Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-11-2006, 17:19   #21
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Zeby 1 vs 1 przy podobnych lvl byly w miare podobne szanse.
na przezycie czy na zabicie przecinika ? bo jakos nie widze mozliwosci zeby knight na 100 zabil dowolna klase na takim samym levelu ...
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-11-2006, 17:38   #22
Sie mapes
Użytkownik Forum
 
Sie mapes's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2004
Lokacja: Wroclaw

Posty: 333
Stan: Aktywny gracz
Imię: Sir mapes
Profesja: Royal Paladin
Świat: Lunara
Sie mapes ma numer GG 2380376
Domyślny

@up
Chyba raczej na przezycie . Zreszta szkoda marudzic moze w Swiatecznym Update tak zrobia ze palady znow bedzie najlepsza profesja (ale rowniedobrze moze byc jescze gorszy )
__________________
Robisz błędy? Nie potrafisz napisać wyrazu "góra" poprawnie? Cały czas wykręcasz się "że nie musisz pisać poprawnie bo nie umiesz?"

Zainstaluj FireFox'a 2 a może w czymś Ci pomoże -.-'
http://www.mozilla-europe.org/pl/
Sie mapes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2006, 18:13   #23
GiantSpider
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2006

Posty: 94
Domyślny

Glownym powodem niezbalansowania profesji jest ten kretyński exori mort, który zabiera tylko 20 many a daje obrażenia równe prawie połowie sdeka! Przeciez to istny kretynizm zeby za tak mała cenę walić po 200 na 100 lvlu za prawie każdym razem trafiając i do tego jeszcze co jedną sekundę! Dlatego wlasnie sorce/druty sa teraz lepsze. Zeby wyrownac profesje wystarczy podniesc ilosc many wymagana na strzal z exori mort. Wystarczy ze cipsoft ustawi powiedzmy 50 many zamiast 20 many i juz bedzie dobrze. Przestawienie ilosci many z 20 na 50 chyba nie zabierze cipom az tak duzo czasu?

Tibia jest teraz strasznie wypaczona, bo sorc i drut zabijaja kazdego potwora z exori mort szybciej i taniej niz knight z broni.
A co do paladyna i knighta to mysle ze sa rowni bo knight ma lepszą obrone a paladyn ma lepszy atak. Szybkość expienia także podobna, co najwyzej z minimalnym wskazaniem na pala. (bolt zadaje wieksze obrazenia w potwory mocno opancerzone i z dobrym defem oraz wieksza sila magii) Teraz trzeba tylko pogorszyc oplacalnosc mortów i bedzie gites.

Ostatnio edytowany przez GiantSpider - 25-11-2006 o 18:21.
GiantSpider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2006, 19:09   #24
Sunspot_69
Użytkownik Forum
 
Sunspot_69's Avatar
 
Data dołączenia: 15 11 2006
Lokacja: ŁDZ

Posty: 38
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devil ~
Profesja: Paladin
Świat: Trimera
Poziom: 54
Skille: 95/81
Poziom mag.: 18
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez GiantSpider Pokaż post
Glownym powodem niezbalansowania profesji jest ten kretyński exori mort, który zabiera tylko 20 many a daje obrażenia równe prawie połowie sdeka! Przeciez to istny kretynizm zeby za tak mała cenę walić po 200 na 100 lvlu za prawie każdym razem trafiając i do tego jeszcze co jedną sekundę! Dlatego wlasnie sorce/druty sa teraz lepsze. Zeby wyrownac profesje wystarczy podniesc ilosc many wymagana na strzal z exori mort. Wystarczy ze cipsoft ustawi powiedzmy 50 many zamiast 20 many i juz bedzie dobrze. Przestawienie ilosci many z 20 na 50 chyba nie zabierze cipom az tak duzo czasu?

Tibia jest teraz strasznie wypaczona, bo sorc i drut zabijaja kazdego potwora z exori mort szybciej i taniej niz knight z broni.
A co do paladyna i knighta to mysle ze sa rowni bo knight ma lepszą obrone a paladyn ma lepszy atak. Szybkość expienia także podobna, co najwyzej z minimalnym wskazaniem na pala. (bolt zadaje wieksze obrazenia w potwory mocno opancerzone i z dobrym defem oraz wieksza sila magii) Teraz trzeba tylko pogorszyc oplacalnosc mortów i bedzie gites.


