Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Co myślisz o aborcji?
Jestem przeciwnikiem legalizacji 30 41.67%
Jestem za legalizacją aborcji, ale tylko w niektórych przypadkach (jakich?) 25 34.72%
Jestem za legalizacją w każdym przypadku 17 23.61%
Głosujących: 72. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-08-2005, 20:36   #41
Pogromca pk
Zbanowany
 
Pogromca pk's Avatar
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: Siedziba Świętej Inkwizycji

Posty: 234
Domyślny

Jestem wielkim przeciwnikiem aborcji. Morderstwo (bo tym właśnie jest aborcja) nie może być legalne. Mówi się, że matka po urodzeniu dziecka może cierpieć przez różne choroby. Ale czy to daje prawo do zabójstwa? Jedyną sytuacją w której można by zastanowić się nad dokoniem aborcji, jest pewne zagrożenie śmierci i matki i dziecka.
Duża część ludzi nie zdaje sobie sprawy jak wygląda aborcja. Myślą, że kobietom daje się tabletki i po wszystkim. Widział ktoś z was przerażający film "Niemy krzyk"? Został nagrany za pomocą urządzenia, rejestrującego obraz i ruchy dziecka (nie pamiętam nazwy). Co było widać? Mały płód, ktory "uciekał" (widać było ruchy "ucieczki") przed szczypcami, które... rozrywały dziecko na kawałki. Oderwalo nóżke, rączke... a dziecko przeciez było żywe, czuło.
Kto daje ludziom prawo do zabijania bezbronnych niewinnych istot? Parlamenty legalizujące aborcje muszą zdawać sobie sprawę, że wykraczają poza swoje kompetencje... Gwałt też nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli taka matka nie chce wychowywać dziecka, może go oddać nie do domu dziecka, ale do rodziny zastępczej. Lepsze to niż śmierć.
Inna rzecz która mnie zszokowala: w gazecie znalazłem sondę, w której było kilka pytań (dot. różnych spraw - loty w kosmos itd.) Jednym z pytań była aborcja. Jaki wynik? Jakieś 32% osób uważa to za coś "stosunkowo dobrego". Doliczmy ~15 % które nie miały zdania... Piękny wynik. Gdzie? W rodzinnym kraju papieża Polaka, który był wielkim przeciwnikiem aborcji i obrońcą ludzkiego życia, w którym to po śmieci papieża organizowano setki marszów, ogłaszano całkowita przemiane moralna... 32% osób uznaje zabójstwo dzieci za cos stosunkowo dobrego. Absurd.
Ciekaw jestem wyniku tej sondy. Sondy która jest na stronie, gdzie 99% osób opłakiwało śmierć papieża. To nie jest problem religii. To problem moralności.

Z pewnej strony internetowej:
"Nic nie usprawiedliwi aborcji; kto dał pozwolenie, żeby zabijać człowieka, który nawet nie może się bronić, nie może nawet krzyknąć, że on chce żyć, że ma do tego prawo...?

A teraz prosze, zwyzywajcie mnie, ze jestem zadufanym i zaślepionym fanatykiem. Nie zmienię zdania, bo zycie ludzkie to nie rzecz, o której innym wolno decydować.

Ostatnio edytowany przez Pogromca pk - 07-08-2005 o 12:45.
Pogromca pk jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-08-2005, 20:57   #42
Stomil
Użytkownik Forum
 
Stomil's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2004
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 34

Posty: 114
Domyślny

Jestemem zdecydowanie na tak...a czy wy czulisice jak bylisice plodem? NIE! Wiec skonczcie pieprzenie ze on czuje itp -.- jesli ktos nie chce tego "dziecka" to aborcja jest jak anjbardziej wskazana (oczywiscie to jest indywidualna sprawa akzdego czlowieka) Po co zapychac domy dziecka? Po co marnowac im zycie? Z programow telewizyjnych mozemy zoabczyc jak wyglada zycie takich dzieci =\
P.S Niebluzgajcie mnie zabardzo to jest tylko i wyalcznie moja opinia =p
Stomil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2005, 21:01   #43
joey
Użytkownik Forum
 
joey's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2004
Lokacja: Elbląg
Wiek: 32

Posty: 879
Stan: Niegrający
joey ma numer GG 12.0.16.82 Send a message via Skype™ to joey
Domyślny

jestem za jeśli:
<cut, można zmienić zdanie> jeśi kobieta i bachor mogą umrzeć przy porodzie
(to lepiej żeby jedno umarło a nie oboje)
@edit:
pogromca w sumie masz racje... nie pomyślałem o tym
__________________
Cytuj:
Posluchajcie prawdziwej muzy ,a nie metalu (czy czym kolwiek jest ten Iron maiden)
Polska, złota młodzież!

