Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 03-12-2007, 20:12   #21
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
edit: Kina nie ma darmowych hitów, bo bije w zwarciu, dostaje najwięcej hitów i ma najdroższe leczenie.
Tak się składa, że wysokolevelowy sorc expiący solo często również bije w zwarciu (vis/mort).
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-12-2007, 21:05   #22
Monsword
Użytkownik Forum
 
Monsword's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Lokacja: Ziemia/Polska/Bydgoszcz

Posty: 335
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Domyślny

uptade zapowiada się świentnie, nie mówie tak tylko dlatego że druidem jestem...
+ dla palla-nowa amunicja na każdom okazję
+dla magicznych-wiadomo...
+dla knightów-brak combo.. wienc leczenie po 1k juz niepotrzebne
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!

100% tego forum to ludzie. Jeżeli nie należysz do tych 0 % nie wklejaj tego podpisu.

Powybijam ci wszystkie oczy kijem, a jak zabraknie ci oczu dokleje ci nowe kropelką. A mój kij przewędruje twoją źrenice w akompaniamencie krzyku "This is Sparta"!!!!!!!!!!
Monsword jest offline  
stary 03-12-2007, 21:29   #23
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Zapomniałeś o leczeniu w pvp.
mezowski86 jest offline  
stary 03-12-2007, 21:51   #24
Cygan Slejter
Użytkownik Forum
 
Cygan Slejter's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 828
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Wystarczy spojrzeć na erig.net i tam widac jaka profesja jest najlepsza
__________________

Ostatnio edytowany przez Cygan Slejter - 03-12-2007 o 21:57.
Cygan Slejter jest offline  
stary 03-12-2007, 22:15   #25
Glacial
Użytkownik Forum
 
Glacial's Avatar
 
Data dołączenia: 25 11 2004

Posty: 357
Domyślny

Ten update jest chory!
Zniszczyli Druida!
... Zmienili wygląd pięknego tempest roda na to.. coś =/
Glacial jest offline  
stary 03-12-2007, 22:16   #26
Oleslav
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 07 2007

Posty: 40
Domyślny .

Nie wiem, czy dobrze zrozumialem co niektorych. Chcecie,zeby knight leczyl sie lepiej niz sorc ???
Zlitujcie sie, prosze was.
Oleslav jest offline  
stary 03-12-2007, 23:30   #27
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Wybrazcie sobie war,

z reguly knighty byly po to zeby blokowac biegac z przodu i dawac schornienie sorcom . Teraz bez bota "heal friend" taki knight 200 pada od kilku sorcow na 3 tury z sd gdyz nie nadaza sie leczyc.

Ja podzielam zdanie zalozyciela tematu ze knight wraz z lvlem powinien leczyc sie coraz lepiej, z reguly po to sie expi zbey miec lepsze osiagi a teraz 80 ek bedzie sie leczyl tyle co Seromontis.
To akurat wedlug mnie jest smieszne...
Exodus jest offline  
stary 04-12-2007, 00:00   #28
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Najlepsze jest to, że sorc/druid co lv leczy się mocniej. Czy to jest sprawiedliwe? NIE!
mezowski86 jest offline  
stary 04-12-2007, 00:21   #29
Hunter Of Mystery
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2006

Posty: 117
Imię: 000
Gildia: 000
Świat: 00
Poziom: 00
Skille: 0000
Poziom mag.: 00
Domyślny

@up
Ale po co mu leczenie 2k hp skoro na 100 lvlu ma 600hp? A majac utamke leczy sie gorzej niz knight?Poza tym wy gadacie o tym ze 3 sorcow 30 lv z fe na luzie zalatwi 49 knighta. PvP sie ocenia albo 1vs1, albo TvsT, ruskiego sola 30 na 1 sie nie liczy, a 150 8 lvli z 15 mlv tez rozwali knighta na 50...
__________________
Best Solo :Beholder
Best hit:140(Cyclops)
eQ: Noble Armor,Plate Legs,Soldier Helmet,Guardian Halberd,Knight Axe,Guardian Shield

Ostatnio edytowany przez Hunter Of Mystery - 04-12-2007 o 00:23.
Hunter Of Mystery jest offline  
stary 04-12-2007, 00:28   #30
Bartholomew
Użytkownik Forum
 
