Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-12-2007, 22:57   #21
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

@Pell
To ma być tylko 1 rozdział z większej książki kolejne będą bardziej złożone. Masz rację, w następnym Evencie zrobię kilka dni przed listę chętnych

Co do aktualnego etapu:
Niejaka: Event winter klocek przechodzi dalej - zbiera już odpowiednie przedmioty. Jako pierwsza odgadła zagadkę czyli jednak się da?
A niejaki: Xiteman the Second - odpowiedział błędnie w wyniku czego pułapka wypuściła śmiercionośny gaz który rozpuścił mu wnętrzności i tym samym jego szczątki zasiliły nieumarłą armię naszego Tajemniczego Maga! ( a w dodatku rozsiewa blędne odpowiedzi czym chce zamknąć drogę innym!)
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri



Ostatnio edytowany przez Pan Klocek - 21-12-2007 o 23:03.
Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-12-2007, 23:45   #22
Rook_Guardian
Użytkownik Forum
 
Rook_Guardian's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2007
Lokacja: Bielsko-Biała

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Syn klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 12
Skille: 18/20
Rook_Guardian ma numer GG 7526140
Domyślny

Hę... Więc to ja - Syn Klocek jako pierwszy rozwiązałem zagadkę i doniosłem itemy !!!
Niecierpliwie czekam do:
>22.10.2007 20h 00min<
__________________


Ostatnio edytowany przez Rook_Guardian - 02-12-2009 o 16:56.
Rook_Guardian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 23:52   #23
Papa_Smerf
Użytkownik Forum
 
Papa_Smerf's Avatar
 
Data dołączenia: 10 12 2007
Lokacja: Nad j. strzeszyńskim.
Wiek: 33

Posty: 34
Stan: Niegrający
Profesja: Druid
Świat: Nowy
Papa_Smerf ma numer GG 4881532
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pan Klocek Pokaż post
"Najbiedniejsza urodziła się we wrześniu i była o 3 miesiące starsza od najbogatszej, która była o 5 miesięcy młodsza od drugiej, która wyszła na Mainland. Trzecia córka która wyszła na kontynent urodziła się 5 miesięcy przed najbiedniejszą"
Gdyby pogrubiony tekst skasować, to zagadka byłaby trudniejsza i nadal do wykonania. Wiem, bo przeoczyłem ten pogrubiony tekst i jedną część zagadki wykonałem bez tej wiadomości ;]
Papa_Smerf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2007, 23:57   #24
W.S.F.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 12 2006

Posty: 47
Domyślny

A ja odgadłam przedmioty, ale jeden chochlik wkradł się w moje obliczenia ;D I tak jestem poza konkursem, z uwagi na brak udziału w 1 etapie ;D
W.S.F. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 11:14   #25
Roccafellah
Użytkownik forum
 
Roccafellah's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2007

Posty: 11
Domyślny Pff

No, na prawdę, świetna ta akcja... Po co w takim razie mają się włączać tu Soru etc. może jest teraz czymś zajęty(np, realem) i nie ma czasu na takie "pierdutki"(za przeproszeniem).


Rocca.
Roccafellah jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 11:22   #26
Xny
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

wyslalam PW. Odbierz, przeczytaj ocen. jesli chodzi o metale to juz pozbieralam


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Papa_Smerf Pokaż post
Gdyby pogrubiony tekst skasować, to zagadka byłaby trudniejsza i nadal do wykonania. Wiem, bo przeoczyłem ten pogrubiony tekst i jedną część zagadki wykonałem bez tej wiadomości ;]

byly by wtedy 4 rozwiazania. powiem jakie dopiero po 20

Ostatnio edytowany przez Xny - 22-12-2007 o 13:37.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 13:35   #27
Papa_Smerf
Użytkownik Forum
 
Papa_Smerf's Avatar
 
Data dołączenia: 10 12 2007
Lokacja: Nad j. strzeszyńskim.
Wiek: 33

Posty: 34
Stan: Niegrający
Profesja: Druid
Świat: Nowy
Papa_Smerf ma numer GG 4881532
Domyślny

Warto by wspomnieć, kiedy będzie Pan Klocek, bo nie wszyscy siedzą przez cały dzień przy Tibii. Czekam na Ciebie Klocek od rana i nie mogę się doczekać :/ .
Papa_Smerf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 13:47   #28
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Papa_Smerf Pokaż post
Warto by wspomnieć, kiedy będzie Pan Klocek, bo nie wszyscy siedzą przez cały dzień przy Tibii. Czekam na Ciebie Klocek od rana i nie mogę się doczekać :/ .
Ja nie wymagam siedzenia na Titani od tego jest PW (tak jak wcześniej napisałem), wystarczy że wyślesz mi wiadomość, a ja odpisze czy przechodzisz dalej.