Zastanów sie co ty piszesz co w ogole do tego ma exori mort. Zgadzam sie z tym ze jest silne itp ale ma zasieg 1 kratke. Watpie ze sorcowie ida na dla i stoja od niego 1 pole i wala z mortów bo szybko by im mana poszla.
2 sprawa bolt ma 30 ataku co jest rownoznaczne z two handed swordem (-) def. Czyli Knight zakladajac juz Fs-a ma wiecej ataku + shield niz pal.

Sam gram palkiem i tez uwazam ze strasznie go zpieprzyli ale Cipsoft widzi to troszke inaczej. Przykład.

Knight wali z meele 200+ za cene kupienia broni lub gdy jest na silniejszych potworkach Uh
Sorc/druid wali co prawda 2 razy wiecej z SD ale koszty tego sa duze dlatego zeby sorcowie na lev nizszych mogli expic dostali wandy. Jezeli ktos gral wczesniej pamieta jak to jest gdy 5 min lejesz Warriora z meele.
Palik natomiast idzie inna droga. Wali co prawda mniej niz knight ale + to dystans. Wali polowe mniej z magi ale przezciez ma meele. Wiec patrzac na to z neutralnej strony wychodzi na to ze palik jest najlepszy, jednak w praktyce jest inaczej.


Jak zawsze w moim stytlu nie przkeazałem tego co chciałem do konca i bedzie duzo ale ale w tracie mam nadzieje oswieci mnie i wiecej napisze.
Sunspot_69 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2006, 19:22   #25
Diamonic
Użytkownik Forum
 
Diamonic's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Zabrze
Wiek: 33

Posty: 381
Stan: Niegrający
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sunspot_69 Pokaż post
Knight wali z meele 200+ za cene kupienia broni lub gdy jest na silniejszych potworkach Uh
Sorc/druid wali co prawda 2 razy wiecej z SD ale koszty tego sa duze dlatego zeby sorcowie na lev nizszych mogli expic dostali wandy. Jezeli ktos gral wczesniej pamieta jak to jest gdy 5 min lejesz Warriora z meele.
Palik natomiast idzie inna droga. Wali co prawda mniej niz knight ale + to dystans. Wali polowe mniej z magi ale przezciez ma meele. Wiec patrzac na to z neutralnej strony wychodzi na to ze palik jest najlepszy, jednak w praktyce jest inaczej.
Jak walnie te 200+ raz w tygodniu bede w stanie ci pogratulowac, scrednia hitow 50 knighta ze skillami po 80 nie przekroczy 50, d lance, f axe, bs czy inne, nie ma to za bardzo znaczenia, pal to inna sprawa, moze jego srednia tez wyniesie 50-60 ale on bedzie trafial prawie za kazdym razem, a knight co 2-3 rundy. Zreszta kto ci kiedys kazal isc sorcem na warriora? :| Na rotach sie siedzialo z wh.
__________________
G-UNOT
http://www.youtube.com/user/r0d1337
Diamonic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2006, 19:56   #26
Sunspot_69
Użytkownik Forum
 
Sunspot_69's Avatar
 
Data dołączenia: 15 11 2006
Lokacja: ŁDZ

Posty: 38
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devil ~
Profesja: Paladin
Świat: Trimera
Poziom: 54
Skille: 95/81
Poziom mag.: 18
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Diamonic Pokaż post
Jak walnie te 200+ raz w tygodniu bede w stanie ci pogratulowac, scrednia hitow 50 knighta ze skillami po 80 nie przekroczy 50, d lance, f axe, bs czy inne, nie ma to za bardzo znaczenia, pal to inna sprawa, moze jego srednia tez wyniesie 50-60 ale on bedzie trafial prawie za kazdym razem, a knight co 2-3 rundy. Zreszta kto ci kiedys kazal isc sorcem na warriora? :| Na rotach sie siedzialo z wh.


Po prawej sa takie znaczki i oznaczaja full atak / balance / defensive i jak zaznaczysz to czerwone moze lepiej bedzie. Grałem knightem na 49 lev skille mial po 88 i siedzac 2-4h na expie widziałem dosyc czesto te hity. Zgadzam sie ze wali rzadziej ale konkretniej, a paladynem majac teraz 94 dysta moj best nie przkracza 180.

