Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 24-08-2005, 15:34   #21
Cor Tibiarz
Użytkownik Forum
 
Cor Tibiarz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 02 2005
Wiek: 30

Posty: 772
Cor Tibiarz ma numer GG 8630524
Domyślny

heh 3h a ja wychodze w minimum 4
Cor Tibiarz jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-08-2005, 16:19   #22
Belvedor
Użytkownik Forum
 
Belvedor's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2005
Lokacja: piFpaF || Alchemicki dom cudów ||
Wiek: 35

Posty: 276
Stan: Na emeryturze
Belvedor ma numer GG 5329653
Domyślny

hehehe nagle okazalo sie, ze rook to przygoda na 1-2, no max 3h buehehehe a tyle sie czytalo, ze przejscie go zajmuje za duzo czasu. Jak ta mentalnosc ludzka zmienia sie...
__________________
Czasem boje sie, gdy ide ulica, ze jakis psychol mnie zabije a ja nie zdaze sie pozegnac...
Belvedor jest offline  
stary 24-08-2005, 16:33   #23
Slodka'Panienka
Użytkownik forum
 
Slodka'Panienka's Avatar
 
Data dołączenia: 04 08 2005

Posty: 3
Domyślny

Ja rooka przeszlam najszybciej w 2h 13 min. zrobilam 8 lvl tak szybko poniewaz moj brat ma rookstayera i na 1 lvl dal mi eq i bp life fluidow. i odrazu biegalam po poisonach etc.
Slodka'Panienka jest offline  
stary 24-08-2005, 16:57   #24
matizus
Użytkownik Forum
 
matizus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2005
Lokacja: AB'dendriel
Wiek: 32

Posty: 19
Stan: Początkujący
Imię: Matizus
Profesja: Knight
Świat: Xantera
Poziom: 20
Skille: 58/56
Poziom mag.: 4
LOL Lol

Cytuj:
Jak masz wprawe to zrobisz na 2lvl Carlin Sworda.
Odbija ci? Przecież jak sie tam idzie to najpierw otacza cię kilka orków, mino i wolf, a później bodajże 6 mino. I jak zrobić??
__________________
WSZYSCY MAJĄ MAMBE - MAM I JA
matizus jest offline  
stary 24-08-2005, 17:03   #25
Pramus
Tupac Legacy
 
Pramus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2004
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 33

Posty: 817
Stan: Na Emeryturze
Imię: Midurion
Profesja: Elder Druid
Świat: Furora
Pramus ma numer GG 4183891
Domyślny

Mój rekord wyjścia z rooka wynosi około 1 godziny z kawałkiem z PACCEm zaczynając normalnie bez eq itd., a bez PACCa ok. 1.5-2h
__________________
"I'm not saying I'm gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world."

Tupac Amaru Shakur


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ujo
To by była akopalipsa czy jak to jej
Pramus jest offline  
stary 24-08-2005, 17:10   #26
Ozon18
Użytkownik Forum
 
Ozon18's Avatar
 
Data dołączenia: 25 05 2004
Lokacja: Racibórz
Wiek: 37

Posty: 420
Ozon18 ma numer GG 3636929
Domyślny

Ja od 2-giego lvlu xpie na posionach na facc area (jak nie mam pacca).
1 lvl - raty, zbieramy na mace. Potem idziemy do glownego podziemia, robimy questy i mamy eq. Nie zapomnijcie brac fooda na posuiony (20 minut bicia - 5 min regeneracji ale rooka w 3h mozna przejsc
__________________
Confutatis maledictis,
Flammis acribus addictis.

Dies Irae
Ozon18 jest offline  
stary 24-08-2005, 17:11   #27
Midarth
Użytkownik Forum
 
Midarth's Avatar
 
Data dołączenia: 26 05 2004

Posty: 613
Domyślny

Z pełnym eq moj rekord [na FACCU!] wynosi 1:40 min. Miale logi zapisane nawet, żeby bratu pokać, więc jak znajdę moge wrzucić [dla niedowiarków]. Miałem dużą dawkę szczęścia i ogólnie umiałem już rooka grać [5 uhmakerów ;o]
Midarth jest offline  
stary 24-08-2005, 17:38   #28
Dragu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 03 2005
Lokacja: Gdzie mieszkasz?

