Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 21-09-2007, 03:23   #541
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Palek rzeczywiście wymiata. Testowaliśmy hity na sobie w pvp. Ja knight 51lv 84/84 (miałem ring na sobie więc 88skill), on pałek 58lv skille poniżej 80. On bił z boltów, ja z broni 42 ataku. I co się okazało ja biłem w niego śmieszne hitki, średnia myśle, że nie będzie większa jak 30hp (best hita miałem 102, czasem się trafiały hity po 50-70hp, ale dużo było hitów za 0 na pancerz albo <10hp), natomiast qmpel pall miał praktycznie cały czas bił powyżej 50hp Najlepsze jest to, że miałem lepsze eq od niego. Później, żeby sprawdzić jak działa obrona to wziąłem vampire shield, bright sword, full def i co? 8,9 na 10 hitów wchodziło we mnie jak w masło Pałek owned w pvp, kina sux

edit: Jak to mój kolega powiedział, jakbym miał pz to żeby przeżyć atak to musiałbym mieć min. 2x więcej run leczących i mana fluidów niż paladyn. Ale i tak knight najlepszy bo expi za darmo (nie licząc tego, że najwięcej wydaje na leczenie)

Ostatnio edytowany przez mezowski86 - 21-09-2007 o 03:26.
mezowski86 jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-09-2007, 17:12   #542
lololol
Użytkownik Forum
 
lololol's Avatar
 
Data dołączenia: 21 06 2007

Posty: 225
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

@up nie uzywaj slow ktorych znaczenia nie rozumiesz.
lololol jest offline  
stary 21-09-2007, 19:38   #543
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rotherdamie Pokaż post
To prawda ed/ms slabi ale nie beda wiecznie! Jak 2 palkow z 150 lvl wytnie cale carlin w 10 minut podczas gdy grupa 7 ms/ed z lvlem 100+ nie bedzie w stanie zrobic tego w 30 minut to CipSoft zobaczy ze cos jest nie tak i poprawi sytuacje profek magicznych.
chcialbym zobaczyć jak zabijasz takim 150 rp chociazby ~40 lvla...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
On bił z boltów, ja z broni 42 ataku.
to teraz doexp do 58 lvla i zaloz mystic blade, posmiejesz sie z palka
Cytuj:
I co się okazało ja biłem w niego śmieszne hitki, średnia myśle, że nie będzie większa jak 30hp (best hita miałem 102, czasem się trafiały hity po 50-70hp, ale dużo było hitów za 0 na pancerz albo <10hp), natomiast qmpel pall miał praktycznie cały czas bił powyżej 50hp
wez pod uwage to ze ty uzywales pewnie blacksteel sword, ktory jest dwureczny
Cytuj:
Najlepsze jest to, że miałem lepsze eq od niego. Później, żeby sprawdzić jak działa obrona to wziąłem vampire shield, bright sword, full def i co? 8,9 na 10 hitów wchodziło we mnie jak w masło Pałek owned w pvp, kina sux
a ja z kumplem sie raz bawilem, ja 48 lvl 70/70 f axe - on 55 lvl pal 75 dist royal spears, i wcale nie bylo zle, i schodzilo mi ~15% wiecej uhow niz jego Vitek, moze an tym lvl knight jest slabszy nieco, ale uswiadom sobie jakim zerem w pvp jest palek po 100 lvlu...
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
stary 21-09-2007, 19:51   #544
X3r3mon
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@up
M-blade czasami nie jest od 60?
 
stary 21-09-2007, 20:51   #545
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Z dragon slayer biłem. Pałek ma defa koło 60 to jak założy tarcze to knight mu nic nie robi. A knightowi tarcza się przydaje tylko na innych knightów, bo wszystkie hity sorców/drutów wchodzą jak w masło. Pal na skillach 75+ trafia 8 na 10 hitów, przy skillu 84 defa knighta.

edit: Prawda jest taka, że knight jest najsłabszy w pvp. Mając pz locka ciężko mu się obronić. Sorc/druid wrzuca great haste i ma trochę większe szanse na przeżycie. Pal ma tańsze leczenie, mociejsze hity i w walce na wyczerpanie z knightem by wygrał. Jeżeli chodzi o atak pvp to profesje kształtują się następująco : sorc (ue), druid (sd), pal (mocne hity), knight.

Ostatnio edytowany przez mezowski86 - 21-09-2007 o 20:55.
mezowski86 jest offline  
stary 22-09-2007, 10:10   #546
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

@UP
Palkowi potem zostają tylko te hity które się nie zwiększają, a knight nie dość że robi się czołgiem, to cały czas exori gran robi się mocniejsze
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443
karate:] jest offline  
stary 22-09-2007, 10:15   #547
wrogonastawiony
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2006
Lokacja: miast0 FxP

