Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-03-2008, 10:51   #241
player331
Użytkownik Forum
 
player331's Avatar
 
Data dołączenia: 21 01 2008

Posty: 49
Domyślny

Początki były bardzo fajne . Na początek powiem, że w odróżnieniu od większości () umiałem wejść po drabinie (ppm + use ). Gdy już trochę obeznałem się ze sterowaniem nie umiałem rozmawiać z NPC , trochę mi wytłumaczył kolega. Jednak minął około miesiąc kiedy już umiałem w pełni "obsługiwać się" grą. Przez ten czas stworzyłem mojego super chara z całym 17 poziomem.
__________________


Wielki powrót na Candie tym razem jako Knight, mam nadzieję, że dużo się nie zmieniło .
player331 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-03-2008, 07:51   #242
jedrolek
Użytkownik Forum
 
jedrolek's Avatar
 
Data dołączenia: 20 05 2007
Lokacja: Polska/Lubuskie/Zbąszynek/Dom
Wiek: 27

Posty: 141
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Było to tak: gdy założyłem swojego pierwszego chara (z pomoca kolegi). Kolega zaprosił mnie do siebie, żeby mnie zapoznać z tibią.
Za jego pomocą zrobiłem supe evul 2 level i zdobyłem line. Wracam do domu i sie wbijam wyłożyłem się na trollu bo próbowałem sie ropnąć po schodach.
@down
To, że dla ciebie jest baznadziejny nie znaczy, że dla wszytkich.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vanhelsen Pokaż post
Padłem na kolana wraz z swym mistrzem Mordimerem Madderinem i zacząłem odmawiać modlitę której nauczył nas nasz Pan Chrystus Mściciel by dał mi sił i umocnił w oddzielaniu ziarna prawdy od plewu spamu i keyloggerów.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shivek Pokaż post
Dżejson sejs, bo tibia jest taka. Element rozśmieszający.

Bo nie białe, Argen dobrze to ujął.

Nie wszystkich musi śmieszyć ten nietypowy chumor, idź lepiej czytać kawały o babie...

Ostatnio edytowany przez jedrolek - 25-03-2008 o 07:44.
jedrolek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2008, 13:52   #243
voldemort13
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 01 2008
Lokacja: venore

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: shadow
Świat: secura
Poziom: 32
Poziom mag.: 4
Domyślny lol

zasmiecasz forum beznadziejnymi tematami
@ja na poczatku nie wiedzialem duuuuuuuuuzo rzeczy wchodzenie po drabinie ropowanie sie nie wiedzialem co to quest chodzilem po roku bez tarczy z 1 mieczykiem XD padlem chyba ze 100 razy na 1 postaci no ale na szczescie juz nie jestem takim noobkiem
__________________
best solo giant spider
best team dragon lord
best hit 216
[CHAR]czesiek egzorcysta[/CHAR]
[CHAR]gana ascan[/CHAR]
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
CipSofcie nasz, któryś jest w Niemczech,
Święć się Tibia twoja,
przyjdź update twoje,
Bądź wola twoja, jako w thaisie, tako i w Venore.
Expa naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze fragi
Jako i my odpuszczamy naszym PK'erom
I nie wódź nas do OTSów
Ale nas zbaw od WoWa.
Enter.
voldemort13 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2008, 20:11   #244
Don Torpedos
Użytkownik Forum
 
Don Torpedos's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2005
Lokacja: Pustków City. Dębica Liczba postów: 3124
Wiek: 36

Posty: 125
Imię: Jonec
Profesja: Elite Knight
Poziom: 90
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez voldemort13 Pokaż post
zasmiecasz forum beznadziejnymi tematami
To nie wypowiadaj się
a ta uwaga jest już spóźniona ponad dwa lata ;p (temat założony 05-01-2006)
__________________

7,67 KB (bajtów: 7 676)
Don Torpedos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2008, 21:09   #245
Helodin
Użytkownik Forum
 
Helodin's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2008
Lokacja: Cycow WLKP
Wiek: 23

Posty: 229
Stan: Aktywny Gracz
Gildia: Mam Czlonka
Świat: daj kamienia
Poziom: daj
Skille: mi
Poziom mag.: !!
Domyślny