Niedługo rozwiązanie konkursu. Na razie 4 osoby wysłały mi poprawną odpowiedź. Dzisiaj wieczorem (postaram się na 20) ostatni już etap konkursu (najtrudniejszy).
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 14:38   #29
Xny
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

wrescie sie lognales to ci zanioslam itemki.

dzis godz 20:00 <bd napewno.

klocuszek nie daje mi spac po nocy
  Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 14:57   #30
Dindsuk
Użytkownik Forum
 
Dindsuk's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2007
Lokacja: Piekne miasto na Mazurach

Posty: 339
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Poziom mag.: O
Domyślny

Ja cos tak patrze ze chyba polegne ;/
EDIT: nie mylilem sie
Dindsuk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 15:02   #31
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Kolejne 2 osoby zasilają armię nieumarłych. Są to: Babcia Klocek, oraz Mass Event. Gratuluje dobrnięcia do tak daleko i zapraszam na przyszłe eventy.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 18:12   #32
Xny
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

NET POSZEDL SIE PIE***

nie wiem dlaczego ale net mi nie dziala ...

jestem zrozpaczona. mam nadzieje ze przed dwudziesta bedzie wszystko zalatwione. pisze od kolegi z mojego osiadla (mamy neo przez router).

nie wiem co sie stalo. a juz tak sie cieszylam


zycze niepowodzenia wszystkim i zebym zdazyla przed nimi
  Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 18:30   #33
Dindsuk
Użytkownik Forum
 
Dindsuk's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2007
Lokacja: Piekne miasto na Mazurach

Posty: 339
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Poziom mag.: O
Domyślny

@up
nie zycze ci zle ale....MUAHAHAHAHAHAHAHA
@Pan Klocek
dziekuje, a co do eventow na pewno mnie tam nie zabraknie

Ostatnio edytowany przez Dindsuk - 22-12-2007 o 19:55.
Dindsuk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 20:24   #34
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Z racji tego, że muszę wyjść podaje już zagadkę do etapu 3 ostatniego.
Tym razem nie ma limitu czasu.
Etap ten mogą zacząć osoby, które ukończyły etap poprzedni. Jeśli ktoś mi wyśle odpowiedzi do godziny 20:00 i będą poprawne również może zacząć etap 3. Oto dalsza część historii:


... udało mi się przedostać do wnętrza grobowca. Znajduję się przed samym sarkofagiem, jest on jednak zamknięty za pomocą jakiejś potężnej magii. Ściany grobowca wykonane są z wysokiej klasy piaskowca który wydobywa się jedynie w Ankrahmun. W skale wyryto hieroglify. Część z nich udało mi się odszyfrować. Dowiedziałem się z nich, że aby otworzyć sarkofag potrzebuje jakiegoś "talizmanu". Na odpowiedź ma mnie naprowadzić pewna zagadka umieszczona na północnej ścianie:

18 21 25 23 10 12 8 6 33 25 20 8 1 36 20 27 16 14 20 18 11 6 25 23 19 13 15 0 32 15 3 16 18 27 11 6 26 0 36 7 28 28 13 19 10 28 12 4 32

Wygląda mi to na język beholderów, tak zwany 469, co oznacza, że jestem zgubiony. Tylko te pomarszczone bestie potrafią to odczytać....

...spędziłem całą noc studiując hieroglify i zapiski. Mimo iż te liczby wyglądają na język beholderów w istocie nim nie są! Polgan użył tutaj języka swoich największych wrogów - minotaurów, a ściśle rzecz biorąc ich Magów. Z tego co wiem język ten jest dużo prostszy od języka beholderów i jak najbardziej może być zrozumiały dla zwykłych ludzi! Więc nie wszystko stracone! Potrzebuje jedynie KLUCZA do rozszyfrowania tego języka. Coś co jest ich SEKRETEM. Może te rysunki szkieletów, grobów i martwych drzew mają za zadanie naprowadzić mnie na słowo klucz.
Z tego co zrozumiałem w zagadce mowa jest o dwóch "postaciach", muszę przynieść tylko ich reprezentacje i umieścić na sarkofagu, a skarby rodziny Bonecrusherów będą MOJE!Na Vigenere'a
wielkiego matematyka! BĘDĄ MOJE!


