Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 04-12-2005, 00:12   #321
Platonikus
Użytkownik Forum
 
Platonikus's Avatar
 
Data dołączenia: 09 07 2005
Lokacja: Piła
Wiek: 37

Posty: 81
Stan: Tutor
Imię: Platonikus
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 83
Poziom mag.: 64
Domyślny

W postach były pytania odnośnie łamania sie spearow.. Otóż


Kupiłem spear'a poszedłem na bugi i z full def. zdołałem wystrzelić 30 (około) razy tego samego speara.

Btw. dodam jeszcze ze w tym update Zmieniono kolory świateł. Co to znacza? To barwa światła zapalonego torchu jest zółta. Nowe Rody/ wandy też mają swoje małe swiatło własne o różnym odcieniu od jażeniowego światła po światlo z ogniska. Naprawde teraz to wygląda bardziej RL oraz o wiele ładniej.
__________________
03.07.2005-01.10.2005 Tutor
01.10.2005-22.10.2006 Senior Tutor
Teraz Emerytura... Senator

Ostatnio edytowany przez Platonikus - 04-12-2005 o 00:13.
Platonikus jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-12-2005, 00:53   #322
wivivol
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ludzie nie panikować!!! Wszystko jest ok ;] Sorce i druty będą teraz fajnie mieć, a knightom i palom praktycznie nic sie nie zmienia , wiec z czego wszyscy robia taka afere ze knighty i pale maja z***anie etc. etc.?
 
stary 04-12-2005, 02:25   #323
Lefty
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 10 2003

Posty: 113
Domyślny

Ehh...
Do tych którzy twierdzą że Knight/Pall po update będzie miał gorzej:

Mana 4x szybciej
Instant Spells w wiekszości zużycie many takie same.

Wniosek?
Knight będzie mógł 4x częściej kożystać z Lux/Hur/Exori
A Challenge zabiera teraz 30many, a nie 90!
Oprócz tego nic się dla Knighta raczej nie zmieniło... niech ktoś pokaże palcem która z tych zmian jest na minus ;)

Podobnie jest z Pallem, mana 4x szybciej, Ex.Vita ok. 2x więcej many.
Więc i tak będzie można z niej kożystać dwa razy częśćiej.
Cała reszta zaklęć tak samo jak u knighta.

A manewry przy Sorcach/Druidach jeszcze bardziej wykruszą cheater'ów ;)

Dodając do tego jeszcze zmienioną grafike i nowe questy,
update jak najbardziej na plus.

~Lef.
Lefty jest offline  
stary 04-12-2005, 06:13   #324
Victor Shey
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raul de Bar
gdy większość run będzie kupowana w sklepie będzie znacznie mniej kasy w obrocie , więc itemy nie będą mogły zdrożeć bo nikt ich nie kupi - prognozuję wręcz spadki cen do cen djinnów. Błędne koło.............
Gdy ceny itemów spadną, automatycznie spadką dochody huntujących high-leveli, a co za tym idzie nie będą oni mogli sobie pozwolić na kupowania ogromnych ilości drogich run w sklepach. Kupując mniej run będa wolniej huntować, a więc dostarczać mniej itemów na rynek. A zmniejszona podaż przy niezmienionym popycie spowoduje ponowną podwyżkę cen. W tym zatem względzie rynek powinnien pozostać w miarę stabilny. Ponadto, pieniądze znikające przy kupowaniu run w sklepach powinny być w sporej mierze pokrywane przez wydajniej huntujących low-levelowych sorków i druidów.

Zmienią się na pewno dwie rzeczy - z powodu mniejszej ilości run tempo obrotu handlowego, przynajmniej przez pierwsze kilka tygodni, spadnie, co powinno nieco przystopować galopującą deflację, główny mankament tibijskiej ekonomii.

Po drugie, ceny run wzrosną, osiągając niemal poziom tych sklepowych. UHy pozostaną w granicy 3-3.2k, HMMy osiągną około 2-2.2k, SD dojdą do 6-6.2k.

