Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-08-2005, 14:29   #21
Starkey
Użytkownik Forum
 
Starkey's Avatar
 
Data dołączenia: 03 03 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 180
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Valoria
Poziom: 27
Poziom mag.: 4
Domyślny

Z tego, co czytałem na forum "Teologia", szanowny Pasterz W Bieli nawet ,,Potter'a" nie przeczytał:/.
Szkoda mi słów na komentowanie takich działań, to tak, jakbym powiedział, że jakaś księga z psalmami( nie czytając jej) zagraża populacji owiec górskich w zachodnim Zakaukaziu.
__________________
"... chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż...
nie uniesie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż..."


PROUD MEMBER OF METAL MILITIA !!!




Starkey jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-08-2005, 14:35   #22
Mentos
Użytkownik Forum
 
Mentos's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2005
Lokacja: .:unkn0wn:. [err666] SoaD Rulez! \,,\, (^^) ,/,,/
Wiek: 34

Posty: 277
Stan: Na emeryturze
Mentos ma numer GG 5518922
Domyślny

Niech fani sobie czytają, a kóściół niech pali... (książki też ).
Mentos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2005, 18:02   #23
Slagolash
Użytkownik Forum
 
Slagolash's Avatar
 
Data dołączenia: 14 10 2004
Lokacja: Kwidzyn
Wiek: 34

Posty: 262
Stan: Na emeryturze
Świat: Saphira
Slagolash ma numer GG 3177912
Domyślny

@up: Jakby Ara'Gorn nie był fanem HP to byś tak nie mówił -.-'
Slagolash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2005, 19:37   #24
Ryłek
Zbanowany
 
Ryłek's Avatar
 
Data dołączenia: 23 09 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 3

Posty: 700
Imię: RC-1262
Ryłek ma numer GG 1617583
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slagolash
@up: Jakby Ara'Gorn nie był fanem HP to byś tak nie mówił -.-'
Jasne żeby tak nie mówił -.-' przecież to jeden z jego sportów wqrzanie innych.
Ryłek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2005, 21:26   #25
malypietroo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 01 2005
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 32

Posty: 75
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Galana
Domyślny

Też jestem tym zdziwiony, ale papież może mieć swoje poglądy...Chociaż ja uważam, że bardziej niż "HP" może niszczyć chrześcijaństwo np. film "Wojna Światów" czy magazyn na TVN "nie do wiary", a nie denny (TYLKO MÓJ POGLĄD, NIE BLUZGAĆ MNIE ŻE SIE NIE ZNAM ITP.!!!) "Harry...". Ale z drugiej strony, popatrzmy kilka lat wstecz, i na artykuły gazet na temat "Pokemonów", które przez jakis czas były tylko stworkami skośnookich rysowników, a potem stały sie manią, Ash był idolem, Bogiem, a dzieci bawiły sie w jego pomocników, a ta zabawa pochłonęła kilkoro dzieci (Art. m.in. "Gazety Wyborczej"), z których najstarsze miało 15 LAT!!!Tak więc trochę się dziwię, a troche to rozumiem...
__________________
'Bo wszystko zaczyna się Szczęściem Początkującego, a kończy Próbą Zdobywcy...'

Paolo Coelho, Alchemik
malypietroo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2005, 22:45   #26
Mentos
Użytkownik Forum
 
Mentos's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2005
Lokacja: .:unkn0wn:. [err666] SoaD Rulez! \,,\, (^^) ,/,,/
Wiek: 34

Posty: 277
Stan: Na emeryturze
Mentos ma numer GG 5518922
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ara'Gorn
Jasne żeby tak nie mówił -.-' przecież to jeden z jego sportów wqrzanie innych.
A jak?! Trzeba coś trenować xD Jestem już w I lidze
Mentos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 15:02   #27
ninja22
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 07 2005
Lokacja: Podlasie

Posty: 43
Stan: Na emeryturze
Profesja: Sorcerer
ninja22 ma numer GG 7140680 ninja22 ma login Tlenu mystic22@tlen.pl
Domyślny

o lol o.0
To przeciez tylko ksiązka -.-
Niech sie zajmie nawracaniem ludzi. Harry Potter rox
ninja22 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 17:35   #28
Hegemmon
Nikt ważny
 
