Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-10-2006, 16:40   #41
KonioMaster
Użytkownik Forum
 
KonioMaster's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2006
Lokacja: Mysłowice

Posty: 295
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vori~
Profesja: Elite Knight
Gildia: Immo~
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Elesar Inferno Pokaż post

@Topic
ale mi moje skile 72/70 zupelnie beda wystarczyly mysle nawet do 65~ lv
Nie bądz tego taki pewien panie bracie
Potem troche nudzi sie to expowanie, przynajmniej jak miałem pacca to na tombie siedziałem i na ~50 słabo coś było, bo ani shablera nie ubijesz szybciej i sam wiesz.(skille jak ty) Można też było siedzieć na scarabach z tymi skillami ale nigdy ich nie lubiałem Nie wiem jak teraz jest gdyż pacc mi się skonczył przed upkiem, ale słyszałem że można zdrowo powymiatać na żółwikach.
Cu.
__________________


The best and highest guild forum at Refugia land

www.immortales.fora.pl

Visit us!
KonioMaster jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-10-2006, 17:34   #42
Maryan
Użytkownik Forum
 
Maryan's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 41

Posty: 79
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 106
Skille: 91/87
Poziom mag.: 7
Maryan ma numer GG 3282401
Domyślny

Problem ze skillami polega na tym, że wzrost skilla o 1 jest praktycznie niezauważalny jeśli chodzi o zadawane obrażenia. Dlateo też powyżej 80 skilla nie warto tracić 100h na skillowanie bo zmiana z 81->81 skill zaowocuje jedynie większymi obrażeniami o 2-4hp. W tym samym czasie można zwiększyć lvl co pozwoli na wzrost capa, lepsze leczenie się, wzrost ilości HP i many.

Kiedyś też się łudziłem, że jak nabije świetne skille to potem potwory będą się składać na max 2 hity, ale niestety nie da rady...co gorsza u knight'a jest totalnie porąbany system losowania zadanych obrażeń. Czasami wchodzą piękne hity i berserkera kładę bez utraty hp a czasami ten sam berk wymaga 5 hitów.

POdsumowując, skille są istotne ale tylko do pewnego momentu. Wg mnie osiągnięcie 80 skilla przy ok 65 lvl jest wystarczające aby potem móc spokojnie expić.

Pozdrowienia
Maryan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2006, 17:58   #43
Keel
Użytkownik Forum
 
Keel's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2006
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 532
Stan: Początkujący
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Fortera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Colard Pokaż post
Nie ma exhausted na manasy, a bot wbudowany w klienta Tibii działa po prostu z pewnym opóźnieniem i dlatego nie możesz wypić 5 manasów w ciągu jednej sekundy.
Wiec pewnie masz jeszcze bota ktory omiaj exhausted na ue, sd itd. Cos mi sie wydaje, ze z tego exori jedzies na otsach bez exhausted.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Przybitek Pokaż post
heh nie popisałeś się powód jest inny na demony nie działa exeta res..
Keel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2006, 20:05   #44
Pirus
Użytkownik Forum
 
Pirus's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 95
Profesja: Druid
Świat: Secura
Poziom: 35
Skille: -/-
Poziom mag.: 41
Domyślny

Colard
Po co ty wogole grasz knightem jak łazisz z exori ???
Zrób se sorka a nie rozwalaj dyskusji swoimi przechwalankami o skuteczności exori a " broń jest do d**y". to po co knightowi broń... niech wali magią...
Pirus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2006, 20:49   #45
Vezir
Zbanowany
 
Vezir's Avatar
 
Data dołączenia: 21 11 2005
Lokacja: Białystok/Brussel

Posty: 157
Domyślny

Ja mam 25 knighta i skille 69/70 (jutro dobije sword ) potem poprostu zaczynam expic i to jest fajne ze niektóre potworki biezesz na strzal ...
a nie tak jak jednez moich kolegów 48 lvl 63/63 i ma waste na scarabach bo za mało wali co do trenowania 80-90 na 8 lvlu to niema sensu czemu ? a temu ze jak padniesz (o to nietrudno mając 185 hp) to kilka(naście) godzin skilowania w zadek więc najlepiej jest robic mniejwięcej tak jak ja a potem na jakims 45 lvl dobic 80/80 i potem juz nieskilowac chyba ze cos cie zmusza (np. nauka)
Vezir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2006, 21:14   #46
Kollumb
Użytkownik Forum
 
Kollumb's Avatar
 
Data dołączenia: 23 09 2005
Lokacja: Zielona Gora
Wiek: 31

Posty: 109
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Unitera
Poziom: 52
Skille: 73/72
Poziom mag.: 5
Kollumb ma numer GG 9530919
Domyślny