Posty: 168
Świat: Świat na którym
Poziom: Poz
Skille: Skille
Poziom mag.: Po
Domyślny

z pacciem przeszlem w ~2.30 godz wzelem stuted arm i mace i biegalem po wilkach i trolach no i spiderach
__________________
2003 - 2006

Ostatnio edytowany przez Dragu - 24-08-2005 o 17:39.
Dragu jest offline  
stary 24-08-2005, 18:03   #29
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Słuchaj ale to chyba logiczne że nie na*******asz się odrazu z poisonami....najpierw raty, spidery, potem bugi etc etc...
Oczywiscie ze jest to logiczne, tylko z tej wypowiedzi wynikalo, ze po skonczeniu expienia na ratach nastepnym etapem sa wyzej wymienione przez ciebie potwory oraz (nie potem) poison spidery. Dlatego chcialem to sprostowac.
Cytuj:
Trudne? Bo z minosem? A kto ci kaze z nim walczyc?
W mino hell jest bardzo trudno sobie poradzic na niskim lvlu, bo nikt nie chce bloczyc minosow, tylko kazdy chce wyrolowac kazdego (jest to na tej zasadzie, ze jeden schodzi udajac bloczenie minosow, pozniej inni tez schodza, nastepnie bloker schodzi i inni zanim zdaza sie zorientowac ze sa atakowani to traca juz sporo hp i na tej "zabawie" traca najwiecej wlasnie low lvle bo rookstayer i tak sparuje sporo hitow na tarcze i pancerz, a taki swiezo upieczony gracz dostaje czesto uderzenia w cialo od wszystkich minosow). Natomiast quest na chain armor jest do wykonania jak najbardziej, ale traci sie wtedy sporo cennego czasu, ktory mozna by wykorzystac na expienie ze studded armorem, ktorych jest pelno wszedzie.
Cytuj:
Mowielem o expieniu na wschodniej czesci wyspy, a tam sa tylko 2 poison spidery.
Na 2 lvlu w zupelnosci starcza 2 poison spidery, zeby gracz mial o polowe hp mniej niz max.
Cytuj:
Wczoraj na rooku przegralem 1k bo sie zalozylem z kolesiem o to ze nie przejdzie rooka w 1h 30m.
Ja moge nawet przejsc rooka w 1 godzine. Wystarczy wziac najlepszy eq jaki jest na rooku z mojego rezerwowego rookstayera (glownego nie biore bo jednak jest obawa o ded, bo rooka sie przechodzi bez life fluidow, zeby nie tracic kasy ) i potem mozna od razu na 1 lvlu pojsc sobie na trolle wychodzac z miasta tunelem podziemnym przez poison spidery. No i pozniej jak juz bede mial 8 lvl to po prostu oddam eq z powrotem do tamtego chara, a kase zostawie przy sobie na maina. W ten sposob mozna dziennie stworzyc kilka postaci mainowych. Jednak niewielu graczy ma takie szczescie, ze moze sobie wziac na 1 lvlu katane i cooper shielda, wiec bez przesady z ta szybkoscia.
Cytuj:
Problem w tym, że na PACC area jak chcesz szybko wyjść to kasy masz tyle co kot naplakał (Orginaly said by my babka ). Ja jak wychodze to mam 500-600 gp >.<.
Chodzi o to zeby wyjsc z roka jak najszybciej a nie jak najlepiej. Na ulepszanie postaci jest czas na mainie. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
poisoner jest offline  
stary 24-08-2005, 18:30   #30
Dark Jarryn
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 07 2005
Wiek: 33

Posty: 18
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Irferna
Poziom: 15
Skille: 18/21
Domyślny

Ludzie ja zrobilem w 2,5 godziny!

Na poczatku idzie sie po dubleta, po drodze 5 expa.
Potem idze sie na raty, robisz questa na rapiera.
Robisz 2 lvl i idzesz na misjee samobujsza na cooper shielda, kupujesz w sklepie scythe i shovle. Po droadze dajemy baga z kasa itp. pod jakies drzewo i zaznaczasz miejsce. Prosisz kogos aby wybil ci miski potem tracisz te 10 - 15 expa.I masz juz najlepszeg shielda i helmeta na rooku (moze wypac, ale jak wyapdnie tylko helmet szkoda czasu zeby wracac po niego).
http://www.hagrid.republika.pl/cupperquest.rec (duzo bledow, tak wiem, lepiej sami zobaczcie jak to trzeba zrobic sorry ze tak daleko, ale latwiej po obejzeniu bedzie sie umierac)
Dobijesz 2 lvl (jak ci spadlo po deaddzie) i wracasz po swoje wczesniej zarobione (raczej zdobyte) rzeczy w zaznaczonym miejscu.
Robisz 3 lvl na ratach. I idzesz na questy bear room, mino hell najlepiej tam isc jak jest noobland (na pewno wszystko bedzie wybite).
4 lvl robicie juz w jakini wilczkow, na snake.
5 lvl juz idziecie na trole, poison spidery, spidery.
jak macie kase to idziecie od razu do sklepu po life fluidsa (only 60 gp za 1)
6 lvl chodzicie tak bardziej po prwej stronie rooka, czyli wilczki, miski, spidery.
7 lvl lub wczesnij idzeice na skillety, waspy, trole, wilczki.
8 lvl Swietujecie napis: You advanced from Level 7 to Level 8. I wchodzicie na maina.