Ostatnio edytowany przez joey - 06-08-2005 o 21:13.
joey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2005, 21:02   #44
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Aborcji nie.
Zabijanie pod kazda postacia jest niedopuszczalne i zaden czlowiek nie ma prawa decydowac o zyciu innego czlowieka. Tym bardziej przerazajacy jest fakt, ze chodzi tu o dzieci. Podczas aborcji dziecko żywcem rozrywane na kawalki i usuwane. Zanim jakis lekarz zdecyduje sie na taki zabieg powinien wyrwac sobie np. reke i wtedy przekona sie jak cierpia ludzie ktorych on zabija jeszcze przed ich narodzinami.
Dla mnie zakaz aborcji jest oczywisty.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Stomil
Jestemem zdecydowanie na tak...a czy wy czulisice jak bylisice plodem? NIE! Wiec skonczcie pieprzenie ze on czuje itp -.- jesli ktos nie chce tego "dziecka" to aborcja jest jak anjbardziej wskazana (oczywiscie to jest indywidualna sprawa akzdego czlowieka) Po co zapychac domy dziecka? Po co marnowac im zycie? Z programow telewizyjnych mozemy zoabczyc jak wyglada zycie takich dzieci =\
Kim jestes, ze wiesz jak bedzie wygladalo ich zycie w przyszlosci? Aha z lekcji biologii powiniennes sie nauczyc, ze nienarodzone dziecko takze czuje bol.
__________________

Ostatnio edytowany przez spider-bialystok - 06-08-2005 o 21:04.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2005, 21:06   #45
Pogromca pk
Zbanowany
 
Pogromca pk's Avatar
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: Siedziba Świętej Inkwizycji

Posty: 234
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez joey
jestem za jeśli:
kobieta zostanie zgwałcona
Kobiete zgwalcili, gwałcicielowi dali 15 lat więzienia, a dziecko zabili...
Pogromca pk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2005, 21:14   #46
Stomil
Użytkownik Forum
 
Stomil's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2004
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 34

Posty: 114
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok

Kim jestes, ze wiesz jak bedzie wygladalo ich zycie w przyszlosci? Aha z lekcji biologii powiniennes sie nauczyc, ze nienarodzone dziecko takze czuje bol.
Nie tzreba byc jasnowidze zeby wiedziec jak bedzie wygladac zycie niechcianego dziecka w domudziecka! No nie wiem czy plod czuje bol.....ja bynajmneij nic nie czulem =p
Stomil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2005, 21:15   #47
malypietroo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 01 2005
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 32

Posty: 75
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Galana
Domyślny Nie!!!

Zdecydowane Nie!!!!!Nie ma usprawiedliwienia i wystarczająco wielkiego powodu, by zabijać dziecko!!!To jest zabójstwo!!!Dajmy szanse temu dziecku, które jeszcze sie nie urodziło!!!Nawet jeśli kobieta zostanie zgwałcona, to może wychowywać dziecko, choć przyznam, w przykrej świadomości. Jeżeli jest zamężna, to mąż powinien być wyrozumiały, w końcu to nie wina kobiety. Gorzej, jeśli nie jest, bo wtedy mogą być problemu ze znalezieniem partnera, lub nawet z wychowaniem go, gdyż młoda dziewczyna może nie dać sobie z tym rady.
Ale i tak NIE!!!Jeżeli dopuścimy do tego, to dopuścimy również do eutanazji, a za kilka(naście) lat, do czegoś jeszcze gorszego...
__________________
'Bo wszystko zaczyna się Szczęściem Początkującego, a kończy Próbą Zdobywcy...'

Paolo Coelho, Alchemik
malypietroo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2005, 22:01   #48
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Stomil
Nie tzreba byc jasnowidze zeby wiedziec jak bedzie wygladac zycie niechcianego dziecka w domudziecka!
Przeciez nie bedzie cale zycie w domu dziecka! Wyjdzie, moze uda mu sie znalezc prace, zakocha sie, zalozy rodzine... Skad wiesz, ze tak nie moze sie stac? Moze zostanie slynnym sportowcem, naukowcem, pisarzem.
Nie mozna zabrac zadnemu czlowiekowi szansy na szczesliwe zycie!
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2005, 22:20   #49
Pani K.
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny ***