Posty: 1,014
Stan: Na Emeryturze
Imię: Namsto
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
Pal ma tańsze leczenie, mociejsze hity i w walce na wyczerpanie z knightem by wygrał. Jeżeli chodzi o atak pvp to profesje kształtują się następująco : sorc (ue), druid (sd), pal (mocne hity), knight.
Takie rozwiazanie akcji sprawdza sie hmmm w 15% sytuacji ? Prawie zawsze podczas walki w gre wchodza znajomosci lub qple ;p
__________________
~ Founder of the Ufs.pl ~
wrogonastawiony jest offline  
stary 22-09-2007, 13:36   #548
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Mówisz o 100lv+, a 50lv nawet jak ma qmpli to nie zawsze są zalogowani.
mezowski86 jest offline  
stary 22-09-2007, 14:15   #549
wrogonastawiony
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2006
Lokacja: miast0 FxP

Posty: 1,014
Stan: Na Emeryturze
Imię: Namsto
Domyślny

Dzisiaj byle cieć z 30-50 poziomem i kolegami moze doprowadzac do kurw!cy wielu, naprawde wieluuu innych graczy
__________________
~ Founder of the Ufs.pl ~
wrogonastawiony jest offline  
stary 22-09-2007, 21:08   #550
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez X3r3mon Pokaż post
@up
M-blade czasami nie jest od 60?
co nie przeszkadza bic nim na nizszych lvlach, na 58 nie ma prawie roznicy
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
Pałek ma defa koło 60 to jak założy tarcze to knight mu nic nie robi.
cholera, to chyba jestem wyjatkiem

Cytuj:
Pal na skillach 75+ trafia 8 na 10 hitów, przy skillu 84 defa knighta.
podobno pal omija defa...
Cytuj:
edit: Prawda jest taka, że knight jest najsłabszy w pvp. Mając pz locka ciężko mu się obronić. Sorc/druid wrzuca great haste i ma trochę większe szanse na przeżycie. Pal ma tańsze leczenie, mociejsze hity i w walce na wyczerpanie z knightem by wygrał. Jeżeli chodzi o atak pvp to profesje kształtują się następująco : sorc (ue), druid (sd), pal (mocne hity), knight.
cos mi sie zdaje ze twoim najlepszym fragiem w karierze byl ~25 sorcek ktoremu sie bp mfkow skonczyl (wow az caly jeden bp!)

Chcialbym zoabczyc pojedynek "na wyczerpanie" na 100 lvlu kiedy taki pal/knight ma po kilkaset uh/mf

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez karate:] Pokaż post
@UP
Palkowi potem zostają tylko te hity które się nie zwiększają, a knight nie dość że robi się czołgiem, to cały czas exori gran robi się mocniejsze
zwiekszaja sie zwiekszaja, ale spojrz na z tej strony, na h lvlu zeby kogos zabic trzeba miec combo, a nie "wzglednie duze hity"
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
stary 22-09-2007, 21:14   #551
X3r3mon
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
co nie przeszkadza bic nim na nizszych lvlach, na 58 nie ma prawie roznicy
lol To ja żem nie wiedział nawet, że można go użyć poniżej 60lvl..
 
stary 23-09-2007, 00:30   #552
Demor'ez
Użytkownik Forum
 
Demor'ez's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2007
Wiek: 38

Posty: 41
Profesja: Elite Knight
Gildia: Moonblades
Domyślny

A ja wcale się nie dziwie, równanie profesji w dół to dla mnie wielki błąd...
Demor'ez jest offline  
stary 23-09-2007, 03:08   #553
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Cytuj:
zwiekszaja sie zwiekszaja, ale spojrz na z tej strony, na h lvlu zeby kogos zabic trzeba miec combo, a nie "wzglednie duze hity"
Jednak troche wolniej niż u knighta, śmiem twierdzić, że combo knightow będzie "nieco" mocniejsze niż combo palków.
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443
karate:] jest offline  
stary 23-09-2007, 10:38   #554
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Demor'ez Pokaż post
A ja wcale się nie dziwie, równanie profesji w dół to dla mnie wielki błąd...
a właśnie, że równanie w dół to najlepszy pomysł, chyba ze chcesz żeby za 2 lata 20lev expily na demonach?
xoz jest offline  
stary 23-09-2007, 12:24   #555
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

koniecznosc aktualnego rownania w dol wynika z nieodpowiedzialnego wprowadzenia update z tania mana = jest zasluga tylko i wylacznie glupoty Cipsoftu.

Poza tym nie rozumiem dlaczego nikt przez te pare lat istnienia gry nie wpadl na wprowadzenie sensownego ograniczenia levelowego, dopuszczajac tym samym wzrost leveli az do uzyskania absurdalnej sily magow. W zadnej, profesjonalnie stworzonej grze nie ma sytuacji w ktorej jedne z najsilniejszych konwencjonalnych potworow w grze staja sie celem mechanicznego polowania solo z zyskiem.
__________________
Vil jest offline  
stary 23-09-2007, 12:48   #556
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 34

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
W zadnej, profesjonalnie stworzonej grze nie ma sytuacji w ktorej jedne z najsilniejszych konwencjonalnych potworow w grze staja sie celem mechanicznego polowania solo z zyskiem.
Jeżeli mówimy o Bossach, to się nie zgodzę.
Jeżeli mówimy o potworach pokroju Nightmare, to przykro mi, że teraz paladyn ze skillem ~95 tłucze takie potwory z RS w zwarciu z zyskiem. Podobno w zwarciu paladyn ma największego "zeza". Podobno bronie miotane mają 50% na trafienie. Niestety paladyni o tym chyba nie wiedzą, bo tamten paladyn w zwarciu miał 18/22 trafione hity, a średnia dmg była powyżej 125 (a średnia Nightmare w tego pala ponad 2x mniejsza - 55).