2 sprawa to ze napisałem ze sorcem jest cos ciezko ubic np: z serpenta to byl przykład, nie kazdy to co napisze musial zrobic w przesłosci. Pozatym wiele osob nie znało fibuli gdzie mogli chodziz z WH na roty dlatego tez siedzieli na Foldzie/zamku kolo ab/ amazon campie.
Sunspot_69 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2006, 20:10   #27
GiantSpider
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2006

Posty: 94
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sunspot_69 Pokaż post
Zastanów sie co ty piszesz co w ogole do tego ma exori mort. Zgadzam sie z tym ze jest silne itp ale ma zasieg 1 kratke. Watpie ze sorcowie ida na dla i stoja od niego 1 pole i wala z mortów bo szybko by im mana poszla.
2 sprawa bolt ma 30 ataku co jest rownoznaczne z two handed swordem (-) def. Czyli Knight zakladajac juz Fs-a ma wiecej ataku + shield niz pal.

Sam gram palkiem i tez uwazam ze strasznie go zpieprzyli ale Cipsoft widzi to troszke inaczej. Przykład.

Knight wali z meele 200+ za cene kupienia broni lub gdy jest na silniejszych potworkach Uh
Sorc/druid wali co prawda 2 razy wiecej z SD ale koszty tego sa duze dlatego zeby sorcowie na lev nizszych mogli expic dostali wandy. Jezeli ktos gral wczesniej pamieta jak to jest gdy 5 min lejesz Warriora z meele.
Palik natomiast idzie inna droga. Wali co prawda mniej niz knight ale + to dystans. Wali polowe mniej z magi ale przezciez ma meele. Wiec patrzac na to z neutralnej strony wychodzi na to ze palik jest najlepszy, jednak w praktyce jest inaczej.
A co do dragon lordow: zgadzam sie tutaj ze knight moze na nich expic na nizszym lvlu niz sorc ale sorc wcale nie musi chodzic na dragon lordy poniewaz na zwyklych dragonach expi duuuzo szybciej i taniej niz knight na lordach. W ogole na lordach ponizej 150 lev sie nie oplaca, lepiej bic zwykle. A od 150 sorc rowniez moze bic lordy, stojac 1 kratke od niego.


Jak zawsze w moim stytlu nie przkeazałem tego co chciałem do konca i bedzie duzo ale ale w tracie mam nadzieje oswieci mnie i wiecej napisze.
Wlasnie ze 50+ sorce expia na dragonach (zwyklych) z exori vis stojac 1 kratke od smoka i wychodzi im taniej i oplacalniej niz knightom na tych samych dragonach z broni lub tym bardziej na dragon lordach, pomijajac juz oczywistosc ze sorc szybciej ubije czyli szybszy exp. I 25 shielda na full def daje wiecej niz 80 na full ataku, na guardach sorcem z 25 na full def obrywam za mniej niz knightem na 80 z full atak i do tego jeszcze knight do 100 lvl musi uzywac broni dwurecznej czyli schodzi duuuzo wiecej hp niz magowi.
A co do dragon lordow to zgadzam sie z opinia ze knight moze na nich expic na mniejszym lvlu niz sorc, ale i tak wyciaga mniej expa i kasy niz sorc na zwyklych dragonach. Do 150 lvl na dl knight i sorc maja przewaznie waste, zarobek ma tylko paladyn. A od 150 lvl sorc moze juz expic na dl stojac 1 kratke od niego i bijac z vis.
Cytuj:
Po prawej sa takie znaczki i oznaczaja full atak / balance / defensive i jak zaznaczysz to czerwone moze lepiej bedzie. Grałem knightem na 49 lev skille mial po 88 i siedzac 2-4h na expie widziałem dosyc czesto te hity. Zgadzam sie ze wali rzadziej ale konkretniej, a paladynem majac teraz 94 dysta moj best nie przkracza 180.
Ależ ty mądry... Lepiej uderzyc 2 razy za 100 czy raz za 150 a drugi raz w ogole nie trafic?
Srednia paladyna jest duzo wyzsza. Np w demona hlvl pal ma hity po 100. A knight? Chmurka, chmurka, armor, armor, 17 itd. Zgadnij kto lepszy? -.-
Knight wali mocniej od pala na potworach klasy rotwuurmow, szkrabów, slajmów i jeszcze jakis tam bandytow. A na powaznych potworach typu drag, gs, demon, wrl itd pal ma srednia o niebo wyzsza.
Cytuj:
2 sprawa bolt ma 30 ataku co jest rownoznaczne z two handed swordem (-) def. Czyli Knight zakladajac juz Fs-a ma wiecej ataku + shield niz pal.
Alez ty madry... Lepiej sam sie zastanow co piszesz bo wiekszych glupot juz dawno nie widzialem. Co z tego ze bolt ma 30 ataku a fs ma 35 skoro boltem zabijesz demona, gs, draga, wrl, necro, vampa, dsa itd itd itd a fsem mozesz co najwyzej zabic sobie guarda? Bolt ma dużo wyższe ŚREDNIE obrazenia jak jakakolwiek bron z wylaczeniem ice rapiera.
A co do shielda to knight i tak traci wiecej hp bo stoi obok potwora. I leczy sie drozej bo exura vita lepsza niz uh.
Cytuj:
Knight wali z meele 200+ za cene kupienia broni lub gdy jest na silniejszych potworkach Uh
Za cene kupienia broni to ty nie zabijesz nawet elfa scouta bo i tam ida uhy/manasy. Zastanow sie co piszesz.
Knight wali po 200+ ale w potwory ktore nie maja prawnie zadnej obrony jak slime, beholder. W demona knight wali po 0 (slownie: "zero"). Porownaj to z uderzeniami pala.
Cytuj:
Sorc/druid wali co prawda 2 razy wiecej z SD ale koszty tego sa duze dlatego zeby sorcowie na lev nizszych mogli expic dostali wandy. Jezeli ktos gral wczesniej pamieta jak to jest gdy 5 min lejesz Warriora z meele.
Sorc z sd wali 5-10 razy mocniej niz knight z melee, a na 200+ nawet 15 razy. Knight nigdy nie przekracza 300 hp w melee, taifun devilry swoim sdekiem podchodzi pod 1000. SD nie sluzy do expienia, od tego jest exori mort. Z exori mort sorc bije 2 razy szybciej i 3-4 razy mocniej za cene 11 gp na strzal. To bardzo tanio i szybsze zabijanie sprawia ze to sorc mniej traci.