1. przez 2 godz probowalem zalozyc postac ale nicki byly zajete a ja niechcialem skorzystac z suggest name
2.Kumpel zabral mnie na mino hell nawet niewiedzialem co sie dzieje i probowalem mu wcisnac ze w skrzynce z carlin swordem byl axe
3. pierwszy log chodze sobie po rabbitach i znalazlem studded arma na ziemi zadzwonilem do 3 kolegow sie pochwalic
4. jak pierwszy raz zobaczylem gma to pisalem no ban plx
5. dalem sie nabrac na healing - slime i jak poison zaczal bic po 10 to zaczolem uciekac do miasta a bylem kolo wasp tower. niewiedzialem ze dallheim leczy to myslem ze food pomoze wiec bieglem na rabbity za temple
6. balem sie pojsc na orca
7. na mainie kumpel dal mi troche kasy a ja mialem tez kamienie no i pomylilem je z platynkami i wyrzucilem ae tylko 12
8. padlem na 14 lvlu i stracilem plate armora i przestalem grac w tibie na kilka miesiecy
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arcalian Pokaż post
waliłem na rooku swordem i na mainlandzie tez wale swordem a teraz przeczytałem w poradniku że jak waliłem swordem i teraz wale swordem to sword mi wolniej idzie.
Czy to prawda?
Zacząć od nowa i walić na rooku mace ?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Axeqs_of_Askara Pokaż post
Hi Dziś widziałem jak ktoś żucił Czar i było pełno szczurów które mie goniły i chciały zabic ;P
Jak się nazywa ten czar ? Czy na niego potrzeba PACC ?
Ps. Jak się robi screen (wiem że to głupie pytanie) ...
Helodin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-04-2008, 17:59   #246
Lord_Balx
Użytkownik Forum
 
Lord_Balx's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2007
Lokacja: Warszawa

Posty: 58
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Lord Balx
Profesja: Elite Knight
Gildia: Promile
Świat: Pacera
Poziom: 90
Skille: 80/75
Poziom mag.: 7
Cool Lord Balx - Początek zabawy z tibią.

O rany... Pamiętam moje tragiczne początki (Lord Balx) <- to nie jest mój 1 character.

Pierwszy raz grałem na Vinerze... Nic nie wiedziałem... Zabijałem króliki, kurczaki, a ten exp nie leciał... Nawet nieumiałem zejść na raty... Jak już byłem na dole to nie potrafiłem wejść po drabinie Powiem wam, że najpierw mnie to nudziło... Jak już ledwo ledwo wylazłem z rooka i nauczyłem się grać (rook jednak pomaga). To zrobiłem oczywiście druida... Brałem rady od kumpli itd. Nie wiedziałem co to PACC Hehe... Hmm... moja 1 tibia na jakiej grałem to 7.6 :> Grałem na świecie PvP... jak mnie zabili i na ok. 14 LvLu to miałem taką chęć szybko to odrobić i tak się zaczynałem wkręcać i już zostało... Ja i mój najt na Pacera Pozdro dla moich kumpli od których brałem 1 nauki o tibi... [CHAR]Francuz Brylant[/CHAR], [CHAR]Boski Maxme [/CHAR]<- bez nich nie wiedział bym co to Tibia! Ale ze mnie kiedyś noob był! A teraz sam przeciągam kumpli i się wkręcają... Pozdro!
Lord_Balx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-04-2008, 18:50   #247
rakso96
Użytkownik forum
 
rakso96's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2007

Posty: 11
Domyślny

ja pierwszy raz jak wychodziłęm z rooka to wychodzilęm 2 miesiące bo mysłałem ze mozna expic tylko na ratach i myślałem ze te południowe wyjscie z rooka to maina wiec wiecie ja nie wiedzialem co to quest,nie wiedzialem jak atakowac potwory a o eq nawed nie muwie do 8 levela expilem na ratach i jedyny quest jaki zrobilem to rapier quest na 6 poziomie z tego co pamietam a na main jak sie dowiedzialem co to jest musial mi jakis gracz pomuc wyjsc oj rooku
rakso96 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-04-2008, 19:41   #248
Ultimus93
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 12 2007