Tak? Pomyśl, gdyby było możliwe kilkanaście lat temu takie właśnie rozwiązanie - może właśnie Twoja matka zdecydowałaby się na taki krok? Wiem, że to dziwne. Ale tak samo jak było z tym Beethovenem, może jakaś bezlitosna kobieta zabiła swoje jeszcze nienarodzone dziecko, które mogło zostać odkrywcą leku na raka. Gwałt? Przecież to nie wina tego dziecka, że się spłodził je jakiś maniak seksualny. Co innego wada wrodzona, poważna choroba, o której lekarze wiedzą wcześniej... Tu nie wiem, co napisać. Proponuję wam krótkie opowiadanie na ten temat, które znajdziecie pod tym adresem. Ah i drugie też (jakby co, to nie jest mój blog) tutaj. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Pani Kopytko - 06-08-2005 o 22:24. Powód: bo zupa była za słona.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 12:48   #50
Pogromca pk
Zbanowany
 
Pogromca pk's Avatar
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: Siedziba Świętej Inkwizycji

Posty: 234
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Stomil
Jestemem zdecydowanie na tak...a czy wy czulisice jak bylisice plodem? NIE! Wiec skonczcie pieprzenie ze on czuje itp -.-
Pamiętasz jak miałeś 6 miesięcy? Pamiętasz jak miałes 2 lata? Nie wiem czy ktos to pamieta. A jakby 2 letniemu dziecku odrąbać noge siekiera, to co? Nie czuloby? Nie płakałoby? To co mowisz jest brednią. To że ktoś nie pamieta jakiegos okresu, nie znaczy ze nic w nim nie czul.

>>jesli ktos nie chce tego "dziecka" to aborcja jest jak anjbardziej wskazana (oczywiscie to jest indywidualna sprawa akzdego czlowieka)

A w szczególności zabijanego dziecka.

>>Po co zapychac domy dziecka? Po co marnowac im zycie? Z programow telewizyjnych mozemy zoabczyc jak wyglada zycie takich dzieci =\

Gdybyś miał 5-letnie dziecko, i dano by ci wybór - zabić je albo oddać do domu dziecka - zabiłbyś je? To to samo.
Pogromca pk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 13:17   #51
Wikt
Użytkownik Forum
 
Wikt's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2005
Lokacja: ZNIENACKA!

Posty: 266
Stan: Niegrający
Poziom: 69
Wikt ma numer GG 1491750
Domyślny

Tak.


Ale tylko w skrajnych przypadkach, gdy dla dziecka nie ma żadnej perspektywy na życie.
__________________
Wikt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 13:19   #52
Djimy
Użytkownik Forum
 
Djimy's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2005
Lokacja: z Warszawy
Wiek: 33

Posty: 87
Stan: Aktywny gracz
Świat: Lunara
Domyślny

Każdy ma prawo do zycia.
A jak ktos jest z aborcja to znaczy ze jest za mordowaniem a to znaczy ze was tez mozna zabic.
__________________
Podpis był za duży

Ostatnio edytowany przez JackSon - 07-08-2005 o 13:21.
Djimy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 14:45   #53
Gufat III
Użytkownik Forum
 
Gufat III's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 19

Posty: 357
Stan: Na emeryturze
Świat: Nova
Gufat III ma numer GG 8644522
Domyślny

Jestem za aborcją, w wypadku gdy płód jest zagrożony, dziecko może urodzić się chore, lub martwe.
__________________
-> regulamin (Goń się, dziadu /przyp. Gufat)
Masz problem?/przyp. dziadu
Tak, mam okres i jestem zdenerwowany. Ty pewnie masz ten sam problem /przyp. Gufat
Gufat III jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 15:02   #54
Caer
Użytkownik Forum
 
Caer's Avatar
 
Data dołączenia: 15 01 2005
Lokacja: Łódź

Posty: 967
Caer ma numer GG 6319946
Domyślny

Od wczoraj jestem przeciwko aborcji. Dlaczego? http://zycie-poczete.blog.onet.pl/ . To wam powinno dać do myślenia... Nie wchodźcie na tą stronę w czasie jedzenia.
__________________
Follower of the Flying Spaghetti Monster.
Proud Pastafari.
Caer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 15:17   #55
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Hmm...ja dla aborcji "jestem tak, a nawet przeciw". Argument typu "nie beda mieli czym wykarmic dziecka" nie trafia do mnie, bo, do cholery, jesli chca uprawiac seks, powinni sie odpowiednio zabezpieczyc! A nie mowic "oooj paniee, my mamy czwiorke dzieci, bo Bozia dala". Jesli chodzi o wady rozwojowe - jesli stwierdzono by naprawde niebezpieczne wady lub zagrozenie zycia matki, popieram aborcje. Popieram ja tez w przypadku zajscia w ciaze po gwalcie.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 15:22   #56
Gufat III
Użytkownik Forum
 