Przewiduję też wzrost popytu (a co za tym idzie - wzrost cen) na lepszego sortu tarcze i opancerzenie, gdyż sorki i druidzi będą musieli sobie jakoś zrekompensować niedobór defense z broni, którą do tej pory walczyli, a którą zastąpią rózdżkami (o ile to zrobią). Adekwatnie, ceny broni używanych dotąd głównie przez low- i med-levelowych sorków i druidów spadną, gdyż spadnie na nie zapotrzebowanie.
 
stary 04-12-2005, 07:36   #325
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 34

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lefty

Cała reszta zaklęć tak samo jak u knighta.(czyli 4x częściej)

~Lef.
... jeśli exevo con będzie kosztowało 40 many i dawało 15 arrows , jak teraz , to pal będzie summonował 4x tyle arrows/bolts co teraz , to nie powinno być chyba problemów z amunicją , bo na huncie se dorobisz ile tam chcesz ...
DRoN jest offline  
stary 04-12-2005, 08:00   #326
papirus
Guest
 

Posty: n/a
Dumny Update, moje zdanie :)

Grafika + Tereny + Grafika na Wielki PLUS
Moje zdanie jest takie ze poprostu zbyt wiele osób grało knightem, i mają wrazenie ze ich postac została udupiona :S Nie ma co się czarować ale chyba było łatwiej zrobić 40 level knightem, niż 40 level sorcem, prawda Więc Cipsoft troche to unormalniło. Wasza postać nie została udupiona, a sorcerer przeciez SD bedzie miał dopeiro od 37 levela wiec nie ma się co ich bać. Napewno w kolejnych updat'each polepsza sytuacje knighta lub pallka

A odnosnie update
Po update nie zaprzeczam, knight bedzie miał nieco gorzej
Postacie magiczne ( sorc, druid ) szybciej beda mogły zdobywać exp a bedzie nowa zabawa, ponieważ będa nowe wandy...
Ja też czekam na nowy serv i chyba zaczne grać pallkiem, czego sie ludzie boicie ?
Jeśli "exevo" kosztowałoby tyle samo albo chociaż 2x tyle many to będziesz miał 4x/2x więcej amunicji ( jeśli nawet wymagałoby soule to postacie z PACCEM więdzą ze soule to nie problem - troche udupione palle Free acca)
Będziesz mógł używać 2x szybciej exura vita, co oznacza ze tak jakbys mial teraz pallkiem tylko 40 many uzbierac co jest korzystne ponieważ nie będziesz musiał tracić UH a teraz będziesz mogł sie vitnąć. Czyli ceny UHów Ciebie aż tak nie dotyczą .. bo kupisz troche uhow i masz spokój.Pozatym bardziej oplacalne jest kupic 2 mana fluid i naladowac tym 200 many i miec e vita + swiatlo/amunicje co wychodzi Cie 110 gp niz kupywac uha co wychodzi Cie drozej a vita jest wygodniejsza poniewaz jak masz na hotkeys wdusissz aby przycisk i jest a uhac sie jest niewygodniej. Co do HMMów jeśli używasz ich na huntach z blokerem to troche będzie gorzej Ale zawsze można załątwić kumpla który zrobi Ci je po normalnej cenie
Martwi mnie troche to, że pallkiem z boltow + SD, będziesz brał mniej niż sorc wand+SD, ponieważ sorc ma o ~1/3 większe obrażenia z SD niż Ty, a pozatym zebys Ty uderzał 65 z bolta tyle co on z wand musisz skillowaća on tylko biegnie i expi ......

Mam pytanie od jakiego levca/ m levca mozna uzywać Sudden Death pallkami ?
Jakie są zmiany dotyczące tego ?

