Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-04-2008, 15:59   #41
Serious Sam
Użytkownik Forum
 
Serious Sam's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2006
Wpisy bloga: 16

Posty: 1,470
Serious Sam ma numer GG 1542247
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Pan sphinx123 chyba zatrzymał się w średniowieczu. To tam religia katolicka to było straszenie itp. Od czasów nowożytnych, a głównie JP2 to religia pokoju, kochającego Boga.

Co do końca świata? Zieeeeew. Ja tam wierze tylko, że w 2012 roku będzie przebiegunowanie Ziemi. Jest to naturalna rzecz na naszej planecie, która wypada raz na kilkaset tys. lat i nie jest żadną bujdą.
Z tym przebiegunowaniem masz rację, czytałem to na forum o astronomii, więc to potwierdzone.Będą jakieś problemy z GPS'ami itp.

Jeżeli chodzi o wiarę to jestem wierzący, opieram swoją wiarę na nadziei, ale czasami mam wątpliwości szczególnie jak czytam posty/tematy ateistów, coraz więcej dowodów na to, że nie ma Boga.
__________________
Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisz. Chętnie pomogę : )



Amor patriae nostra lex!

Miłość ojczyzny naszym prawem!
Serious Sam jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-04-2008, 16:04   #42
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

"Według tego kalendarza, świat zaczął się 13 sierpnia 3114 r. p.n.e."
Tak, a więc gratuluję człowiekowi oraz całej pozostałej faunie i florze, że udało im się zainstnieć przed światem. Wszak dinusie wyginęły ~65mln lat temu, a więc całe 64,995mln lat przed pojawieniem się świata! Jest to niebywałe osiągnięcie i warto się tym zająć, może i w ten sposób będziemy mogli żyć po końcu świata, skoro można żyć przed jego powstaniem.

A co do religii, śpela i maniakalna wiara zawsze była, jest i będzie przyczynami zła. Najgorze co przydażyło się naszej cywilizacji to właśnie Kościół i wiara (Kościuł w sensie instytucji i wiara z nim związana)
Zaś co do cudów, moje drugie imię (Tomasz) w sam raz oddaje moje podejście do tej sprawy...
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 16:33   #43
Goldscorpion
Użytkownik Forum
 
Goldscorpion's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Katowice/Lędziny
Wiek: 32

Posty: 414
Stan: Niegrający
Świat: czekam na nowy
Goldscorpion ma numer GG 9387970
Domyślny

@UP
Może rozwiniesz swoją wypowiedź. Fanatyczni chrześcijanie mordujący muzułmanów, niespotykalne. Na odwrót: jest to tak czesto zdarzenie, że nawet w mediach nie opłaca się o tym pisać.

Podaj powody, dla których twierdzisz, że Kościoł to najgorsze zło?

Bo napisanie idiotycznego postu bez wyjsanienia nie jest sztuką.
Goldscorpion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 16:53   #44
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

@koniec świata

Czy to taka wielka różnica czy i kiedy on będzie? Jak będzie, to będzie i nic na to nie poradzimy.

@Religia

A czemu ty głosisz Jezusa Chrystusa? Objawił Ci się jakoś? Co zrobił żeby indoktrynować innych. Tylko mi nie mów że oddał za mnie życie, bo pękne.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 16:56   #45
Goldscorpion
Użytkownik Forum
 
Goldscorpion's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Katowice/Lędziny
Wiek: 32

Posty: 414
Stan: Niegrający
Świat: czekam na nowy
Goldscorpion ma numer GG 9387970
Domyślny

Oddał za Ciebie życie, ukrzyżowany na krzyżu dla zbawienia wszystkich ludzi. Dowodem tego jest całun turyński. Wielokrotnie objawiał się siostrze Faustynie. A że głoszę Chrystusa to co? Grzech? Łamię regulamin forum? Obrażam kogoś? Jestem chrześcijaninem, a każdy z nas powinien Go głosić.

Chcesz to pękaj.

@DOWN
Jeżeli byłby to sztab (dziesiątki) naukowców, którzy pokazali by racjonalne dowody, zostałoby to zatwierdzone przez Kośćiół, oczywiscie że bym uwierzył.