Ostatnio edytowany przez GiantSpider - 25-11-2006 o 20:29.
GiantSpider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 00:54   #28
Sunspot_69
Użytkownik Forum
 
Sunspot_69's Avatar
 
Data dołączenia: 15 11 2006
Lokacja: ŁDZ

Posty: 38
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devil ~
Profesja: Paladin
Świat: Trimera
Poziom: 54
Skille: 95/81
Poziom mag.: 18
Domyślny

Zgadzam sie ze wali z visów ale nie na 50 lev. Obecnie moich 2 kumpli sorców od 68 i 65 do 75 expia na dragach i idzie im ok. 10 bp manasów na 1 lev wiec nie wiem czy to jest taka mała strata


Moze zagraj z ludzmi ktorzy maja lepsze skille niz 70 /70 i zobaczysz jak to jest naprawde. Bedac na DL z knightem skille 92/90 i ja obecnie 94 dostaje exp ok. 1000 on 1100 czyli wiecej. Chyba za duzo naogladales sie filmików na ktorych to biegnie 200 pal i wali po 200 z boltów albo jak tajfun posuwa po 1000 z sd. Ja nie mowie o 200 lev bo to juz odmnienna historia. 3/4 osob skonczy grac w tibie nim dojdzie do tego lev.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez GiantSpider Pokaż post
"Knight wali mocniej od pala na potworach klasy rotwuurmow, szkrabów, slajmów i jeszcze jakis tam bandytow. A na powaznych potworach typu drag, gs, demon, wrl itd pal ma srednia o niebo wyzsza. "
Mówisz ze ja pisze glupoty Hmmm z tego co kojarze to nie jest trudno wbic sie w rotworma za 65 albo w bandyte za 110, a sam osobisice nie znam zandego knighta ktory expi solo na gs lub demony chyba ze ktos lubi waste



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez GiantSpider Pokaż post
Za cene kupienia broni to ty nie zabijesz nawet elfa scouta bo i tam ida uhy/manasy. Zastanow sie co piszesz.
Knight wali po 200+ ale w potwory ktore nie maja prawnie zadnej obrony jak slime, beholder. W demona knight wali po 0 (slownie: "zero"). Porownaj to z uderzeniami pala.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez GiantSpider Pokaż post
Sorc z sd wali 5-10 razy mocniej niz knight z melee, a na 200+ nawet 15 razy. Knight nigdy nie przekracza 300 hp w melee, taifun devilry swoim sdekiem podchodzi pod 1000. SD nie sluzy do expienia, od tego jest exori mort. Z exori mort sorc bije 2 razy szybciej i 3-4 razy mocniej za cene 11 gp na strzal. To bardzo tanio i szybsze zabijanie sprawia ze to sorc mniej traci.