Ostatnio edytowany przez papirus - 04-12-2005 o 08:16.
 
stary 04-12-2005, 08:24   #327
Gniew Mroku
Użytkownik Forum
 
Gniew Mroku's Avatar
 
Data dołączenia: 22 02 2004
Wiek: 35

Posty: 292
Domyślny

Co do kolorowego światła, w kliencie ta możliwość chyba jeszcze od 7.1 zalega. Wystarczyło tylko wprowadzić to do serwera, ale CIPom niezbyt się chciało.
__________________
Gniew Mroku jest offline  
stary 04-12-2005, 08:38   #328
jordek pk master
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Czekamy poprostu na SS'y
 
stary 04-12-2005, 08:55   #329
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 34

Posty: 970
Domyślny

... faktycznie , "CipSoft NIE faworyzuje knightów" , bo jeśli taniej palowi/magowi/druidowi będzie wypić manasów na ex-vite niż kupić uha , to na dodatek będą więcej many spalali i już duży plus ... a jeśli knightowi mana idzie 2 co 4 sekundy tzn. że rośnie 6 razy szybciej , bo normalnie rośnie 1 co 12 sekund ... teraz w minute masz 5 mana , a po up będzie 30 mana ... regeneracja x6 a bramki x4 , to 4 mlvl będzie osiągany w 2/3 czasu ...
PS. nie wiem jak będzie wyglądała sprawa "BP UH" po upie , ale sytuacja nie będzie zbyt kolorowa dla knightów , nareszcie będą zbalansowane profki (o ile magowie nie będą za mocni) , populacja magów zrówna się knightom , bo teraz są +- takie stosunki klas K : P : M : D - 5 ; 4 ; 3 ; 3 ... wiem , że są światy na których bywa więcej druidów od magów czy odwrotnie albo więcej pali od knightów , ale to są szacowane wartości ...

Ostatnio edytowany przez DRoN - 04-12-2005 o 09:00.
DRoN jest offline  
stary 04-12-2005, 09:09   #330
Euratielek Dard
Użytkownik Forum
 
Euratielek Dard's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2005
Lokacja: Giżycko
Wiek: 33

Posty: 45
Euratielek Dard ma numer GG 6974104
Domyślny

OMG!!Jak mnie to denerwuje ... Mowiac Knight ma teraz przesrane moze i bedzie mial gozej niz wczesniej... Ale niech nikt nie mowi ze Knight ma najgorzej ... Powiedzie co ma teraz pall powiedziec skilluje sie dupnie na strzaly soul point ehh co tu duzo mowic beznadzieja.. Kazdy podnieca sie grafa ale na poczatku tibia miala swoj klimat .. I kazdy gracz ktory troche gra w tibie powie wam ze tibia schodzi na psy
Euratielek Dard jest offline  
stary 04-12-2005, 09:15   #331
Vudi
Użytkownik Forum
 
Vudi's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2004
Lokacja: Bełq
Wiek: 34

Posty: 50
Stan: Aktywny gracz
Imię: Zavisha
Profesja: Elite Knight
Świat: Aldora
Poziom: 110
Skille: 95/91
Poziom mag.: 7
Domyślny

A mozecie powiedziec czy jest jakis czar dla druta ofensywny?? Cos jak Ue dla sorca z gory thx
__________________

lubiszKRÓFKI??
Vudi jest offline  
stary 04-12-2005, 09:21   #332
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 34

Posty: 970
Domyślny

... dla palla sp to nie problem raczej , bo on cały czas może robić strzały i walić nadwyżką nawet w trolle , z tym że może troche za szybko będzie robił strzały , a za wolno będą się respiły SP ...
PS. przydałyby się nowe czary spontaniczne ofensywne dla magów/druidów , bo wątpie , że będą stali murem i "adura vita" czy "adori vita vis" ... np. fire/posion/energy exori (chodzi mi o te exori knighta) za jakieś ~75 mana ...

Ostatnio edytowany przez DRoN - 04-12-2005 o 09:23.
DRoN jest offline  
stary 04-12-2005, 09:24   #333
protastion
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 03 2004

Posty: 3
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Gildia: poszukuje
Świat: Arcania
Poziom: 16
Skille: 48fish
Poziom mag.: 21
Domyślny

ja osobiście nie uważam żeby knight miał sie najgorzej ponieważ ceny run w sklepach sie nie zmienią i ceny na rynku też nie mogą ulegnoć wielkim zmianą, bendzie się mugł leczyć i przecierz mu życie rośnie najszybciej.