Ostatnio edytowany przez Goldscorpion - 05-04-2008 o 17:23.
Goldscorpion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 17:20   #46
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

jezeli jakis naukowiec by zamiescil w necie ze cos tam cos tam przebadal i wyniklo ze jezus jednak byl kobieta to co? Uwiezyl bys ? Ja nie chodze dlatego nie wieze w boga. Ja ogolnie w nic nie wieze a afery koscielne jeszcze bardziej mnie utwierdzają w przekonaniu ze zrobilem slusznie. Koniec swiata w 2012 ? Zajebiscie umre młodo i w kwiecie wieku czyli tak jak chce.
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 17:26   #47
Grue
Użytkownik Forum
 
Grue's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: Poznań - Rataje
Wiek: 37

Posty: 886
Grue ma numer GG 8009267
Domyślny

@up
Nie jestes sam do 2012 afgan odwiedze tyle razy ze napewno zdaze zarobic kulke hehe You are killed by Talib lol A pozatym niech se bedzie co chce, ja zyje chwila ;p
__________________
<Take a look inside my head, do you see how I feel, 'cos I'm a freak dirty rocker with sex appeal, 'cos I will take your drugs, and I'll get you high, 'cos I'm a freak dirty rocker, and i'll make you fly>

-- Mitsubishi Eclipse Klub Polska --
www.eclipse.net.pl


Grue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 17:28   #48
Killuminati
Użytkownik Forum
 
Killuminati's Avatar
 
Data dołączenia: 01 03 2008
Lokacja: Arendal (Norway)

Posty: 342
Stan: Zbanowany
Profesja: Royal Paladin
Świat: Hiberna
Poziom: 41+
Killuminati ma numer GG 6029245
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goldscorpion Pokaż post
Oddał za Ciebie życie, ukrzyżowany na krzyżu dla zbawienia wszystkich ludzi. Dowodem tego jest całun turyński. Wielokrotnie objawiał się siostrze Faustynie. A że głoszę Chrystusa to co? Grzech? Łamię regulamin forum? Obrażam kogoś? Jestem chrześcijaninem, a każdy z nas powinien Go głosić.

Chcesz to pękaj.

@DOWN
Jeżeli byłby to sztab (dziesiątki) naukowców, którzy pokazali by racjonalne dowody, zostałoby to zatwierdzone przez Kośćiół, oczywiscie że bym uwierzył.
Pękam. Czy ty nie widzisz, że ta religia jest "ślepa"? Że wszystko kręci się wokół jednej/dwóch osób? Że wszyscy wszystkich potępiają? Na mnie takie wrażenie wywiera instytucja zwana kościołem. Niech pokaże mi dowód swojego istnienia, to może uwierze. Jak narazie to tym wszystkim gardze I naprawdę jebie mnie to, że pójde do jakiegoś "piekła", którego wy się tak boicie.

@down

Niestety, nie mam zamiaru czytać "dzienniczka Siostry Faustyny" bo mnie to wyraźnie nie interesuje.
Ja podchodze do tematu religii na podstawie takiej: Starożytne cywilizacje wierzyły w innych Bogów i upadła ich religia, wyparta przez inne, "my" wierzymy w Boga, i czy to nie jest analogiczne? Nasza religia też prędzej czy później upadnie. No chyba, że On istnieje, choć w to nie wierze. I chodzenie do kościoła nie jest jedyną oznaką, że się w niego wierzy. Niektórzy robią to, by odpukać tą godzinę tygodniowo i nie narażać się na krytykę ze strony ogółu.
__________________
Makaveli in this... Killuminati, all through your body
The blow's like a twelve gauge shotty
Uh, feel me!
And God said he should send his one begotten son
to lead the wild into the ways of the man
Follow me; eat my flesh, flesh and my flesh



Tupac Amaru Shakur [1971-1996] Rest in Peace!