Wasze zadanie? Otwórzcie ten sarkofag czekam na PW z odpowiedzią.

Powodzenia.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri



Ostatnio edytowany przez Pan Klocek - 22-12-2007 o 22:43.
Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 20:43   #35
nock keciron
Użytkownik Forum
 
nock keciron's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2006
Lokacja: yyy.. zapomnialem

Posty: 264
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

@up
Szczerze gratuluję pomysłu ostatniej zagadki...W ogóle cały event należy do ciekawych zdarzeń... Oby coraz więcej osób takich jak Ty grało w Tibię - dzięki temu gra ta stałaby się na pewno ciekawsza
__________________
"Było piękne społeczeństwo, ale wyzdychało..."
nock keciron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 21:24   #36
Xny
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Algorytmiczne podstawy kryptografii

Duża część teoretycznych prac w dziedzinie kryptografii dotyczy algorytmicznych podstaw kryptografii – algorytmów mających podstawowe, użyteczne w kryptografii właściwości – i ich związków z innymi problemami kryptograficznymi. Przykładowo, funkcja jednokierunkowa to funkcja, której wartości łatwo obliczyć, trudno natomiast znaleźć wartości funkcji do niej odwrotnej. Nie wiadomo jednak, czy takie funkcje w ogóle istnieją (gdyby istniały, byłoby wiadomo, że klasy problemów obliczeniowych P i NP są różne, a jest to jeden z nierozwiązanych problemów milenijnych)[7]. Za pomocą podstawowych elementów takich jak funkcje jednokierunkowe można tworzyć bardziej złożone narzędzia; gdyby istniały funkcje jednokierunkowe, istniałyby również bezpieczne generatory liczb pseudolosowych i bezpieczne funkcje pseudolosowe[22].

Celowo złożoną funkcjonalność konkretnych rozwiązań użytkowych osiąga się, łącząc powyższe algorytmy z odpowiednimi, różnego rodzaju protokołami. Takie kombinacje dają w efekcie coś, z czym spotykają się poszczególni użytkownicy kryptografii, a mianowicie: kryptosystemy. Ich przykładami są: PGP w różnych wariantach, SSH, SSL/TLS, różnego rodzaju PKI, podpisy cyfrowe.

Do algorytmicznych podstaw kryptografii zalicza się wszystkie algorytmy służące do szyfrowania, permutacje jednokierunkowe (funcje jednokierunkowe będące jednocześnie permutacjami), funkcje – w tym permutacje – typu trapdoor (funkcje, których wartość jest łatwa do obliczenia, natomiast obliczenie wartości funkcji do nich odwrotnych wymaga (przynajmniej w założeniach) dodatkowej, specjalnej informacji, nazywanej trapdoor (w tłumaczeniu na polski słowo to oznacza wejście w formie klapy, zapadni)).




odpowiednio zastosowac algorytmy i mamy rozwiazanie tych liczb. Jakbys chcial ukladac klocuszku te liczby i tak zostana odczytane przez programy


siedze u kumpla.

p.s. "co to za zagadka - 2 kulki i armatka"

Ostatnio edytowany przez Xny - 22-12-2007 o 21:29.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 22:10   #37
Dindsuk
Użytkownik Forum
 
Dindsuk's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2007
Lokacja: Piekne miasto na Mazurach

Posty: 339
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Poziom mag.: O
Domyślny

juz i tak jest po 20.00 to czy moglibyscie podac rozwiazanie etapu 2?
a skad to wiadomo?
Edit: sam na to wpadlem ;p

Ostatnio edytowany przez Dindsuk - 22-12-2007 o 22:27.
Dindsuk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 22:21   #38
Xny
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dindsuk Pokaż post
juz i tak jest po 20.00 to czy moglibyscie podac rozwiazanie etapu 2?
godz 12- platinum coin - najbogatsza (1)
godz 4 - silver - trzecia (3)
godz 7 - gold - druga (2)
godz 9 - copper - najbiedniejsza (4)

ZGLOSZENIA DO 2 etapu nie sa przyjmowane - jest po 20.00
  Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 22:29   #39
Maxpixel
Użytkownik Forum
 