Posty: 27
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Pythera
Poziom: 47
Skille: 79/60+
Poziom mag.: 12
Ultimus93 ma numer GG 3732649
Domyślny

ja myslałem że eq to te "cyferki" które sie pojawiajął po zabici potwora xD
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!
Ultimus93 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-04-2008, 08:43   #249
Asash
Zbanowany
 
Data dołączenia: 02 12 2007
Lokacja: Konin
Wiek: 28

Posty: 283
Stan: Na Emeryturze
Asash ma numer GG 8690411
Domyślny

Skillowałem sworda druidem xD
Asash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2008, 17:28   #250
czeslaq
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

wie ktos jak sie schodzi po drabinie??bo dostalem sie do piwnicy i moj koles nie chce wyjsc...jak wchodze na drabine to on przez nia przechodzi jakby byla duchem...pliss pomocy moje gg.284350
  Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2008, 17:38   #251
cipek13
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 02 2008
Lokacja: Warszawa takie thias Polski

Posty: 159
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: BRAK
Świat: Jakis tam
Poziom: 18
Skille: 19/20
Poziom mag.: 29
cipek13 ma numer GG 1852327
Domyślny

prowokacja , prowokacja
cipek13 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2008, 19:08   #252
Jarus_noobek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 01 2008
Lokacja: Dup*a

Posty: 71
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Chrouer
Profesja: Knight
Świat: Nebula
Poziom: 28
Skille: 60/55
Poziom mag.: 3
Domyślny

1. Ja przez pierwszy tydzień chodziłem tylko na 2 szczury koło trening rooma, i jak wbiłem 2 lvl to dzwoniłem do kuzyna, kuzynki, kolegi z klasy pochwalić się lvl!
2. Przyszedł do mnie kuzyn i nauczył mnie schodzić do kanału i wychodzić z niego to wbiłem na balance z clubem i jacketem 6 lvl po drodze padając milion pięćset sto dziewięćset razy bo nie wiedziałem że food ulecza, a chciałem mieć ful HP!
3. Nie wiedziałem co to jest QS i przez przypadek zrobiłem mino hell i bear room jak nooby takie jak ja czyściły!
4. Jak zrobiłem dubelt QS to myślałem że nowego QS odkryłem i dzwoniłem do 15 Qumpli!
5. Na meinie eźpiłem tylko na bugach bo nię bałem rotów, dopiero na 15 lvl mi kuzynka powiedziała, że druid może rombać z wanda i co to jest depo!
6. Wyszedłem z Carlin i poszedłem do AB w ogóle o tym nie wiedząc, po drodze padając raz w Elvenbone a drugi raz na Amarontak na południu! Jak już doszedłem do AB to mi powiedzieli że to rook, a ja nie umiałem wrócić więc pisałem kill me!
6.Lał mnie PK, a ja nie wiedziałem kto to i dałem się zabić! Jak już padłem to wróciłem i też go zabiłem, a później jak nie moglem wejść do depo to napisałe Kill me (pół godziny wcześniej ktoś dał na mnie raport że trapuje i dostałem upomnienie, miślałem że za kare nie mogę wchodzić do DP i świątyni)!
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
OD BOTA MALEJE PRZYRODZENIE !!!
Jarus_noobek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-05-2008, 10:24   #253
jodlak
Użytkownik forum
 
jodlak's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2008

Posty: 3
Domyślny

Ja pamiętam jak nie umiałem wejść po drabinie męczyłem się z 1/2 godziny potem poszedłem z teamem na mino hell ja z 2 lvlem to se mogłem tylko patrzeć jak padam dobra nic się nie stało spadło tylko 5 gp i lvl potem na bear room jak sie cieszyłem jak skończyłem chain armor potem na 3 lvlu katana room też sie udało ale spowrotem dead i spadła katana
jodlak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-05-2008, 11:03   #254
HeppiChinol
Użytkownik Forum
 
HeppiChinol's Avatar
 
Data dołączenia: 01 11 2007
Lokacja: Lublin

Posty: 172
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Honera
Poziom: 40+
Skille: 75+/70+
Poziom mag.: 5
Domyślny