Gufat III's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 19

Posty: 357
Stan: Na emeryturze
Świat: Nova
Gufat III ma numer GG 8644522
Domyślny

Nie widzę w tym nic ochydnego. Jest to coś, co rocznie liczy się w setkach tysięcy. Morderstwo czy wyprucie flaków jakiemuś biednemu Irakijczykowi przez fanatyka religijnego nie jest owawiane i nikt nie wetuje, a jest to znacznie bardziej okrutne.
__________________
-> regulamin (Goń się, dziadu /przyp. Gufat)
Masz problem?/przyp. dziadu
Tak, mam okres i jestem zdenerwowany. Ty pewnie masz ten sam problem /przyp. Gufat
Gufat III jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 16:00   #57
Starkey
Użytkownik Forum
 
Starkey's Avatar
 
Data dołączenia: 03 03 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 180
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Valoria
Poziom: 27
Poziom mag.: 4
Domyślny

Warunkowo jestem na TAK. Spieszę z wyjaśnieniami. Jestem za aborcją:
- na życzenie, do ~3 miesięcy od poczęcia
- w wypadku gwałtu
- jeżeli dziecko jest obciążone wadami genetycznymi, bądź poważnymi chorobami nabytymi
- w przypadku możliwych komplikacji porodowych
- jeżeli ciąża jest zagrożeniem dla życia matki
__________________
"... chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż...
nie uniesie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż..."


PROUD MEMBER OF METAL MILITIA !!!




Starkey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-08-2005, 19:47   #58
Arthus Drag'Tail
Użytkownik Forum
 
Arthus Drag'Tail's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2004

Posty: 380
Domyślny

Wyobrazcie sobie 3 osobowa rodzine (Malzenstwo + dziecko), ktora zyje za 400 zl miesiecznie. Ledwo starcza im na zycie.. Musza robic rozne rzeczy, zeby tylko przetrwac. I nagle zdarzy im sie "wpadka". Urodzenie dziecka i zostawienie go np. w smietniku to lamanie prawa i mozna za to pojsc do wiezienia (jesli tylko uda sie zidentyfikowac rodzicow). Na zostawienie dziecka w szpitalu decyduje sie bardzo niewielki % ludzi. Jesli wzieli by to dziecko do siebie, to mogli by umrzec z glodu... Wiec wydaje mi sie, ze w takim przypadku aborcja powinna byc "dostepna". To samo gdy naprzyklad kobieta zostanie zgwalcona...
Arthus Drag'Tail jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-08-2005, 20:02   #59
By$iu
Michail Fradkow
 
By$iu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2004
Lokacja: Kawal drogi, nikomu nie radze isć piechotą.
Wiek: 32

Posty: 2,054
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bysiu
Profesja: Elite Knight
Domyślny Nie Aborcji!

Gwałt- Nie, niestety dziecko zostalo splodzone, ma prawo zyc, mysle, ze matke je pokocha jak sie urodzi.
Bieda- Nie, mozna zostawic dzicko w szpitalu, oddac do jakiegos bidula, ale nie zabijac!
Wpadka- Nie, tak samo jak w przypadku gwaltu, dziecko zostalo splodzone, trzeba dac mu szanse zycia.
Choroba dziecka- Nie, moze przez ten czas stanie sie cud, trzeba dac mu szanse.
Zagrozenie zycia Matki i Dziecka- Tu bym sie wahal, jesli dziecko jak i matka mieli by umrzec w 100% to jestem za usunieciem dziecka, choc jesli jest choc cien nadzieji dziecko powinno zostać.
Smierc dziecka na rzecz kariery, czy pieniedzy- NIE! to precież jakies absurd.
__________________
By$iu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-08-2005, 20:12   #60
Karo22
Użytkownik Forum
 
Karo22's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2005
Lokacja: Ab'Dendriel
Wiek: 30

Posty: 116
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 14
Skille: 17/19
Poziom mag.: 16
Domyślny

Aborcja jest morderstwem , to że człowiek nie czuje nie widzi ani nie myśli nie oznacza że nie jest człowiekiem . W
__________________

"Nie przyszłam przyjaciele by skraść wasze serca"



_ O
_/_\
(O.o)
(> <)To jest zimowy króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!

_____|+>
\_____/ <- to jest kaczuszka. Wstaw ją do podpisu aby była w twoim podpisie
Karo22 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:15.


Powered by vBulletin 3