Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Pokaż wyniki sondy: Czy ten post.....
Pomogl wam zrozumiec swoje bledy 51 37.50%
mial dobra tresc 72 52.94%
pokazal wam ze to ja jestem wielki noob 28 20.59%
olaliscie na calego? 17 12.50%
Sonda z możliwością wyboru wielokrotnego Głosujących: 136. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-11-2007, 06:41   #481
naiwny20
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 11 2007

Posty: 44
Stan: Początkujący
Profesja: Knight
Poziom: 9
Skille: 69/69
Poziom mag.: 4
Domyślny :)

Jestem nowym graczem aczkolwiek mysle ze w chodz troche juz o tej grze wiem
To bylo tak na wstep, jesli chodzi o temat moim zdaniem bardzo dobry !! i gratuluje pomyslu, jesli mam byc szczery jeszcze nigdy nie spotkalem sie z takim chamstwem w MMorpg jak w Tibi
Wiekoszosc graczy jedyne slowa ktore zna to ****************
Nie wiem co chca tym osiagnac... i jesli chodzi o "prawde o Polakach" w tym artykule to po miesiacu gry juz musze sie z tym zgodzic wiekszosc polskich graczy jakich spotkalem na swojej drodze to poprostu "chamy" zdarzylo sie naszczescie kilka wyjatkow
Denerwuje mnie jeszcze np. siedze sobie na jakims respie mam niski lvl przychodzi koles jeszcze z nizszym i mowi "leave" a jesli nie wyjdziesz zaraz jakis char 100+ odzywa sie ze hunted... i czy to ma jakis sens ?? sam posiadam sadze ze nawet dobre Pro ale nie wykorzystuje tego notorycznie wsumie to wogole tego nie wykorzystuje bo jest mi to zbedne...
A co do szwedow moim zdaniem bardzo mili i przyjaznie nastawieni gracze poznalem dwoch a z jednym teraz czesto chodze na Dragi itp i raz ja mu go blokuje raz mi on a nigdy nie spotkalem Polaka ktorego nie znam w rl zeby zapropowowal taki wypad
Rowniez jesli chodzi o desert questa zbierali druzyne oczywiscie Polacy i po wykonaniu questu i wyjsciu z "price roomu" cala trojka rzucila sie na mnie i mnie ubila i czy to jest normalne ??
naiwny20 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-11-2007, 16:03   #482
Ustrefel
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 11 2007
Lokacja: Katowice

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Domyślny

co kraj to obyczaj.Ale pamietajmy ze wyjatek stanowi regule. z Drugiej strony patrzac na kolegow w grze z kraju Br to nie sa wiele lepsi
Ustrefel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-11-2007, 15:49   #483
maffiozzo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 04 2006
Lokacja: 100-lica
Wiek: 38

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jayan Sher
Profesja: Knight
Świat: Secura
Poziom: 72
Skille: 82/82
Poziom mag.: 6
maffiozzo ma numer GG 902901 Adres Jabbera do maffiozzo
Domyślny

Artykuł oceniam na +, ponieważ ktoś musiał wreszcie napisać te kilka ostrych słów... ale jak dla mnie nie uwzględniłeś jednej postawowej rzeczy

Widzisz.... jak dla mnie, to bierze się ze zbyt poważnego traktowania gry.

Jestem pracownikiem biblioteki publicznej, która posiada kilka komputerów podłączonych do internetu. Nie raz widziałem jak dzieciaki grając w Tibię, klnęły na siebie i co najgorsze (o zgrozo coraz częściej) naparzały się o tą grę. "daj mi to, bo ci zrobie tamto" itp.
ileż razy słyszałem teksty "jak dorwe tego sk***** to go spiore", dla mnie takie zachowanie jest żałosne.... nie rozumiem, naprawdę nie rozumiem, jak można przenosić emocje (negatywne) z gry do RL... nasza młodzież robi się coraz gorsza... coraz bardziej agresywna... i coraz bardziej kretyńska....

respect
__________________
Maffiozzo
maffiozzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-12-2007, 14:43   #484
NOOOOOOB
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 11 2007

