Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-05-2005, 17:48   #1
Nozuman
Użytkownik Forum
 
Nozuman's Avatar
 
Data dołączenia: 15 11 2003
Lokacja: mieszkanie ;>

Posty: 360
Stan: Na Emeryturze
Domyślny Jak nie dac sie oszukac...

Witam ponownie Ten poradnik jest kierowany do poczatkujacych a takze zaawansowanych graczy
ktorzy nie spotkali sie z oszustwami ktore wymienie.

Jest wiele rodzajow oszustw z ktorymi sie spotkalem:

1. Parcel trade
Osoba ktora rzekomo sprzedaje lub kupuje cos od nas mowi ze jest w innym miescie i ze nie moze poplynac do nas, prosi o wyslanie parcela z pieniedzmi lub itemem ktore pozniej zatrzymuje bez zwrotu.

2. Trade typu "bad trade button"
Zainteresowany itemem potencjalny nabywca mowi ze popsul mu sie przycisk trade i nie moze trade'owac (co jest zupelna bzdura) i prosi o rzucenie itema na skrzynke depot'owa.
itema zabiera bez zaplaty

3. Kradziez poprzez fieldy
Potencjalny zlodziej prosi zazwyczaj 20 levelowcow o pokazanie swojego armora na podlodze, gdy ten pokazuje armor, zlodziej puszcza np. fire fielda i czeka az zniknie i zabiera item ( najbardziej spotykane na non pvp gdzie fieldy szybko znikaja )

4. Kradziez poprzez nawrzucanie itemow
Zlodziej prosi ofiare o pokazanie np armoru na skrzynce depotowej, ofiara pokazuje i zostawia przez chwile ktora zlodziej wykorzystuje rzucajac rozne nie przydatne rzeczy
po rzuceniu chyba 8 itemow item na samej dole znika, ofiara mysli ze item zostal ukradziony i odchodzi a zlodziej wchodzi na miejsce ofiary i bierze item

5. Wysylanie listu
Spotkalem sie niedawno z sytuacja kiedy moj kumpel znalazl w swoim Lockerze list gdzie bylo napisane ze aby otrzymac darmowego PACC'a nalezy wyslac emaila z accoun numberem i haslem na email [email protected] nigdy nie wysylajcie nikomu!!!
Tak samo gdy otrzymacie list, ze zlamaliscie jakas regule i musicie sie zalogowac na dany i dany link nie robcie tego!


6. Falszywy name i wyciaganie acc i pass
Niegdys za czasow jeszcze na inferni spotkalem sie z czyms takim, ze ktos o xywce podobnej do Ivan Stroganofa ( chyba Ivan Stroganov) wyciagnal od mojego kumpal acc i psw pod pretekstem free pacc'a, rezultatem tego byl hack i 3 deady

7. Kupowanie pacca za tibia money
Ostatnio popularne stalo sie kupowanie PACC'a za tibia money ( gp )
wiekosc tych graczy to oszusci naciagajacy na kase a czasami nawet
wyludzajacy haslo i account, jesli juz kupujecie w ten sposob to tylko od zaufanych osob, najlepiej z RL

8. Zawyzanie ceny
Bardzo czesto spotykane, zawyzanie ceny, sprzedawcy zawyzaja cene gdy widza ze kupujacy jest niedoswiadczony i naciagaja go mowiac ze to i tak juz tanio
jesli nie wiecie ceny itemu skontaktujcie sie z kumplami i zapytajcie

9. Hakowanie
Osobiscie nie wiem jak mozna z niczego skackowac konta poniewaz jeszcze mnie nie zhackowali
wiem ze jest kilka programow ktore sa nielegalne i moga do tego doprowadzic:
tibiagg, mc, makra, fisher, nub bot itd

10. Hack-site'y
Jest wiele stron na ktorych pod pretekstem np. darmowego pacca lub super filmiku znajdziemy key loggera lub formularz po ktorym wysylamy acc i pss do autora strony

11. Napadanie na klientow(pvp)
Czasami zdarza sie tak ze sprzedawca umawia sie z nabywca na np. dwarf brigde
zazwyczaj czeka tam juz albo zlurowany gs albo kilku, pkerow ktorzy wiedza jakie pieniadze ma przy sobie gracz i napadaja go nie dajac mu szans obrony

12. Cancel trade
Zlodziej ktory chce oszukac, daje powiedzmy cene za bohy jesli kosztuja one normalnie 70k on daje 45k, daje na trade bohy i duzo razy daje cancel
osoba kupujaca tak jest zapedzona niska cena ze nie zauwaza jak podrzuca jej zamiast bohow leather bootsy...