Tak jak pisalem odlegal przyszlosc ale tu sie zgodze
Sunspot_69 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 06:00   #29
Alizee
Użytkownik forum
 
Alizee's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2006
Lokacja: Reszel

Posty: 4
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Azura
Poziom: 23
Skille: 71/--
Poziom mag.: 9
Alizee ma numer GG 6129022
Domyślny

Ja nie mam takiego problemu Bo zaczołem grać palem juz po update, wcześniej grałem tylko magami i drutami. Mnie tam odpowiada. Ceny spearów wcale nie są takie drogie, ale ja mam drugiego chara :/
Alizee jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 11:08   #30
GiantSpider
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2006

Posty: 94
Domyślny

Cytuj:
Zgadzam sie ze wali z visów ale nie na 50 lev. Obecnie moich 2 kumpli sorców od 68 i 65 do 75 expia na dragach i idzie im ok. 10 bp manasów na 1 lev wiec nie wiem czy to jest taka mała strata
To dlaczego ja z visów na 50 lvlu magiem z 45 mlvl (czyli slaby) expie na dragach szybciej i OPLACALNIEJ niz moj kumpel 53 lvl knight ze skilami 87/86 (czyli wysokimi)? Cala filozofia polega na tym zeby umiec trafiac z visa i leczyc sie w odpowiednim momencie. (nie na red hp)
Cytuj:
Obecnie moich 2 kumpli sorców od 68 i 65 do 75 expia na dragach i idzie im ok. 10 bp manasów na 1 lev wiec nie wiem czy to jest taka mała strata
Sorcowi idzie na draga kilka manasow a knightowi kilka uhow. Co jest tansze: uh czy manas?
Cytuj:
Moze zagraj z ludzmi ktorzy maja lepsze skille niz 70 /70 i zobaczysz jak to jest naprawde. Bedac na DL z knightem skille 92/90 i ja obecnie 94 dostaje exp ok. 1000 on 1100 czyli wiecej. Chyba za duzo naogladales sie filmików na ktorych to biegnie 200 pal i wali po 200 z boltów albo jak tajfun posuwa po 1000 z sd. Ja nie mowie o 200 lev bo to juz odmnienna historia. 3/4 osob skonczy grac w tibie nim dojdzie do tego lev.
Ogladalem filmy z EO i jego uderzenia z broni sa po prostu zalosne jak na jego poziom. Oczywiscie moze walic z explo i exori ale to mniej oplacalne niz morty/visy. A skille 90/90 to prawie 1000 godzin skillowania. Przez ten czas magiem wbijesz 80 lev bez problemu czyli mag znowu jest lepszy bo 80 lvl i 50-60 mlvl wali z vis duzo mocniej niz knight 90/90 z broni i do tego wiekszy lvl czyli exp mniej kosztuje.
Cytuj:
Mówisz ze ja pisze glupoty Hmmm z tego co kojarze to nie jest trudno wbic sie w rotworma za 65 albo w bandyte za 110, a sam osobisice nie znam zandego knighta ktory expi solo na gs lub demony chyba ze ktos lubi waste
Bah.
To dlaczego paladyni expia na gsach a hlvl sorce na demonach? Bo sie nie oplaca? -,-
Czy knightem na 100+ bicie szlajmow, bandytow, szkrabow, beholdów, czerwonych robakow i innego scierwa ponizej 200 expa jest ciekawe? Imho nie.
Cytuj:
Tak jak pisalem odlegal przyszlosc ale tu sie zgodze
No bo knight to niestety postac ktora dorownuje innym klasom tylko do 70 lvl. Jak chcesz osiagnac cos wiecej - graj sorcem. I nie gadajcie ze knightem tez sie da "bo EO ma prawie 300 lvl", przeciez EO gra w tibie prawie od 4 lat, a taki taifun devilry w 2 lata zrobil prawie taki sam lvl, czyli roznica miedzy predkoscia expa knighta i sorca jest gigantyczna, kolosalna przewaga sorca. Ja nie mowie oczywiscie ze knightem sie nie da grac na wysokim lvlu ale jest to o wiele bardziej czasochlonne niz sorcem. Trzeba srac i żygać przed monitorem zeby osiagnac knightem tyle samo co sorc grajac sobie po 2-3 godziny dziennie. (czyli jak normalny czlowiek bez nalogu), a knight musi grac 4-5 zeby osiagnac taki sam poziom.