Posty: 3
LOL

No to ja sobie pije herbatke i czytam poradnik.Jest wszystko dobrze w nim nie ma żadnego ŻADNEGO blędu.Zjednoczenie Polaków to dobry pomysł lecz to będzie troche długo trwać.I musze powiedziec z przykrością, że Polacy to najwieksze NOOBY w Tibii.Daje Ci 10/10 za ten poradnik ^^.
NOOOOOOB jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2007, 04:50   #485
Last_Ananas
Użytkownik forum
 
Last_Ananas's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2007

Posty: 3
Domyślny

Jestem początkujacym graczem i musze stwierdzic ze ten post jest bardzo dobry . duzo sie dowiedziałem
Last_Ananas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2007, 23:08   #486
Bilet
Użytkownik Forum
 
Bilet's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2007
Lokacja: Szczecin

Posty: 35
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Secura
Poziom: 43
Skille: 71/55
Poziom mag.: 11
Bilet ma numer GG 4312690
Domyślny

Moim zdaniem NOOB to osoba poczatkujaca ...
__________________

Bilet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2007, 00:47   #487
Desperak
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WszechStronny Pokaż post
90% polaków ciągle się kluci, nie potraficie razem grac. Tutaj chylę czoła w stronę Odyn i Crazy willy, którzy wg. mnie są najlepsza para graczy na novie, zawsze trzymali się razem, nigdy się nie kłócili, z innymi tez nie mieli problemów.
bardzo interesujące, widać jaki to Ty jestes uczony profesor ^^

co to za BULLL SHIT. wez skończ człowieku.. nigdy nie widziałem durniejszego posta.

haha jaki zal

ROZPACZ.COM
  Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2007, 02:42   #488
Eofen
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 06 2007

Posty: 12
Domyślny

Bardzo dobry artykul.Zgadzam sie z nim w 100%
Dzis mialem taki przypadek ciaglem sobie do dp 50 spirow 15 palkiem a tu jakis 108 ek wyskakuje wzial spiry i wyrzucil do wody i jeszcze dodal do mnie to ulubione slowo 10000000000000 ludzi "noob"
Eofen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 12:11   #489
czareq
Użytkownik forum
 
czareq's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2007

Posty: 5
Domyślny

mówisz tak o polakach bo sam jesteś szwed
moim zdaniem kiedyś widziałem wojne brazylijczyków ze szwedami
i dlaczego szwedzi przegrywali??


BO POLACY BYLI PO STRONIE BRAZYLIJCZYKÓW

trzymasz ze szwedami wiem to
czareq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 12:13   #490
czareq
Użytkownik forum
 
czareq's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2007

Posty: 5
Domyślny

Polska GÓRĄ!!!!!!!!!!!!!Polska GÓRĄ!!!!!!!!!!!
czareq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 16:10   #491
Sylar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 12 2007

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Honera
Poziom: 25
Skille: 10/10
Poziom mag.: 30
Domyślny

@Desperak:
Brawo! Czepia sie literowki! -.-
O tobie to bym powiedzial rozpacz.zal.nocoment.pyly/php.poprostubrakslow.aleniestetynOObysawszedzie

@czareq:
Wiec sie cieszysz z tego ze Polacy trzymaja z Br, tak? -.-


Tych dwóch panów chyba możemy sprobowac zaraportowac za cos do GM - Niech im da bana na wiecznosc.

@Wszechstronny:
Gratulacje topicu! No coz, niestety Polacy tacy sa (PRAWIE wszyscy). Sam w szkole jestem otoczony przez takich ludzi z tylko JEDNYM wyjatkiem. Przez tych nOObow mam takie sytuacje:
Chce od kogos cos kupic (sprzedac/isc na questa itp...). Po chwili pytam sie go "pl?" (zeby mi sie latwiej rozmawialo: po ang umiem dosc dobrze mowi ale prawie w ogole pisac ). Na to on: "I hate pl u NOOB" i idzie...
Najgorsze jest to, ze 95% tych noobow nie rozumie tego o czym mowiles i dalej bedzie to robic

I jeszcze nie rozomiem ludzi, ktorzy wyzywaja innych: "ale z ciebie LOL". Czy lol to wyzwisko, czy okreslenie sytuacji...

PS: Moge promowac ten temat w swoim podpisie?