Ostatnio edytowany przez Killuminati - 05-04-2008 o 17:39.
Killuminati jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 17:32   #49
Goldscorpion
Użytkownik Forum
 
Goldscorpion's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Katowice/Lędziny
Wiek: 32

Posty: 414
Stan: Niegrający
Świat: czekam na nowy
Goldscorpion ma numer GG 9387970
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Killuminati Pokaż post
Pękam. Czy ty nie widzisz, że ta religia jest "ślepa"? Że wszystko kręci się wokół jednej/dwóch osób? Że wszyscy wszystkich potępiają? Na mnie takie wrażenie wywiera instytucja zwana kościołem. Niech pokaże mi dowód swojego istnienia, to może uwierze. Jak narazie to tym wszystkim gardze I naprawdę jebie mnie to, że pójde do jakiegoś "piekła", którego wy się tak boicie.
Nie nie widze, choć do samej instytucji kościelnej mam kilka zastrzeżeń. Jakiegoś piekła ech... Gdybyś choć kilkanaście minut poczytał Dzienniczek Siostry Faustyny, wiedziałbyś, że to nie jest "jakieś piekło"...

@DOWN
A nie możesz napisać czegoś sensowniejszego i na temat? Czy poprostu nie masz pojęcia jakim argumentem obalić moją wiare istaniejącą od 2000 lat.

Ostatnio edytowany przez Goldscorpion - 05-04-2008 o 17:56.
Goldscorpion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 17:46   #50
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

ty sluchaj tak czytam twoje posty i coraz bardziej mam dziwne wrazenie ze kozystamy z tego samego dilera. Tylko sluchaj jak wezmiesz od niego towar to odlaczaj internet bo potem takie kfiatki jak ten tem,at wychodza.
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 17:56   #51
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Niepowiem, czekałem na temat związany z religią.

@Koniec świata wg Majów:
Tak dla twojego porównania - w starożytności kościół przyjął pewną date jako date narodzenia Chrystusa - dzisiejsze badania dowiodły że Chrystus urodził sie 15-16 Kwietnia 6w. p.n.e. Czym to świadczy - że owszem Majowie byli genialnymi matematykami i astronomami ale cóż z tego, byli także ludźmi którzy mają w genach mylenie się.

@Kod biblijny na temat innych wydarzeń:
Daj link do materiałów.

@Aktu brutalności na chrześcijanach:
A czego żeś sie spodziewał? Zarówno chrześcijanie jak i inne religie narzucały swoją religie innym ludą/narodą i zarówno chrześcijanom jak i innym religiom sie to nie podobało. dochodziło do buntów, zamieszek, nie rzadko do zabójstw. Życie.

@Nakłanianie do wiary:
Bezsens, głupota, jeśli nie uwierzyłes księdzu z ambony to i nie uwierzysz zwykłemu userowi. A tak wg Ciebie czemu taki przeciętny kowaliski ma wierzyć? Może to nie powód do dumy ale katechetka sie na mnie obraził właśnie za to że powiedziałem że religia chrześcijańska jest podobna do sekty i równiedobrze może być to wymyślone. To był oczywiście przykład ale jak sie jest tak podchodzącym do wiary to wychodzą takie anomalia i nie zauważa sie ''takich przykładów''. A i takie pytanie do Ciebie: religia ta zrodziła sie z Jezusa zwanego mesjaszem i 12 uczniów. Czy nie mogli oni sobie wymysleć religii? Początki tej religi wyglądaja jak każda dzisiejsza sekta. Spojrzysz na to trzeżwo to to dostrzeżesz. A i ludzie odchodzą od wiary bo widzą że biblia w niektórych momentach przeczy sama sobie. Przykład żebym nie był gołosłowny - biblia mówi że wszystko jest zapisane w ksiądze przez Boga, każdy twój ruch, każde słowo. Mówi też to abyśmy nie zbłądzili i kroczyli drogą światła. Skoro wszystko jest zapisane i sie wypełnia to po co te przestrogi? Co sie ma stać to sie stanie. Ale to już kwesta podejścia.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 18:00   #52
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Nie czytałem innych wypowiedzi, każdy ma co innego do powiedzenia i każdy ma deko racji.