Bartholomew's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2006
Lokacja: stąd

Posty: 400
Profesja: Sorcerer
Gildia: kiedys Ormo
Świat: Arcania
Poziom: 5+
Skille: nie
Poziom mag.: 1
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Oleslav Pokaż post

Jezeli chodzi o palkow to na pewno stracila jeden wg spory plus - mianowice sile uderzen z run, chodzi mi glownie o sd.
200 rp przed upem bil z sd od 250-400, a hity z boltow byly troszke nizsze, teraz po upie rzadko przekracza 100, zadajc troche wieksze obrazenia z spearow.

.
CHYBA CIE SLONIE POGRYZLI, taki palek potrafil walnac nawet do 800, nie gadaj jak nie wiesz...
__________________
Oryginalnie napisane przez Notopeczek:
ja mialem wiekszy lvlv niz ty ilosc szarych komurek ktorych urzywales
Bartholomew jest offline  
stary 04-12-2007, 00:49   #31
Master Knight de'Vere
Użytkownik Forum
 
Master Knight de'Vere's Avatar
 
Data dołączenia: 20 01 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 319
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: High Guard
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hunter Of Mystery Pokaż post
@up
Ale po co mu leczenie 2k hp skoro na 100 lvlu ma 600hp? A majac utamke leczy sie gorzej niz knight?Poza tym wy gadacie o tym ze 3 sorcow 30 lv z fe na luzie zalatwi 49 knighta. PvP sie ocenia albo 1vs1, albo TvsT, ruskiego sola 30 na 1 sie nie liczy, a 150 8 lvli z 15 mlv tez rozwali knighta na 50...
Bez najmniejszego problemu broniąc się przed PKerem na test servie lvl ok. 55 knight rozwaliłem go moim 46 druidem. Nie nadążał sie leczyć i latał tylko yellow-red-yellow-red i padl.
__________________
"Always be nice to people on your way up. Because you will meet the same people on the way down..."

"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live. "

Master Knight de'Vere jest offline  
stary 04-12-2007, 01:21   #32
Sir Dark Archeon
Użytkownik Forum
 
Sir Dark Archeon's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2005
Lokacja: Gdynia
Wiek: 45

Posty: 175
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Grimera
Poziom: 133
Skille: 23/28
Poziom mag.: 74
Sir Dark Archeon ma numer GG 8764136
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bartholomew Pokaż post
CHYBA CIE SLONIE POGRYZLI, taki palek potrafil walnac nawet do 800, nie gadaj jak nie wiesz...
No wlasnie dlatego SD zostalo mu obciete to normalnej wielkowsci Bo paladyn ma uzywac i byc mocny w broniach dystansowych a nie w czarach runicznych. Tak samo jak hlvl knighty ktore przed 8.0 byly rownie silne w uzywaniu run co hlvl druidi czy sorce - co bylo debilizmem - im tez slusznie zabrano mozliwosci silnego atakowania za pomoca run.
__________________
!!!Hail Eternal Friendship!!!
Sir Dark Archeon jest offline  
stary 04-12-2007, 16:25   #33
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@Gremlin
Tak widze, ze piszesz ciagle za knight bedzie mogl sie leczyc 2x szybciej niz sorc moze uderzyc z SD, ale przeciez tak bylo zawsze ...
Exodus jest offline  
stary 04-12-2007, 16:40   #34
Ronin21
Użytkownik Forum
 
Ronin21's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2007

Posty: 15
Stan: Niegrający
Świat: Xantera
Domyślny

@Topic
Zaakceptujcie zasady jakie sa, nie podoba sie? jest taka fajna opcja
Uninstall Tibia i po waszym klopocie i 1000+postow spamu mniej na forum. Mam nadzieje ze pomoglem
Ronin21 jest offline  
stary 04-12-2007, 17:00   #35
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 34

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
W tej chwili ta walka skonczy sie tak samo, poniewaz taki rycerz na 49 lvl w chwili obecnej leczy sie co 2 sekundy za 250-260 (sila leczenia po update jest prawie taka sama wiec), do tego FE przeciez po update nie beda spamowac
49 kina leczy sobie UH'em conajmniej 275hp.
Mam wątpliwości co do tego, że exhaust jest 2s na leczenie. Wydaje mi się, że mniejszy (1-1,5s)
Po upie będzie się leczył 200hp na turę, więc będzie to sporo mniej, chociaż opłacalniej. Niby FE nie wali już combo, ale wystarczy że wyskoczy na niego 2 casterów 30 mlvl i już na turę zabiorą mu więcej niż może wyleczyć.