Ostatnio edytowany przez Sylar - 22-12-2007 o 16:13.
Sylar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 17:22   #492
NiezwyklePlugawyDruid
Użytkownik forum
 
NiezwyklePlugawyDruid's Avatar
 
Data dołączenia: 21 12 2007
Lokacja: Plugawe miejsce

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Poziom: 29
Poziom mag.: 31
Domyślny

Pod względem inteligencji 90% graczy Tibia jest jedną z gorszych gier, w jakie grałem. Tylko pod tym względem, nie, że się czepiam, jedynym sposobem, by tu przetrwać, jest olewanie takich ludzi...

Pamiętam, że poznałem raz br. Od początku wiedziałem, iż jest on br, ale mi to nie przeszkadzało. Fajnie było. Rozmawialiśmy trochę. Pomagaliśmy sobie, poszliśmy nawet na questa, wymienialiśmy się runkami... po tygodniu 'znajomości' powiedziałem mu, że jestem pl.
I tak straciłem kolegę. Zostałem zwyzywany przez niego i grupkę innych br. To nie jest n00bstwo. To rasizm. A może i n00bski rasizm.
Zadziwia mnie to, iż jeśli człowiek jest ok... to co komu przeszkadza narodowość? Dla mnie gracz to gracz. Nie obchodzi mnie, czy jest br, czy kimkolwiek innym.

Po drugiej stronie kabla siedzi drugi człowiek. Wiele osób tego nie wie. Bo to tylko gra. Zły uczynek to zły uczynek i wszędzie są prawa - i w Tibii i w świecie realnym. Jeśli uważasz sie za kogoś lepszego, bo pochodzisz z innego kraju, masz superlevel, czy kij-wie-co-innego i sądzisz, że będziesz cool bluzgając na wszystkie strony i jadąc po wszystkim, co widzisz, w imię jakichś dziecinnych zasad, kradnąc, bezczelnie zagarniając wszystko dla siebie, blokując, przeszkadzając, uprzykrzając innym życie... to tak, jesteś n00bem.
Ale w tej grze pod względem ludzi jest jak w życiu. W prawdziwym świecie też są idioci (oho i to ilu!), też są złodzieje, też są mordercy...
Tym bardziej że gdzieś tak 80% graczy (na moje oko - i ze względu na przepytane osoby w grze) ma od 10 do 14 lat. Takie przynajmniej spotkałem. I nie załam sie tu...
Ludzie pragną uczynić z tego śmietnik (no nie mówię, że wszyscy).
Szczerze? Nie wiem po co to robią.
Nudzi im się? Są niedowartościowani? Imponuje im to?
Cóż, chyba tylko n00b jest w stanie odpowiedzieć.
NiezwyklePlugawyDruid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2007, 18:53   #493
czareq
Użytkownik forum
 
czareq's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2007

Posty: 5
Domyślny

Zgodzę się z tobą rasizm istnieje nawet w tibi ale mam char na neranie i mam kumpla też br i wiem że on nie faworyzuje zasad rasizmu wobec polaków czy kogokolwiek.Dla niego gra to gra i tyle
czareq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2007, 16:23   #494
dzakub
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 03 2006

Posty: 4
Domyślny

Dobry poradnik.
Ale jedno mnie denerwuje. A mianowicie:
Formatowanie tekstu. Mogłeś to zrobić np. w punktach, używając akapitów, pogrubień, podkreśleń, powiększenia czcionki itp.
Moja ocena: 8/10
dzakub jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-12-2007, 06:12   #495
seffok
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ehhh. A wiec od poczatku. Na starcie napisales, ze za duzo sie zalimy, narzekamy, placzemy itp a cala Twoja wypowiedz wlasnie tego dotyczy. Moj tibijski staz wynosi okolo 4,5 lat grania i uwazam, iz wiem co to znaczy prawdziwy noob a czytajac Twoj temat odkrylem wiele niezgodnosci, pomylek a wrecz glupiego myslenia (bez obrazy). Najbardziej mnie chyba dziwi ze ktos wypowiadajacy sie na ten temat i bardzo przekonany o swojej madrosci tibijskiej juz na poczatku popelnia blad przy okreslaniu pojec : noob i newbie.

