Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-06-2005, 17:30   #21
Shardzik
Użytkownik Forum
 
Shardzik's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sanok
Wiek: 16

Posty: 501
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Wyślij wiadomość przez ICQ do Shardzik
Domyślny

Moim faworytem jest Non-PvP kiedyś także myślałem "To tylko hmara nobuf" ale z czasem się przyzwyczaiłem, bo i na noobów są sposoby, a moc dyplomacji potrafi przełamać niejedną noobowską 'skorupę'. Szczególnie przyjemnie jest na nich grać z Paccem... Najlepsza zaltą jest to że możesz iść do bezpiecnzego miejsca i dać exit...
PvP - Normalny serwer... są fajne serwery, gdzie ludzie żyją w harmonii, jak i też hardkorowe serwery, podobne do ePvP gdzie latają 'muzgi' wołowina, wieprzowina, rzeźnia totalna...
PvP - Enforced [e-pvp] - Przystanek dla hardkorowców i fajnów PKingu, krwawa jatka... trudno tam wytrwać, ale jak tam osiągniesz jakiś tam level, to idzie jak z górki exp sam ci włazi pod nogi .
__________________
Shard, the Legend
retired
Shardzik jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-06-2005, 17:49   #22
Punish
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 06 2004

Posty: 203
Domyślny

@ Lord Shard
Ja myslalem identycznie
W koncu zaczelo mnie wkurzac to ze na pvp za zwykle przejscie obok czyjegos domku dostawalo sie deada
Dla mnie non - pvp sa najlepszymi swiatami
__________________
Kliknij TUTAJ Nowa tibimc, tibigg, tibiaid i inne bajery
Punish jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2005, 18:17   #23
LarvaExotech
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 05 2005

Posty: 253
Domyślny

Zdobyłem 9 level. 0 deadów... wiem, wiem, pewnie to szczęście. W każdym razie mam nadzieje, że dobije jakiegoś dobrego lvla...
LarvaExotech jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2005, 19:14   #24
Grundos'clubbaser
Użytkownik Forum
 
Grundos'clubbaser's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2004

Posty: 224
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thimburd
2 lata grałem na pvp. Teraz przeżucam się na non-pvp bo pvp mnie zaczęło męczyć :/

What the FAK?

Przecie ty pałko nie grasz już w tibie, i jeszcze durniu polazł na najgorszy świat z możlwych, zamiast na Guardie... :F zjechać go i wyrzucić.


@Topic
Hmm non pvp to najlepszy wybór dla zawansowanego Polaka który zna życie.
Na pvp / epvp zazwyczaj gdy polacy zrobią po 80 lvle , to brazyle czy inne ścierwo ma juz ponad 120 czy ile tam, i już jest pa na servie. A na non-pvp zazwyczaj grają polacy czy jacyś tam dobrzy ale nie najlepsi. Mówie wam, ale z trainem na non pvp to kicha że mać. Ja pallem dobijam max do 50 i sie nudze , bo każdy potworek pada od 1 speara. omg ... kicha ;s
__________________

Mastah of pink car.
Grundos'clubbaser jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2005, 19:23   #25
Repos
Użytkownik Forum
 
Repos's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2005
Wiek: 38

Posty: 131
Stan: Niegrający
Imię: Repos
Profesja: Knight
Świat: Pacera
Poziom: 38
Skille: 72\71
Poziom mag.: 5
Domyślny

Ja gram na non-pvp, i nie nazekam, przyzwyczailem sie, co do kradziezy, noobostwa itp. bardzo oranicza to pacc, na non-pvp jest prawie niezbedny, przynajmniej wg. mnie
Repos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2005, 19:27   #26
Master Mind
Użytkownik Forum
 
Master Mind's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2005
Lokacja: W RL'u
Wiek: 35

Posty: 170
Stan: Usunięty
Profesja: Royal Paladin
Świat: Aurea
Poziom: 55
Skille: 81
Domyślny