Cytuj:
Dlaczego coraz powszechniej o chrześcijanach mówi się "wierzący, nie praktykujący".
Ponieważ wiara jest "trendy". Ale jak się nie chodzi do kościoła to trzeba to, choćby samemu sobie, tłumaczyć. Może czytałeś pewną historyjkę Mrożka o Grubym, Średnim i Małym, którzy chcieli wybrać jednego z trójki, którego mogli by zjeść żeby nie zginąć z głodu. Organizowali przy tym głosowanie, reklamy przed wyborcze, przemówienia. A w tym całym komizmie była ukryta smutna prawda o ludziach - jeżeli ktoś robi coś złego (w tym wypadku kanibalizm) to zawsze chce to sobie wytłumaczyć tak, aby nie było to złe (wybory, rozmowa o sierotach itp.). Tak samo tutaj, człowiek tłumaczy wmawia sobie, że nie chodzi do kościoła, bo nie ma czasu, bo musi zarabiać na życie, bo musi wychowywać dzieci, ale wierzy.

Cytuj:
W 1994 r. grupa izraelskich badaczy rozszyfrowała dane ukryte w treści "Biblii".
To co pisał Lasooch, Biblia niby przepowiedziała zagładę atomową.

Cytuj:
Według tego kalendarza, świat zaczął się 13 sierpnia 3114 r. p.n.e.
Cytuj:
miało to mieć miejsce w roku 9792 p.n.e.
Skoro mowa o pokrywaniu, to jakoś to się nie pokryło z domniemanym powstaniem świata.

Cytuj:
Pozostawię to tylko dla Waszych przemyśleń.
Powiedz mi jedną rzecz, co my, jako jednostki, możemy z tym zrobić. To są sprawy dla ludzi wyżej postawionych, dla władzy i to nie jednego kraju.

Cytuj:
zy nie na tym polega wiara, by wierzyć w coś na co dowodu istanienia nie mamy dowodów?
Jak u Voona, nasza wiara chrześcijańska może być jedynie historyjką, w którą po prostu więcej ludzi uwierzyło, niż w co innego.
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 18:23   #53
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goldscorpion Pokaż post
Oddał za Ciebie życie, ukrzyżowany na krzyżu dla zbawienia wszystkich ludzi. Dowodem tego jest całun turyński. Wielokrotnie objawiał się siostrze Faustynie. A że głoszę Chrystusa to co? Grzech? Łamię regulamin forum? Obrażam kogoś? Jestem chrześcijaninem, a każdy z nas powinien Go głosić.

Czy to, ze on zostal ukrzyzowany kogos zbawilo? Chyba nie mnie. Zycie toczy sie dalej.
Co z tego, ze jakas Faustyna mowi, ze sie jej objawil Jezus - zapewne miala zwidy, albo o tym mowila, zeby byc slawna (tak jak Matka Teresa z Kalkuty - robila wszystko dla pieniedzy i slawy).
Co do całunu - nie udowodniono jego autentycznosci. Chrzescijanie wierza, ze jest prawdziwy, a naukowcy szukaja dowodow, na to, ze jest to material podrobiony w sredniowieczu.
Jeszcze jedno: dlaczego jest tak malo zapisow z lat zycia Jezusa, ktory czynil tak wiele cudow? Czemu zaden z tamtejszych historykow nic o nim nie napisal (oprocz jednego zdania, napisanego 50 lat po smierci Jezusa).
__________________

Ostatnio edytowany przez Tompior - 05-04-2008 o 18:24.
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 18:41   #54
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Mam coś jeszcze ale o innym przesłaniu, dlatego daje nowy post.

Cytuj:
A że głoszę Chrystusa to co? Grzech? Łamię regulamin forum? Obrażam kogoś? Jestem chrześcijaninem, a każdy z nas powinien Go głosić.
Łamiesz, o neutralności wyznaniowej. Narzucasz także innym swoją wiarę. Pomyśl, wpada tu muzułmanim i głosi że jednym Bogiem jest alleh i w niego powinniśmy wierzyć. Jak sie czujesz?