13. Domki
Wiadomo, domki to jeden z zalet posiadania pacca, niestety neiktorzy wykorzystuja to do kradzierzy.
zlodziej wpuszcza potencjalna ofiare do domku, wyklada szybko jakis plate set i prosi o pokazanie ofiary swojego seta, ofiara nizcego nieswiadoma pokazuje itemy tracac je w chwili kiedy wlasciciel domku wyrzuca ja.

14. Gildia.
Wchodzac do gildii sprawdz jej reputacje, reputacje lidera, czlonkow gildii itp
uwazaj takze na GH w ktorym polozysz cos a nieuczciwa gildia okradnie cie bez skrupulow.

15. Kradziez typu "daj eq do ss"
Czesto tez zdarza sie ze ktos do nas mowi "daj eq do ss"
nie musze mowic oczywiscie, ze nie dajemy nieznajomym jednak jesli jest to wasz znajomy spytajcie go o cos co tylko on bedzie wiedzial, pamietajcie ze twoj kumpel moze miec hacka!

16. Gra w "fast-hand"
Ostatnio bardzo popularna gra w szybka reke.
polega na tym ze osoby stoja przed swoimi lockerami i na zmiane rzucaja na srodek item i szybko go zabieraja.
No dobra, niby wszystko uczciwe ale jednak, sa osoby ktorym uczciwa gra sie nie oplaca wiec gdy 1 osoba rzuci na srodek item druga rzuca jakis smiec, wlasciciel itema odrzuca smiecia a zlodziej zabiera item.

17. Katana - w cenie BS'a
Trick polega na tym, ze zlodziej daje bardzo niska cene za BS.
My 'podnieceni' chcemy jak najszybciej kupic taniego itema dajemy accept nie zwracajac uwagi na to ze wlasnie kupilismy katane ktora jest bardzo podobna.

18. "Clone plax"
Bardzo czesty trick uzywany na rooku. Podchodzi do nas typ i mowi: "Pokazac ci jak sie klonuje kase i itemy?", my oczywiscie jestesmy w szoku idziemy, za kolesiem bo przeciez kto nie chce miec pelno kasy?
Chce zebysmy polozyli gdzies w bezpiecznym miejscu kase/item i wcisneli ctrl+l, ctrl +q lub ctrl + C,L,O,N,E. - wydaje sie z pozoru niewinne no ale coz, wciskamy to, wylogowuje nas i tracimy itemy.

19. Gildia - trick 2.
Mamy niski lvl, jestesmy niedoswiadczeni. Ktos proponuje nam czlonkowstwo w gildii, wystarczy tylko zalogowac sie na http://.... A jeszcze mowia ze jak sie wylogujemy to krocej potrwa. No dobra robimy co gosc kaze logujemy sie za 5 minut i widzimy tylko napis: "You type wrong passwod or account number" albo logujemy sie i widzimy czysta postac bez eq. ;/

20. Party - kill.
Spokojnie chodzimy i zabijamy trolle gdy nagle podchodzi do nas jakis 9 lvl, i prosi o train. Jako ze my mamy 15 lvl to myslimy "a co nam taki newbie zrobi" dolaczamy sie do party i toz po tym zostajemy zabici przez kumpla lidera party ktory ma wyzszy lvl...
NIE DAWAJCIE PARTY Z GRACZAMI KTORYCH NIE ZNACIE!

-Jeszcze jedna rada na koniec.
Pamietaj ze zbyt niska cena jest powodem dla ktorego mozna sadzic iz jest to jakies oszustwo. Przy bardzo niskich cenach badzcie ostrozni i nie dawajcie sie oszukac. Zawsze badz podejrzliwy i dwa razy sprawdzaj zanim cos wybierzesz!
Niewazne czy chodzi o gildie czy o kupno itemu!

JESLI JUZ ZOSTALES OFIARA HACKERA ODSYLAM DO TEGO TEMATU: http://www.forum.tibia.pl/showpost.php?p=41857&postcount=1

No chyba bylo by na tyle, mam nadzieje, ze poczatkujacy gracze beda wiedzieli juz jakie oszustwa czychaja za kazdym rogiem.