Non Pvp - Rook na Mainie
E-Pvp - Rzeźnia

Uważam że najlepszy jest zwykły Pvp
Master Mind jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2005, 20:15   #27
Mandrace
Użytkownik Forum
 
Mandrace's Avatar
 
Data dołączenia: 28 06 2005
Lokacja: W domu
Wiek: 32

Posty: 44
Mandrace ma numer GG 4337414 Mandrace ma login Tlenu krzysiu-13
Domyślny

dobrze to ujoles (ze non-pvp to jeden wielki rook [ja tez tak zwesz myslalem]). wedlug mnie to swiaty pvp sa najlepsze bo jak masz np. 80lvl to ci nie podbiegnie jakis 12lvl i bag loota ukradnie
Mandrace jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2005, 21:59   #28
LarvaExotech
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 05 2005

Posty: 253
Domyślny

Dokładnie. Niecierpie, nienawidze rooka! Przed chwilą miałem sytuacje: trenuje sobie na dwóch szczurach (1 level, knight) a tutaj nagle wychodzi kolo. Mówie: "i train, plx don't kill"... a co on robi? Oczywiście zabija. Ma 6 lvl; nie wiem czy ten rat by go zbawił, ale nie, bo on mu mi tego szczura zabić. I zakosić te durne 2 gp...

Moim zdaniem na rooku też powinien być PVP, ale w mieście powinien być jeden wielki pzone.
LarvaExotech jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2005, 23:18   #29
Andrea
Użytkownik Forum
 
Andrea's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2005

Posty: 140
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Harmonia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mandrace
dobrze to ujoles (ze non-pvp to jeden wielki rook [ja tez tak zwesz myslalem]). wedlug mnie to swiaty pvp sa najlepsze bo jak masz np. 80lvl to ci nie podbiegnie jakis 12lvl i bag loota ukradnie
Też gram na non-pvp i zaręczam ci, że mi żaden 12lvl lootbaga nie ukradnie. Trzeba znać sposoby jak się przed tym ochronić i trochę pomyśleć.
Myślenie nie boli, a jak ktoś myśli, że Tibia to tylko zabijanie się między sobą, to niech spróbuje się wyżyć na e-pvp albo w ogóle nie zaczyna grać w Tibie.
Non-pvp rulez.
Andrea jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2005, 09:29   #30
Miszal
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 05 2005

Posty: 8
Domyślny

To nie ulaga duskusji że pvp jest najleprzy troche tam pk utrudniają życie ale szansa że ciebie dorwie jest jak 10/100 węc sie nie bać grać na takich swiatach (mnie zabijaja ciągle na 12 lvl i nie moge wejść na 13 )
Za to e-pvp jest nawet ciekawy i fajna zabawa najleprze jest kiedy nie masz ekwipunku
n-pvp jest nude, dużo n00bów i kradzierzy lota jednym słowem rook na wieki
Miszal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2005, 13:02   #31
LarvaExotech
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 05 2005

Posty: 253
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrea
Też gram na non-pvp i zaręczam ci, że mi żaden 12lvl lootbaga nie ukradnie. Trzeba znać sposoby jak się przed tym ochronić i trochę pomyśleć.
Myślenie nie boli, a jak ktoś myśli, że Tibia to tylko zabijanie się między sobą, to niech spróbuje się wyżyć na e-pvp albo w ogóle nie zaczyna grać w Tibie.
Non-pvp rulez.
Ale non-pvp to bestroski serv na którym praktycznie nie ma się czego bać. Nie ma tej adrenaliny "a jak mnie ktoś killnie"; nie uważam, że tibia to zażynanie się graczy między sobą. Ale uważam, że powinniśmy mieć wolną wole... na non-pvp nie możesz być evul. A na PVP tak... (co nie znaczy, że to popieram). Moim zdaniem Non-PVP jest po prostu za łatwy...
LarvaExotech jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2005, 13:37   #32
Berials
Użytkownik Forum
 
Berials's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2003
Lokacja: Lublin
Wiek: 36

Posty: 552
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Isara
Domyślny

Mam skromne pytanie dotyczące nonPvP.