Temat o skillowaniu przerodzil sie w temat o tym czy exori jest bardziej opłacalne czy broń

@Colard
Chyba jesteś jedynym knightem co tak ekspi
A co tych skilli 65/65 to bzdury piszesz ze takei wystarczą
zamieść screeny
nakręć film
A co do manasów nei da rady wypic 5 manasow w 1 s bo ci sie wyleją -.-

@topic
Dla knighta najlepszym rozwiązaniem jest wbicie na 20 lvl 60/60 i 4 mlv
na 30 70/70 potem jak kto woli czy chce trenic czy nie bo takei skille sa wystarczają dla knighta
Kollumb jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 02:45   #47
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

1. nawet 1 skill niech wzrosna ci obrazenia srednie o 2-4 , to bijac masowo odczujesz ta roznice w stracie ilosci uh , zalozmy teoretycznie : bijesz same lidery ( nie biore przykladowo zerkow ktore za szybko padaja ani dragow bo sie lecza - a to zamacilo by moj tok rozumowania) , walisz lidera srednio przy tych skilach ma 5 hitow - daje to 10-20 dmg wiecej na 1 liderze , aby nabic 270k expa musisz zabic 1000 liderow , dzieki temu zyskujesz by wbic 270k expa 10-20k wiecej dmg - jest roznica? jest

2. oprocz tych twoich jak je uwazasz nedznych 2-4 pkt , kazdy mob ma swoj jakby arm/def/skile - ciezko okreslic , dlatego czasami wazne jest przekroczenie pewnej granicy skili dzieki ktorej dany mob jakby ogolnie wieksze srednie hity dostawal ( bo te twoje 2-4 dmg to jest tylko max hit a skutecznosc twojego atakowania to calkiem rozne sprawy ) , z kazdym skilem twoja skutecznosc wzrasta szczegolnie na skilach 80+ i 2 recznej broni to widac wyraznie - podejdz do zerka ze skilem 80 a podejdz ze skilem 90 - totalna roznica na skilu 90 co trzeci zerk praktycznie obrywa na hita

Czyli 1 skill to nie tylko 2-4 obrazenia wiecej - to tez wzrost sredniej obrazen i to znaczacy jesli twoj skill w ataku juz jest za wysoki do obrony moba
mago jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 07:26   #48
Gallar
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 11 2005

Posty: 594
Gallar ma numer GG 4524829 Gallar ma login Tlenu gallstayer@o2.pl Adres Jabbera do Gallar Send a message via Skype™ to Gallar
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kollumb Pokaż post
@topic
Dla knighta najlepszym rozwiązaniem jest wbicie na 20 lvl 60/60 i 4 mlv
na 30 70/70 potem jak kto woli czy chce trenic czy nie bo takei skille sa wystarczają dla knighta
Naprawde wystarcza 60/60 czy nawet 65/65.
Dawno temu na 30lvlu miałem skille coś ok. 8x/8x, a obecnie na tym samym lvlu (innym charem ofc) - 64/63. I expi mi się praktycznie bez większej różnicy.
Tylko troche rzadziej na hita zdejmie takiego elfa, czy minosa.
Nie wiem natomiast jak ze scarabami, bo wtedy nie było na nich aż tak źle. Teraz nie mam pacc żeby to sprawdzić.
Gallar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 08:41   #49
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Osoby ktore wypowiadaja sie na temat skili przypominaja mi inne osoby z ktorymi mam do czynienia jako informatyk.

Siedzi taki jeden z drugim na dupnym kompie mimo ze kpionym dosc niedawno , wiesza mu sie wolno dziala - ale nie mial mozliwosci pracy na normalnym srzecie wiec nie majac porownania uwaza ze tak po prostu komp powinien dzialac i to ze dziala (nie dziala) powoli lub sie wiesza traktuja jako rzecz normalna po prostu kompy tak maja.

Jak sie klepie minoski moze skile 65/65 stykaja , cociaz i tak im wyzszy skill tym szybciej bedziesz je klepal - szybszy exp - no ale jak ktos chodzi na resp jakis 2 minosow i po wybiciu czeka az sie zespawnuja to fakt - szybkosc expienia nie gra roli , a nawet przeszkadza bo dluzej trzeba czekac ;P
mago jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 09:18   #50
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Siedzi taki jeden z drugim na dupnym kompie mimo ze kpionym dosc niedawno , wiesza mu sie wolno dziala - ale nie mial mozliwosci pracy na normalnym srzecie wiec nie majac porownania uwaza ze tak po prostu komp powinien dzialac i to ze dziala (nie dziala) powoli lub sie wiesza traktuja jako rzecz normalna po prostu kompy tak maja.
analogicznie, niektorzy dziwia sie ze mozna nie dostac od tatusia BMki na 18 urodziny i z tym zyc.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 09:53   #51
Aveusek
Użytkownik Forum
 