Maxpixel's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2005
Lokacja: Warszawa

Posty: 153
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom mag.: 2
Send a message via Skype™ to Maxpixel
Domyślny

Reportaż X-mas Event!
Przygotowane i opracowane przez - Zimmer Astral - Redaktor : Rookgaard News - Titania



Wywiad : Thur Jaall

RNT - Rookgaard News Titania
XTS - Xiteman The Second

RNT - Witam! Thur Jaall! Chciałbym Ci zadać kilka pytań na temat aktualnego Eventu prowadzonego na Titani! Zgadzasz się ?
XTS - Jasne!
RNT - Czy podoba Ci się Event? Chodzi mi o pomysłowość pierwszego i drugiego etapu ...
XTS - Bardzo.
RNT - Czy 1 etap był trudny ?
XTS - Dosyć łatwy ...
RNT - Jeszcze jedno pytanie specjalne od Redakcji : Czy Pan Klocek powinien otrzymać pomnik przy Oracle ?
XTS - Nigdy w życiu!!!
RNT - Dziękuje za wywiad i życzę powodzenia w dalszych etapach - Dla Rookgaard News - Titania mówił Zimmer Astral!

Wywiad : Xny

RNT - Rookgaard News Titania
X - Xny

RNT - Czy pierwszy etap sprawił Ci jakieś trudności ?
X - Nie ...
RNT - Jak długo męczyłaś się nad rozwiązaniem zagadki z Kamiennej Tablicy (Scroll) ?
X - Kilkanaście sekund ....
RNT - O! Wspaniale! - Co byś zrobiła z wygraną ?
X - Kupiła bym robaki i nabiła wysoki skill
RNT - Jeszcze jedno pytanie od redakcji : Czy Pan Klocek zasługuje na pomnik obok Oracle ?
X - Wielki brązowy kloc obok pomnika ? Może być!
RNT - Dziękuje za wywiad i życzę powodzenia w dalszych etapach - Dla Rookgaard News - Titania mówił Zimmer Astral!

Wywiad : War Rat

RNT - Rookgaard News Titania
WR - War Rat

RNT - Czy pierwszy etap sprawił Ci jakieś trudności ?
WR - Ooo... Powiem że dużo!
RNT - Co sądzisz o nagrodzie ?
WR - To naprawdę SPORA kasa !
RNT - Jeszcze jedno pytanie od redakcji : Czy Pan Klocek zasługuje na pomnik obok Oracle ?
WR - Oczywiśćie! Najlepszy Rookstayer!!!
RNT - Dziękuje za wywiad i życzę powodzenia w dalszych etapach - Dla Rookgaard News - Titania mówił Zimmer Astral!

Redaktor Rookgaard News (Zimmer Astral) - Titania : Jak widać wszyscy uczestnicy eventu są bardzo w niego zaangażowani! Podkreślają że pierwszy etap nie był trudny - wystarczyło ruszyć głową by go rozwiązać. Wszyscy zgodnie sądzą że nagroda jest bardzo wysoka. Jak widać będzie trzeba jeszcze trochę poczekać zanim zamiast Oracle stanie pomnik Pana Klocka! Niestety nie udało mi się uzyskać wszystkich zdjęć jak i ilości reportaży, jest ich dosyć mało ponieważ większość uczestników nie zaglądała nawet do miasta kilu podkreślało ze będą pracować całą noc... Pamiętajmy że Event się jeszcze nie skończył! Rookgaard News życzy powodzenia wszystkim uczestnikom!
__________________
Śmierć rozwiązuje cały problem - nie ma człowieka, nie ma problemu!
Śmierć jest niczym, ale życie jako pokonany i niesławny jest śmiercią codzienną.
Nie ma honorowej drogi do zabijania, nie ma szlachetności w niszczeniu.
Ten kto ma tysiąc przyjaciół, żadnego z nich nie szanuje, a ten kto ma jednego wroga spotka go wszędzie!
Wszystkie wojny są wojnami domowymi, ponieważ wszyscy ludzie są bracmi.
Maxpixel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 22:29   #40
Pethaf
Użytkownik Forum
 
Pethaf's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2007
Lokacja: Olkusz

Posty: 73
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 32
Domyślny

Boże daj mi wiedzę albo kasę na dresiarza ewentualnie kryptologa...
Pethaf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:04.


Powered by vBulletin 3