Jak tam wyglądają expowiska? Bo na mainland (PvP) nawet jeśli dwie osoby w jednej jaskini huntują to nikt sobie nawzajem nie zabija potworów.A na nonPvP dla przykładu rotowiska na wschód od Venore, wchodze Druidem 20~lvl aby poexpować. I moge spokojnie expować dotąd aż jest mało ludzi (wczesne godziny poranne) ? Czy poprostu expuje dotąd aż ktoś wejdzie bo mi będzie odrazu roty zabijał itp. ? To samo pytanie odnośnie Guardów, przyjmując expowanie z summonami.
Bo na światach PvP albo ePvP mówi się "I hunting here" i w zależności od Twojego lvl to różnie działa (na ePvP zawsze wyganianiałem z moich expowisk). Czy to będzie działało tak jak na rooku? Expujesz na Spiderach i niezależnie od tego co powiesz czy wymyślisz to i tak każdy kto będzie chciał tam może wejść (przyjmując że nie zablokujesz wejścia postacią na MC co jest nielegalne oczywiście ale się zdarza :/).
Berials jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2005, 21:13   #33
aBa
Użytkownik forum
 
aBa's Avatar
 
Data dołączenia: 28 06 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 34

Posty: 11
Domyślny

Jak dla mnie The best jest PvP i non PvP.
PvP tylko dla tego,bo jak jakis noobek skacze to strzal mu i lezy ,a na Non PvP dlatego,ze nie moga tobie sprzedac strzalu .
aBa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2005, 21:13   #34
Sorcerer of Death
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Według mnie nonPvP są nudne. Natomiast ePvp to rzeżnia. najlepsze są według mnie PvP. No i co nabijesz ten wysoki lvl na non-pvp i w końcu ci sie zabijanie potworów znudzi. A na pvp przynajmniej jakaś wojenka się trafi. Można swoje męstwo i odwagę udowodnić
  Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2005, 22:10   #35
Zeezowaty czzlek
Użytkownik Forum
 
Zeezowaty czzlek's Avatar
 
Data dołączenia: 19 02 2005
Lokacja: tee.. chyba w tym.. no.. śmietniku

Posty: 73
Stan: Aktywny gracz
Imię: Sir Slime
Profesja: Royal Paladin
Świat: Celesta
Poziom: 40
Skille: 71/63
Poziom mag.: 15
Zeezowaty czzlek ma numer GG 3294775
Domyślny

Gralem kiedys na Dolera ePvP, jak masz mafie z ktora mozna wszedzie lazic to sie bardzo szybko wyexpisz na ludziach polecam, w pojedynkę cieszysz sie jak na 8 levelu dobiegniesz od swiątyni do depo (gralem w Thais), podsumowójąc masz mafie ePvP jest fajny jak masz kumpli najlepiej z RL którzy graja w Tibie
__________________
http://www.iq-test.pl/?d=10781
Sprawdź swoją inteligencję i porównaj ją ze średnią całej Europy!
Zeezowaty czzlek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2005, 22:37   #36
sknerus22
Użytkownik Forum
 
sknerus22's Avatar
 
Data dołączenia: 18 10 2004
Lokacja: Orzesze
Wiek: 32

Posty: 390
Stan: Niegrający
sknerus22 ma numer GG 4768779
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Herante
nie grałeś to nie *******...
rookgaard na np. infernie to piekło
zapchany od rana do nocy !
każdego dnia... prawie

z dwóch powodów:
1.rookują codzienie na mainie jakieś setki noobów które nadal grają...
2.wielu ludzi tam zaczyna grać ale szybko kończą jak wejdą na main a światy e pvp są tylko 2 więc chętnych jest wiele...
Tak tylko ze gralem na infernie wlasnie rooksteyerem i bylo calkiem fajnie.
__________________
Eh...
sknerus22 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2005, 02:41   #37
Resthin
Użytkownik Forum
 
Resthin's Avatar
 
Data dołączenia: 01 04 2004
Lokacja: 3City
Wiek: 35

Posty: 198
Domyślny

Jesli chodzi o :
Non p vs p to odradzam gry z calego serca dobilem na harmoni 32 sorca i zrezygnowalem z daleszej gry poniewaz mialem dosc tego ciaglego hamstwa panujacego tam, ciaglego lurowania, thiefowania, zajmowania nie swojich spotow, multi clienty..... itp. Osobicie uwazam ze graja tam samubojcy.