Jak robilem teog gosica (Dark Jarryn) to rooka przeszedlem podczas nooblandu godzina 18.30 do 00.00. O godzinie 00.00 nabilem 8 lvl Polecam na prawde dobry sposob na rooka
Dark Jarryn jest offline  
stary 24-08-2005, 18:52   #31
Antyhak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 04 2005

Posty: 77
Domyślny

@Poisoner
Faktycznie w mojej pierwszej wypowiedzi to nie wynikało...mój błąd...przyznaje Ci racjeSuma sumarum chodziło nam o to samo
__________________
kiss.
Sexy)(
Erotik))
Soundsss...)))
Antyhak jest offline  
stary 24-08-2005, 18:58   #32
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Prosisz kogos aby wybil ci miski potem tracisz te 10 - 15 expa.
To nie lepiej poprosic od razu tego kogos, zeby dal jedzenie z bearow (wypada z nich bardzo duzo fooda) i wtedy wystarczy sie najesc po przejsciu do ciala smoka i nie dedniemy nawet bez life fluidow (stracimy mniej wiecej tyle samo czasu co bysmy stracili wracajac sie po cialo lub baga, a przynajmniej bedziemy mieli czyste konto bez dedow ). Nie bede owijac w bawelne i walne prosto z mostu, chociaz nie wszystkim sie zapewne moja propozycja spodoba: jak chcesz jak najszybciej zdobyc cooper shielda to zastosuj metode tego kogos w swojej osobie (mc, najlepiej rookstayer, jesli nie masz to jakas silna postac np 7 lvl) i wtedy zabijesz beary szybko, latwo i przyjemnie i nie musisz sie martwic ze kumpel wezmie czesc fooda dla siebie, a w razie czegos mozesz sie ratowac dajac 2 lvlowcowi life fluidy. Niezbyt uczciwe i sam jeszcze nigdy nie stosowalem, ale pod wzgledem szybkosci chyba najlepsze.
Cytuj:
Robisz 3 lvl na ratach. I idzesz na questy bear room, mino hell najlepiej tam isc jak jest noobland (na pewno wszystko bedzie wybite).
Akurat ilosc noobow nie wplywa na ilosc wybitych minosow, bo to nie oni je tam wybijaja tylko prawie zawsze rookstayerzy. A to czy jest tam tylko 1 rookstayer, czy 1 rookstayer a przy nim 10 noobow nie ma zadnego znaczenia w ilosci wybitych minosow.
Cytuj:
Jak robilem teog gosica (Dark Jarryn) to rooka przeszedlem podczas nooblandu godzina 18.30 do 00.00.
Moze ja ciebie zle zrozumialem, ale wczesniej napisales ze przeszedles rooka przez 2,5 godziny, a tutaj piszesz, ze przechodziles od godziny 18.30 do godziny 00.00, a wiec wychodzi ze 5,5 godziny!
Tyle z mojej strony, jednak gratz dla ciebie za ta metode, wydaje mi sie ze jest naprawde dobra i szybka.
poisoner jest offline  
stary 24-08-2005, 19:07   #33
Stułbia
Użytkownik Forum
 
Stułbia's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2005
Lokacja: Ośno Lubuskie
Wiek: 34

Posty: 40
Stan: Niegrający
Imię: Aydyn
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Memento Mori
Świat: Celesta
Poziom: 33
Skille: 19/24
Poziom mag.: 43
Stułbia ma numer GG 5885157
Domyślny Omg...

Najłatwiej jest znaleźć jakiegoś rookstayera, idziecie na skelletony i mace, brass shield itp. dla ciebie. Potem exp na wolfach ( na pacclandzie ) lub spiderach ( faccland ) Z pacciem 8 lvl zrobiłem z 1 h 50 minut ( to nie jest żart -.- )
__________________
Hail Me
Stułbia jest offline  
stary 24-08-2005, 19:11   #34
August
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 06 2005
Wiek: 33

Posty: 294
August ma numer GG 4786311
Domyślny

Rooka mozna przejsc nawet w czasie krotszym niz 1h... Wiem ze sie da bo sam widzialem jak kumpel to zrobil...