Aveusek's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2006
Lokacja: Śląsk

Posty: 52
Stan: Na emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Astera
Poziom: 21
Skille: ^^
Poziom mag.: 21
Aveusek ma numer GG 9081525
Domyślny 10 lvl... ^^

Heh, ja moim Knightem mam 10 lvl i skille 50/49.
Po tym co tu uslyszalem np. od kollumba to se podaruje skillowanie do 15- 17 lvl. od 15 zaczne skillowac do 60/60 i bedzie git. A co do exori to warto expic i exori i bronią z manasami oczywiscie na wszelki wypadek

__________________
Lord of the Clubs


Zawsze Wierni i Oddani Nasi Rudzcy Hooligani!
Aveusek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 10:37   #52
Kubon
Użytkownik Forum
 
Kubon's Avatar
 
Data dołączenia: 14 04 2005
Lokacja: Lublin
Wiek: 31

Posty: 448
Stan: Na Emeryturze
Kubon ma numer GG 4829520
Domyślny

Oczywiscie skille sa wazne, ale jezeli grasz naprawde, zeby byc najlepszym.
A jezeli grasz tak dla przyjemnosci i rozluznenia sie i w tibii nie jest dla ciebie najwazniejsze super szybkie expienie i posaiadanie bardzo super zawalistej posatci to mozez sobie darowac skille.
__________________
Kubon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 14:40   #53
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

A tam gadasz.

Cala przyjemnosc expienia jest dopiero przy wysokim skilu .
Meczyc sie tlukac 10 sekund dwarfa guarda uwazasz za przyjemne?
To chyba mamy odmienne poczucie przyjemnosci plynacej z gry.
mago jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 16:05   #54
grzysztof
Użytkownik Forum
 
grzysztof's Avatar
 
Data dołączenia: 07 04 2005

Posty: 234
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Osoby ktore wypowiadaja sie na temat skili przypominaja mi inne osoby z ktorymi mam do czynienia jako informatyk.
Ta... juz widze informatyka szpilacego w tibie na tyle duzo, zeby zdobyc odpowiednia wiedze do udzielania rad na forum.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Siedzi taki jeden z drugim na dupnym kompie mimo ze kpionym dosc niedawno , wiesza mu sie wolno dziala - ale nie mial mozliwosci pracy na normalnym srzecie wiec nie majac porownania uwaza ze tak po prostu komp powinien dzialac i to ze dziala (nie dziala) powoli lub sie wiesza traktuja jako rzecz normalna po prostu kompy tak maja.
Jezeli komputer jest odpowiednio skonfigurowany, a tylko na nim programujesz nie potrzebujesz do tego wypasionego kompa za 7000 tysiecy skoro ten sam efekt uzyskasz na kompie za 1,5tys.
Jesli natomiast zajmujesz sie grafika sam powinies sie domyslic ze masz za slaby komputer, tak wiec każdemu wedlug potrzeb.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Jak sie klepie minoski moze skile 65/65 stykaja , cociaz i tak im wyzszy skill tym szybciej bedziesz je klepal - szybszy exp - no ale jak ktos chodzi na resp jakis 2 minosow i po wybiciu czeka az sie zespawnuja to fakt - szybkosc expienia nie gra roli , a nawet przeszkadza bo dluzej trzeba czekac ;P
Czy napewno bedzie ten szybszy exp ?
Ty zrobisz skile 80/80 i bedziesz robic na tych minosach 30k/h a ja zrobie 60/60 i bede tam robic 20k/h, i za ten czas gdy ty nabiles swoje zabiste skile w setki godzin ja juz nabilem 55level, Ty nadal masz 20.
Ja mam duzo kasy, dobre eq, ty chodzisz w psecie, mi podczas expienia wzarastaly skile same, tobie level nie wzrastal podczas expienia.
Tak wiec wychodzi nam ze :

Ja mam
55 level, crown seta, dlance,faxa, skille 70+/70+
Ty masz
20 level, pseta, knight axe, skille 80/80

Gdy Ty zrobilbys juz ten 55level, ja miałbym 70 i skile 75/75 ktore same by mi wzrosly przy expieniu ITD.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago
Cala przyjemnosc expienia jest dopiero przy wysokim skilu .
Meczyc sie tlukac 10 sekund dwarfa guarda uwazasz za przyjemne?
To chyba mamy odmienne poczucie przyjemnosci plynacej z gry.
Ja Ja, faktycznie spedzic 1000 godzin wpartujac sie w zajebite bicie slima przez 5h dziennie aby potem zabijac guarda 20sek a nie 15 to jest prawdziwa przyjemność.