Hegemmon's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2003
Lokacja: Amroth
Wiek: 38
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,394
Stan: Na Emeryturze
Imię: Vetius
Świat: Secura
Poziom: 100
Skille: -1
Hegemmon ma numer GG 3030954
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez malypietroo
Ash był idolem, Bogiem, a dzieci bawiły sie w jego pomocników, a ta zabawa pochłonęła kilkoro dzieci (Art. m.in. "Gazety Wyborczej"), z których najstarsze miało 15 LAT!!!Tak więc trochę się dziwię, a troche to rozumiem...
Hmm kiedy rozmawiałem z kumplami o angielskim programie "Rosyjka ruletka" w którym uczestnicy naprawdę mierzyli do siebie z broni a stawkąbyła kasa i ich włąsne życie, kumpel podsumował to słowami "I dobrze, przynajmniej odpadnie kilka wadliwych genów z puli genowej". Chodziło mu o to, że jeżeli ktoś jest na tyle głupi, by zrobić coś takiego, to krzyż na drogę, przynajmniej nie spłodzi już potomstwa i nie przekaże swoich genów dalej.
Może to "trochę" brutalne, ale dziś jest tak, że ze wszystkimi noworotkami obchodzi się delikatniej niż z jajkiem, przez co dzieci ze słabszymi genami dożywają czasów, kiedy mogą przekazać swoje gorsze geny dalej. Jest to co prawda zgodne z chumanitaryzmem i naturą człowieka ale nie do końca zgodne z prawami natury, gdzie przetrwają tylko najsilniejsi a giną ci, którzy mogą osłabic geny gatunku.
To brutalny, jednak dzięki niemu łatwiej zrozumieć, że książka nie jest zła, tylko dlatego, że ktoś naśladujac poczynania jej bohatera, stracił życie. Tak samo telewizja i wszystko inne tego typu. To tylko bodziec, który pobudza do destrukcyjnego działania jednostki o tendencji do fałszywego postrzegania rzeczywistości a takim bodźcem możę być wszystko. Nie wierzycie? Wymyślony przykłąd:
Dziecko lat 10 idzie sobie chodnikiem obok swojego domu gdy nagle słyszy głośną pracę silników przelatujacego nad nim samolotu z pobliskiego szpitala, który właśnie leci ratować czyjeś życie. Samolot wzbudza w dziecu fascynację. Dziecko postanawia zbudować włąsny samolot by wznieść się do chmur. Wykorzystuje do tego tekturę i deski a jako napęd używa śmigiełka z samolotu zabawki(na gumkę) wpycha swój wehikuł na pobliskie wzgórze (strome), wsiada do niego i spada po stromym stoku czego skutkiem jest skręcony kark i oczywiście śmierć.
Czy to jest wina samolotu, który kilka dni wcześniej przeleciał nad nim? Samolotu który leciał ratować czyjeś życie? Jeśli pokemony czy Potter są winne śmierci dzieci, które zginęły naśladujac Pottera czy Ash'a, to wychodzi na to, że samolot też był temu winien. Umierająca osoba, której załoga samolotu uratowałą życie też jest winna, bo to przez tą osobę wystartował samolot.
__________________

I shall strike down upon thee with great vengence and furious anger,
those who attempt to poison and destroy my brothers.
And you will know my name is the LAW
when I lay my vengence upon thee!
Hegemmon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 19:40   #29
Wolfgar_son of north
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

WYSTARCZY PRZECZYTAĆ TO CO NAPISAŁ MÓJ PRZEDMÓWCA:
"Dziecko lat 10 idzie sobie chodnikiem obok swojego domu gdy nagle słyszy głośną pracę silników przelatujacego nad nim samolotu z pobliskiego szpitala, który właśnie leci ratować czyjeś życie. Samolot wzbudza w dziecu fascynację. Dziecko postanawia zbudować włąsny samolot by wznieść się do chmur. Wykorzystuje do tego tekturę i deski a jako napęd używa śmigiełka z samolotu zabawki(na gumkę) wpycha swój wehikuł na pobliskie wzgórze (strome), wsiada do niego i spada po stromym stoku czego skutkiem jest skręcony kark i oczywiście śmierć.
Czy to jest wina samolotu, który kilka dni wcześniej przeleciał nad nim? Samolotu który leciał ratować czyjeś życie? Jeśli pokemony czy Potter są winne śmierci dzieci, które zginęły naśladujac Pottera czy Ash'a, to wychodzi na to, że samolot też był temu winien. Umierająca osoba, której załoga samolotu uratowałą życie też jest winna, bo to przez tą osobę wystartował samolot."

W/g mnie wszystko jasne
Ja osobiście również przeczytałem dotychczas wszystkie części HP, ale bardziej z ciekawości, niż dla tego, że książka mnie wciągnęła, bo jako fan prawdziwej literatury fantasy uważam HP za trochę przegiętego i wręcz parodiującego prawdziwe fantasy, ale to oczywiście tylko moje zdanie i mimo to nie uważam, żeby taka książka miała komuś w ten czy inny sposób wyrządzić krzywdę. Gdyby to nie Potter był tak popularną książką fantasy (znaną wśród księży of course), a np. dzieło Salvatore osadzone w Dolinie Lodowego Wichru, to zapewne owa książka stała by się "groźna dla świata"
  Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 21:41   #30
Nick0n
Użytkownik forum
 
Nick0n's Avatar
 
Data dołączenia: 17 10 2004
Lokacja: Polska
Wiek: 36

Posty: 12
Stan: Aktywny gracz
Imię: Lajtowiec
Profesja: Druid
Świat: Refugia
Poziom: 28
Skille: 20/23
Poziom mag.: 30
Nick0n ma numer GG 5743458 Nick0n ma login Tlenu nick0n@tlen.pl
Domyślny

Przeczytałem HP z czystej ciekawości (co się all tak w tej książce podoba) i muszę stwierdzić, że ksiązka fajna, a mój zalążek wiary chrześcijańskiej jest wciąż na swoim miejscu... To nie wiem o co tyle szumu -.-
Nick0n jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-08-2005, 21:46   #31
Icey Dragon
Użytkownik forum
 
Icey Dragon's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2005

Posty: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez TheNatoorat
Ciekawszych zajęć to on nie ma?...

(...)

Pewnie do Heretykówchce się dostać lol
Icey Dragon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:54.


Powered by vBulletin 3