@Knight
Tak naprawde jedynymi atutami knighta w porownania z innymi klasami (zwlaszcza magicznymi) jest jego ilosc zycia i capa. Knight deda o wiele rzadziej niz sorce. Sorce nawet na wysokim lvlu (200+) czesto padaja podczas normalnego expienia bo expiac na wrl, demonach, behe maja czesto mniej hp niz wynosi maksymalne combo potwora, wiec moment nieuwagi i ded, takze kazdy freez/lag/kick sorcem to duza szansa deda nawet na potworze klasy zerka, beho. Tutaj rzeczywiscie widze przewage knighta. Sorc expi szybciej i OPLACALNIEJ (przestancie juz gadac ze knight expi taniej bo to nieprawda, uhy sa bardzo drogie a knightowi idzie ich masa na potworach 700+ i sorc na manasach duuuzo lepiej wychodzi) ale z duzym wiekszym ryzykiem i musi miec lepszy internet niz knight. I na hlvl czesto traci 100k po dedzie za aol+blessy. Ale z drugiej strony sorc po dedzie musi odrabiac tylko exp bo mlvl idzie wraz z lvlem i nie trzeba go osobno trenowac. A knight musi odrabiac zarowno skille jak i mlvl wiec trudno powiedziec kto ma w koncu lepiej. Drugi atut - ilosc capa powoduje ze knight sam moze sie zaopatrzyc w uhy (kupic w sklepie) oraz w razie potrzeby inne runy i dlugo przebywac na expowisku, jak sie zaopatrzony do full to nawet na 10 h wystarcza. A sorc musi chodzic do depo, targac backpacki manasow po ziemi lub prosic o to kolege co jest duzo bardziej uciazliwe. Knight expi bardziej komfortowe mimo ze wolniej i drozej niz sorc.
To sa wlasnie te jedyne atuty knighta: male ryzyko smierci oraz duza ilosc capa. Oplacalnosc expienia jest atutem knighta tylko do 50 lvl, pozniej jak wszystkie profesje expia na potworach ktore wymagaja zuzycia uh to knight expi najmniej oplacalnie.

Atuty sorca:
-szybkosc expa
-oplacalnosc expa

Atuty knighta:
-male ryzyko smierci
-wygoda expa

Jest remis? Jest, wiec sie juz nie czepiajcie. A ja preferuje sorca bo wole expic szybciej i oplacalniej niz bezpieczniej i wygodniej.

Po prostu musialem obalic kilka mitow jakie krazyly po forum np taki ze "knight expi oplacalniej" co jest prawda tylko do 50 lvla bo pozniej na uhach wychodzi gorzej niz inne profesje na manasach oraz taki mit ze "knight wali po 200" co tez jest prawda tylko na potworach klasy beholdera lub slabszych, na demonach hity sa bardzo malutkie, na wrl gorzej niz pal z boltow.

Ostatnio edytowany przez GiantSpider - 26-11-2006 o 11:15.
GiantSpider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 11:34   #31
Ukaszek0622
Użytkownik Forum
 
Ukaszek0622's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2006
Lokacja: Stojowice

Posty: 110
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Danera
Poziom: 117
Skille: 94+
Poziom mag.: 20
Domyślny

Mam aktualnie 58 skilla palkiem i 15 lvl. Kupilem wczoraj 900 spearsow i zobaczymy czy skilanie palkiem nie jest takie drogie i do ilu skilla dolece na tym spirach. Przypominajac na wyskilenie knighta na skile 80/80 kosztowalo mnie to tylko 1500 wormsow i nic wiecej.
Ukaszek0622 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 11:50   #32
GiantSpider
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2006