A zatem

noob - osoba ktora przeszkadza innym graczom wiedzac ze robi zle. Nie ma tu podzialu na wiek, level, narodowosc itp. Albo ktos jest noobem albo nie.

newbie - ktos bardzo malo wiedzacy (najczesciej poczatkujacy gracze) o grze.


Przejdzmy dalej. Z Twojego tekstu nic nie wynika. Wymieniles jedynie przyklady roznych bardziej popularnych chamskich zachowan i to wszystko. Oburzyles sie, ze ktos Ci literowki wypomina ? Sam sie przyczepiasz do wyrazu "plx", i tutaj tez odpowiedz - jak sie nie podoba to nie uzywaj. W przeciwienstwie do Ciebie nie nazywalbym noobem kogos kto sie broni kolegami, kogos kto dodal do czaru przykladowe : "heal me" lub kogos kto sie zapytal gdzie mu bedzie najlepiej trenowac. Musisz pamietac ze swiat nie zostal stworzony tylko dla Ciebie i uszanuj decyzje innych. Mi nie przeszkadza jezeli ktos po "utevo lux" doda LIGHT albo HEAL po "exura" mimo ze sam tak nigdy nie robilem i nie robie dlatego ze mi sie to nie podoba, ale uszanowac potrafie. Jezeli zostane zapytany o miejsce treningu to nie wyzywam ludzi od noobow a staram sie pomoc : ALBO nie majac czasu odsylam go na forum ALBO mu po prostu odpowiem. I mnie nie obchodzi czy to jest level 10 czy 200 i czy to jest polak czy szwed a moze brazylijczyk, to jest bez znaczania, ale o tym pozniej. Nastepna sprawa. Czy ktos odrabia level czy tez najpierw skille po smierci swojej postaci jest to tylko jego sprawa i nie rozumiem zupelnie Twojego myslenia - co Cie to obchodzi co kto i jak odrabia po smierci ? Jezeli ktos nie gra tak jak Ty to nie oznacza ze jest noobem. Dla mnie na przyklad pomyslem z rodziny noobow i pochodnych wydaje sie pomysl "zjednoczenia polakow".

Teraz co do narodowosci, jej niestety / naszczescie nie da sie
zmienic(*) i zgodze sie z Toba w sprawie ze ludzie pochodzacy z Polski maja opinie zlodzieji, mordercow, zadymiarzy, pijakow itd... I tu jest tak : albo bedziesz nadal narzekal jacy to polacy sa zli albo masz to gdzies. Mnie na przyklad nie interesuje to ze polak to cham czy polak to cos tam, jezeli ktos w ten sposob uogolnia to po prostu sie myli bo jak wszscy wiemy jest to nieprawda ze kazdy z nas (do polakow) jest zlodziejem czy innym kretynem, przynajmniej ja sie za takiego nie uwazam. W Tibi mam wielu znajomych i nie oceniam na pewno zadnego z nich po tym gdzie sie urodzil tylko po charakterze (wiecej : definicja "noob" na gorze wypowiedzi").

A co do Ciebie WszechStronny musze Cie oskarzyc (wybacz jesli nie slusznie) o nie prawdziwosc Twoich informacji jezeli chodzi o czas grania w Tibie. Moim zdaniem jak i zapewne wielu innym bardziej doswiadczonym graczom jest oczywiste to ze ktos grajacy 4 lata nie napisalby tematu ktory zawieralby tresci znajdujacych sie w nim obecnie.

Mam rowniez prosbe do moderatora o usuniecie "poradnika" ze wzgledu na niska znajomosc tematu przez wypowiadajacego sie uzytkownika. Po prostu nie chcialbym zeby chociaz jedna osoba wiecej zaczela myslec w taki sam sposob jak pan WszechStronny ( a moze tak sie stac po przeczytaniu tego wlasnie tematu).

Pozdrawiam.