Ja pamietam, ze zaczelo sie tak:
Gralismy z kolega nalogowo w Postal 2 (u mnie na chacie). Pewnego dnia kolega kupil sobie nowego kompa i chcial zebym mu pozyczyl plytke. No wiec ja zapominalem przez caly tydzien tej gry. I w koncu on powiedzial tak: "sluchaj maciek, mozesz mi nie przynosic postala, mam taka fajna gre na necie. Bijesz potwory, lowisz rybki". Zaciekawilem sie troche, lecz dalej cialem w postala. W koncu przyszedlem do niego, a on gral w ... TIBIE! xD szedl swoja postacia na rooku. Zauwazylem cluba i dre morde: MICHAL LAP BRON LEZY! xd. On mi wszystko wyjasnil. Tak 3 dni potem poklocilismy sie, a ja do niego: bede lepszy od ciebie w ta cala tibie! No i wracam do domu i 40 min szukam klienta. Wkoncu sie udalo. Zalozylem postac i wyszedlem z temple. Najbardziej zapamietalem to, ze ktos mowil buy rope do Obiego i zaczalem myslec po co ludziom ropa? xd Nigdy tego nie zapomne.
__________________
Cytuj:
17:46 Druidek Basonek [25]: MOJA MAM BIJE MNIE KRZESLEM BO NIE PILEM NIC I NIE JADLEM OD 2 TYGODNI BO CIAGLE SIEDZIALEM NA TIBI I POTEM JEJ ALFONSI MNIE ZAJEBALI A POTEMBYLA WALKA NA TALERZE JA JA RZUCILEM ZUPA ALE BYLA PRZETERMINOWANA I JEJ OCZY WYZARLO
xDD
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jejku

Tam jest orc berserker i niego trzeba bic ostroznie z dobrym eq jak plate set warto kupic blue robe jak sie uzbiera jakies 50k ja za tyle kupilem bo trafilem na okazje ale wy morzecie kupic drorzej.
HeppiChinol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2008, 12:48   #255
Kosmo1995
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 05 2008
Lokacja: Thais

Posty: 3
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Brak
Świat: Candia
Poziom: 11
Poziom mag.: 2
Domyślny

HEHE ja myslame ze puste worki co na roku leazy to kasa nich jest i ich zbie-
ralem i myslalem se cap to kasa i nie widzlem jak sie daje trade xD
Kosmo1995 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2008, 20:57   #256
moons
Użytkownik Forum
 
moons's Avatar
 
Data dołączenia: 29 04 2008

Posty: 21
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ja na poczatku gry lazilem na raty do 8 lvl siedzialem na ratach zrobilem se knighta i zaczolem bic z cluba bo mowilem ze fajnie wyglada kupilem solider helmet i sie tak podjaralem ze popieglem do kumpla i mu pokazalem ten sie zemnie smieje.Gdy nabilem 12 lvl dowiadzialem sie co to czary kupilem EXURE i sie tak podniecilem ze do wszystkich krzyczalem mam exure mam exura.Później w jakims konkursie wygralem pacca poplynolem sobie do ankh i poszlem na dragi oczywiscie byl DED! skonczylem grac tym knightem na 56 bo HACK! i wtedy skonczylem z tibia na okolo rok ponownie zaczolem grac : pamietam date dokladna 17.06.07 i tak gram do dzis
moons jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-05-2008, 11:46   #257
Flamon
Użytkownik Forum
 
Flamon's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2007
Lokacja: Kraków
Wiek: 30
Wpisy bloga: 1

Posty: 278
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Nerana
Poziom: 68
Skille: 0/0
Poziom mag.: 53
Flamon ma numer GG 7144111
Domyślny

Pamiętam swoje problemy z wychodzeniem po drabinie a w szczególności jedną sytuacje:

Nie wiedziałem jak chodzić po drabinie. Próbuje, męczę się, place bolą... Nagle, podchodzi do mnie jakiś 1 lvl. Pyta:

- Jak się wchodzi?
- Jak dasz mi kasę (cos w tym stylu xP), to ci powiem - odpowiedziałem