Posty: 94
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ukaszek0622 Pokaż post
Mam aktualnie 58 skilla palkiem i 15 lvl. Kupilem wczoraj 900 spearsow i zobaczymy czy skilanie palkiem nie jest takie drogie i do ilu skilla dolece na tym spirach. Przypominajac na wyskilenie knighta na skile 80/80 kosztowalo mnie to tylko 1500 wormsow i nic wiecej.
Skillowanie do 80/80 knightem kosztowalo cie kupę czasu i jeszcze większa kupę cierpliwosci. Przypominam ze czas też kosztuje.
GiantSpider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 13:42   #33
maszter321
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 09 2006

Posty: 262
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Poziom: 115
Domyślny

Cytuj:
No bo knight to niestety postac ktora dorownuje innym klasom tylko do 70 lvl. Jak chcesz osiagnac cos wiecej - graj sorcem. I nie gadajcie ze knightem tez sie da "bo EO ma prawie 300 lvl", przeciez EO gra w tibie prawie od 4 lat, a taki taifun devilry w 2 lata zrobil prawie taki sam lvl, czyli roznica miedzy predkoscia expa knighta i sorca jest gigantyczna
tylko spojrz na to z innej strony, knight nie moze sobie zrobic skilli za pomoca manasow tak jak sorc mlvl. tak wiec jest mu duuzo trudniej i to normalne ze musi grac dluzej. a ze to jest jego wada to trudno, wybor nalezy do ludzi ktorzy wybieraja ta prof.


Pzdr.
maszter321 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 14:05   #34
Diamonic
Użytkownik Forum
 
Diamonic's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Zabrze
Wiek: 33

Posty: 381
Stan: Niegrający
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez maszter321 Pokaż post
tylko spojrz na to z innej strony, knight nie moze sobie zrobic skilli za pomoca manasow tak jak sorc mlvl. tak wiec jest mu duuzo trudniej i to normalne ze musi grac dluzej. a ze to jest jego wada to trudno, wybor nalezy do ludzi ktorzy wybieraja ta prof.


Pzdr.
Kiedys knightem ni gralo sie tak trudno jak dzisiaj wiec nie ~~~~~~~.
__________________
G-UNOT
http://www.youtube.com/user/r0d1337
Diamonic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 15:54   #35
GiantSpider
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2006

Posty: 94
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez maszter321 Pokaż post
tylko spojrz na to z innej strony, knight nie moze sobie zrobic skilli za pomoca manasow tak jak sorc mlvl. tak wiec jest mu duuzo trudniej i to normalne ze musi grac dluzej. a ze to jest jego wada to trudno, wybor nalezy do ludzi ktorzy wybieraja ta prof.


Pzdr.
No ale tak na chłopski rozum to chyba lepiej zrobic 300 lvl w 2 lata niz w 4 lata? Lepiej grac 4 lata i miec 300 lvl czy grac 2 lata i miec taki lvl?
Cytuj:
Kiedys knightem ni gralo sie tak trudno jak dzisiaj wiec nie ~~~~~~~.
Knightem gralo sie tak samo, tylko sorcem duzo trudniej. Teraz sorc to jest taki banał ze aż głowa boli. Nie dosc ze ta profesja ma najwieksze hity, pokonuje najlepsze potwory, najszybciej i najoplacalniej expi to do tego jeszcze doszlo to ze jest najłatwiejsza! -.-
Dawniej profesje byly zbalansowane bo sorc musial latac z wh na roty do 50 lvl a knight w tym czasie skillowac. Jeden sie nudzil i drugi sie nudzil, jeden tracil czas i drugi tracil czas. A teraz knight musi skillowac a sorc bierze wanda i idzie na guardy expic -.- Jesli chodzi o knighta to przez ostatnie 3 lata nic sie nie zmienilo, jesli chodzi o sorca to dostał różdzki, szybszą manę, nowe opłacalne czary spontaniczne do expienia i solowania, nowe expowisko (wiekszosc nowych expowisk jest robiona bardziej pod magów niz rycerzy). O ile dobrze pamietam to kiedys nie bylo w ogole czarow typu exori vis/mort/flam a teraz wlasnie z tych czarow sorc ownuje knighta w expieniu. Do 50 lvl sorc musial latac z wh po rotach bo na lepszych mu sie nie oplacalo. (knight w tym czasie skillowal i bylo sprawiedliwie) Expowiska byly bardziej pod knighta, np duzo ludzi expilo na of ktore jest dobre dla knighta, nie bylo tombow ktore preferuje magow itd. Kiedys UE kosztowalo 1,6k, strzal z exori vis/mort 40 gp a teraz ue 660 gp, strzal z exori vis/mort 11 gp. itd itd. Mozna by bylo dlugo wymieniac. W kazdym badz razie w momencie kiedy profesje wybieral eternal oblivion knight na pewno nie byl gorszy od sorca. (glownym argumentem noobow jest to ze najwyzszy lvl w tibii to knight czyli to najlepsza profesja a to gowno prawda bo jak EO wybieral profesje 4 lata temu to sie calkiem inaczej gralo, zaloze sie ze jakby mial teraz wybierac to by gral sorcem)

