Kajzer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2004, 16:12   #28
kagan
Użytkownik Forum
 
kagan's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2003
Wiek: 35

Posty: 235
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Monoskar

Racja, może nie każdym sie ze mną zgodzi, ale niezbyt wierzę wogóle w istnienie przypadłości (może chorób - nie wiem jak to nazwać) ludzkich, jak dysgrafia, dysortografia, dysleksja, dyslektyka i tym podobnych...
Może i jest dowiedzione naukowo, że istnieją i część ludzi na to cierpi, ale na dobrą sprawę większość wykorzystuje te powiedzmy przypadłości żeby sobie pomóc ("nie piszę kartkówki w szkole bo nieładnie piszę i i tak się pani nie doczyta" albo "jestem zwolniony z dyktanda, bo to że robię notorycznie błędy jest podyktowane moja chorobą"). A potem idę do Urzędu Miasta w Sosnowcu i widzę wywieszkę na drzwiach: "....będą obsługiwani w niekture dni lutego". A wystarczyłoby przeczytać pare książek w życiu...
Po pierwsze "większość wykorzystuje te powiedzmy przypadłości żeby sobie pomóc" , a co ma z nimi robić? Po to robili sobie padania żeby "mieli równe" szanse w szkole i żeby niedostawali gorszych stopni za to że robią nieświadomie błędy, mi tłumaczono to tak że dyslektycy itp. jeśli mają pewnego rodzaju nawyki tyu. odkłada coś do złej szuflady itp. to za chiny tego niezmienisz ponieważ robią to nieświadomo i niesposób tego zmienić.


Nawet jeśli ktoś niecierpi na tą chorobe a ma zaświadczenie o dyslekcji to głupi byłby gdyby nieskorzystał... Pozatym niewiem czy byliście na badaniach o dyslekcje? Niektórzy pewno byli i ja szczerze mówiąc niewiem w jaki sposób ono miało powiedzeć czy jestem chory czy nie, głównie były pamięcio ćwiczenia i tym podobne, starałem się napisać to jak najlepiej i wyszło mi jak wyszło ( to akurat nieważne ) więc żeby dostać zaświadczenie niebędać chorym trzeba się natrudzić... ( jeśli ktoś specjalnie by sie podkładał to też niewiem czy by mu wyszło... )

A pozatym taka karteczka daje dyslektykom najczęściej więcej czasu na pisanie ( chyba 10% ) i możliwość zrobienia większej ilości błędów ortograficznych (oczywiście na klasówkach/kartkówkach z polskiego) , więc nigdy niebędzie ona zwalniać ona dyslektyków z pisania prac na piśmie itp.
kagan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-02-2005, 20:09   #29
she_devil
Użytkownik Forum
 
she_devil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 03 2004
Lokacja: Tam gdzie rosną bubki.
Wiek: 63

Posty: 725
Domyślny

Sorry za odświeżenie takiego tematu, ale nie mogę znaleźć innego tematu (ach ta opcja szukaj ;/). Ja mam pytanie do wszystkich dysmozgowcow ile godzin tygodniowo spędzacie przed komputerem/telewizorem, a ile czytając książki dobrowolnie? Zapewne przed kompjutrem/telewizorem +14h/tydzień, a książki 5dni/rok. I jak tu się nie dziwić ze dysmozgowie wzrasta w naszym kraju?

Chodzą plotki, że maja ułatwiać zasady języka polskiego w takich idiotycznych wypadkach jak "mówić", bo dysleksja i dysgrafia wzrasta, nie moglibyście ruszyć dupy i zacząć pracować? Przepraszam za odświeżenie tego tematu, ale zdenerwował mnie mój kolega, a forum to świetne miejsce do wywalenia swoich emocji ;-).
she_devil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2005, 00:17   #30
khazad
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Mahakam
Wiek: 41

Posty: 332
Domyślny

z tego co zauwazylem 70% forumowiczow ma dysgrafie, dysortografie lub inne dysmozgowie. samemu popelniam bledy, ale napieprzanie ortami jak gnojem po polu uwazam za czyste niedbalstwo i calkowity brak checi do tego zeby popracowac nad soba...
__________________
baruk khazad!!! khazad aimenu!!!

Hail Mahakam!!!

khazad jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2005, 09:35   #31
blakes
Użytkownik Forum
 
blakes's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2004

Posty: 171
Domyślny

Co do tematu to i tak nic sie nie zmieni na tym forum a tak offtopic to ja w swoim zyciu przeczytalem tyle ksiazek ze moglbym je policzyc na palcach jednej reki i jakos rzadko mi sie zdarza robic bledy ort.

Ostatnio edytowany przez blakes - 22-02-2005 o 14:33.
blakes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2005, 09:42   #32
Ostry!
Użytkownik Forum
 
Ostry!'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 02 2005
Lokacja: Tam gdzie żyją elfy
Wiek: 32

Posty: 86
Ostry! ma numer GG 4139914
Domyślny

Mi się wydaje, że dysklekcja na tym forum to normalka. Gdyby było mniej ludzi na forum, było by mnie dyslektów, ponieważ ci normalni by zostali, a dyslektycy by poszli do szkół...
Ostry! jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:21.


Powered by vBulletin 3