@Edit: Dzieki za komentarze, dodalem kilka przykladow oszustw dzieki wam

Ostatnio edytowany przez Shinjix - 20-07-2007 o 15:38.
Nozuman jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-05-2005, 18:32   #2
Gzaruś
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 03 2005
Lokacja: Łuków
Wiek: 33

Posty: 105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nozuman
15. kradziez typu "daj eq do ss"
czesto tez zdarza sie ze ktos do nas mowi "daj ss do eq"
nie musze mowic oczywiscie ze nie dajemy nieznajomym jednak jesli jest to wasz znajomy spytajcie go o cos co tylko on bedzie wiedzial, pamietajcie ze twoj kumpel moze miec hacka!
A ja kumplowi ostatnio pozyczylem bohy.... (chocia watpie zeby mial hacka, bo pozyczalem mu kilka razy)
Gzaruś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2005, 19:10   #3
Samek
Użytkownik Forum
 
Samek's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 33

Posty: 168
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Iridia
Poziom: 56
Adres Jabbera do Samek
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nozuman
12. cancel trade
zlodziej ktory chce oszukac, daje powiedzmy cene za bohy jesli kosztuja one normalnie 70k on daje 45k, daje na trade bohy i duzo razy daje cancel
osoba kupujaca tak jest zapedzona niska cena ze nie zauwaza jak podrzuca jej zamiast bohow leather bootsy...
To jest troche mało logiczne. Jeśli złodziej daje 45k za bohy to jak może potem podmienić bohy na leather bootsy skoro chciał je kupić?
Samek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2005, 19:15   #4
Dwarf
Użytkownik Forum
 
Dwarf's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 32

Posty: 870
Stan: Niegrający
Profesja: Brak (Rookgaard)
Wyślij wiadomość przez ICQ do Dwarf Dwarf ma numer GG 5701862 Dwarf ma login Tlenu Tlen sux!
Domyślny

@up : Thief sprzedaje po cenie 45k

Topic : moze byc poradnik spooko xd
__________________
"Nie każde złoto jasno błyszczy,
nie każdy błądzi, kto wędruje,
nie każdą siłę starość zniszczy,
korzeni w głębi lód nie skuje,
z popiołów strzelą znów ogniska,
i mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
król tułacz wróci na stolicę..."

J.R.R Tolkien
Dwarf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2005, 19:16   #5
Nozuman
Użytkownik Forum
 
Nozuman's Avatar
 
Data dołączenia: 15 11 2003
Lokacja: mieszkanie ;>

Posty: 360
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Samek
To jest troche mało logiczne. Jeśli złodziej daje 45k za bohy to jak może potem podmienić bohy na leather bootsy skoro chciał je kupić?
zle zrozumiales, napisallem ze daje cene a nie ze daje kasy tyle
a daje leathery zamiast bohow tak ze daje z 10 razy cancel a daje bohy na trade i cancel az w koncu da leather bootsy a kupiec da accept
zle przeczytales
Nozuman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2005, 11:47   #6
Ville
Użytkownik Forum
 
Ville's Avatar
 
Data dołączenia: 04 03 2005
Lokacja: In da hell
Wiek: 34

Posty: 626
Ville ma numer GG 4610514
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gzaruś
A ja kumplowi ostatnio pozyczylem bohy.... (chocia watpie zeby mial hacka, bo pozyczalem mu kilka razy)

Ale kumpel to kumpel - wiadomo ze ciebie nie hackne.
Ale powinno byc zmienione z przestroga, ze wiele osob zdobywa przez tibie kumpli po to zeby po uzyskaniu zaufania ich oszukac i uciec. Wiec uwazajcie
__________________
do zobaczenia w prawdziwym zyciu
Ville jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-05-2005, 11:12   #7
Crowal
Użytkownik Forum
 
Crowal's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2005
Lokacja: Toruń

Posty: 790
Stan: Niegrający
Gildia: Ziomy HH
Świat: Polska
Poziom: Big
Skille: Ręka
Domyślny Lol!