pall to samo ceny nie ulegną wielkim zmianą ponieważ w sklepach to samo bełty 10 za 30 czyli nikomu sie nie bendzie opłacać za to wychodzić a oprucz tego mana idzie 4x szybciej a koszt tylko 2x

mag/druid
+różczki
+\- wielki lvl na robienie czarów ale za to zmiejszona ilość afk

czyli updat na +++++++
+knight , pall nic nie tracą
+różczki
+grafa
+mniej afk
-ceny ulegną malutkiemu podwyszeni

Ostatnio edytowany przez protastion - 04-12-2005 o 09:26.
protastion jest offline  
stary 04-12-2005, 09:30   #334
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Euratielek Dard
OMG!!Jak mnie to denerwuje ... Mowiac Knight ma teraz przesrane moze i bedzie mial gozej niz wczesniej... Ale niech nikt nie mowi ze Knight ma najgorzej ... Powiedzie co ma teraz pall powiedziec skilluje sie dupnie na strzaly soul point ehh co tu duzo mowic beznadzieja.. Kazdy podnieca sie grafa ale na poczatku tibia miala swoj klimat .. I kazdy gracz ktory troche gra w tibie powie wam ze tibia schodzi na psy
Ja w tibię zaczęłem grać 2 lata temu . Może dla niektórych to niedługo ale wtedy klimat tej gry był o wiele lepszy.Wszystko było bardziej nie obliczalne i takie baśniowe a teraz robią z tej gry dno...
W/g mnie np. te wszystkie utrudnienia , wycofanie luringu itp tylko pogarsza ta gre

No i zacytowalem bo zgadzam sie z Euratielek Dard.
Exodus jest offline  
stary 04-12-2005, 09:35   #335
protastion
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 03 2004

Posty: 3
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Gildia: poszukuje
Świat: Arcania
Poziom: 16
Skille: 48fish
Poziom mag.: 21
Domyślny

ja mam małe pytanie mugłby mi ktoś powiedzieć kiedy skończą sie testy i bendzie updat
protastion jest offline  
stary 04-12-2005, 09:53   #336
Ludacris
Użytkownik Forum
 
Ludacris's Avatar
 
Data dołączenia: 07 10 2005

Posty: 39
Domyślny

Update moze byc w kazdej chwili,pamietam rok temu w grudniu tez zrobili z nienacka
Ludacris jest offline  
stary 04-12-2005, 10:26   #337
Lord Brom
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 08 2005

Posty: 21
Profesja: Rookstayer
Szczęśliwy

Hmm... co by nie było to wszystko ma swoje dobre i złe strony. Tak samo jest z up-date.
Mam tylko nadzieje, że CIP-soft nie przesadzi za bardzo z ulepszeniami i innymi bajerami, bo Tibia, którą znamy straci swój urok.
Tak samo z wandami dla sorców i drutków... po co to komu? żeby na światach sami 100+lv chodzili? bez przesady... nie każdy sie nadaje, aby mieć h-lv.
Na finito dodam, że każdy z tego co winika sie podnieca up-date, a to bedzie ściema jak zawsze... Cip-y dążą tylko do tego, aby zlikwidować farmy drutów, i zeby to zatrzeć dają jakieś bajery dla nich, w tym przypadku wandy i inną regeneracje many.
Także wszystko sie okaże po testach
Miejmy nadzieje, że następny up bedzie dla palków i knightów moze jakieś podwójne kusze, albo świetlny miecz hihi, kto wie
Lord Brom jest offline  
stary 04-12-2005, 10:47   #338
Sir Saneris
Użytkownik Forum
 
Sir Saneris's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004
Lokacja: Venore
Wiek: 38

Posty: 214
Stan: Tutor
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 118
Skille: 95/70
Poziom mag.: 23
Domyślny

Odnosnie profrsji.. podam porownania, plusy i minusy po upku

•Knight
+ zwiekszona cyrkulacja many.. czyli knight moze zrezygnowac z noszenia magic light wandow czy torchy.. poniewaz regeneracja many podnosi sie czterokrotnie a czary utevo lux i gran lux nadal beda braly tyle many co przed upkiem
- nic sie nie zmienia. Cena run I TAK nie podskoczy wyzej poniewaz za 3.5 kazdy sobie moze w sklepie kupic.