E p vs p faktycznie tylko dla twardzieli. Grałem na inferni i osiagnelem tam 27 lv knightem. Serv dla graczy , ktorzy szybko expia i skilluja . Trzeba miec dobra zgrana ekipe ktora zawsze moze pomoc w krytycznych sytuacjach ( atak wyzszych lv ) , dobra gildie , najlepiej jak sie ma protectora na 60 + lv . Glownie rozchodzi sie o to ze h lv pekuja sobie z nudow / huntuja za drobnostki / jakis lov lv zaatakuje ciebie ty go zabijesz i przychodzi 60 lv i zabija ciebie -.-. Jesli chodzi o zledziejstwo to nie przechodzi, zalezy tez jaki lv . W mojim orzypadku jak jakis noob chcial zabrac loot to sie zjezdzalo do reda takiego i byl spokoj. Ja juz osobiscie nie gram na inferni tylko sobie pkuje i zabijam ludzi z hunted list. Zeby dalej grac akurat na inferni trzeba miec protektora na wyskoim lv.



Normal p vs p nie mam tu dudzych doswiadoczen. Przewaznie robilem sobie postacie do 15 lv i przewaznie mialy one red skulla ;P
__________________
Nie mam potrzeby zbyt wiele wiedzieć
Nie mam potrzeby wiedzieć zbyt wiele
Gdy wszystko skonczy się jak myślałem
Wsyp mnie do morza z tąd przyjechałem
Resthin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2005, 08:23   #38
eltharion
Użytkownik forum
 
eltharion's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2005
Lokacja: Ab/Kazzo
Wiek: 31

Posty: 11
eltharion ma numer GG 9014009
Domyślny

Dla mnie ak:
non PvP- nie chce tu urazić nikogo, to DLA MNIE totalna lipa. Ot takie nic. Nic tu nie jest tak realistyczne (jeżeli chodzi o zabijanie) jak w prawdziwym świecie, jak to ktoś już powiedział- taki duży rook.

normal PvP- ooo to mi sie podoba, zabijanie, ale niezgone z prawem, i sie zdarza. Trzeba mieć dużo przydatnych rzeczy w depo, (typu liny, łopata).

enforced PvP- nie wiem, nie grałem, ale z tego co słyszałem, to taka krwawa nawalanka... Chce se zrbić Knighta na ePvP
eltharion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2005, 11:54   #39
Isek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 01 2005

Posty: 5
Domyślny

Gralem na Non pvp i zrezygnowalem (mialem knighta na 30 lvl czy cos). Wielka nuda i masa nobków. Niekiedy nie da sie trenowac bo jakis koles na 10 lvl przyjdzie i zabije ci potworki a ty nic tylko patrzysz. Cos sie dzialo jak z kumplem lurowalismy guardy na -1 pietro, bylo troche zabawy ale nic pozatym. Teraz gram na pvp i sie z tego ciesze. EPVP nie gralem ale musi byc goraco gdy sie przechodzi kolo depo
Isek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2005, 12:27   #40
Punish
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 06 2004

Posty: 203
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez LarvaExotech
Moim zdaniem na rooku też powinien być PVP, ale w mieście powinien być jeden wielki pzone.
Taa juz to sobie wyobrazam... rookstayerzy ktorzy sobie pekuja
Rook jest po to aby sie nauczyc grania anie zabijania sie nawzajem
__________________
Kliknij TUTAJ Nowa tibimc, tibigg, tibiaid i inne bajery
Punish jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:16.


Powered by vBulletin 3