Faktycznie SD są lepsze, szkoda tylko że dużo droższe.

Ta gra dąży do tego, żeby do 100 lvla mieć super siłę, a potem do xxx tylko kupe HP, a minimalne bonusy do siły.
Pewnie dodadzą magom runy od lvla, które zaczną kosztować ~10x mniej niż dotychczas. 60 lvl mag idzie na hunta, więc kupuje stertę SD - 32 gp sztuka - i idzie expić. 100 lvl? To samo, tylko większe przeskoki między lvlami i więcej many, hp i udźwigu.
Nie dziwię się, że najlepsi knighci przestają grać, skoro ich explo jest gówniane, a nowe spontany są gorszą wersją GFB i HMM (chyba, że zależą od lvla w większym stopniu niż +0,1dmg * lvl).
DRoN jest offline  
stary 23-09-2007, 13:15   #557
grilia
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

A ja was o cos prosze mianowicie pokazcie mi chociaz jednego aktywnego gracza ktory ma ponad 20 lat i narzeka na balansowanie profesji. Na pewno ten moj post zostanie zignorowany gdyz nikt takiego nie zna. Oczywiste jest ze tylko nastolatkowie na to narzekaja wiec nie nalezy ich brać powaznie.
 
stary 23-09-2007, 18:05   #558
wrogonastawiony
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2006
Lokacja: miast0 FxP

Posty: 1,014
Stan: Na Emeryturze
Imię: Namsto
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
1. Przy skillach ~80 i wykupionych wszystkich blessach skille nie spadaja o 2 lvl tylko o 30-50%... co jest do odrobienia w ~20h.
Zawsze wydawalo mi sie ze blessy tylko na level ida.

Ja spadanie skilli widze tak, nie chodzi o liczbe tylko ogólnie o skill, o ilośc tego skilla. Jest ona pokazana za pomoca liczby ale np. czas na zrobienie skilla z 50 ma 51 to np. 1h, a na zrobienie z 99 na 100 to XXXh. Jak widac pod liczba skilla 99 kryje sie ogromna ilosc czasu potrzebna na zrobienie go. Dlatego gdy padasz to spada ci np. te 7% skilla przy skillu 100 jest to pewnie mało widoczne. Przy skillach 55 jak padalem to spadało mi o cały skill, a przy skillu 78 jak padłem to spadło mi okolo 50% tego skilla (mialem 20% do next i dlatego skill nie spadł). EO miał skill 115 i padł juz 2 razy - nadal ma 115 Oczywiscie mowie o postaci z promocją, bo qpel kiedys spadł bez promo i skilel spadły mu z 75 na 73 O.o
Ehh troche sie rozpisałem nienatemat chyba no ale.. tak mi sie jakos zachcialo pisac
__________________
~ Founder of the Ufs.pl ~

Ostatnio edytowany przez wrogonastawiony - 23-09-2007 o 18:07.
wrogonastawiony jest offline  
stary 23-09-2007, 18:41   #559
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grilia Pokaż post
A ja was o cos prosze mianowicie pokazcie mi chociaz jednego aktywnego gracza ktory ma ponad 20 lat i narzeka na balansowanie profesji. Na pewno ten moj post zostanie zignorowany gdyz nikt takiego nie zna. Oczywiste jest ze tylko nastolatkowie na to narzekaja wiec nie nalezy ich brać powaznie.
Twój post zostanie zignorowany, ale to dlatego, że:
1. Posługujesz się wiekiem jako argumentem.
2. Wynajdujesz z sufitu jakieś tezy, że niby nikt, kto ma więcej niż 20 lat nie narzeka na brak równowagi między profesjami. Skąd niby możesz to wiedzieć?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Nie uwazasz ze podanie dobrego, odludnego miejsca do expienia na duzym forum troche mija sie z celem?
W takim razie po co w ogóle o tym wspominasz? Wygłaszasz jakieś tezy, ale dowodów na nie nie przedstawisz, na zasadzie "wiem, ale nie powiem"...

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 23-09-2007 o 18:43.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 23-09-2007, 19:03   #560
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
W takim razie po co w ogóle o tym wspominasz? Wygłaszasz jakieś tezy, ale dowodów na nie nie przedstawisz, na zasadzie "wiem, ale nie powiem"...
pare lat temu ludzie zarzekali sie, ze knight nie ma co szukac na EF, teraz przy kazdym pytaniu o expowiska pada sakramentalne "tylko blagam, nie EF", takze w tej ostroznosci jest troche racji.
__________________
Vil jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:52.


Powered by vBulletin 3