Ostatnio edytowany przez grzysztof - 25-10-2006 o 16:08.
grzysztof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 18:08   #55
Kollumb
Użytkownik Forum
 
Kollumb's Avatar
 
Data dołączenia: 23 09 2005
Lokacja: Zielona Gora
Wiek: 31

Posty: 109
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Unitera
Poziom: 52
Skille: 73/72
Poziom mag.: 5
Kollumb ma numer GG 9530919
Domyślny

Colard sie chyba schował

@Gallar
60/60 czy 65/65 to juz swobodny eksp dla kazdego najta
powyzej , 75+ to juz sa skille raczej do blokowania

@Mago
jesli masz czas na trenienie 80 to trenuj ale nie mow innym ze dopiero wtedy dopiro dobrze sie gra knightem.
Na 20 lvl nie wykorzystahc takich skilli. Więc juz nie chwal się swoją informatyczną wiedzą
Kollumb jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 18:31   #56
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Colardowi wytknięto jego głupotę i jeszcze (w innym temacie), że nie ma tego knighta, którego w profil sobie wrzucił. Logiczne więc, że się już nie pokazuje. Będziemy tęsknić, co nie, chłopaki? ; )
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 18:47   #57
Badek1910
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 08 2005
Lokacja: Radom
Wiek: 33

Posty: 120
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Thoria
Poziom: 110
Poziom mag.: 21
Badek1910 ma numer GG 5477609
Domyślny

Popieram grzysztofa
__________________
Dzięki przyjaciolom, których poznałem,
Honorowym osobom, które napotkałem,
Wiem, że nie jestem samotnym bojownikiem
o sprawę. Wiem, że kiedy zginę, to, co jest
ważne, przetrwa. To jest moje dziedzictwo.
Dzieki łasce bogów nie jestem sam

-Drizzt Do'Urden
Badek1910 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2006, 15:34   #58
Arut
Użytkownik Forum
 
Arut's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2005
Lokacja: Arkadia

Posty: 216
Stan: Początkujący
Arut ma numer GG 5617877
Domyślny

Coz, nie bedzie mozna kogo krytykowac, ale zawsze znajdzie sie jakis idiota ktory bedzie stawial na swoim, wiedzac ze nie ma racji ;-)
Arut jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2006, 10:37   #59
Blood Romeragura
Użytkownik Forum
 
Blood Romeragura's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2006

Posty: 131
Profesja: Royal Paladin
Świat: Celesta
Poziom: 82
Skille: 88/60
Poziom mag.: 19
Domyślny

hmm.. wiec.. jak chcesz grać przyjemnie do ci radze skilować co jakiś czas bo co z tego że będziesz miał np 50 lvl i skille 60/60?? co ci to da ?? nic .. expienie takim czymś to poprostu mortęga.. masz 50 lvl np. 75/75 + masz fajny przyjemny exp mozna juz blokować dobry potwory . no i exp nie co że przyjemniejszy to X-razy szybszy

See Yaa.
Blood Romeragura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2006, 10:59   #60
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blood Romeragura Pokaż post
np 50 lvl i skille 60/60??
duzo, duzo wiecej niz 60/60.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blood Romeragura Pokaż post
no i exp nie co że przyjemniejszy to X-razy szybszy
expiac na tych samych stworkach nigdy nie bedziesz expil X razy szybciej, imho expienie nawet 50% szybciej bedzie baardzo duzym osiagnieciem ( oczywiscie biorac pod uwage roznice skillow a nie levelu ).



Wasz problem polega na tym, ze nie potraficie w nawet w przyblizeniu przekalkulowac czasu spedzonego przy expieniu na wzrost skillow. Wypada zauwazyc, ze skille podczas expienia rosna srednio 2-3x wolniej, zatem ( paradoksalnie ) im dluzej trenujemy tym mniejsza bedzie roznica w skillach w stosunku do expiacego .Przykladowo w czasie gdy jeden wytrenuje 90/90 ( jakies 600 godzin +-20% ) drugi ( liczmy mu 200 godzin treningu ) dobije spokojnie prawie 80/80 caly czas expiac. Dajmy mu marne 20k expa /h i wychodzi nam ze zrobil w tym czasie prawie 100 level. Liczmy mu 300 godzin treningu - ma dodatkowe 2-3 skille i roznica topnieje do ledwie 7-8 pkt . Liczmy od pewnego momentu 30+k expa/h - dodatkowe pare milionow w ostatecznym rozrachunku, a trenujacy nadal na swoim, dajmy na to, 20 levelu.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 27-10-2006 o 11:07.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:17.


Powered by vBulletin 3