PS. Tekst byl pisany "na zywo" wiec jesli znajdziecie jakies bledy to tylko i wylacznie przez moje lenistwo (nie mam dysleksji,dysortografi, dysczegos), przepraszam rowniez za NIE uzywanie polskich znakow - przyzwyczajenie : )
  Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 15:25   #496
Xsiorus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2007
Lokacja: Z domu

Posty: 16
Stan: Początkujący
Imię: JA
Gildia: Uczniowie
Świat: Ziemia
Poziom: 13
Skille: zadne
Poziom mag.: 00
Domyślny

he , moze to boli ale to wszystko prawda!!!! Zgadzam sie
Xsiorus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 23:20   #497
dr.ub
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 12 2007

Posty: 31
Domyślny zal

zal poradnik spoko
ale noob(tak na prawde newbie znaczy żultodziub)
dr.ub jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2008, 00:25   #498
Quacyk
Użytkownik Forum
 
Quacyk's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2007
Lokacja: Kraków

Posty: 16
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bajubaju
Profesja: Sorcerer
Świat: Calmera
Poziom: 29
Poziom mag.: 27
Domyślny

Kilka rzeczy jakie podałeś w noob bardziej odnosi się do newbie... jak ktoś pyta o expowiska to nie musi być noobem.
Ogólnie widzę u ciebie swoiste przeciwieństwo nacjonalizmu. Wśród Polaków jest sporo noobów, fakt. Ale ja też jestem Polakiem. I ty twierdzisz, że po mnie wszelka krytyka spływa jak woda po dupie kaczki. Hmm. Chyba po kaczce? Po co ta dupa? Czy człowiek intyligentny MUSI wrzucać dodatki w tym guście? Nie wydaje mi się. I nie uważam się za takową dupę kaczki. Mimo iż jestem Polakiem. Zapewne też zaraz byś mnie nazwał noobem biorąc pod uwagę mój wiek...
Jesteś strasznie zacietrzewiony. STRASZNIE. Pisałeś to po hacku? Dziewczyna cię rzuciła ? Współczuję, ale znam lepsze sposoby na wyładowanie frustracji.
Quacyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2008, 18:46   #499
wojo1310
Użytkownik Forum
 
wojo1310's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2008

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Gildia: Flamess
Świat: Menera
Poziom: 103
Poziom mag.: 7
Adres Jabbera do wojo1310
Domyślny No nieźle

Napracowałeś się troche...ale czytając komenty widze że nie do wszystkich trafiło przesłanie.LUDZIE!ON WAM NIE CHCIAŁ WRZUCAĆ TYLKO WAS UŚWIADOMIĆ I SKŁONIĆ DO POPRAWY! A tak po za tym to nie oceniaj wszystkich jednakowo!Grając na Novie nie jesteś w stanie dowiedzieć sie czegoś o stosunkach polaków na Menera!Tam polacy są sobie pomocni!Zdarzają sie wprawdzie debile którzy grają poto żeby huncić(menera to nonpvp ale większe lvle bloczą słabszych od siebie dając potworka pole do popisu zgarniając potem loota z deda).No cóż!Taka jest ludzka natura.PRAWO DŻUNGLI takzwane.A co do nobków to myślę że brazole są najwiekszym narodem tibijskiem reprezentującym ów tibijski ,,status".Np. Mowie do jednego braza ,,pl?" a on mi na to ,,Si".W brazoach denerwuje mnie to że używają botów co według mnie bardzo psuje sens gry.Robi tak niejeden highlvl...ostatnio było głośno o jednym brazku(300 lvl)którego udupiło dwóch sorków a on po 3 dniach expienia na bocie odrobił te 2 stracone lvle...po za tym ma kilku ownerów którzy pilnują jak boci żeby go nikt nie udupił...To jest dla mnie dziecinada Boci na frostach i sie cieszy...Pidsumuwując zaznacze że brazole to noobki a polacy to taki narwany naród i tyle...
wojo1310 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2008, 21:29   #500
Kin_Yuki
Użytkownik Forum
 
Kin_Yuki's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2007
Lokacja: W domu...

Posty: 112
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kin Yuki
Profesja: Elder Druid
Gildia: Immortales
Świat: Refugia
Domyślny

To co pisze w pierwszym poście nie uległo zbytniej zmianie. Chociaż nie wszyscy Polacy to nooby, i nie traktujcie że jeśli ktoś z jakiegoś kraju to noob... to się ociera o rasizm...


Tyle mam do powiedzenia....

Pozdrawiam Kin Yuki
__________________
[CHAR]Kin Yuki[/CHAR]




Informacje o runach po update 8.1

Ostatnio edytowany przez Kin_Yuki - 05-02-2008 o 21:33.
Kin_Yuki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:28.


Powered by vBulletin 3