•Pally
+ zwiekszona cyrkulacja many dzieki temu odtad paladyn czekac bedzie 2x szybciej na ex vite na przyklad
- wprowdzono bramki lvlowe dla spontnicznych. Paladyn dopiero od 40 (?) lvlu bedzie mogl rzucic niewidzialnosc np
- zwiekszono wymagana mane na runy, a zatem paladyn na max manie zrobi tylko 2 runy (czyt. mniejszy afk)
- wprowadzono soul pointy do robienia strzal, boltow, jedzenia, itp co tez jest utrudnieniem dla low lvlowych palkow

•Mag/Druid
+ wprowadzono różdzki
+ wprowadzono mniejsze wymagania odnosnie spontnicznych co do many zatem moze czesciej rzucac spontaniczne
- na full manie mag dobry zrobi z 2-3 runki SD czyli nie moze poafkowac za specjalnie
- lvle dla robienia runek, czyli koniec z low-lvl rune-makerami
- UE bierze 1200 many.. przez co na Annihilatorze bedzie jakby trudno magowi..

I mowcie mi ze CIP nic nie zmienil dla knajtow.. co mial zmienic? Jak to dobra profesja jest juz? Nie przejmuja sie soulami.. potrzebuja tylko uhow do szczescia.. maja wysokie skille wiec z tarcza i mieczem/axem/clubem wymiataja.. maja duzo zycia.. po upku nie musza pochodni nosic.. no sorka wg mnie to i tak nadal extra profesja. A co sorkom tak polepszyli? Wymagania aby uzyskac nastepny mlvl i tak beda x4. Rozdzki.. super.. ale te lepsze biora po 13 many i wala z bliska nie z daleka no to tez mi ulatwienie.. a slabsze? fajnie.. to se beda na roty ze slabszymi chodzic? Tez mi straszne ulepszenia lol
__________________
"Nie myl nigdy nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"
Sir Saneris jest offline  
stary 04-12-2005, 10:47   #339
Teravista
Użytkownik Forum
 
Teravista's Avatar
 
Data dołączenia: 02 07 2005
Lokacja: Na południu

Posty: 125
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Omg ludzie co wy gadacie że jest coraz więcej utrudnień i wogole o to w tym chodzi żeby było trudniej żeby coś osiągnąć to trzeba sobie na to zapracować a nie łapu capu i juz wszytsko mam pomyślcie co wy gadacie a jak wam ta tibia nie odpowiada to po co wogole gracie w nią napewno w innych grach cały czas na kodach jedziecie.....
__________________

Teravista jest offline  
stary 04-12-2005, 10:56   #340
J0hny
Użytkownik Forum
 
J0hny's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 32

Posty: 293
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 101
J0hny ma numer GG 4710539
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sir Saneris
Odnosnie profrsji.. podam porownania, plusy i minusy po upku

•Pally
- zwiekszono wymagana mane na runy, a zatem paladyn na max manie zrobi tylko 2 runy (czyt. mniejszy afk)


•Mag/Druid
- na full manie mag dobry zrobi z 2-3 runki SD czyli nie moze poafkowac za specjalnie
- lvle dla robienia runek, czyli koniec z low-lvl rune-makerami
- UE bierze 1200 many.. przez co na Annihilatorze bedzie jakby trudno magowi..
Przecierz o to im chodzilo żeby zmniejszyć afk...i low lvlowych runemakerów..i dla CipSofty twoje - są plusami -.^ a jesli chodzi o ograniczenia lvlowe co do run jest to duuzy + poniewaz nie spotkasz juz lvlowego druida ktory ma
60mlvl -.-

Edit@ i jeszcze dodam że ten update rozpoczyna cykl updatów mających ulepszyć profesje
__________________
boom!

Ostatnio edytowany przez J0hny - 04-12-2005 o 11:10.
J0hny jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:39.


Powered by vBulletin 3