Cytuj:
Taki druid na 350 lvl wcale sie nie bedzie leczyl do pelna kazdym UHem... jesli wzor na leczenie po update bedzie taki sam jak teraz na czary ofensywne to druid na 350 lvl z 85 mlvl bedzie sie leczyl za: 1150hp... dla porownania rycerz na 350 lvl moze sie uleczyc 2 razy fluidem za 1200.
Prawda. Dla 100 lvla jest jeszcze lepiej, chociaż z drugiej strony caster zawsze uleczy się na full e-vitą (nawet na 150 lvlu). Jednak ważna jest też opłacalność.
E-vita 160 many -> 1,6 mfa -> 80gp
GHP 250gp i do tego słabiej leczy od e-vity.

Cytuj:
to tak jak bys we wszystkich autobusach miejskich postanowil zrobic pierwszy stopien na wysokosci 1,2m
To tak, jakbyś budował sufit 1,9m od podłogi, bo Ci którzy się nie zmieszczą w takim domu, to margines.
Zrobiliby od 150 lvla Ultra Health Potion dający 1k hp za 400gp.
(jakiś lepszy mf też)

Cytuj:
ze zeby paladyna oplacalo sie uzywac boltow to trzeba by calkiem sile wloczni skopac, w ten sposob teraz wlocznie wciaz beda dobra alternatywa na niektore potwory, ale bedzie tez grupa potworow ktore bedzie trzeba polowac uzywajac luku/kuszy
W jaki sposób?
Jeżeli oglądam filmy, gdzie ~100lvl pal leje nightmare w zwarciu z e-spearów, i wali mocniej od kiny i jest dużo opłacalniej, bo ma e-vitę, to wydaje mi się, że zmniejszenie zasięgu nic nie da.

Cytuj:
Duza zmiana dla czarujacych jest dystansowy vis... ale zeby nie bylo za dobrze to po tym update vis moze i bedzie bil z dystansu, ale bedzie tez o polowe wolniejszy niz teraz
Skopali Ci druida. Już nie będzie zawodów dmg na turę.

Cytuj:
tyle ze dzieki temu ze potwory nie robia cambo otwozy sie duzo innych expowisk
Znowu casterzy będą oblegać smoki.

Cytuj:
W mojej opini zamiana bolt + SD sprzed update i pb/wlocznia + exori con po update wychodzi na kozysc paladynow.
Według mnie jest dużo opłacalniej, ale dmg całego combo jest mniejszy.
DRoN jest offline  
stary 04-12-2007, 17:54   #36
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
Z tego co wyczytałem wynika, że update został krótko mówiąc skopany.
Z tego co ja wyczytałem, update'u jeszcze nie było...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
Przecież wystarczy 2 sorców 30lv z 4 fire elementalami i go ubiją na combo fe + sd.
A maga nie ubiją?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
Czy to jest normalne ze sorc/druid leczy się 3x mocniej od knighta?
Errm... tak? Chociaż nie wiem, zawsze wydawało mi się, że magowie powinni mieć większą siłę magii niż rycerze (a więc też lepsze leczenie). Ale co ja się tam znam...