Najlepsze itemki mozna juz na 1 lvlu miec...
Ja ostatnio tak zrobilem dwaj kumple wyprowadzili mnie pod ziemia poza mur... i pobieglismy od razu na carlin sworda i chain armor oni all bloczyli ja tylko bralem zeczy i dzida...
August jest offline  
stary 24-08-2005, 19:23   #35
Vivatex
Użytkownik forum
 
Vivatex's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2005
Lokacja: Krakow

Posty: 5
Domyślny Ja niemialem takiego dobrego czasu wychodzodz z ROOKA

ja w najkrutszym czasie to 11h moze duzo a moze i nie ale sa tacy co wychodza ponad 2 dni nie rozumie jak tak dlugo wychodza co oni w tedy robia a w te 11godzin uzbieralem kasy ponad 1,3k
Vivatex jest offline  
stary 24-08-2005, 21:15   #36
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Najlepsze itemki mozna juz na 1 lvlu miec...
Pod warunkiem, ze dzialasz na mc i sobie przelozysz z rookstayera na nowego chara, bo chodzic na wszystkie questy (katana, cooper shield) sie po prostu nie oplaca, bo za duza strata czasu podczas ich robienia, a exp praktycznie zerowy (bo nie bedziesz bic minosow na 2 lvlu )
poisoner jest offline  
stary 24-08-2005, 21:27   #37
Zito
Użytkownik Forum
 
Zito's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2005
Wiek: 42

Posty: 136
Stan: Na Emeryturze
Imię: Zito
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poisoner
W mino hell jest bardzo trudno sobie poradzic na niskim lvlu, bo nikt nie chce bloczyc minosow, ........Natomiast quest na chain armor jest do wykonania jak najbardziej, ale traci sie wtedy sporo cennego czasu, ktory mozna by wykorzystac na expienie ze studded armorem, ktorych jest pelno wszedzie..
Powtorze jeszcze raz: NIKT NIE KAZE CI WALCZYC Z TYMI MINOSAMI
robisz kuleczko na dole.. biezesz itemy i spadasz.
Zreszta nie ma sensu latac z carlin swordem, skoro za ~40gp mozna kupic mace.

A po chain armor idzie sie 5minutek gora (no chyba ze sie nie ma klucza/pick i drzwi zamkniete)
I tak samo NIE MA SENSU ATAKOWAC TAM CZEGOKOLWIEK.

Masz tylko zdobyc itemy zeby potem szybko zabijac slabe potworki.
Bicie trolli a nawet misi to juz strata czasu.
Zito jest offline  
stary 24-08-2005, 21:36   #38
Lukas_Devlin
Użytkownik Forum
 
Lukas_Devlin's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2005
Wiek: 35

Posty: 72
Stan: Na emeryturze
Lukas_Devlin ma numer GG 2419831
Domyślny

HEHE xD
Moj rekord to rook w 8h ale bilem jedynie raty i bugi ;] Bo chodzenie na inne potworki mi sie nieoplacalo ;]
__________________
Brak Opisu
Lukas_Devlin jest offline  
stary 25-08-2005, 00:07   #39
Knight Simon Dark lord
Użytkownik Forum
 
Knight Simon Dark lord's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 756
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Evil Shadows
Świat: Harmonia
Poziom: 36
Skille: 20/24
Poziom mag.: 45
Knight Simon Dark lord ma numer GG 2398454
Domyślny

z paccem mozna bardzo szybko przejsc rooka szczególnie jak się wstanie rano i około 8 idziemy bić raty by szybko zdobyć lvl 3/4 i kase an eq a puźniej po ss łazić między wolfami/bugami/spiderami i mozna szybko zarobic 8 lvl jak sie nei ma pacca to tak samo mój rekord wyjścia z rooka
4 godziny (facc)
2 godziny (plus jakies minuty) [pacc]
__________________


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paciorro Pokaż post
czyli skoro dali darmowy onwtibia to wszystko jest ok????

Knight Simon Dark lord jest offline  
stary 25-08-2005, 11:13   #40
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Powtorze jeszcze raz: NIKT NIE KAZE CI WALCZYC Z TYMI MINOSAMI
Jesli ktos nie wybije minosow to na niskim lvlu nie masz szans tam przezyc biorac rzeczy ze skrzyn!!!
Cytuj:
I tak samo NIE MA SENSU ATAKOWAC TAM CZEGOKOLWIEK.
Niczego nie atakuję -> brak expa -> wolniejsze wychodzenie z rooka. A zdaje mi sie ze nie o to chodzi wiekszosci osob. A zeby zdobyc picka to trzeba isc do jaskini orkow, ktore moga byc za trudnymi przeciwnikami jak na poczatek, a klucza inaczej nie mozna zdobyc (no chyba ze ktos sprzedaje, ale stanie na targu to kolejna strata tak cennego czasu).
Cytuj:
Masz tylko zdobyc itemy zeby potem szybko zabijac slabe potworki.
Do zabijania slabszych potworkow nie jest potrzebny chain armor (studded armor ma tylko o 1 mniej arma) ani carlin sword (za niewielka cene mozna kupic mace, ktora jest bronia lepsza od carlin sworda do expienia, bo ma lepszy atak)
poisoner jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:16.


Powered by vBulletin 3