Cytuj:
Co do całunu - nie udowodniono jego autentycznosci. Chrzescijanie wierza, ze jest prawdziwy, a naukowcy szukaja dowodow, na to, ze jest to material podrobiony w sredniowieczu.
Wypadało by jeszcze dodać że mamy ze 30 stóp św. Andrzeja i 20 głów sw. Wojciecha. I to sie nazywa nieomylność.

Cytuj:
Gdybyś choć kilkanaście minut poczytał Dzienniczek Siostry Faustyny, wiedziałbyś, że to nie jest "jakieś piekło"...
Gdybyś skrócił czas słuchania radia maryja z 5 godzin do 2 nie wypisywał byś takich głupot.

Cytuj:
nie masz pojęcia jakim argumentem obalić moją wiare istaniejącą od 2000 lat.
Początki wiary wyglądają jak powstawanie każdej dzisiajeszej sekty.

Cytuj:
Wszak dinusie wyginęły ~65mln lat temu, a więc całe 64,995mln lat przed pojawieniem się świata!
Duży może więcej.

Cytuj:
Na odwrót: jest to tak czesto zdarzenie, że nawet w mediach nie opłaca się o tym pisać.
A wiesz ile było by szumu gdyby media napisały o tych mordach na muzułmanach? Były by setki apelacji kościoła od tej sprawy aż a końcu kościół tak by to obrócił że wyszło by że zabiły go homoseksualne istoty pozaziemskie.

@pytanie:
Skoro wpisując kod (cheat, cheat!) da sie rozszyfrować biblie to czy jest tam coś napisane o istotach pozaziemskich? Pytam z ciekawości.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 18:51   #55
- Prodigy -
Użytkownik Forum
 
- Prodigy -'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006

Posty: 575
Domyślny



Cytuj:
Oddał za Ciebie życie, ukrzyżowany na krzyżu dla zbawienia wszystkich ludzi. Dowodem tego jest całun turyński.
Moge dać Ci swoje zdjęcie? Powiesz mi na jego podstawie, co i kiedy zrobiłem.
__________________
You have the strongest armour, because you are the weakest.

- Prodigy - jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 18:52   #56
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goldscorpion Pokaż post
@UP
Może rozwiniesz swoją wypowiedź. Fanatyczni chrześcijanie mordujący muzułmanów, niespotykalne.
Cofnijmy się paręset lat wstecz.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goldscorpion Pokaż post
Nie nie widze, choć do samej instytucji kościelnej mam kilka zastrzeżeń. Jakiegoś piekła ech... Gdybyś choć kilkanaście minut poczytał Dzienniczek Siostry Faustyny, wiedziałbyś, że to nie jest "jakieś piekło"...
Wiedziałbyś, mówisz. Ty wiesz? Sam widziałeś? Nie. Piekło nie istnieje.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 19:12   #57
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

Ja jestem deistą.
Uznaje "Boga" jako potężną moc która stworzyła świat ,"zaprogramowała go", i przestała się do niego wtrącać.


A jak chodzi o koniec świata-niezbyt w to wierzę, ale jeśli, to bardzo chciałbym to zobaczyć.
__________________
Pisał to:
ichos

Ostatnio edytowany przez Michoss - 05-04-2008 o 19:19.
Michoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 19:38   #58
Zamor1
Użytkownik Forum
 
Zamor1's Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2004
Lokacja: Sanok
Wiek: 17

Posty: 591
Zamor1 ma numer GG 6632523
Domyślny

@Goldscorpion

Poogladaj sobie akcje z radiem maryja. Kiedy to tvn chce przeprowadzic reportaz, a wierni chrzescijanie bluzgaja ich jak tylko moga, gdy zobacza kamere. To jest obrona wiary ? Watpie...
Zamor1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 20:33   #59
Goldscorpion
Użytkownik Forum
 
Goldscorpion's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Katowice/Lędziny
Wiek: 32