Ja nie jestem złodziejem, ale raz mi sie zepsuł przycisk Trade, chciałem dać kumplowi runke za kilka GP(do kumpla mam pełne zaufanie bo chodze z nim do klasy) i mieliśmy obaj pełno Capa, a Tradować nie mogliśmy!
Crowal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2005, 22:48   #8
kiuy
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 01 2005

Posty: 12
Domyślny

mośle że warto dodać tu takzwaną gre w szybką ręke
jak ktos nie wie to gra sie tak każdy gracz bieże określony item o mniejwiecej równej wartości lub ileśtam gp
gra sie na zmiane przezucajac swój item na środek i biorąc go spowrotem potem przeciwnik do czasu az jedna osoba nie zabieze itemu przeciwnika
często jednak jest tak że osoba chcąca grać nie ma do końca dobrych zamiarów i gdy my żucimy item na środek osoba żuci na niego jakiś śmieć my weźmiemy śmieci a osoba item
jest to dosyć hamski sposób okradania ponieważ często jest tak zeosoba gra i sie podkłada zeby podbić stawke a jak gra jest warta świeczki to jak grom z jasnego nieba śmieci leca a z miłego partnera gry który dałnam wygrać z 300 gp pojawia sie zlodziej który kto wie ile lub co nam ukradnie
kiuy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2005, 23:13   #9
Koszyk
Moderator
 
Koszyk's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 3,026
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Fajny poradnik nie ktorych sposobow nie znalem...
ostatnio przez fast hand (szybka reka) przegralem p legsy bo koles rzucil smiacia ...



,,"daj ss do eq"'' chyba "daj EQ do SS
Koszyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2005, 13:33   #10
Konradzio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2005
Lokacja: Białystok

Posty: 74
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Konradzio
Profesja: Druid
Świat: Celesta
Poziom: 59
Poziom mag.: 49
Konradzio ma numer GG 9276495
Smutny No i Qrwa sie wpiepszylem

Qrde co robic pisze ze mam bana na 30minut a czekam 3Dni co dalej co trzeba zrobic odpiszczie PLZ
Konradzio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2005, 14:18   #11
Samek
Użytkownik Forum
 
Samek's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 33

Posty: 168
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Iridia
Poziom: 56
Adres Jabbera do Samek
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nozuman
zle zrozumiales, napisallem ze daje cene a nie ze daje kasy tyle
a daje leathery zamiast bohow tak ze daje z 10 razy cancel a daje bohy na trade i cancel az w koncu da leather bootsy a kupiec da accept
zle przeczytales
a no może źle przeczytałem, w każdym razie teraz to troche jaśniej napisałeś
Samek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2005, 16:03   #12
Pawik :>
Użytkownik Forum
 
Pawik :>'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2005
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 44
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Pandoria
Poziom: 42
Skille: 71/69
Poziom mag.: 5
Domyślny

Kilka dni temu gostek do mnie podchodzi i pokazuje mi serpent sword ,a ja mówie no i co z tego ,a on do mnie pokaż na ziemi swoja bron (miałem k axe). Powiedziałem do niego wal sie zlodzieju i odszedlem .A co do tematu to przydatny szczególnie dla mało doświadczonych graczy.
__________________
Na zawsze Hail Budlex Polonia Bydgoszcz!!
Pawik :> jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2005, 21:44   #13
Fajny koles
Guest
 