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 04-12-2007 o 18:01.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 04-12-2007, 19:51   #37
Victritch
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 07 2007

Posty: 3
Domyślny

DRoN piszesz ze 100lvl pal leje nightmare w zwarciu z e-spearów, i wali mocniej od kiny...Niewiem gdzie ty to widziales ...
ja mam 99 lev palla 89Dis kolega kina z avengerem 97 lev 84skil i jakos zawsze on ma wiecej expa z nightmara a jak wale non stop conem to albo jest rowno albo mam 200 expa wiecej .Niewyobrazam sobie ze moglbym go solowac .Pozatym ma on combo 3x po 350 (zadko ale ma ) a jak ucieka to jeszcze ci pszysra hmm za 150 .nieraz bylem na red hp jak sie namnie pszezucil podczas ucieczki ....i ja mialbym go solowac ...tia
Pall na wyzszym lev jest slaba profesja ciagle ta sama bron bo tylko ona sie oplaca ,a arbalest tylko sie kuzy;/ Niemam obszarowego czaru wiec jak mnie cos oblezie zabloczy to musze pojedynczo tluc Coprawda do 120 lev spoko sie expi ale puzniej wszystko w zwarciu sie wali a pszecierz spiry 0 obrony
Victritch jest offline  
stary 04-12-2007, 20:29   #38
Zdzichu_Szprycha
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 10 2007
Lokacja: Skarżysko-Kamienna

Posty: 61
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Strzałka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Victritch Pokaż post
DRoN piszesz ze 100lvl pal leje nightmare w zwarciu z e-spearów, i wali mocniej od kiny...Niewiem gdzie ty to widziales ...
ja mam 99 lev palla 89Dis kolega kina z avengerem 97 lev 84skil i jakos zawsze on ma wiecej expa z nightmara a jak wale non stop conem to albo jest rowno albo mam 200 expa wiecej .Niewyobrazam sobie ze moglbym go solowac .Pozatym ma on combo 3x po 350 (zadko ale ma ) a jak ucieka to jeszcze ci pszysra hmm za 150 .nieraz bylem na red hp jak sie namnie pszezucil podczas ucieczki ....i ja mialbym go solowac ...tia
Pall na wyzszym lev jest slaba profesja ciagle ta sama bron bo tylko ona sie oplaca ,a arbalest tylko sie kuzy;/ Niemam obszarowego czaru wiec jak mnie cos oblezie zabloczy to musze pojedynczo tluc Coprawda do 120 lev spoko sie expi ale puzniej wszystko w zwarciu sie wali a pszecierz spiry 0 obrony
Ładnie napisane, mądrze napisane. Kina ma obszarówkę, tak jak drut/sorc. Czas na palka, ale czemu dopiero od 50lvl? Pewno jeszcze tylko dla pacc
__________________
Zdzichu_Szprycha jest offline  
stary 04-12-2007, 20:46   #39
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 34

Posty: 970
Domyślny

@ Victritch

http://forum.tibia.pl/showthread.php...99#post1641999
Obejrzyj filmik/poproś o rehosta.

Sorki. To był 125 RP nightmare hunt.
Malutki cytacik:
Cytuj:
Średni dmg pala: 127,5
Średnia strata hp od nightmare: 57

Palek atakował w zwarciu z ES.

To jest chore!!
Pal zabił go w 22 hitach (łącznie z misskami). 2804 dmg mu zrobił. Stracił raptem 1259. Max hp miał więcej, czyli stracił 2 vity (320 many) na takiego potwora. 160gp nakład...
PS. Nie wziąłem pod uwagę kosztów spearów.


Cytuj:
Ładnie napisane, mądrze napisane. Kina ma obszarówkę, tak jak drut/sorc. Czas na palka, ale czemu dopiero od 50lvl? Pewno jeszcze tylko dla pacc
Obszarówki (berserk) kiny i casterów (UE, P-Storm) też są tylko dla pacca.
DRoN jest offline  
stary 04-12-2007, 21:56   #40
kil-ler
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 08 2006

Posty: 18
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 77
Poziom mag.: 59
Domyślny

paladin - krolewski rycerz wiec czemu mialby nie atakowac w zwarciu? Moze ma troche tansze hunty niz knight, ale za to nie moze szybko expic. Pytalem 209 rp ile ma expa na dl poi - 145k/h
dla porownania 180 ed 200-250k, a 200~ ek pewnie 400k moze wyciagnac. Paladin musi co chwile latac uzupelniac amunicje... Popatrzcie na wszystkie aspekty, a pozniej mowcie kto jest najlepszy. Moim zdaniem najlepsza profesja w tej chwili jest knight.
kil-ler jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:19.


Powered by vBulletin 3