Posty: 414
Stan: Niegrający
Świat: czekam na nowy
Goldscorpion ma numer GG 9387970
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
Czy to, ze on zostal ukrzyzowany kogos zbawilo? Chyba nie mnie. Zycie toczy sie dalej.
Co z tego, ze jakas Faustyna mowi, ze sie jej objawil Jezus - zapewne miala zwidy, albo o tym mowila, zeby byc slawna (tak jak Matka Teresa z Kalkuty - robila wszystko dla pieniedzy i slawy).
Co do całunu - nie udowodniono jego autentycznosci. Chrzescijanie wierza, ze jest prawdziwy, a naukowcy szukaja dowodow, na to, ze jest to material podrobiony w sredniowieczu.
Jeszcze jedno: dlaczego jest tak malo zapisow z lat zycia Jezusa, ktory czynil tak wiele cudow? Czemu zaden z tamtejszych historykow nic o nim nie napisal (oprocz jednego zdania, napisanego 50 lat po smierci Jezusa).
- zbawienie dotyczy tego, co stanie się z nami po śmierci... Gratuluję wiedzy
- zapewne...
- nie robiła tego dla pieniędzy, więc skoro nie znasz jej życiorysu i nie masz o niej zielonego pojęcia nie wypowiadaj się
- więc nie zdobyto dowodu, że jest nieprawdziwy
- cały Nowy Testament (życie Jezusa dla niewtajemniczonych) został sporządzony przez uczniów Apostołów (a więc po śmierci Jezusa), a jedynym autorem własnej ewangeli był św. Jan
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Arculin Pokaż post
Mam coś jeszcze ale o innym przesłaniu, dlatego daje nowy post.


Łamiesz, o neutralności wyznaniowej. Narzucasz także innym swoją wiarę. Pomyśl, wpada tu muzułmanim i głosi że jednym Bogiem jest alleh i w niego powinniśmy wierzyć. Jak sie czujesz?


Wypadało by jeszcze dodać że mamy ze 30 stóp św. Andrzeja i 20 głów sw. Wojciecha. I to sie nazywa nieomylność.


Gdybyś skrócił czas słuchania radia maryja z 5 godzin do 2 nie wypisywał byś takich głupot.


Początki wiary wyglądają jak powstawanie każdej dzisiajeszej sekty.


Duży może więcej.


A wiesz ile było by szumu gdyby media napisały o tych mordach na muzułmanach? Były by setki apelacji kościoła od tej sprawy aż a końcu kościół tak by to obrócił że wyszło by że zabiły go homoseksualne istoty pozaziemskie.

@pytanie:
Skoro wpisując kod (cheat, cheat!) da sie rozszyfrować biblie to czy jest tam coś napisane o istotach pozaziemskich? Pytam z ciekawości.
- nie narzucam, do niczego nie zmuszam próbuję przekonać
- n/c
- nie słucham radio maryja. Jestem tylko ministrantem już na stopniu animatora
- za to ty wiesz najlepiej bo niby gdzie o tym czytałeś?
-?
- widać, że wiadomości nie oglądasz
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prosiłbym o zamknięcie tematu. Uzyskałem odpowiedź na zadane pytanie, poznałem opinię większości użytkowników.

Ostatnio edytowany przez Goldscorpion - 05-04-2008 o 20:48.
Goldscorpion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 20:55   #60
Davido16
Użytkownik Forum
 
Davido16's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2007
Lokacja: Toruń
Wiek: 30

Posty: 568
Stan: Na Emeryturze
Davido16 ma numer GG 6040279 Davido16 ma login Tlenu davido16@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez GoldScorpion
- nie słucham radio maryja. Jestem tylko ministrantem już na stopniu animatora
Lol, co to za stopień? Do czego da się to przyrównać? U mnie jest tylko kandydat, ministrant i lektor ;p (z 2 albo 1 "stopnia", przeskoczyłem na 8, czyli lektor)
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich
P.S. Bardzo ładne piszę opowieści i ładnie maluję.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ten_Obok
Osobiście myślę że Tibia traci swój urok. Jak grałem rok temu w listopadzie to aż mi stawał. Teraz jakoś mniej ;/
Davido16 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:36.


Powered by vBulletin 3