Rzucił złote monety pode mnie a mnie zaczęły przechodzić ciarki jakbym widział że z co zabitego demona leci MPA. Chowam je, i diabelski śmiech, spam w okienku rozmów i logout xd.
Flamon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-05-2008, 18:35   #258
bulamen7
Zbanowany
 
Data dołączenia: 08 06 2007

Posty: 307
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

heh tez nie wiedzialem jak po drabinie sie chodzi xD
jak juz wyszedlem na maina na 9 lvl to poszedlem na cyklopy knightem z 16/15 ^^ no niestety padlem tam ;/
pozniej zwiedzialem mape i napotkalem huntera pisalem do niego hi a on mnie zabil ;/ napisalem koledze ze mnie pk zabil a on mnie wysmial ^^ od tamtej pory jest juz ok
bulamen7 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2008, 19:57   #259
Cheetos
Użytkownik Forum
 
Cheetos's Avatar
 
Data dołączenia: 07 06 2008
Lokacja: Planeta Ziemia

Posty: 33
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 48
Poziom mag.: 35
Domyślny

ja nie miałem problemów z drabinką ale z uzbrojeniem na początku laziłem w tym outficie maga bo msyalem ze do maina nie mozna zmieniać pozniej jak zwykle doublet quest i na rabbity biegne zbieram ciała sprzedaje u toma i mowie czesc-sprzedaje 3 ciala krolikow-czemu nic nie mowisz? to zdziwniony i wkurzony ide na raty i mnie 2 otoczyły to nie wiedziałem co robić!? zabiłem 1 i uciekam wyszlem i mialem 5 hp i tak lazilem az zobaczylem chickena zabijam i mam meat zjadam i wormsy po 2 dniach nazbieralem ich chyba ze 100 i tak chodzilem w nieslawnym neewbijskim eq
poziej wziolem ksiazke i lece na raty(mialem całe hp) i nabilem tam 5 lvl mialem taka podniete ze.. i tak mowie do kolegi wiesz co mam domek a on ty masz cos z banka nie mozna miec na rooku domku to ja go prowadze a to bylo obok dixi i tak bilem i doszlem na maina z podnieta jak.. 8 lvlowiec dostający plate armor
Cheetos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2008, 20:40   #260
Xevo123
Użytkownik Forum
 
Xevo123's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2008
Lokacja: Leszno

Posty: 389
Stan: Początkujący
Imię: Soulship
Profesja: Druid
Świat: Arcania
Poziom: 11
Skille: 11
Poziom mag.: 1
Domyślny

To ja grałem na necie tylko w Delta Force 2 W końcu pwnego dnia do kumpla poszedłem , bo już mi sie znudziło ownowanie noobów na publiku
Patrze a on tam w coś gra jakimś ludzikiem. On miał chyba 3 lvl i bił ciągle clubem Jechaliśmy raty , bo ktoś mu już powiedział jak wchdozić , schodzić po drabinie i tak on mi wszystko wytłumaczył (ofc tyle co wiedział) Później zarobiliśmy 15 gp i poszliśmy kupić nową broń On gdzieś na necie znalazł tibia.pl. Podeszliśmy do babki i on "Buy sabre" "Yes" Tak sie podjaraliśmy , pionki se przybijaliśmy , że mamy nową broń itp Potem wróciłem do domu i sam zacząłem grać... Moim 1 charem był knight Co to za czasy były... Ehhh
__________________
Ukryty tekst:
16:45 Death Flam [70]: kopa z piensci w szyje ?

Ukryty tekst:
15:06 Lordo Da Vinci [9]: nie umiesz grac poniewaz sorcerer bije z wandow
15:06 Lordo Da Vinci [9]: <noob>
15:09 You see yourself. You are a druid.


"Klasyczne pytania po retardzie
Witam wszystkich

Po długim retardu, postanowiłem trochę wrócić do Tibi. Mam oto dwa pytania (tak szukałem, znalazłem ale trudno jest mi podjąć decyzję)"
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=223908
Koks ;D
Xevo123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:39.


Powered by vBulletin 3