Ostatnio edytowany przez GiantSpider - 26-11-2006 o 16:04.
GiantSpider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 16:22   #36
maszter321
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 09 2006

Posty: 262
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Poziom: 115
Domyślny

Cytuj:
No ale tak na chłopski rozum to chyba lepiej zrobic 300 lvl w 2 lata niz w 4 lata? Lepiej grac 4 lata i miec 300 lvl czy grac 2 lata i miec taki lvl?
dlatego napisalem ze wybor nalezy do ludzi ktorym chce sie grac knightem
Cytuj:
jak EO wybieral profesje 4 lata temu to sie calkiem inaczej gralo, zaloze sie ze jakby mial teraz wybierac to by gral sorcem)
pewnym nigdy byc nie mozesz

P.S
Wiekszosc ludzi ktora mowi ze knight jest be a sorc roxior biora pod uwage tylko dmg zadawanych ciosow. wezcie pod uwage ryzyko deda w przypadku laga/freeza

Ostatnio edytowany przez maszter321 - 26-11-2006 o 16:25.
maszter321 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 16:57   #37
lubo
Użytkownik Forum
 
lubo's Avatar
 
Data dołączenia: 28 05 2005
Wiek: 33

Posty: 32
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Schfiftyfive
Świat: Selena
Poziom: 75
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez GiantSpider Pokaż post
Sorcowi idzie na draga kilka manasow a knightowi kilka uhow. Co jest tansze: uh czy manas?
Należy też pamiętać, że knight może zabrać ze sobą druida na ~50 lvl i wtedy leczenie go wychodzi tanio, a np. na DL/hydrach druid robi DS'y i ma exp + mlvl (co jest dla niego opłacalne) a knight atakuje ostatni i ma exp + mniejszy waste na leczenie. Tak więc gdy CIPsoft ulepszył druida ulepszył także knighta.

Pozdrawiam,
Lubo.
lubo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 17:20   #38
Diamonic
Użytkownik Forum
 
Diamonic's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Zabrze
Wiek: 33

Posty: 381
Stan: Niegrający
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lubo Pokaż post
Należy też pamiętać, że knight może zabrać ze sobą druida na ~50 lvl i wtedy leczenie go wychodzi tanio, a np. na DL/hydrach druid robi DS'y i ma exp + mlvl (co jest dla niego opłacalne) a knight atakuje ostatni i ma exp + mniejszy waste na leczenie. Tak więc gdy CIPsoft ulepszył druida ulepszył także knighta.

Pozdrawiam,
Lubo.
Tya, knight na expie na dragach na pewno targa za soba 50 druida zeby go siowal.
__________________
G-UNOT
http://www.youtube.com/user/r0d1337
Diamonic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 18:19   #39
lubo
Użytkownik Forum
 
lubo's Avatar
 
Data dołączenia: 28 05 2005
Wiek: 33

Posty: 32
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Schfiftyfive
Świat: Selena
Poziom: 75
Poziom mag.: 56
Domyślny

A nie? Podam Ci przykład, nie 50 lvl, a 70+ ed - Titiof. A name tego gościa, którego siora ten druid to Tiases, zobacz sobie jego comment.
lubo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 19:01   #40
Diddy
Użytkownik Forum
 
Diddy's Avatar
 
Data dołączenia: 03 10 2006

Posty: 273
Stan: Niegrający
Diddy ma numer GG 8025029
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ukaszek0622 Pokaż post
Mam aktualnie 58 skilla palkiem i 15 lvl. Kupilem wczoraj 900 spearsow i zobaczymy czy skilanie palkiem nie jest takie drogie i do ilu skilla dolece na tym spirach. Przypominajac na wyskilenie knighta na skile 80/80 kosztowalo mnie to tylko 1500 wormsow i nic wiecej.
Pallem niema sensu skillować.
Diddy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:36.


Powered by vBulletin 3