Posty: n/a
Król Spox

~~~~Poradnik wypas naprawde . Nie mam żadnych uwag ~~~~







Ocena:6+^^
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2005, 14:30   #14
Jedi Trzeci
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny A klonowanie kasy?

Temat super, tylko nikt nie wspomnial o tzw. "klonowaniu kasy". Jest to zjawisko dość często spotykane na rockgardzie. Po prostu podchodzi jakiś gość, mówi, żebyś wyłożył kase na depo, a on ci ją sklonuje. Staje za toba i mówi, abyć wcisnął pewną kombinację klawiszy, która (początkujący tego nie wiedzą) prowadzi do wylogowania. Kiedy się wylologujesz, podchodzi i zabiera twoją kasę. Jak łatwo się domyślić, zaraz potem znika.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2005, 14:55   #15
Rozpruwacz II
Użytkownik Forum
 
Rozpruwacz II's Avatar
 
Data dołączenia: 23 03 2005
Lokacja: Wrocek/Venore

Posty: 64
Profesja: Elder Druid
LOL

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Konradzio
Qrde co robic pisze ze mam bana na 30minut a czekam 3Dni co dalej co trzeba zrobic odpiszczie PLZ
To nie temat od tego

@Temat
Nareszcie poradnik z prawdziwego zdarzenia. Gratuluje pomysłu i znalezienia tylu sposobów na oszustwo. Zaraz przetestuje kilka z nich
Rozpruwacz II jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2005, 02:36   #16
pelikanus
Użytkownik Forum
 
pelikanus's Avatar
 
Data dołączenia: 28 06 2005
Lokacja: Tatooine

Posty: 56
Imię: Raylok
Profesja: Knight
Gildia: FSO
Świat: Selena
Poziom: 40
Skille: 70/70
Poziom mag.: 5
pelikanus ma numer GG 4389971
Evul

Jak widac poradnik troche minal sie z celem bo wlasnie paru kolesi okradlem metoda na fast handa i i tego z tradem. ; )
pelikanus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2005, 01:02   #17
Boximus
Użytkownik Forum
 
Boximus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 12 2004
Lokacja: Skąd
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 82
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Celesta
Poziom: 12
Skille: 17/20
Boximus ma numer GG 3454319
Domyślny Lol!

A oto sposób który wydaje mi sie że ja wymyśliłem bo nigdzie sie jezszcze z nim nie spotkałem. Do tego "numeru" potrzebny jest MultiClient którego oczywiście nie używam na codzień.
Oto opis wykonania sztuczki:
1. Musisz umieć obsłóżyć MC a że nie można gadać o MC na tym forum nie powiem jak sie go używa .
2. Co do tego MC to myśle że za tą wiadomość nie dostane warninga ani bana. Otóż obie postacie muszą być na mainie w jednym miescie.
3. Postaw jedna postac przed lockerem a druga przed lockerem obok. Wyloguj sie jedna z postaci i czekaj az ktos przyjdzie. Powiedz mu zeby polozyl na lockerze swoj armor i zeby oddalil sie na krok. Najlepiej zeby nikogo w poblizu nie bylo bo gosciu sie wystraszy.
4. Jak już gościu sie oddali wloguj sie druga postacia, zabierz armora i sie wyloguj.

Oczywiscie sam tego sposobu nie używam bo nie jestem thefem.

Sposób z clonem:
1. Pytasz kogoś jaki ma najlepszy item i prosisz zeby go polozyl przed soba (na rooku nie ma lockerow). Stajesz za nim i pytasz czy chce zklonowac ta zecz i wtedy pokazujesz mu jakis item mowisz "clone" i wywalasz z bp drugi taki sam .
2. Instruujesz gostka że jak przytrzyma ctrl i wpisze wyraz clone to bedzie mial podwojony item.
3. ctrl + L = logout, więc gościu sie wyloguje a ty zabierzesz jego item i sam sie wylogowujesz
__________________
Obrazek w podpisie przekraczał 20KB.
Boximus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2005, 16:25   #18
Krackers
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mam bardzo ważną sprawę i proszę o pomoc ... Pewien sorcek zaproponował mi bycie w gildii. Kazał mi sie zarejestrować na stronę. Zrobiłem to i pokazała się strona, że dodano mnie do Gildii i potrwa to 10 minut i aby sie wylogować bo to utrudni sprawę dodawanie mnie. Wylogowałem się , minęło 10 minut i chciałem wejść na swojego accounta. Pokazał mi sie komunikat "Account Disabled for 5 minutes. Please Wait." Po godzinie znów wszedłem na swój account i znowu to się pokazuje. Co zrobić !? Czyżby mnie oszukano !? Błagam o szybką odpowiedź
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2005, 16:48   #19
*Nitro* PL
Użytkownik Forum
 
*Nitro* PL's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2005
Lokacja: z daleka
Wiek: 35

Posty: 110
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Gildia: All Stars
Świat: Pythera
Poziom: 60
Poziom mag.: 16
*Nitro* PL ma numer GG 7978600
Domyślny

@up: też mam tak na makerze i nie wiem co zrobic

@Temat: Dobry poradnik, przydatny lov lvl, tylko popraw tytuł bo jest chyba " Jak nie dać sie oszkać"
__________________

Siddhart - My Dice
*Nitro* PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-10-2005, 16:55   #20
Pawex 200
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 09 2005

Posty: 7
Pergamin kur warszawa nie hoduje!

no
mam problem
jak chce grac w tibie to czasem(prawie zawsze) mam blokade na 30 minut!
co mam robic?????
HELP!!!!!!!!!!
HELP!!!! HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PISZCIE NA NR. GG 3987013 !!!!!!!!!!HELP!!!!!!!!!!!
POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez Pawex 200 - 02-10-2005 o 16:57.
Pawex 200 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:27.


Powered by vBulletin 3